|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.11.2014 19:29:55   
dijana1*
Viv , da tek sa godinu dana. Mi smo ga skoro uveli tipa kada pravimo cokolino.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.11.2014 19:35:17   
wivern
Dijana onda sam dobro upamtila user posted image . A za mahune je meni logicno da uvodim polako i kasnije. Pa mene od mahuna muci stomak onoliko a kamoli dete od par meseci. ali opet svako ima pravo da svom detetu daje sta misli da treba.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.11.2014 21:14:56   
Misha i Ljisha
imam i ja neki prirucnik stari i iskreno dosta se razlikuje od danasnjih. Naravno nauka i medicina su uznapredovale pa se nisam oslanjala na taj stari prirucnik. Ja sam dete odhranjeno na kravljem mleku. Dana jednog nisam sisala, nisam imala snage jer sam rodjena sa sumom na srcu i infekcijom usta. Mogu reci da mi"nista ne fali" ali pocinje da mi fali a sad da li je to zbog kravljeg mleka ili genetike ili neceg drugog pitaj Boga.
Ja sam mahune uvela oko osmog meseca i nije sa njima imala problema ali pisala sam vec sa plazma keksom jeste, i sa gomilom drugih namirnica koje su joj izazivale gasove.
Kravlje mleko je moja D od nedavno pocela tek da pije prosto joj se nije svidjalo. Pije kozije i dalje uglavnom.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.11.2014 21:24:31   
vikiii
Meni samo nije jasno zašto žene žure sa uvođenjem dohrane? Skoro sam bila na nekoj slavi i blago rečeno ostala sam šokirana. Žena je bebi od šest meseci dala da jede domaću supu,sarmu,pečenje i na kraju tortu koja je puna jaja,oraha i ko zna čega sve. Pri tom sam došla u situaciju da me žena ubedjuje da to tako treba i da ja nisam trebala svom detetu da uskracujem takvu hranu. Pri tom se žali kako joj se dete noću budi i slabo spava. Pa nije ni čudo kada mu stomacic optereti takvom hranom.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.11.2014 22:31:12   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: pari

Da, te bio nemaju šećer,jedino što se pripremaju sa mlekom...



A jel mogu sa našim mlekom? Mislim ja nisam nikada mogla puno da izmuzem, ali kontam da ne treba puno?


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.11.2014 22:42:04   
Maslacak15
Nije ni meni sasvim jasno zasto se zuri. Pricali smo o tome vec pre par meseci kad je Dunja dobila savet da bi trebalo da daje Savi pire sa tri mesecauser posted image . I to postoji po meni apsurd. Prvo mnogi zure i jure u tako ranom dobu, a onda kasnije krenu da izmisljaju. Pa se pojedinoj deci pasira i sa dve godine. Nece samostalno da jedu, sve neki specijalni slucajevi. Moje iskustvo kaze da su Nemci prilicno u pravu. Ovde se kaze, sa prvim rodjendanom beba sedi za stolom i jede sve sto jedu ukucani. A hraniti decu od 6 meseci pecenjem je suludo....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.11.2014 22:50:13   
dunja RR
Ja još nisam krenula sa klopom, još odolevam, naravno pire nije ni u najavi još, ček da krenemo sa pahuljicama. Nisam još ni videla koje ću. Prvi korak sam preduzela, osposobila stari štapni mikser (radi, jeej!) i naručila termosoetljive silikonske kašičice, a napravila sam i kašu od bundeve, i ja je pojela, odlična je user posted image (dodah so sebi, naravno, bebi neću). Domaće povrće zamrznuto u malim porcijama, i takoooo ... Danas nam 5. meseci i 3 dana (tiker računa dan manje).

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.11.2014 6:12:51   
pari
Dunja, mislim da mogu sa naši mlekom. Moj problem je što se nikad nisam izmuzavala pa ni ne zmam kako bih. Sinoć sam malo gledala...zapravo sva ad mleka imaju šećer zatp i te mlečne kaše sadrže šećer jer imaju u sebi ad. Ne znam ni sama šta ću...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.11.2014 7:40:59   
mirkam
Pari, ja koristim Hipp.Ima nekoliko vrsta bez secera(sa oznakom Organic), a za ostale vrste si u pravu sto se tice dodatnog secera.Dodatni secer sadrzi AD mlijeko koji je sastavni dio zitarica.E sad, kako je moja beba na Ad mlijeku od mjesec dana, meni je to bilo skroz ok.A za dojene bebe, ne znam sta da ti kazem...jedino da pokusas da nadjes ove organic a da se prave sa mlijekom (tvojim).Nista ti nisam pomogla, sve ovo si i sama znala user posted image

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.11.2014 8:42:11   
doktorkakristal
jes stvarno taj secer opasan user posted image
pa sta ako sadrzi secer,tolika deca porastose na ad mleku i tim zitaricama i sad kao odjednom juuuuuuuuuuuu imaju secer

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.11.2014 9:56:28   
Trcosava
Sve se misim da li da pišem ili ne user posted image

Elem, Dunjči ti prvo pa bundevu? user posted image Zar bundeva ne pravi gasove? Ja hoću d'umrem kad pojedem bundevu.

Ana je bila od mesec i po dana na adaptiranom, pa sam počela da uvodim čvrstu hranu sa 6 meseci. Nisam videla razlog zašto dojene bebe mogu sa 6, a bebe na AD i pre? Tako da sam se ja vodila kao da je dojena. Pa je sve stigla da proba.

Što se tiče šećera .... pa i limun ima šećer, a tek jabuka, trešnje... Šta to znači da detetu ne davati jer ima šećera? Ne znam, meni je to malo čudno da se pazi na sve živo.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.11.2014 11:31:00   
lilipolip
Ja nisam htela bebi da dajem secer pri prvom isprobavanju ukusa, zmaci nije mi prvo probao jabuku, krusku sokove, sargarepu...
pravila sam mu pirincane i kukuruzne kasice i jeo je krompir, tikvicu...
Sada normalno jede sve, ne mozes detetu uskratiti secer u svakom obliku, ali to ne znaci da cu mu sa godinu dana dati bananicu kao uzinu ili tako nekako. Umerenost u svemu.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.11.2014 11:46:39   
Trcosava
Dobro ipak je ovo tema za ishranu od 3-6 meseci. U tom uszrastu bi ja uvodila kašice samo ako postoji dooobar zdravstvei razlog, u suprotnom ne.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu lilipolip)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.11.2014 11:57:10   
Modessty
moja deca su samo sisala do 6 meseci. Nisam imala potrebu da žurim sa čvrstom hranom.



_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.11.2014 12:24:50   
pari
Trcosava, potpuno je drugačiji šećer u voću nego u keksu, žitaricama...gde je šećer dodat... verujem da to znaš...
Moja želja je da ne dajem detetu previše šećera ako ne moram,ali nisam rekla da je to strašno.
U svakom slučaju sam želela iskustvo drugih mama...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.11.2014 12:52:19   
Trcosava
Znam da je različit šećer, ali opet ja na to nisam tako gledala. Mislim Ana je imala drugih problema pa slatkiše nije duuuuugo ni okusila.
S druge strane ja sam sve naopako radila - ali sad ću drugačije user posted image Ona ove kašice nije probala do nekih godinu dana sigurno user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
18.11.2014 14:37:54   
imperial
Moji bebci su na AD mleku od pocetka,dojim ih ali nemam mleka za oboje,uglavnom je dohrana,sad cemo jos malo punih pet ikrenuli smo sa kasicama od jabuke,nekako su mi od mleka bili stalno gladni,kasice su super prihvatili,nemamo nikakvih problema za sada,ruckamo i one pirincane sa jabukom user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
19.11.2014 11:51:29   
QueenJ
Ja imam jednu nedoumicu. Kao što znate, još nismo počeli sa pravom hranom, sutra idemo u savetovalište i sigurna sam da će nam savetovati polako uvođenje, naročito jer sam i ja primetila da češće sisa, a i počela je da se budi noću jednom-dva puta da siki. Kao da nemam dovoljno mleka. user posted image Bar ne koliko je jela ranije. Ili su se njene potrebe povećale odjednom drastično.
Udaljih se od pitanja... Elem, kako da spemam detetu nešto što ja ne volim i nemam iskustva sa pripremom tih namirnica (cvekla, bundeva, šljiva...)? Npr, od samog mirisa cvekle mi se povraća, a ne želim da joj uskratim neku namirnicu, posebno cveklu, jer je jako zdrava.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu imperial)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
19.11.2014 11:55:59   
dunja RR
Queen, i mene more iste brige. Ja sam dobila domaću bundevu i spremila sebi, bukvalno kašicu, samo sam dodala začine (bebi naravno neću). I bila je jako ukusna, ja sam oduševljena. Verovatno ću tako i sa cveklom, takođe je ne volim kao i ti. Nisam još gledala recepte za cveklu.

Mi smo danas bili u savetovalištu, rekla sam doktorki da nisam počela sa klopom iako je savetovala još pre mesec dana. Reče mi da nije nikakav problem, da me razume, da je mleko sasvim dovoljno do 6 meseca, i kada osetim da smo spremni da krenem polako sa žiaricama.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
19.11.2014 13:03:36   
snezap
mi za koji dan punimo 4 meseca..bili smo juce u savetovalistu, ali doktorka kaze lepo napreduje, nema potrebe za cvrstom hranom jos uvek..ali ja sam mislila sa 4 i po da mu pocnem uvoditi pirincane pahuljice po malo, pa onda povrce, pa voce

_____________________________

Moja sreca je dva puta veca <3 Filip i Mihajlo <3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.11.2014 22:12:11   
moja ciklama
Mi smo danas imali prvi obrok, Milupa - Pirinač! Za dva dana imamo 5 meseci. Probali iz radoznalosti.
Bilo je čudno, ali, sve smo smazaliuser posted image .
Beba je na Aptamilu, inače.
Jedan obrok sam joj zamenila danas, onaj u 13h. Ostalo mlekce.

E sad me zanima koliko obroka i kada da joj dajem? I jel da probamo sve, ili da se zadržimo na Milupi_?
I kad ste bebironima počeli da uvodite prvo povrće, a kad sokiće?
I koji čaj dajete?



_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu snezap)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.11.2014 23:04:09   
doktorkakristal
za pocetak ide jedan obrok,posto si rano krenula bez zurbe nek jede Milupu najmanje tri dana onda kreces sa povrcem,krompir tri dana pa sargarepa,itd sve po tri dana minimum,kasnije to sto je probala mozes da kombinujes,skuvas povrce pa mozes da ga ublendas vodom u kojoj se kuvalo ili da dodas formulu kako god hoces,voce mozes i posle povrca,sokici ti ne trebaju,moje dete ima 13 meseci nikad sok nije popila,pije vodu i to je najbolje,no tvoj izbor sama odluci,sto se caja tice ista situacija kao sa sokom

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
22.11.2014 13:09:09   
boba24
Na nasem meniju danas baby sutlijas :) dve kas pirinca,i kasika ad mleka,kuvano u vodi. Dodat cejlonski cimet,pisem kako je proslo


_____________________________

Deca su sidro koje majka drži vezane za život.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
22.11.2014 13:30:53   
dunja RR
Mi još nismo počeli sa pahuljicama. Kada krenemo, znači ide jedan obrok dnevno? U koje doba dana je najbolje da ide taj jedan obrok, ujutru ili rano poslepodne?

Da li je bolje da krenemo sa ovim i da li bi njih trebala da mešam sa svojim mlekom KLIK


Ili da krenemo sa ovima koje u sebi već imaju mleko KLIK

Ja bi nešto pre ove što imaju AD mleko jer nikada nisam mogla lepo da se izmuzem.
Ni jedne ni druge nemaju dodat šećer.

I sada, nije mi jasno a kada krećemo sa ovim KLIK, piše da su od 6. meseca, da li mogu prvo njih, ili moram prvo posebno da uvedem pirinčane, pa kukuruzne?

< Poruku je uredio dunja RR -- 22.11.2014 13:36:39 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu boba24)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
22.11.2014 14:39:05   
doktorkakristal
DUNJA prvo kreni sa zutom Milupom koja vec ima mleko u sebi napravi malu kolicinu sipas toplu rosa vodu i dodajes prak dok ne bude gusto,dajes u toku dana npr ako je prvi podoj oko 7,onda negde oko 10 ili kad vec treba drugi put da jede das pahulje ,prvo ce verovatno pljuvati ali probas par kasicica i onda slobodno nek siki posle toga svaki dan ce sam povecavati kolicinu koju pojede

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Hidratacija najmlađih u letnjim danima
Tokom letnjeg perioda i visokih temperatura koje su sve češće, najvažnije je redovno se hidrirati. Ovo se najviše odnosi...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here