|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.1.2011 12:51:00   
SUPER MAMA
Mihi ja sve tor azumem ali tesko je gledati kako dete se trese ko da ima groznicu ko prut.Da nisma zvala hitnu ja bi je i odnela u bolnici.Hval bogu bio je tada jedan jako smiren i stalozen pedijatar pa mi je jako lepo, fino i polako obajsnio sta da joj radim.

Posle toga je nasa pedijatrica kad je cula, zabranila d ajoj dajemo Brufen jer ga jako tesko podnosi.
Tada sma joj dala samo jednu dozu od 2,5 ml brufena, zamisli sta bi bilo da sam joj dala vise?

Ali normalno svako dete razlicito reaguje na lek.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.1.2011 13:08:03   
mihi
Naravno Super mama da nećeš davati detetu to što joj ne prija. U pravu si, to je individualno, nekoj deci smeta a nekoj ne. Pre dve godine je zbog hipotermije (pad temperature posle aplikacije leka) povučen Nimulid sirup iz upotrebe za decu. Videćemo šta će se dešavati sa Brufenom. Zanimljivo da već dugo nema ništa novi na tom polju. Pitah mm, on kaže svi lekovi koji su primarno antipiretici su veom toksični i već odavno se ne koriste. Sada se koriste ovi kombinovani analgetici sa antipiretičkim dejstvom.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.1.2011 13:13:49   
SUPER MAMA
Strasno mihi.user posted image
Ma samo deca da nam budu zdravi.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.1.2011 13:35:07   
mihi
To je najjjjvažnije od svega, mi smo se napatili za praznike, Miloš još iskašljava i slabo jedeuser posted image .

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.1.2011 13:38:48   
Jeca*
ja sam jako zadovoljna bayerovim efferalganom (zlu ne trebalo)



_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.1.2011 13:40:00   
mihi
Zar Eferalgan ne pravi UPSA?

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.1.2011 13:41:19   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ja sam jako zadovoljna bayerovim efferalganom (zlu ne trebalo)




Zar efferalgan nije isto što i paracetamol? user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.1.2011 13:42:59   
mihi
Jeste, Paracetamol je aktivna supstanca, a Eferalngan, Febricet zaštićena imena leka.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.1.2011 13:50:48   
Jeca*
Pa pravi upsa, ko je uoošte rekao Bayer user posted image
user posted image user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.1.2011 14:05:34   
mihi
Ima još jedan Paracetamol sirup registrovan ali ne mogu da se setim proivođača? U Švajcarskoj sam kupila Nurofen sirup to je Ibuprofen i kao voda je ukus malina, nije onako grozan i lepljiv kao ovaj Galenikin. Ne znam zašto kod nas na tržištu nije registrovan valjda bi bio skuplji od ovog Galinikinog.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.1.2011 14:13:35   
Jeca*
da nije bosnalijek? ja od njih koristim one lysobact oriblete
user posted image


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.1.2011 14:16:37   
mihi
user posted image

GSKuser posted image  

< Poruku je uredio mihi -- 13.1.2011 14:21:00 >

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.1.2011 14:20:07   
Jeca*
aaaaaa
user posted image

poznato mi je

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.1.2011 14:21:31   
mihi
Evo i slike konačno.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.1.2011 15:08:40   
gagana83
IZVORNA PORUKA: mihi

Naravno Super mama da nećeš davati detetu to što joj ne prija. U pravu si, to je individualno, nekoj deci smeta a nekoj ne. Pre dve godine je zbog hipotermije (pad temperature posle aplikacije leka) povučen Nimulid sirup iz upotrebe za decu. Videćemo šta će se dešavati sa Brufenom. Zanimljivo da već dugo nema ništa novi na tom polju. Pitah mm, on kaže svi lekovi koji su primarno antipiretici su veom toksični i već odavno se ne koriste. Sada se koriste ovi kombinovani analgetici sa antipiretičkim dejstvom.


Strasno!

Ja cekam da nas pedijatar dodje sa puta pa da vidim sta ce mi reci povodom ovoga sto se Uni desilo.



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.1.2011 15:19:03   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: mihi

user posted image

GSKuser posted image  

Mihi ovaj moze da se kupi kod nas u apoteke?Panadol se samo zove a u osnovi je paracetamol, jel tako ili gresim?

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.1.2011 15:34:15   
Vučko.ba.
ja inače koristim Bosnalijekov Paracetamol, ovaj gore što je Jeca postavila, međutim dr mi je neki dan rekla da kupim Dalsy jer je on ibuprofen i kao jači je nego paracetamol

elem nešto ne primjetih da je bolji al haj, bez čarapica sa sirćetom i loze nema ništa

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.1.2011 15:36:32   
SUPER MAMA
elem nešto ne primjetih da je bolji al haj, bez čarapica sa sirćetom i loze nema ništa

U pravo si Vucko.I nama isto najvise pomaze alkohol ili domaca rakija.user posted image

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.1.2011 15:37:04   
Vučko.ba.
user posted image

user posted image

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.1.2011 15:53:15   
*Alexx*
Uf, sad bi mi prijala jedna kajsija..... pec peeeeec user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.1.2011 18:27:08   
mihi
Jeste, Super mama, paracetamol je aktivna supstanca ali nije onako sladak i gadan kao Febricet pa i Eferalgan.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.1.2011 21:19:51   
SareniVrabac
Zenice treba mi savet.... moj mali brat (ima 10god) ima jako visoku temp...39-40, tako varira... vodili su ga kod lekara i doktorka je rekla tati dovedite ga ponovo ako bude imao vecu temp...tata kaze gde vecu od 40, a ona gospodja izjavi ma, moze do 42user posted image user posted image user posted image .... znate li neki dobar babski recept za skidanje temp?

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.1.2011 22:23:58   
simke
Opereš svinjsku mast u 9 voda(hladna voda),namažeš na prsa,staviš preko toga lanenu krpu(može i pamučna),preko foliju.
Druga varijanta: lavor što toplije vode,potopiš noge,a preko celog tela i lavora prebaciš čaršav,ćebe i sl.

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
19.1.2011 22:26:00   
tijana86
Komovu rakiju mlaku , pa namocis carape i menjas, stalno, i grudi masiras. Mom Vuletu je to skidalo svaku temperaturu

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
21.1.2011 7:38:47   
Nensi*
Vuk mi ima temperaturu prvi put...Pre pola sata je imao 37,7 sad sam mu merila ima 38...A zaspao je...Da li da ga budim i vodim odmah kod lekara ili da pratim da li skace i da cekam da se probudi?

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu tijana86)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zašto mi je holistički pristup bio važan t...
Nije lako u moru klinika, preporuka, prijatelja, žena koje su imale iskustvo IVF, medija, društvenih mreža, ma milion gl...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Kad kreće isplata obećanih 20.000 dinara z...
Iako je do početka školske godine ostalo svega nekoliko dana, deca, roditelji, a po svemu sudeći, ni učitelji i nastavni...
Tebi, koja ćeš se (jednog dana) zaljubiti ...
Čast mi je da budem majka ovog dečaka, da ga vodim dok odrasta u osobu u koju ćeš se ti zaljubiti. I biće mi čast da i t...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here