RE: Razgovori mama 09/24 (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 09/24 (6.9.2024 9:06:06)

I tako je ona došla kući sinoć oko pola 8, ja oko pola 9 i toliko je bila gladna da je smazala pljeskavicu 😊
Ne bas savrseno resenje za veceru ali kukala mi na telefon kako je mnogo gladna. Dodjem sa pljeskom, ona vec jela hleb i dzem (koje obozava) i onda nastavi sa pljeskavicom. Mladost gladnost izdržljivost 😊 I tako odgledasmo i Dunjinu emisiju na HRT-u. 




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 09/24 (6.9.2024 10:07:24)


IZVORNA PORUKA: Tiziana


Ne znam Sanjice, evo stvarno ne znam. Kazem opet, oni imaju francuski 6x nedeljno, ali bez obzira na to, sin koji je u junu izasao iz skole, nije imao 7 casova svaki dan ni u 7 ni u 8.
IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Kako to vi imate svaki dan po sedam casova. T nema toliko casova, a osmi je.





Kod moje T nema slobodnih nastavnih aktivnosti i dodatnih izbornih predmeta. Ne racunam versku i gradjansko. Jednostavno to se ne drzi i to se samo upisuje da su na toj sekciji. Bespotrebno. Pritom to se niko ne placa, nego mora da udje u 40-casovno. Ali ajde da ne pricam mnogo. [sm=smiley36.gif] Nije lako ni nastavnicima. Bez obzira sto Iv kaze oni idu iz casa, u cas. Nije to bas tako. Naravno, da se i mi umorimo. Posebno ako imas neko iscrpljujuce odeljenje. Moras da ih motivises. Decu svakako razumem. Uvek sam na njihovoj strani. Znaju da kod mene dobiju uvek reci utehe i razumevanje.

Ja sam dohvatila da peglam, da se smirim.




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 09/24 (6.9.2024 10:58:22)

Kod Ive se sve upisuje i sve je obavezno 😔





Tiziana -> RE: Razgovori mama 09/24 (6.9.2024 11:57:59)

Kod nas nisu ubaceni u raspored ni izborni, ni gradjansko/verska, sta ko ima, ni OFA koju su imali prosle godine, a raspored je krcat. Jedino sto sam videla je da im je sada odeljenska zajednica ubacena kao cas. Izborni predmeti i gradjansko nisu proforme,stalno dobijaju projekte, u grupi, pojedinacno i sve se upisuje. Sto se tice toga kako je nastavnicima, kako deci, nije za poredjenje. Moja puna podrska svim nastavnicima!!! Ali njima je to posao kao meni moj posao. Ne volim ga uvek, ima puno stresa, radim cesto 8+ sati, ali prosto to je bio moj izbor kako da obezbedim svoju porodicu. Deci je skola obaveza. I sve je ok, svi smo isli u skolu, imali obaveze, ucili i ni sada ne treba da bude drugacije, ali cinjenica je da nismo bili toliko optereceni. Dete koje je 5 dana imalo 7 casova u petak nije ni za sta. 






Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 09/24 (6.9.2024 12:03:05)

Da, da izborni programi se kako treba obavljaju. Tu nema price jer su obavezni. Vise se ne zovu izborni predmeti. Muka mi je vise od tog menjanja. U svakom slucaju deca jesu opterecena. Ali mnogo toga nije kako treba. Mi mnogo toga ne mozemo da promenimo. [sm=smiley13.gif]




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 09/24 (6.9.2024 12:23:38)

Iskreno, meni se ne dopada. Domaćinstvo obavezan program. Ekologija obavezan program. Pa onda neko ide neko ne a svima na kraju piše ističe se.

Dok je moje dete na tom nekom izbornom času, drugo, koje se prijavilo za isti, šeta po gradu i još izbacuje slike na instagramu, urađeni nokti, sedi se sa društvom/mamom u kafiću, imam slobodno vreme za fudbal, svašta imaju osim škole. Ističu se.




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 09/24 (6.9.2024 13:09:03)

Bog me taj/ta kod mene nikad nece dobiti istice se. Ne dolazi cao, pa nek se sto puta ljuti. Secam se kraj osmog razreda i ulazi jedan momak, ja ga pitam gde je krenuo, on meni kod vas nastavnice. Prvi put sam ga videla. Ja jesam njega upisivala, ali nisam znala ko je dete u pitanju.




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 09/24 (6.9.2024 13:21:06)

Odosmo presiroko. Odoh po meso da spremim rucak. Majka mi dolazi, a ja sutra nisam kod kuce. Da ne mora da se petlja. Dosta joj je njenih obaveza.




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 09/24 (6.9.2024 15:21:56)

Hi hi, preširoko 😁
I mi da rucamo, ja odradih časove za danas. 
Kasnije ću palačinke, tamanda budu topli zaškarca. A i petak je, dan za palačinke. 👍😊




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 09/24 (6.9.2024 16:22:14)

Tj, taman da budu topli za školarca 😊




flamingos -> RE: Razgovori mama 09/24 (7.9.2024 17:24:22)

Dobar dan.Tizi,apsolutno se slažem.Ali,dobro,sad je neko drugo vreme...Konačno sedoh.Išli smo mm i ja u veću nabavku,pa dok sam oko ručka i hajd da napravim i ćokoladni kolač,sređivala sam stan i prođe dan.Želim vam prijatan vikend.Pozdrav svima.❤️




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 09/24 (8.9.2024 17:29:04)

Dobar dan svima. Juce sam provela bas divan dan. Sutra se vracam na radne zadatke. Moja deca vezbaju za inicijalne. Mada su zavrsile.T ce kasnije na film sa drugaricom. Mama mi je tu, pa se druzimo.




Tiziana -> RE: Razgovori mama 09/24 (8.9.2024 22:55:35)

Meni se zavrsio duug, dug vikend, umorna ulazim u narednu nedelju.Kod nas insistiraju da deca ne vezbaju za inicijalni jer nije za ocenu vec za njih da znaju na cemu treba dodatno raditi ili sta treba obnoviti. Kazu naredne nedelje zahladjenje. Da malo danemo dusom, obujemo patike i obucemo dukseve 🙂




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 09/24 (8.9.2024 23:13:32)

Tizi, da ne bude ko nas komsija, otisao na prijemni za fakultet a nije obnovio matematicke formule. Trigonometrija valjda. A ozbiljan fakultet. Ispod crte je, i sad placa skolarinu. Lekcija naucena. 👍
Inace, ako ovo moje uradi inicijalni bez greske (sto nije isključeno), tata joj dozvoljava da ide na svako takmičenje iz taekwondo-a. Pa da vidimo šta će biti 😊
Mada, ići će i pored neke greškice 😊
Ja sam od pre 2h slinava 😔 Svekar i svekrva su bolesni već 7 dana, izgleda da sam pokupila od njih usput ovih dana. Popih defrinol da me manje svrbi nos, i samo mi se leži. 
Spavaću u emigraciji, ako ikako pomogle 😁





Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 09/24 (8.9.2024 23:14:25)

Ja sam kupila dva sakoa letos, taman da ih ponovim čim zahladi ❤️




flamingos -> RE: Razgovori mama 09/24 (8.9.2024 23:18:21)

Tizi,ni moje dete nije vežbalo za inicijalni,a imali su iz 3 predmeta.Videće kako je prošlo(ona kaže da je bilo lako),ali opet,što kažeš da zna na čemu je i gde škripi na tome i da poradi.Proleteo je vikend.Odoh na spavanje.Laku noć želim svima.




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 09/24 (8.9.2024 23:52:05)

Mislim da nije zgoreg malo obnoviti i za inicijalne, lepše se deca osećaju kad na početku školske godine nešto dobro urade. Ipak dosta toga "ispari" tokom raspusta.
Deluje ovaj defrinol, sad mi se spava. 
Laku noć ❤️




IvanaSK RR -> RE: Razgovori mama 09/24 (9.9.2024 6:51:08)

Dobro jutro. Srecan nam pocetak radne nedelje 😁




flamingos -> RE: Razgovori mama 09/24 (9.9.2024 7:20:18)

Dobro jutro.Ivana❤️Popila sam kafu i odoh da se spremam. U 8 h imam zakazano kod očnog,posle idem na terapije,a popodne imamo roditeljski sastanak.Nadam se da ste dobro.Želim vam uspešnu radnu nedelju.Pozdrav svima.❤️




Tiziana -> RE: Razgovori mama 09/24 (9.9.2024 8:11:51)

Dobro jutro.Osecam se kao da sam do 5 ujutru bila na zurci. Da srknem kafu, odoh da pokupujem nesto pa cu danas da radim od kuce. 
Ivanka, taman posla da sam htela nekog da kritikujem sto se sprema za inicijalni, nikako! Samo sam napisala to jer se kod nas bas insistira na tome da se ne spremaju. Sin je samo dosao i prosuo kako je uradio, bez da je prijavio da je imao. Ova mala cak ni to nije. Dobila je ove godine najstroziju matematicarku koja je ranije predavala sinu, ziva je prepadnuta od nje. 
Od ove nedelje vec pocinju da ih pitaju. 🥴 Sta su se zezali, zezali se. 
Duva neki vetar, zahladnelo.. Jedva cekam popodne da malo dremnem😂
Lep pocetak nedelje vam zelim. 




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 09/24 (9.9.2024 9:22:04)

Tizi, nisam ni shvatila kao kritiku, ne brini. 🥰
Znam da se insistira da se ne spremaju, zato i mislim da je pogrešno.Većina nastavnika loše prokomentariše rezultate inicijalnog, na neprimeren način. Što, u stvari, nije cilj inicijalnog. Ali, oni na kraju budu ljuti na decu. 
Ja bila budna do 6 pa se probudila u 8 kad je zvonio sat. 
Iva nema prva dva časa danas, dok im uklope raspored ove nedelje, nadam se da će uspeti. 
Dobro jutro 😊




dunja RR -> RE: Razgovori mama 09/24 (9.9.2024 9:48:18)

IZVORNA PORUKA: Tiziana

Samo sam napisala to jer se kod nas bas insistira na tome da se ne spremaju. Sin je samo dosao i prosuo kako je uradio, bez da je prijavio da je imao.


Joj Tizi kada te čitam, kao da sam ja pisala. Ja sam potpuno zaboravila na inicijalne testove, Sava mi uošte nije rekao da su imali (a imali su u prvih par dana škole, prošle nedelje). Ja sam to saznala tek u petak predveče na roditeljskom, na koji sam zakasnila 5 minuta, i u tih pet minuta je učiteljica podelila roditeljima testove da pogledaju kako su deca uradila, tako da ja to nisam ni videla. Kada smo se vraćali kući, čujem mame pričaju, moj nije uradio imenice dobro, bla bla. ja im kažem pih, ja zakasnila i nisam ni videla rezultate, a one mi kažu, ma šta te briga, Sava je sigurno razbio. A ja ko pala s Marsa, nisam ni znala da su imali testove [sm=zz_biggrin.png]

Ja pitam Savu kada sam došla kući, kako si uradio inicijalni, kaže mi on onako opušteno, jedini sam imao 100%. Ja ga pitam pa što mi nisi rekao bleso jedan da imaš testove, kaže mi on. "Pa šta da ti pričam, za inicijalni se ne sprema, to je znanje koje imaš ili nemaš, učiteljica nam je to 100 puta rekla". (tako da kontam kao kod Tizi, insistira učiteljica da se ne spremaju) . I tako, ja ostanem zatečena, i ne znam na koga je ovo moje dete [sm=smiley36.gif]




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 09/24 (9.9.2024 12:08:53)

Naravno da je dete ležerno kad je učiteljica normalna i ima normalan pristup. Bravo, Savo, nek te lake noge znanja nose još bar 20 godina 😂




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 09/24 (9.9.2024 14:00:54)

Kod nas se ne insistira, ali moja deca zele da obnove. Evo npr.moja T je danas imala inicijalni iz fizike. Nije ni znala. Ali ona je za vikend vezbala. Tako je zelela. Inace, cele nedelje su u skoli vezbali. Obnavljali gradivo. Slazem se sa Iv. Lepse se deca osecaju. Neki nastavnici neprimereno komentarisu rezultate inicijalnog. Meni se to zaista ne svidja ponasanje. Nagledala sam se za ovih 18 godina svega i svacega. Svako nek radi kako misli.
Ja sam nesto pospana. Ovde je pocela kisa. Jutros sam imala nastavu. Posle podne nemam.




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 09/24 (9.9.2024 16:10:01)

Trudimo se da sve što izaziva stres smanjimo 😊
Ovde je takva omorina, ni daška vetra ni kapi kiše. 




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>