RE: Razgovori mama 06/24 (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


dunja RR -> RE: Razgovori mama 06/24 (6.7.2024 16:36:11)

Iv na Adu :)

A komšinicia mi sada reče da je njen sin super uradio prijemni, bio je drugi na Građevini, zaboravih koji na Matematici (ali isto pri vrhu), a na FON-u 77-i, i on je upisao FON.

Ja sam zbunjena, u mojoj glavi su Matematika i Građevina bolji i jači fakulteti od FON-a, a teži su sigurno, ja lično nikad ne bih birala FON a da mogu da upišem Građevinu ili Matematiku. Elektrotehnički bi recimo birala, mioji svi programeri sa kojima radim ili sam radila, inače vrsni stručnjaci, su završili uvek i samo ETF (u Beogradu, Ljubljani, Skoplju).


On je upisao IT smer , ali to ima i na matematici, i znam par ljudi koji su IT završili na matematici, ne samo IT već i neke druge smerove, i svi rade na ozbiljnim mestima u velikim firmama, bankama (u svetu) itd.

Zašto je taj FON tako popularan, zato što je lakši od drugih fakulteta (kaže moj muž da je to), lakše se nađe posao ili šta?





Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 06/24 (6.7.2024 17:10:43)

U moje vreme samo ko nije mogao nista drugo da upise upisivao je FON. To misljenje je vladalo pre 30 godina.Tada nije ni bilo smerova kao sad. 




dunja RR -> RE: Razgovori mama 06/24 (6.7.2024 17:33:18)

Ivanka pa to, a ja sam izgleda još u tom "našem" vremenu [sm=smiley24.gif] Ztao i pitam, da vidim u čemu je caka, stvarno me zanima.

Nije mi logično da si bio drugi na Građevini i Matematici, a 77-i na FON-u, prvo to. I onda upišeš FON, a mogao si ova neki od prva dva.




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 06/24 (6.7.2024 17:35:54)

Najlosiji djaci upisivali tada FON, sa najmanjim brojem bodova. Sad vidim pomama. Ali imaju primamljive smerove. 




Tiziana -> RE: Razgovori mama 06/24 (6.7.2024 19:10:24)

Dunja, sve menja. FON je interesantan jer ima gomilu ovih menadzersko marketinskih smerova i to je ono sto ih privlaci. Gradjevinu su uvek vecinom upisivali oni koji nisu mogli arhitekturu, ali je odjednom gradjevina postala popularna.Generalno su generacije sve losije, a na to utice milion faktora.. Kod nas je profesorska pozicija srozana. U normalnim zemljama profesori imaju ogromne plate jer oni oblikuju citave generacije koje treba da rade i stvaraju u toj zemlji od kojih ce direktno zavisiti buducnost.. Kod nas je taj poziv srozan do maksimuma... Dunja, da nastavnik ih induvidualno vodi. Ima ogranicen br mesta i nece bas svakoga da vodi. On je inace genijalan lik i deca ga mnogo vole. Nadam se da ce ih primiti i narednih godina☺️






dunja RR -> RE: Razgovori mama 06/24 (6.7.2024 19:19:44)

Jao Tizi ne pričaj više, zavidim ti na tom nastavniku! Ne zezam se, stvarno [sm=smiley1.gif]


Ja recimo mnogo više cenim što se fakulteta tiče građevinu u odnosu na arhitekturu, samo zato što kada posmatram moje prijatelje koji su pohađali ili završili neki od ova dva, ovi sa građevine su imali mnogo bolje kefalo, i mislim da je građevina ne dva puta, nego tri puta teža.

Moja prva komšinica je arhitekta, i skoro smo nešto pričale, sin joj ima dvojku iz matematike. Ja je pitam pa zar ne može ona da mu pokaže, ipak je arhitekta, kaže mi ona pa ja ne znam matematiku, kod nas na faksu to nije bio važan predmet, i nikad je nisam dobro znala...a inače nije bila neki student, ali je završila nekako.

Valjda zato što ja nikada nisam znala matematiku dobro, cenim posebno one koji je znaju, a i fakultete na kojima mora dobro da se zna.

Meni medicina ne deluje kao težak faks, samo treba zagrejati stolicu dooobro (isto kao i za veterinu, znam koliko je mm učio), ali ETF, građevina, matematika, mašinski fakultet, to je već nešto drugo, i to ne može svako da završi - po mom mišljenju.




dunja RR -> RE: Razgovori mama 06/24 (6.7.2024 19:33:04)

A kada smo kod arhitekture, na Taš dolazi jedna baka-dadilja, čuva dvoje klinaca, tata im je arhitekta-projektovao je neki deo Bg na vodi, i njegova deca od pete godine idu na arhitekturu za decu kod neke žene arhitekte, koja drži tu školu za klince (čini mi se idu dva puta nedeljno). Da i to postoji, nisam znala dok mi ne rekoše [sm=smiley4.gif]

Naš komšija ide na neko crtanje, pretpostavljam da je nešto slično, ali to je za velike i on je skoro krenuo, sada je 6. razred.




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 06/24 (6.7.2024 19:52:11)

Moja jetrva nagovara Ivu da studira arhitekturu. 




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 06/24 (6.7.2024 20:15:00)

Iv, moja Sofija bas ima zelju za arhitekturom. Ali otom potom. Tek je peti razred.
Mi smo ovih dana u nekom pripremanju biznisa. Tacnije T. [sm=smiley36.gif]Napravila je dizajn za dukseve i isla je sa mm da kupi duks i nosi svoj dizajn u stampariju. Ona je jako kreativna. Videcemo kako ce to da izgleda.




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 06/24 (7.7.2024 8:44:12)

Dobro jutro. U busu sam, idem kući. Koliko mi je drago, još više mi je žao.
Inače, mi smo mnogo loš narod. Ušla sam i autobus, nas 10 ide u Niš. Kaže vozač, u Ppzegi možete da pređete u naš drugi autobus, ide direktno za Niš ne staje nogde. Naravno pređoh. Autobus pun Roma, brali maline pa se vraćaju kući (pretpostavljam) Kaže jedna žena, jaoooo nije trebalo da prelazimo, kad je videla ko je u autobusu. 🤬




Tiziana -> RE: Razgovori mama 06/24 (7.7.2024 12:42:20)


Ljudi su stvarno neverovatni. Toliko su bolesno ambiciozni da nemam reci. Ej, deca od 5 god da idu u skolicu arhitekture. Pa to stvarno nije normalno. Meni je brat arhitekta, kuma mi je arhitekta, do 18te god nisu imali ideju da ce se time baviti pa evo rade taj posao.. Ima neka skolica Kiparh ili tako nesto, masa dece ide tamo. 
Sve sami mali genijalci. Ja jedva cekam sve te roditelje sto decu driblaju od trece godine raznim kursevima i skolicama i sto im ne daju da budu deca onda kad treba da budu deca, da im deca udju u pubertet i otkace sve te vanredne aktivnosti, roditeljska nametnuta interesovanja itd.. 
IZVORNA PORUKA: dunja RR

A kada smo kod arhitekture, na Taš dolazi jedna baka-dadilja, čuva dvoje klinaca, tata im je arhitekta-projektovao je neki deo Bg na vodi, i njegova deca od pete godine idu na arhitekturu za decu kod neke žene arhitekte, koja drži tu školu za klince (čini mi se idu dva puta nedeljno). Da i to postoji, nisam znala dok mi ne rekoše [sm=smiley4.gif]

Naš komšija ide na neko crtanje, pretpostavljam da je nešto slično, ali to je za velike i on je skoro krenuo, sada je 6. razred.






flamingos -> RE: Razgovori mama 06/24 (7.7.2024 12:54:25)

Tizi,apsolutno se slažem.No dobro,ima nas raznih...Napravila sam posnu tortu za sutra i krompir salatu.Ručak spreman za danas.Sedoh da vidim šta ste pisale,da popijem kafu i da vam poželim prijatan dan.Uživajte!Pozdrav svima.❤️




flamingos -> RE: Razgovori mama 06/24 (8.7.2024 9:58:57)

Dobar dan.DrugaRRke moje,izvolite u našu kafanu da se počastimo povodom Anđelinog rođendana.❤️




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 06/24 (8.7.2024 11:36:54)

Srećan rođendan Anđeli 🎉🎉🎉🎂🎂🎂




flamingos -> RE: Razgovori mama 06/24 (8.7.2024 11:40:20)

Hvala,da ste živi i zdravi.❤️Kako ti je mama?




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 06/24 (8.7.2024 12:24:15)

Hvala, dobro je mama, drži se. 




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 06/24 (8.7.2024 12:24:30)

Dunja, jel prolazi? 




flamingos -> RE: Razgovori mama 06/24 (8.7.2024 12:26:13)



IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Hvala, dobro je mama, drži se. 
Super.Samo kad je dobro.Pozdravi je.❤️





17 joka -> RE: Razgovori mama 06/24 (8.7.2024 14:38:09)

Evo mene da vas sve pozdravim malo vremena za odmor devojke su opasnice. Vreme tako brzo prolazi one sve vece i meni tako  dodje tuhno sto nisu vise one malene bebice evo za 10dana 4 meseca .Poceli su desni da ih muce pa samo trpaju ruke u usta i sta stignu 😊Mislila sam da ce se emocije smanjivati  cini mi se da sam jos vise oset_ljiva.Devojke su prosli utorak isle na kontrolu  kaze dr  da su napredne da sad imaju  kilazu koju su trebale imati sa 5 ili 6 meseci. Sta da radim one mnogo vole da sike  dohrane im dajem po 60ml nemogu da ih drzim gladne.Dunja je imala 6490kg i 61,5cm a Danica 6440kg i 60,5cm   i ja sam srecna i debela  sa 10 do 15 kg viska.Kad ste se resili stomaka posle porodjaja?
Flam srecan rodjendan Andji 💖




flamingos -> RE: Razgovori mama 06/24 (8.7.2024 18:35:49)

Hvala Joko.❤️Prolaze dani,porasle vaše devojčice.Baš lepo napreduju.Uživajte u svakom trenutku.Rastite zdravi i srećni.Ljubi ih puno.❤️❤️




Ana RR -> RE: Razgovori mama 06/24 (8.7.2024 21:14:24)

Joko, samo neka rastu [sm=smiley27.gif] uživaj i ne razmišljaj o stomaku, ima vremena.

Flam, srećan vam rođendan [sm=smiley27.gif]

Ja sam premorena danas, jutros smo rano ustali, išli u Ilok da produžim Markovu i moju putovnicu. Čim smo se vratili sela sam za laptop pa me glava bolela do malopre. Sad smo ušli u kuću, u dvorištu je predivno ali od komaraca ne možeš da živiš.




flamingos -> RE: Razgovori mama 06/24 (8.7.2024 21:17:29)

Hvala Ana.❤️




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 06/24 (8.7.2024 21:30:20)



[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2175381-5327.jpg[/img]
Kupili smo ovu kremu i sprej protiv komaraca, u radnji sa opremom za pecanje. Preporucili nam kumovi, kunu se u sprej 😊 Stvarno deluje. 
Malo radih, sad gledam tenis, GO NOLE 🙂




flamingos -> RE: Razgovori mama 06/24 (8.7.2024 21:34:47)

Ivanka,i mi gledamo tenis.




IvanaSK RR -> RE: Razgovori mama 06/24 (9.7.2024 7:01:50)

Nova tema
Klik




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]