|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
3.10.2011 23:42:10   
isidora88
posle sat vremena od cepica temp. je 38,1user posted image
vec pola sata mu stavljam hladne obloge i u mokrim carapicama je. sad cu da ga okupam. ne znam sta vise da radim,da li da idemo na hitnu.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 826
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
3.10.2011 23:48:10   
Anoniman
Probaj da narendaš krompir i da staviš u čarapice.
Ja nisam verovala kad je sveki rekla, ali sam u očaju probala. To obara temp kada ništa drugo neće.
PAZI ostavlja fleke na posteljini!

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 827
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
3.10.2011 23:54:03   
Olga75
dobro je spala temp na 38.1

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 828
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
4.10.2011 0:01:31   
isidora88
samo da ne skace vise.
sad smo ga brckali i bas je raspolozen sada,inace je ceo dan plakao

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 829
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
6.10.2011 20:32:46   
*milica*
Mame jel to neki virus?
Stefi ceo dan ima temperaturu. Varira izmedju 38.5 i 39' Ceo dan ga svi nosim, hladimo. Popio je dva puta paracetamol po jedan spric od 5ml i na kraju ga ja i sveki izmasiramo alkoholom (tj komovom rakijom) Iz cistog ocaja.
tek sad je zaspao....
Vidim na pocetku ste pisale da mogu da se kombinuju Febricet i Brufen? A brufen sa Paracetamolom?
Meni sad zaova kaze da brufen ide na recept, to nisam znala, sutra cu da ga vodim kod dr da ga opet malo ispregleda stvarno vise ne znam sta mu.
Popio je dva antibiotika za dve nedelje, pio ACC sirup, ispirala sam mu nosic sa fizioloskim rastvorom, prskala mu Olint sprej....
Da li je moguce da je opet neki virus?
Sofija je imala prosle nedelje temperaturu zbog urinarne infekcije ali sumnjam da bi on pred antibiotika mogao to da dobije iako su stalno menjali flasice za vodu.... sto kaze sveki,samo razmenjuju viruse....

Kao krajnju opciju statvljam zubice, prsti su mu cesto u ustima,ceska desni valjda....

nocas nije spavao, celu noc sam ga ljuljala i drzala na grudima, cim krenem da ga spustim krene vriska i tako u krug do 5h jutros....

_____________________________

Stefan i Sofija NASA SRCA DVA NAJDRAZA!!!!


(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 830
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
10.10.2011 21:26:21   
Nensi*
Vuk opet ima temperaturu,pre spavanja je bila 37,6. Nisam mu nista dala,ali cu ga pratiti veceras,pa ako predje 38 dacu mu Paracetamol.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu *milica*)
Direktna veza do poruke: 831
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
10.10.2011 21:34:12   
marija32
Dusica mala, probaj ovaj put bez antibiotika, oni ruiniraju imuno sistemuser posted image  Da znas da je sezona virusa(standardno)

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 832
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
10.10.2011 21:43:04   
Nensi*
Nije mu dala antibiotik jer ima bronhitis pa smo na inhalacijama. Ma uzas,poludeh vise,prosle nedelje smo bili u bolnici na infuziji 2 dana zbog stomacnog virusa,taman to proslo sad ovo user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 833
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
10.10.2011 21:57:01   
marija32
Joj uzasuser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 834
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
10.10.2011 22:03:00   
Tea2
glavu gore,Nensi,sa decom je stalno neka pesma.Radjaj drugo!

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 835
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.10.2011 10:14:42   
Snelle
Evo i nas u ovoj temi. Počeli smo da slinavimo preksinoć, otišli kod lekara, sve u redu, nema T, grlo nije crveno...i onda noćas skoči T - ja ne mogu da je izmerim, jer kako joj pridjem toplomerom, krene u plač i vrisak user posted image  Onda sam mogla samo da pretpostavim da je T išla preko 38, pa je istuširam, dam eferalgan i srećom, T se brzo spusti, i ona nastavi da spava. Ovo nam je prva povišena T (ako ne računam onu sa 3 meseca nakon DiTePer-a) i bila sam uspaničena, jer nisam znala kako će organizam da reaguje na eferalgan, da li će T da se spusti ili ne....uh strašno!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 836
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.10.2011 10:28:30   
Anoniman
Snelle, obavezno kupi onu traku za čelo. Nije orecizna, ali makar vidiš da li je 38 ili 38.5. Ja već po dodiru znam kolika je N temp, ali ovo mi je najzgodnije i najbrže. Kad treba da pratim kojom brzinom raste ili pada, onda se borimo sa običnim, ali za ovakve situacije je dobar za na čelo (u apoteci je oko 100 dinara). Nadam se da će Lana brzo ozdravitiuser posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 837
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.10.2011 10:34:59   
Snelle
Nedjo, imamo i taj toplomer. On beše greši pola stepena?
Ne dozvoljava ni to da joj stavimo, otima se, nemoguće joj je prisloniti na čelo. Juče je šizila na sve živo: na digitalni toplomer, na taj drugi za čelo, na kapi za nos, na fiziološki, na inhalator, na bebi sirup....ništa nismo mogli da odradimo bez vrištanja. Danas će valjda biti bolje. Hvala ti user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 838
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.10.2011 10:38:20   
lesica
Joj kako ne volim kada su tako maleni i pod T. user posted image
Snelle,ja sam L merila T tako sto joj stavim toplomer pod miskicu a prethodno ga zagrejem u saci,i onda je uzmem u narucje pustim muziku koju voli i ljuljuskam je dok ne prodje malo vremena.


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 839
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.10.2011 10:39:15   
Anoniman
Pa meni se pokazao kao prilično tačan, mada mislim da može do pola stepena da pogreši. Good luckuser posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 840
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.10.2011 10:41:34   
lanajelena
Snelle onda ti preostaje samo onaj za uvo user posted image ...ja mojoj deci merim na svakih 20 minuta jer im jako brzo skoci T,to je za njih trauma ali sta da im radim ,Dusan isto vristi ali sto kaze Lesica mobilni i udri po muzici

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 841
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.10.2011 10:42:55   
Snelle
IZVORNA PORUKA: lesica

Snelle,ja sam L merila T tako sto joj stavim toplomer pod miskicu a prethodno ga zagrejem u saci,i onda je uzmem u narucje pustim muziku koju voli i ljuljuskam je dok ne prodje malo vremena.



Eh, sve sam to pokušala, pričam joj dok joj merim T, gledamo Gummy bear spot (obožava ga), ali ne vredi, potraje tišina par sekundi i onda vrištanje ispočetka. Jedino nisam grejala toplomer u ruci, jeste mi palo na pamet, ali noćas, kad sam videla da "gori" uspaničila sam se user posted image
Jelena, kakav je to toplomer za uvo? Prvi put čujem za njega user posted image

< Poruku je uredio Snelle -- 11.10.2011 10:46:36 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 842
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.10.2011 13:07:30   
jovicaa
ja ne znam da li taj toplomer za uvo moze da se kupi kod nas, ali je super. moja tetka iz irske ga ima...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 843
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.10.2011 13:11:00   
Jeca*
otvorila sam vam ja temu o tome davno...cek da je nadjem

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 844
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.10.2011 13:11:51   
Jeca*
evo ovde se pisalo o tome KLIK

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 845
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.10.2011 19:11:39   
Anoniman
I Milica je imala T nocas, 38, danas seo dan 37.6, dr mi je rekla eferalgan sirup samo ako pocne da divlja T, nadam se da nece, uzas na oci ne vidim celu noc nisam smela da zaspim...

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 846
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
16.10.2011 9:38:19   
Ana RR
Marko ima temperaturu user posted image uspela sam da mu izmerim sa običnim toplomerom i pokazao je 38,7. Dala sam mu febricet, posle 40 minuta izmerila i pala je na 38,4. Sad je zaspao pa kad se probudi opet ću mu izmeriti. A kod nas nema dežurnog lekara. Tu blizu nam je privatni dom zdravlja ali mi se niko ne javlja na telefon. Ići ćemo prvo tamo a ako ne rade moramo u dežurni DZ. Odlepila sam, odakle mu temperatura user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 847
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
16.10.2011 9:41:08   
Olga75
Ana , prva temperatura je najgora user posted image
verovatno je pokupio neki virus u prolazu , ako mu je nosic pun cisti mu stalno i prati temperaturu a kad se probudi najbolje je kod dr ipak je on mali bebac


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 848
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
16.10.2011 9:43:56   
zoća
Ana sada je period temperatura mi smo svi slinavi.Ako ti je blizu Tirsova primaju bez uputa danas su dezurni,mozes da ga odvedes zbog vadenja krvi ako bude potrebno.Inace oni su dezurni parnim datumima u mesecu a Institut neparnim da znas za ubuduce nedaj boze da zatreba

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 849
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
16.10.2011 9:47:32   
Ana RR
Vodiću ga, Olga ali sam ga pustila da odspava, možda mu i spadne T. Grozno se osećam, juče smo ceo dan bili van kuće ali nije bio napolju a svakako je bio dobro obučen. Bolje da nigde nismo išli.

Zoćo, nije nama ništa blizu ali autom smo za čas bilo gde. Najveći problem je što mm danas ima slikanje neke svadbice i u 2 mora da ide user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 16.10.2011 9:48:58 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zašto mi je holistički pristup bio važan t...
Nije lako u moru klinika, preporuka, prijatelja, žena koje su imale iskustvo IVF, medija, društvenih mreža, ma milion gl...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Kad kreće isplata obećanih 20.000 dinara z...
Iako je do početka školske godine ostalo svega nekoliko dana, deca, roditelji, a po svemu sudeći, ni učitelji i nastavni...
Tebi, koja ćeš se (jednog dana) zaljubiti ...
Čast mi je da budem majka ovog dečaka, da ga vodim dok odrasta u osobu u koju ćeš se ti zaljubiti. I biće mi čast da i t...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Zubici
VVVV

Koliko dugo je Vasa beba bila nervozna pre izbijanja prvog zuba?

Nije uopste bila nervozna :P (43%)

Par nedelja (24%)

Oko mesec dana (6%)

Par meseci (19%)

Predugo (vise od tri meseca) :( (9%)


Ukupan broj glasova: 68

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here