|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
16.10.2011 9:49:16   
zoća
obicno nije guzva radi vise lekara

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 851
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
16.10.2011 9:49:30   
cockic
slazem se sa olgom da je prva najgora moj mali je
imao nepuna 2 meseca kad je dobio prvu temperaturu od urinarne infekcije.
samo mu daj taj febricete na 4h kao sto pise i bice ok.

oni tako manjim bebama prvo vade urin i urinokulturu,tako da u dezurnu bolnicu
trebate otici.ponesi hranu i njegovu vodicu jer se tako pre ispiski u tu kesicu
kad mu vade mokracu.
a za krv iz prsta su nama vadili i jednom iz vene kad je imao 7 meseci.
oni im gledaju crp da li je povecan ako jeste onda je neka upalica.
ja mislim da je crp isto sti i nama sedimentacija.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 852
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
16.10.2011 9:51:35   
Didy
Anauser posted image Drži se! Smiri se, pa polako. Ne paniči. Ne verujem da je nešto ozbiljno. Ne možaš ga čuvati pod staklenim zvonom, ne krivi sad sebe.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 853
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
16.10.2011 9:51:58   
Olga75
Ana , bice sve ok , slazem se da je strasno ali veliki je on decko , brzo ce da prodje
kad se probudi izmeri mu temp i ako ima kod dr da ga poslusaju


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 854
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
16.10.2011 9:54:44   
Jeca*
Ana, znam kako ti je. Isto to sam prosla, Luka je cak bio i par dana mladji. Pokupili ste negde usput. MOj savet ti je da vodis kod dr sto pre, da bi ustanovila sta i kako a i da bi ti bila mirnija. Spavace on ceo dan, kad im nije dobro bebe samo spavaju. Sad ga lepo obuci, u kola i pravac dr

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 855
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
16.10.2011 10:01:16   
minavb
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Vodiću ga, Olga ali sam ga pustila da odspava, možda mu i spadne T. Grozno se osećam, juče smo ceo dan bili van kuće ali nije bio napolju a svakako je bio dobro obučen. Bolje da nigde nismo išli.

Anci, ne mora dete da se prehaldi u setnji, moze tata sa posla da mu donese neki virus. Polako, samo bez panike.  Kad je Vanja prvi put imao T, pocelo je uvece oko 19h i mi se naravno uspanicili. Zvali drugaricu koja radi u Tirsovoj i ona nam se smejala:''Vec sledeci put cete biti normalniji''. Spustali T, dezurali pored njega celu noc, i vec sutra nista. Vukao slinice 7 dana i kao da nista nije ni bilo. Pocela je sezona prehlada.user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 856
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
16.10.2011 10:04:16   
Ana RR
Ma naravno, znam, ali baš sam se potresla. On se malo smeje, malo plače. Meni se i noćas učinilo da je vruć ali mislila sam da je to zbog spavanja i da sam ga možda previše utoplila. Kreten, trebala sam mu još tada izmeriti T.

A mene je dva, tri dana bolelo grlo ali nisam obraćala pažnju. Možda sam mu baš ja nešto prenela.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 857
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
16.10.2011 10:06:38   
minavb
Nije ni vazno ko mu je preneo. Samo vi spustajte T pa kod doktora da vidite jel grlce ili nesto drugo. Mi svaki put prvo vadimo krv, pa onda sve ostalo. Takva nam je doktorka ''Dobar dan, sta je? Aha, ajd caskom do laboratorije.''

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 858
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
16.10.2011 10:07:22   
Didy
Meni Stefan do prve godine uopšte nije bio bolestan. Ništa. I onda kad je zaređao s temperaturom...user posted image Do posle drugog rođendana mislim da je bio bolestan svake 2 nedelje. A T nikad ispod 40. Posle sam se već "navikla". Rezerve paracetamola i brufena uvek imam. Mada, da kucnem u drvo, sad je već godinu dana odličan...
Već će te doktor smiriti, Ana. Samo mu daji što više tečnosti, napuni kadicu vodom i skidaj mu i tako, pusti ga da spava što više i prati T da ne skače.user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 859
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
16.10.2011 10:08:34   
Ana RR
Ma naš DZ je sranje, jbm ti periferiju. Nadam se da radi ovaj privatni, piše na sajtu da rade do 5 danas. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 860
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
16.10.2011 10:09:33   
Jeca*
kad su mala deca ne zna se ko kome prenosi virus. Nama je prvo tata donosio sa posla, pa se onda razboli Luka, pa prenese meni i tako u krug. Prosle zime sam ja nagrabusila sa onom bakterijom jer mi je Luka doneo iz vrtica, verovatno. Ja se naprimala injekcija ko nikad. Sve to ide u rok sluzbe. Prvi put je najteze. Moj predlog je uvek da kupis onaj toplomer za uho, da mu stalno pratis temp. Takodje ja sam pobornik onog da se temp obara cim predje 38 jer bebama u sekundi dostigne, ne daj Boze 40 i meni je suludo cekati onih 38,5 pa obarati. I mi uvek idemo odmah kod dr. na prvu promenu. Eto, to je moj stav i zasad se pokazao kao dobar...pupupu user posted image
ljubim malog Marka i zelim mu da sto pre ozdravi user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 861
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
16.10.2011 10:09:46   
Ana RR
A ja sam od nervoze dobila proliv user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 862
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
16.10.2011 10:13:52   
minavb
IZVORNA PORUKA: Jeca*

Moj predlog je uvek da kupis onaj toplomer za uho, da mu stalno pratis temp. Takodje ja sam pobornik onog da se temp obara cim predje 38 jer bebama u sekundi dostigne, ne daj Boze 40 i meni je suludo cekati onih 38,5 pa obarati.
Toplomer za uho je vrh! Najbolje potrosene 4000dondzi. I slazem se za obaranje T. Ja ne cekam, cim vidim 38 stepeni, odmah dajem sirup. I vec sam pisala, ja moram da kombinujem brufen i eferalgan sa manjim razmacima inace izgore mali covek.
Anci, mnogo te temperatura, povracanja, ospi, slajmova i ko zna cega ceka. Nema nervoza i sracka, samo pribrano i smireno!


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 863
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
16.10.2011 10:14:00   
Jeca*
ana, poslala sam ti sms


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 864
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
16.10.2011 10:23:55   
Lu
Ana, znam da ti sada nije ništa za utjehu ali i meni je Rokova prva T bila noćna mora i takođe sam dobila proliv.
Ti bar imaš muža pored sebe a ja sam bila sama i svaki naredni put.
Ubrzo shvatiš da si ne možeš dozvoliti paniku i strah jer moraš pomagati djetetu.
Sasvim je normalna tvoja reakcija i naučićeš s vremenom da se nosiš i sa gorim stvarima jer će ih biti, svima nama.

I ja ti predlažem ovaj "brzi" toplomjer, za uho ili čelo, meni je on zakonuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 865
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
16.10.2011 10:29:38   
cockic
e taj za uho toplomer mora da je dobar moj mali ne da da mu stavim
ovaj klasican digitalni.on je bas pre dve nedelje imao skoro 40
ja to sve napamet jer samo sto sam ga prislonila to je vec bilo kod 38
deci bas brzo skace.

tako da taj za uho moram uzeti.jeste veca cena ali se sigurno isplati.

e ne znam ko je spomenuo brufen i paracetamol zanima me do kad ti sirupi
vaze kad su u frizderu jer oni su napisali samo 28 dana na temp do 25.
a kad je u frizderu nepise nista.kad mi je mama davala to je vazilo
do kad ga ima u bocici.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 866
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
16.10.2011 10:30:24   
Didy
IZVORNA PORUKA: Ana RR

A ja sam od nervoze dobila proliv user posted image


Joj, Ana, što kaže Minavb, mnogo toga te još čeka. Znam da je teško, ali moraš naučiti da je to sastavni deo njihovog odrastanja, nažalost.
Kad je Stefan dobio fras, a ja sama s njim u stanu, oduzela sam se, srećom, tek kad sam sestru pozvala i kad smo krenule autom u dz. Tek me je onda uhvatila panika i suze koliko sam se uplašila. Priberi se, smiri i polako.user posted image Zovi nekog da bude s vama kad tm ode ako će ti tako biti lakše.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 867
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
16.10.2011 10:33:27   
Didy
IZVORNA PORUKA: cockic

e ne znam ko je spomenuo brufen i paracetamol zanima me do kad ti sirupi
vaze kad su u frizderu jer oni su napisali samo 28 dana na temp do 25.
a kad je u frizderu nepise nista.kad mi je mama davala to je vazilo
do kad ga ima u bocici.


Ja sam spomenula. Kad ih otvorim, stavim u frižider, napišem datum na kutiju i bacam posle 28 dana.
Nažalost, te zime kad je napunio godinu dana, nije stizao da im istekne rok koliko je često imao T.user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 868
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
16.10.2011 10:38:53   
cockic
vazi didy danas kupujem drugi posto sam i ja bolesna pa za ne daj boze
da se nadje.a posto sam trudna smem samo paracetamol.



(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 869
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
16.10.2011 10:39:58   
Lu
Prebacite se u remu KLIK

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 870
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
16.10.2011 11:58:30   
mihi
Meni je Miloš sa 2 meseca dobio temperaturu nije imao ni zapušen nos niti je kašljao probudio se ujutru sa 38, 3, znala sam nekako da nije respiratorna infekcija, otišli odmah kod dr uradili urin bila je uriarna infekcija. Tako da se uvek plašim toga, Ana vodi ga što pre kod lekara on je baš mali....

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 871
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
16.10.2011 12:26:58   
usamljena
IZVORNA PORUKA: Didy

Anauser posted image Drži se! Smiri se, pa polako. Ne paniči. Ne verujem da je nešto ozbiljno. Ne možaš ga čuvati pod staklenim zvonom, ne krivi sad sebe.user posted image


Upravo ovo. Ne brini, bice sve u redu. Sta god da ti kazem uzalud bi bilo jer je tvoja bebica jos mala, zato je najbolje dr-u. Ja uopste ne cekam da predje 38 ili 38.5 ja to odmah regulisem cepicem ili oblogama jer nama sirup ne pomaze.


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 872
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
16.10.2011 15:17:27   
Ana RR
Bili smo kod lekara, otišli smo u dežurni DZ pošto ovak privatni nije radio, i tamo smo naišli na našu doktorku, ona danas dežura.
Pluća su ok, grlo nije crveno, ne kašlje, nema znakova da su uši u pitanju tako da ona sumnja na bakteriju u mokraći. Pitala me da li sam primetila da se ponekad strese, a on to često radi tj. tada znam da se upiškio i/ili ukakio. Kaže da to može biti znak infekcije. Noćas da mu stavim kesicu za urin i ujutru da odnesemo da mu urade urin i urinokulturu i sutra u 13h da dođemo kod nje da ga još jednom pregleda i da vidimo rezultate. Na 6 sati da mu dajem febricet.
Temperatura mu je danas bila spala na 37,4 on je bio raspoložen, normalno jede, jedino neće da pije ni vodu ni čaj, kao i obično. Uzeo je samo par gutljaja. Pre sat vremena sam mu opet dala sirup (sa špricem) i tad je otplakao turu i sad spava. Samo da ne bude više temperature, uh.

Ma ja inače nisam paničar, mene stigne kad sve prođe ali sve se menja sa detetom. Baš sam se uplašila, strah me visoke temperature, strah me da neću na vreme odreagovati ili primetiti da nešto nije u redu. Mm je jedva otišao, poludeo je što nije kući. Ali bezveze je da ispali ljude, on je jedini fotograf na tom venčanju. Sad će mi doći sestra mada bih se najradije i ja zavukla u krevet pored Marka i odspavala malo.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 873
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
16.10.2011 15:33:02   
mihi
Ana nije da te plašim ali ako možezete stavi mu kesicu za urin odmah i odnesite u prvu laboratoriju koja radi na Trošarini ima Hexalab koji radi 24h, samo pregled urina to bude gotovo za 3 sata ako ima više od 10  le u urinu to je urinarna infekcija i treba da što pre dobije antibiotik ako nije još bolje to je neki virus koji će proći. Miloš je imao akutni pijelonefritis što je ozbiljno septično stanje kod beba sa dva meseca. Ti odluči ja nebih čekala veče. Ako temperatura krene da ide gore danas je dežurna Tiršova pa ćemu tamo staviti kesicu i uraditi pregled sedimenta. Bilo bi dobo da pije vode ili čaja šta god i zbog temperature i zbog sumnje na urinarnu infekciju.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 874
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
16.10.2011 16:37:42   
cockic
slazem se sa mihi i nama su u tirsovoj isto oni vadili jer su se potrefili da se
bili dezurni.

mada samo uk je sigurna sto se tice tirsove.mom malom vadili sve i u i uk,
sa komletnom ks.

a urinu nista a u uk 100000 e-coli.
tako da bolje izvadis privatno kao sto kaze
mihi jer se na taj rezultat ceka 2-3 dana.a urin je odmah pa je mozda bolje da das
jedno i drugo privatno jos danas.


(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zašto mi je holistički pristup bio važan t...
Nije lako u moru klinika, preporuka, prijatelja, žena koje su imale iskustvo IVF, medija, društvenih mreža, ma milion gl...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Kad kreće isplata obećanih 20.000 dinara z...
Iako je do početka školske godine ostalo svega nekoliko dana, deca, roditelji, a po svemu sudeći, ni učitelji i nastavni...
Tebi, koja ćeš se (jednog dana) zaljubiti ...
Čast mi je da budem majka ovog dečaka, da ga vodim dok odrasta u osobu u koju ćeš se ti zaljubiti. I biće mi čast da i t...



Anketa

CIPELICE ZA PRVE KORAKE
Daša

ZA KOJE CIPELICE SMATRATE DA SU NAJBOLJE ZA BEBINE PRVE KORAKE?

Ciciban (65%)

Polino (20%)

Pavle (11%)

Bamby (4%)


Ukupan broj glasova: 123

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here