|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bezpelenaši od rođenja
25.11.2008 15:39:41   
Anoniman
Čačkam po rr.ba. Za ovo sam sada prvi put čula, i sada ću vam ga copy-paste, odande... baš me zanima kako ćete vi da reagujete. Ja iskreno mislim da nije moguće da majka razume dete (novorođenče, bebu) koje joj daje signale da mu se piški , no pročitajte text, pa prosudite same.

"To je kao da me pitaš zašto djetetu dajem cicu ili zašto je mazim. "To" je zato što vjerujem da bebači znaju iskomunicirati sve svoje potrebe, samo mi ne znamo slušati. Isto kao što bebač daje znakove da je gladan, žedan, umoran, tako daje i znakove da su mu mjehur/crijeva puni i da bi bio vrlo zahvalan da mu netko pomogne da se olakša. Ako sam spremna "gubiti vrijeme" da dam djetetu cicu ili da ga uspavam, rado ću isto tako "izgubiti"nešto vremena da mu ponudim da se olakša slobodne guze na zraku, a ne u stisnutoj vrućoj peleni s upitnikom kad ću ja primjetiti da je dijete mokro i presvući ga.

Stvar je u tome da zapadnjaci ignoriraju znakove svoje djece i djeca nakon nekog vremena prestanu davati znakove. Kao one jadne bebe koje stalno plaču i željne su dodira, kad vide da od plakanja nema vajde - odustanu.
Tako i ovo. Kad bebač vidi da mi opće ne kužimo kaj hoće, pomiri se sa sudbinom i jednostavno nauči da je sasvim u redu napraviti P i K u pelenu, da je pelena WC. Onda nama nakon pustih godina padne na pamet da NIJE OK kakat i piškit u pelenu i dijete stubokom mora mijenajti ponašanje, što dovodi često do golemih frustracija i proces traje i traje.

Kod bezpelenaštva mi dijete ništa ne učimo, ne treniramo mi dijete - već ono uči nas, uči nas kako da ga gledamo i slušamo i izađemo u susret njegovim potrebama.
Bezpelenaštvo je prije svega ljubav i komunikacija, duboka i sveprožimajuća koja zaista traži puni angažman mame.
Najbolje uspijeva kad mama bebača jako puno nosi i kad zajedno spavaju. Dijete koje guraš u kolicima i koje spava daleko od tebe nit dobro vidiš nit čuješ nit osjetiš i BP postaje prilično problematičan i frustrirajuć u takvim okolnostima. "

IZVOR
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Bezpelenaši od rođenja
25.11.2008 16:40:48   
guppy RR
Da.. ok, slažem se do neke mere...
A dete mi je 8 sati u vrtiću....

zapadne navike imamo od zapadnog načina života. Majka više nije sa detetom non stop da bi pratila njegov izraz lica.
Možda da sam to radila kad su imali 40 dana...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Bezpelenaši od rođenja
25.11.2008 23:25:38   
Anoniman
I po izrazu lica si znala kada žele da piške??? user posted image

Kada je Luka tako mali počeo da se dere, ja sam krenula redom: prvo sam ga digla da vidim dal je samo to problem što leži, pa ga pomirisala dal se ukakio, pa ponudila vode, pa pogledala na sat da vidim koliko je prošlo od prethodnog obroka, pa mu dala malo čaja protiv grčeva, pa...pa...pa... pa dok ne otkrijem šta je...

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Bezpelenaši od rođenja
26.11.2008 7:01:28   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha

Najbolje uspijeva kad mama bebača jako puno nosi i kad zajedno spavaju. Dijete koje guraš u kolicima i koje spava daleko od tebe nit dobro vidiš nit čuješ nit osjetiš i BP postaje prilično problematičan i frustrirajuć u takvim okolnostima. "

IZVOR

Evo recepta,izbaciti kolica iz upotrebe kao i sva druga pomagala,sjedalice za auto,krevetiće,kadice za kupanje i sve ostalo.
Nosajte svoju djecu na sebi po cjeli dan,nek je na vama dok hodate,sjedite,spavate,jedete,kupate se,
pa valjda netrebate ništa drugo raditi osim toga,netrebate ni s mužem spavati,netrebate ni kuću spremati ili možete staviti bebu na leđa dok usisavate,
a samo malo, ako imam više djece,a ako imam dvojke???

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Bezpelenaši od rođenja
26.11.2008 8:47:49   
Anoniman
lu user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Bezpelenaši od rođenja
26.11.2008 10:13:21   
guppy RR
lu, ako imaš dvojke, onda kao ja - jednog na stomak, jednog na leđa user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Bezpelenaši od rođenja
26.11.2008 10:29:06   
Anoniman
A kako pratiš izraz lica onog deteta koje ti je na leđima??? user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Bezpelenaši od rođenja
26.11.2008 10:35:43   
guppy RR
Bože Tašo, baš si nepraktična majka ...
lepo zakačiš na levi bok retrovizor (nađeš jeftino na otpadu), bebi iz marame van na šipku (može držač za vešalice iz ormara) okačiš drugo ogledalo i posmatraš.

Ne razumem ove moderne mame dvojki, koje kače videosistem bebama pred lice (onim na leđima), mislim da je ujutro prerano za gledanje u tv display nadzorne kamere...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Bezpelenaši od rođenja
26.11.2008 10:46:16   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

guppyyyyyy.... user posted image user posted image user posted image

Biću slobodna copy-paste Lenkin post iz teme o Babskim pričama ovde, jer mislim da se uklapa u temu:

Ja sam cula jednu babsku pricu oko beba i pelena, u koju mi je iskreno tesko da poverujem, ali imam 2 primera (mada opet 2 bebe nikako ne mogu da potvrde celu pricu)... Fora je da treba 40. dana od rodjenja drzati dete da kaki nad nosom i kao posle toga mu vise uopste ne trebaju pelene, treba samo pratiti njegov izraz lica. To je slicno onome sto je Tasha napisala u temi koju je nasla na RR.ba.

Moja svekrva kaze da je to uradila sa mojim muzem, i upalilo je. A pre neki dan sam bila na slavi kod rodjaka koji imaju bebicu od 6 meseci i isto su mi to rekli. Kao njihova bebica uopste ne koristi pelene.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Bezpelenaši od rođenja
26.11.2008 11:05:14   
MERYEN
user posted image user posted image Lu,Guppyuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,e bas mi je drago da me neko od srca nasmeje 'obzirom da sam kao preparina vise se i ne smejem
Nosajte svoju decu na sebi po cjeli dan nek je na vama dok hodate,sjedite,spavate,kupate se.user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Bezpelenaši od rođenja
26.11.2008 12:01:17   
kumara

IZVORNA PORUKA: guppy

Bože Tašo, baš si nepraktična majka ...
lepo zakačiš na levi bok retrovizor (nađeš jeftino na otpadu), bebi iz marame van na šipku (može držač za vešalice iz ormara) okačiš drugo ogledalo i posmatraš.

Ne razumem ove moderne mame dvojki, koje kače videosistem bebama pred lice (onim na leđima), mislim da je ujutro prerano za gledanje u tv display nadzorne kamere...


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image E sad si mi ulepsala dan!!!! Kako sam se super nasmejala!!!!!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Bezpelenaši od rođenja
26.11.2008 12:02:17   
kumara

IZVORNA PORUKA: Tasha

Biću slobodna copy-paste Lenkin post iz teme o Babskim pričama ovde, jer mislim da se uklapa u temu:




Hvala!!! Znala sam da mu mozda tamo nije mesto...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Bezpelenaši od rođenja
26.11.2008 12:07:50   
Anoniman
Mesto mu je na oba mesta! user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Bezpelenaši od rođenja
26.11.2008 13:36:38   
prase
Super ideja, ovo bezpelenaštvo!!! Evo, čim mi dadilja, kuvarica i kućna pomoćnica dođu sa godišnjeg odmora ja ću to da praktikujem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Bezpelenaši od rođenja
26.11.2008 13:44:43   
guppy RR
Jedino me je od srca nasmejalo ono da staviš dete da kaki na nosu .... Ja sam mislila prvo na NOS, a ne na NOŠU user posted image

user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Bezpelenaši od rođenja
26.11.2008 13:49:41   
Anoniman
user posted image  guppy

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Bezpelenaši od rođenja
26.11.2008 14:07:26   
gracija
Guppy,nisi sama...Ja sam par puta virnula na ovu temu i pitam se Boze mili o cemu ove zene pricajuuser posted image ...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Bezpelenaši od rođenja
26.11.2008 14:10:59   
Lu
I ja sam mislila da se radi o nosu,pa mi prešla bolest vizualizacije od Tashe i nikako to da zamislim,
a opet nemogu ni zamisliti da tek rođena beba sjedi na noši/tuti.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Bezpelenaši od rođenja
26.11.2008 14:15:25   
kumara
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Sad sam ja morala da izadjem iz kancelarije jer sam dobila napad smeha!!!! Meni nije ni palo napamet dok sam pisala da ce ispasti NOS od NOSHE... user posted image

Pa ne znam, ova mala ima nesto vise od 6 meseci i oni kazu da to praktikuju od 40. dana. Nisam pitala za detalje, iskreno, nije mi to palo napamet jer sam bila u rebusu oko cele te price.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Bezpelenaši od rođenja
26.11.2008 14:25:13   
gracija
Po meni ovo moze ici pod temu "babske price"...Moje misljenje...Beba  ne moze da nauci da koristi tutu,dok god ne postane svjesno "radnje"koju obavlja,pa makar mi njih stavljali ili na nos ili na nošu.user posted image .Moja djevojcica je pocela da koristi tutu(bas da je koristi),otprilike kad je imala 20 mjeseci,i dusebrižnici iz moje okoline(tetke,strine,ujne...),sve su komentarisale kako su njihova djeca koristila tutu već kad su imali 8-9 mjeseci.user posted image Ma da,kako da neuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Bezpelenaši od rođenja
26.11.2008 14:32:27   
guppy RR
Inače što se problema vizualizacije tiče........
ja sam se prvo krstila misleći... ko bi stavio usranu pelenu bebi pred nos user posted image

UBI SE OD SMEHA kad sam shvatila user posted image

A što se noše tiče...
Za mene se dete stavlja na nošu kad ti SVESNO pokaže da mu se kaki... Kada ga pitaš "hoćeš da kakiš" i dete ode sa tobom da sedi i zna šta treba da radi. To gledanje deteta i hvatanje govanca u nošu je meni nonsens.


(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Bezpelenaši od rođenja
26.11.2008 14:33:40   
guppy RR
E... još što se tiče noše / nosa...

Jednom mi je drugarica napisala preko weba da traži moj savet, jer navodno imam lepu kozu.
Ja sam se skoro upiškila... a onda je naravno mislila koŽu, a ne kozu user posted image

pec pec pec guppy user posted image user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Bezpelenaši od rođenja
26.11.2008 14:36:33   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Bezpelenaši od rođenja
26.11.2008 15:31:29   
kumara
user posted image user posted image user posted image
Pa danas je dan za smejanje!!!! Guppyyyyyyyy!

Pa i ja mislim da je bezveze, ali se ljudi hvale time kako je super. Videcemo, javicu vam kako to ide jer verujem da ce me svekrva terati da to probamo kad dodje vreme... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Bezpelenaši od rođenja
16.12.2008 3:09:15   
stella
ja u to bas i ne vjerujem.al da i jeste istina,koja od nas bi mogla biti 24h zalijepljena za dijeteuser posted image
ja se jos nisam vratila na posao,al opet treba neko pospremiti i rucak kuhati itd

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična i zdrava užina tokom aktivnih su...
Za više uživanja u prirodi i svežem vazduhu, važan faktor je i odabir zdravih i kvalitetnih alternativa u odnosu na hran...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Фудбал.
Admin

За кога навијате на Еуру 2024?

Click Here