|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
2.11.2010 9:37:37   
Olga75
Evo i jutros temperatura user posted image , celu noc je bila povisena a jutros preko 39. Danas treba da budu rezultati krvi i mokrace pa cemo videti. Sad se plasim da nije upala pluca , kaze mi prijateljica da je u novosadskim vrticima bas ima dosta ovih dana a tata nam radi u skoli u NS pa ... ma ne znam. Mokracu smo lovili od pet jutros i nije piskila do devet , nadam se da su primili uzorak u dispanzeru.


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
2.11.2010 9:58:15   
lanajelena

IZVORNA PORUKA: Tash



Mislim da Luka neće videti vrtić jedno 2 nedelje!





Zbog vrtica smo bili svi bolesni tri nedelje nismo mogli da mrdnemo a Dusan najgore prosao...sad vladaju boginje i razne bolesti nece Lana videti vrtic do proleca user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
2.11.2010 13:51:06   
mihi
Jeco taj Str. beta hemolitikus iz grupe A je uslovno patogen, meni su na humanoj mikrobiologiji rekli da se to ne leči, e sads otkud znam ako si ti imala baš problema zbog toga.....

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
2.11.2010 13:52:47   
Jeca*
ma nisam mogla da progutam pljuvacku...potpuno zacepljeno grlo user posted image  umirala sam od bolova. pa antibiogram je pokazao da je osetljiv na penicilin i eritromicin. posle 2 leka mi je bilo bolje....

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
2.11.2010 13:53:19   
Jeca*
a kad guglas vidis da je on izazivac npr sarlaha...

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
2.11.2010 14:26:11   
bokicans
Joj bre i moja Nadja tem od cetvrtka,išla joj je do 39.2bili smo kod dr ,kaze virus .Temperatura do nedelje,mi odemo ponovo u nedelju ,nema ništa na plucima kazu crveno grloali malo,ali za svaki slucaj da joj palitrex tem i dalje,kasalj se malo smirio ,inhaliram je fiz ras.sada su se malo tem proredile juce poslepodne vec nije imala ,alii mala nocas 37.7sama joj je pala i od tada nistauser posted image .Još komsinica javi mala joj ima virusnu upalu pluca,kazu vrtici puni dece sa upalom pluca,a ja sad u deveti sa dvojkama,Jako sam se uplasila,Ni Nadja nece videti više vrtic do proleca!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
2.11.2010 15:29:51   
mihi
U pravu si ja sam greškom počitala da su ti našli iz grupe B . Zaista je A izazivač angine, šarlaha.....

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
2.11.2010 15:34:35   
mihi
To si dobila od Luke, deca koja idu u vrtić su rezervoar Str. beta hemolitikusa iz grupe A. Dobro je što se leči penicilinskim antibioticima.user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
2.11.2010 15:39:16   
Jeca*
ali njemu zasad nije ništa, Bogu hvala....ja sam htela preventivno da mu dam hemomicin sirup (iako sam protivnik lekova), ali ipak nisam, nego ga držim na oku user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
2.11.2010 15:51:14   
mihi
Hemomicin slabije deluje ili ne deluje na Streptokok zato je lek izbora Panklav, Anoxicilin (Ospamox, Klijacil, Pentreksil, Sinacilin). Deca nose tih 20 do 30% bez problema a stariji nekad nadrljaju, ali lako se leči i simptomi brzo prolaze na svu srećuuser posted image . Meni je stariji sin stalno ima oko 30% bez simptoma.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
2.11.2010 16:03:23   
Mishica 77
Ja sam više za Pentreksil ili Amoksicilin. Panklav jedino ako je ozbiljnije bolestan. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
2.11.2010 23:05:41   
Anoniman
Jao Jeco, ja kada bih sa dvoje dece i svojim slabim imunitetom vadila bris i krv za svaku bolest, ništa drugo ne bih ni radila u životu.

Danas ceo dan je ima malu temp, 375,-37,7, uveče nije imao, sad sam mu merila, ima celih 35,1. user posted image u zoru je imao 34,8. user posted image Jel to normalno da se tako ohladi u snu??? user posted image

(odgovor članu Mishica 77)
  Direktna veza do poruke: 312
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
3.11.2010 8:14:47   
Jeca*
ma ne mislim svaki put, naravno, ali ovo su ekstremi..imam utisak da ti je Luka vec dugo slinav, da dugo vec kaslje, sad i visoka temperatura...nesto vuce i treba otkriti uzrok

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
3.11.2010 21:34:53   
Anoniman
Ma jok. Skroz sam ga bila izlečila ono prethodno, kada sam se porodila, i krenuo je skroz zdrav u vrtić... na celih 7 dana... 

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 314
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.12.2010 8:40:32   
Jeca*
pazite ovaj tekst...KLIK user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.12.2010 8:55:25   
Anoniman
uzas

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 316
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.12.2010 9:16:47   
minavb
Opet neka farmaceutska zezancija. Koliko je dece pilo paracetamol u prvih 15 meseci? Svako! Koliko njih ima astmu ili alergiju? Ne veliki procenat a i mnogo je drugih alergena u okolini deteta, sumnjam da je par puta dat sirup mogao da bude krivac za astmu i alergiju.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.12.2010 9:17:07   
Lu
Pa stvarno, šta onda dati djetetu protiv T., kad tada ne smije ništa drugo?

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
1.12.2010 9:31:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Opet neka farmaceutska zezancija. Koliko je dece pilo paracetamol u prvih 15 meseci? Svako! Koliko njih ima astmu ili alergiju? Ne veliki procenat a i mnogo je drugih alergena u okolini deteta, sumnjam da je par puta dat sirup mogao da bude krivac za astmu i alergiju.


Delim ovo mišljenje.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 319
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
15.12.2010 13:14:20   
Anck Su Nmaun
Tarica nesto bila kenjkava u ogradici, uzela sam je vidim ona vruca, temp 38,2  dala sam joj 3 ml Febriceta, nemam pojma od cega je user posted image predpostavljam da su zubi jer se super dete  osecalo user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
15.12.2010 13:30:56   
Jeca*
3ml....?
nesto mi deluje da je to mnogo za nju...ali mozda tripujem. Koliko je teska?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
15.12.2010 13:31:35   
Anck Su Nmaun
Tamo pise cak 5 ml ,  ima  oko 8 kg

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
15.12.2010 13:34:00   
Jeca*
nasla sam odlicnu informaciju, koristice svima!!!

Jednostavniji način doziranja:
Količina sirupa po jednoj dozi dobije se kad se težina deteta u kg podeli sa 2. Primer: dete od  9 kg treba da dobije 4,5 ml a od 15 kg 7,5 ml paracetamola ili ibuprofena.                                                                                                                   
Daju se ukupno 4 doze za 24h.                                                                   
Deca preko 12 god. dobijaju doze za odrasle, tj.Brufen tbl 400 mg ili Febricet tbl 500 mg po istim principima.                                                              
Čepići Paracetamola daju se u slučajevima nepodnošenja sirupa.

IZVOR: drstevanovic

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
15.12.2010 13:34:47   
Jeca*
Onda si slobodno mogla da joj daš 4ml...izvini ako sam te zbunila.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
15.12.2010 13:37:09   
Vučko.ba.
Jeco možda da ovaj post staviš na prvu stranu da se ne zagubi

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zašto mi je holistički pristup bio važan t...
Nije lako u moru klinika, preporuka, prijatelja, žena koje su imale iskustvo IVF, medija, društvenih mreža, ma milion gl...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Kad kreće isplata obećanih 20.000 dinara z...
Iako je do početka školske godine ostalo svega nekoliko dana, deca, roditelji, a po svemu sudeći, ni učitelji i nastavni...
Tebi, koja ćeš se (jednog dana) zaljubiti ...
Čast mi je da budem majka ovog dečaka, da ga vodim dok odrasta u osobu u koju ćeš se ti zaljubiti. I biće mi čast da i t...



Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here