|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
30.1.2011 17:53:50   
indy_25
Oooo boze a cijelo vrijeme sam joj davala taj jer od 120 mg ne moze da joj prodje user posted image . Evo je zaspala sa temperaturom stavila sam joj kropir i sirce ali ne vjerujem da ce joj proci. Ovdje su doktori totalno glupi kazu tjelo moze da podnese T i do 41 nije to kao nista strasno a ona ima temeraturu bas dugo. ne razumijem kako joj antibiotici nisu pomogli oni obicno djeluju nakon 2 dana . Njoj je danas treci dan i nimalo joj nije bolje. I znam da se antibiotici uzimaju tacno na vrijeme ako je 3 puta dnevno svakih osam sati a oni napisali 7 ujutro 1 popodne i 20 navece user posted image

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
30.1.2011 17:59:31   
popi
hvala mame punoooo, evo sad sam joj merila temp i ima 38.6 bas se brinem. zvala sam halo bebu i kazu mi da probam da je istusiram da se osvezi i da joj uvece dam paracetmol,.. oa ako potraje da je vodim kod lekara, i obavezno obavezno sto vise da sisa. moja devojcica ima samo 4 meseca

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
30.1.2011 18:00:15   
Brana
sve te razumem ovo je neki zesci virus kada ni lekovi ni antibiotici ne pomazu,T.je skoro ne moguce skinuti!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
30.1.2011 18:02:26   
Brana
jao popi srecica mala,dobro je da spada,gledaj da je ne utopljavas i da u sobi bude umerena T.kazu da ovaj virus drzi od 5-7 dana  posle iscezne kao da ga nije ni bilo znaci tih dana se moramo boriti kako umemo i znamo!

< Poruku je uredio Brana -- 30.1.2011 18:06:00 >

(odgovor članu popi)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
30.1.2011 18:27:10   
indy_25
sad sam se cula s jednom prijateljicom i kaze mi da umutim bjelance i da natopim carapice i kao spasce za pola sata T. Eto stavila sam joj i to da probamo. Jel neko cuo za ovo?

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
30.1.2011 18:35:26   
popi
malo smo se kupali u kadici pa je spoala na 38.0 sva je uspavana i ne znam ni koliko jede kad je stavim na siku
hvala mame na podrsci

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
30.1.2011 18:48:38   
popi
indy, sta da umutis jedno belance mikserom i onda u to carapice i na nogice ,.. nisam nikad cuola za to,... javni sta se desava

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
30.1.2011 18:53:15   
Brana
cula sam za to,kazu da pomaze tako je moja baka skidala temperaturu!

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
30.1.2011 18:55:37   
indy_25
IZVORNA PORUKA: popi

indy, sta da umutis jedno belance mikserom i onda u to carapice i na nogice ,.. nisam nikad cuola za to,... javni sta se desava



Nemoras mikserom nego viljuskom ili mutilicom. Dala sam joj sad i sirup pa da vidim za pola sata sta ce da bude. Jos uvijek ne spada

(odgovor članu popi)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
30.1.2011 19:14:35   
popi
indy, a kolika joj je temperatura sada bila pre sirupa,..mislim da kupanje u mlakoj vodi oomaze
,.. moja devojcica ima 38,0 sada, imala je 38.5 pa sam je kupala,.. i spala je na 38,.. hajde javi sta se desava
nama je ovo prva temperatura i imamo samo 4 meseca

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
30.1.2011 21:08:54   
indy_25
Popi T je bila 38,9 kad asam stavila bjelance pa sam cekala pola sata i bila je 39,5 opet sam sacekala pola sata i bila je 40,1 pa sam stavila krompir na noge i sirce i dala sirup paracetamol tek se za sat vremena spustila na 38,8.

(odgovor članu popi)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
30.1.2011 21:55:13   
popi
dobro je da se spusta, bas ima visoku temp,.. ako si u mogucnosti vodi je kod dr ako se opet popne, visoke, male bebe i deca dobro podnose temperature ali za svaki slucaj,.. i da ozdravite sto pre,.. mi smo sada merili i imamo 38.0 istrljala sam joj stopala sircetom i stavila carapice i zaspala je pa sam merila i bila je toliko

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
31.1.2011 10:58:24   
popi
indy, kako je temeratura,..

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
31.1.2011 11:19:55   
indy_25
Draga T je spala sinoc tek i nema je vise nikako kako je tvoja bebica?

(odgovor članu popi)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
31.1.2011 11:53:24   
popi
mi smo sin oc otisli u bolnicu, jer je bila 39.3 i ja sam se uplasila ipak ona ima tek 4 meseca,.. tamo su je pregledali i bilo je sve ok, kazu virus,.. i dali paracetamol i skinuli je i tako gola samo u benkici je cekla dva sata da joj temperatura spadne i posle 3 saata smo dosle kuci,..i jutros opet 38.8,.. u 10 sam joj dala paracetamol na spric i opet je malo pljunula ali spada,..
divne vesti sto nemate vise t

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
31.1.2011 11:55:55   
popi
indy koliko dana ste imali t

(odgovor članu popi)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.2.2011 11:19:41   
Olga75
Marija od sinoc ima temperaturu . Ide do 38 ali je drzim pod kontrolom , pocela je da kaslje user posted image
joj kad su tako mali pa se lako razbole. Jos nismo otisli kod pedijatra , znam da je virus jer i matori i ja smo ga imali pa cu cekati , mozda necemo ni morati ici , nadam se user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu popi)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.3.2011 16:30:33   
MASHKA
moja Staša ima od sinoć temperaturu 38, dajem joj eferalgan ali ne pomaže mnogo...
vodili smo je danas u DZ i doktorka kaže sve je u redu, pluća, grlo, uho...nema nikakve upale pa sutra idemo u lab.
da li neko zna šta još može biti uzročnik temperature?  možda zubići, nema još ni jedan?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.3.2011 17:49:03   
prolece
mozda je virus tek napao, pa se jos nije odrazilo na nos, grlo, stomak... sta vec sve napadaju

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
12.3.2011 23:27:33   
New Mom
Tuširanje mlakom vodom, obloge voda-alkohol na čelo, čarape u alkohol. Šta još? Ništa ne pali.
Paracetamol joj spusti T sa 39,2 na 38,5, dalje ne ide. Brufen mi dr reče samo kad je iznad 39.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.3.2011 18:01:14   
New Mom
Noćas nikako nije htela ispod 39.5 da ide. Sinoć oko 22h je u mlazu povraćala na eferalgan. U toku noći oko pola 3h sam joj dala brufen, ali T je tek nešto pala i to za sat vremena. Jutros je bila 39, ja joj opet paracetamol (reče dr da dajem naizmenično), ona opet se ispovraćala, doduše sad nije u mlazu već onako naprežući se. Popodne je malo živnula, T otišla na 37, ali evo sada opet raste. Pri pomisli na noć hvata me jeza.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.3.2011 18:03:21   
New Mom
I da, u kontraindikacijama nije navedeno da može da povraća na eferalgan. Dr kaže možda, a možda je u sklopu tog virusa (ima takvih slučajeva trenutno u NS-u). Znači, ne znam.
Samo me interesuje ima li neko takvo iskustvo?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 522
   [Obrisana poruka]
13.3.2011 18:05:01   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 523
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.3.2011 18:06:29   
New Mom
Otkud znam? Ona ima preko 11kg i dva dr mi rekoše da dajem u vidu sirupa.
Da prebacim na čepiće?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 524
   [Obrisana poruka]
13.3.2011 18:12:30   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zašto mi je holistički pristup bio važan t...
Nije lako u moru klinika, preporuka, prijatelja, žena koje su imale iskustvo IVF, medija, društvenih mreža, ma milion gl...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Kad kreće isplata obećanih 20.000 dinara z...
Iako je do početka školske godine ostalo svega nekoliko dana, deca, roditelji, a po svemu sudeći, ni učitelji i nastavni...
Tebi, koja ćeš se (jednog dana) zaljubiti ...
Čast mi je da budem majka ovog dečaka, da ga vodim dok odrasta u osobu u koju ćeš se ti zaljubiti. I biće mi čast da i t...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here