|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
14.6.2024 19:08:47   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Zabrinutamama*



user posted image

Procitala sam sve ove nalaze koje ste uradili i moj vam je savet da dete pregledaju deciji ginekolozi iz Instituta Majka i Dete. Ja sam najvise verovala Dr SEDLECKI, molim vas pronadjite je i ona ce sigurno i strucno reci sta treba da se uradi. Javite mi kako je protumacila nalaze i kakav je savet dala.

(odgovor članu Zabrinutamama*)
Direktna veza do poruke: 1376
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
14.6.2024 19:11:37   
Zabrinutamama*
Vec smo bili tamo, samo kod načelnice Ilijane, sad cekamo ciklus da uradimo hormone. A nalaz uz smo radili kod nas u gradu, jer ja nisam mogla da čekam 1 jul. Malo sam mirnija jer cu ciste bistrog sadržaja... 

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 1377
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
14.6.2024 19:15:14   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Ljubicica1985

<span style="font-size: 13.7582px;">Dobro jutro postovana dr. Julka</span><span style="font-size: 13.7582px;">
</span><span style="font-size: 13.7582px;">Nasa devojcica sada ima 7.5 meseci.Sa 3 meseca ustanovljeno joj je da ima plitke kukove.Bili smo u bolnici 2 nedelje na istezanju kukova tegicima,posle toga su joj stavljeni Pavlikovi kaisici.Tada kada je dr posumnjao na problem uputio nas je na rendgen da bi bio siguran.Dok smo bili u bolnici dva puta joj je radjen rendgen da bi se videlo ima li pomaka u svemu tome.Bili smo do sada 2 puta na kontroli i svaki put joj je radjen rendgen da bi se videlo pravo stanje kukova jer joj je desni bio vise spusten od levog.Moje pitanje je koliko cesto radjenje rendgena bebi moze da steti?</span><span style="font-size: 13.7582px;">Hvala unapred na odgovoru</span>

Ja ne znam koliko cest treba i sme da se radi snimanje kukova jer ne znam sa kolikom dozom se radi snimanje. Ja bih vas molima da bebibe kukove pogleda Prof Brdatr, on je pre dva meseca pregledao mog unuka jer njemu sam uvek verovala jer mu je znanje veliko i brine za decu.

(odgovor članu Ljubicica1985)
Direktna veza do poruke: 1378
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
14.6.2024 19:25:47   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Mm3456

Izvinjavam se na upadu, ali nigde nisam uspela da pronadjem kako da postavim odvojeno pitanje.


user posted image

user posted image

user posted image

Draga doktora, u prilogu sam Vam poslala 3 slike ( 2 KKS i jednu sliku onoga sto me najvise zabrinjava). Dete ima 8.5 meseci, teska je 14.5 kg. Sa oko 3 meseca je zakacila veliki kasalj (koji nije dokazan laboratoriji) i trajao je nesto vise od 100 dana ( KKS je uvek bila dobra, pluca cista, sem kaslja nikakve tegobe), posle toga je bila zdrava oko 2 nedelje, pa je opet kasljucala par dana. Pre par dana dobija temperaturu, radili smo KS koja ne pokazala smanjenje leukocite, granulocite itd... KS Smo danas ponovili i ona je u prilogu. Ono sto je konacno je da je to bila sesta bolest/ ili trodnevna groznica. Ono sto mene najvise zabrinjava su promene na koži - one su pocele negde pocetkom maja, primetila sam 2-3 modre tackice na jednoj ruci i jednu na drugoj, to je proslo pa su se pojavile 2 na nozi, trenutno ima ssmo jednu na nozi... Dakle od maja uvek ima neki tackicu, 2 pedijatra smo pitali - oni nisu zabrinuti, ali ja opet nemam mira... Uvek mislim na najgore, ono sto sam procitala mogu biti petehije, ali kad procitam uzrok petehija okrece mi se u glavi. Osim toga oni kažu da je sve okej dok su trombociti dobri, a oni su sada manji nego pre 4 dana,a isto na internetu nalazim da bi do 1. Godine trebalo da budu izmedju 360 i 670. Zanima me Vase mišljenje, da li da pustim to tako, samo da pratim te promene.. Ili ipak da trazim uput za hematologa? Srdacan pozdrav! 

Molom vas slikajte mi KKS, ne mogu da je otvorim i pogledam. Slikajte mi bolje ovu tackicu da bih je videla, mutno mi je kakve je boje ta tackica, modra, crvena... Sto se tice patehija nikad ne idudu tako po jedna dve. Trombociti mogu biti normalni i kada su 150 000. Posaljite mi ponovo molim vas.

(odgovor članu Mm3456)
Direktna veza do poruke: 1379
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
14.6.2024 19:59:24   
Ljubicica1985


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Ljubicica1985

<span style="font-size: 13.7582px;">Dobro jutro postovana dr. Julka</span><span style="font-size: 13.7582px;">
</span><span style="font-size: 13.7582px;">Nasa devojcica sada ima 7.5 meseci.Sa 3 meseca ustanovljeno joj je da ima plitke kukove.Bili smo u bolnici 2 nedelje na istezanju kukova tegicima,posle toga su joj stavljeni Pavlikovi kaisici.Tada kada je dr posumnjao na problem uputio nas je na rendgen da bi bio siguran.Dok smo bili u bolnici dva puta joj je radjen rendgen da bi se videlo ima li pomaka u svemu tome.Bili smo do sada 2 puta na kontroli i svaki put joj je radjen rendgen da bi se videlo pravo stanje kukova jer joj je desni bio vise spusten od levog.Moje pitanje je koliko cesto radjenje rendgena bebi moze da steti?</span><span style="font-size: 13.7582px;">Hvala unapred na odgovoru</span>

Ja ne znam koliko cest treba i sme da se radi snimanje kukova jer ne znam sa kolikom dozom se radi snimanje. Ja bih vas molima da bebibe kukove pogleda Prof Brdatr, on je pre dva meseca pregledao mog unuka jer njemu sam uvek verovala jer mu je znanje veliko i brine za decu.
kad sam pitala radiologa jednom prilikom rekli su mi ,da ne brinem da su to male doze zracenja.A pre neki dansmo skinuli remencice i sada nam je kontrola tek kada prohoda.Hvala za preporuku za doktora.Inace se lecimo u Institutu za majku i dete.


(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 1380
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
14.6.2024 22:13:14   
Mm3456
user posted image user posted image user posted image user posted image Nadam se da se na ovim slikama malo bolje vidi.. Uvek su modre/ljubicas_te. 

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 1381
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.6.2024 7:42:16   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Mm3456

user posted image user posted image user posted image user posted image Nadam se da se na ovim slikama malo bolje vidi.. Uvek su modre/ljubicas_te. 

Na jednoj KKS vidim da su Le 6,5 a na drugoj da su Le 2,6. Ovi od 2, 6 su mnogo niski i znak su virusne infekcije koju treba stititi sa antibioticima da ne bi doslo do bakterijske infekcije i treba ih ponoviti za 24 ha. Ovi od 6,5 su normalni , ali u formuli se vidi pomeranje ka virusnoj infekciji, tako da ove tackice na kozi mogu biti od virusne infekcije. Ako se to ponovi treba konsultovati decijeg hematologa. Ponovite Le ako je poslednji nalaz leukocita 2,6. Javite mi.

(odgovor članu Mm3456)
Direktna veza do poruke: 1382
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.6.2024 7:43:57   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Ljubicica1985



IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Ljubicica1985

<span style="font-size: 13.7582px;">Dobro jutro postovana dr. Julka</span><span style="font-size: 13.7582px;">
</span><span style="font-size: 13.7582px;">Nasa devojcica sada ima 7.5 meseci.Sa 3 meseca ustanovljeno joj je da ima plitke kukove.Bili smo u bolnici 2 nedelje na istezanju kukova tegicima,posle toga su joj stavljeni Pavlikovi kaisici.Tada kada je dr posumnjao na problem uputio nas je na rendgen da bi bio siguran.Dok smo bili u bolnici dva puta joj je radjen rendgen da bi se videlo ima li pomaka u svemu tome.Bili smo do sada 2 puta na kontroli i svaki put joj je radjen rendgen da bi se videlo pravo stanje kukova jer joj je desni bio vise spusten od levog.Moje pitanje je koliko cesto radjenje rendgena bebi moze da steti?</span><span style="font-size: 13.7582px;">Hvala unapred na odgovoru</span>

Ja ne znam koliko cest treba i sme da se radi snimanje kukova jer ne znam sa kolikom dozom se radi snimanje. Ja bih vas molima da bebibe kukove pogleda Prof Brdatr, on je pre dva meseca pregledao mog unuka jer njemu sam uvek verovala jer mu je znanje veliko i brine za decu.
kad sam pitala radiologa jednom prilikom rekli su mi ,da ne brinem da su to male doze zracenja.A pre neki dansmo skinuli remencice i sada nam je kontrola tek kada prohoda.Hvala za preporuku za doktora.Inace se lecimo u Institutu za majku i dete.



Hvala sto ste mi odgovorili, postupajte po misljenju decijeg ortopeda.

(odgovor članu Ljubicica1985)
Direktna veza do poruke: 1383
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.6.2024 9:28:20   
Zabrinutamama*


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Zabrinutamama*



user posted image

Procitala sam sve ove nalaze koje ste uradili i moj vam je savet da dete pregledaju deciji ginekolozi iz Instituta Majka i Dete. Ja sam najvise verovala Dr SEDLECKI, molim vas pronadjite je i ona ce sigurno i strucno reci sta treba da se uradi. Javite mi kako je protumacila nalaze i kakav je savet dala.


Postovana, upravo smo se vratili sa instituta, vadili smo hormone, rezultate istih cu znati u ponedeljak. Dobre vesti su da je citoloski nalaz u redu, mikrobioloski je pokazao neku bakteriju, nisam zapamtila koju, jer je citoloski u redu pa mi nista drugo nije bilo bitno 🙏, u svakom slučaju javljam u ponedeljak sta je doktorka rekla ❤️ hvala vam puno 

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 1384
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
30.6.2024 12:35:31   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Zabrinutamama*



IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Zabrinutamama*



user posted image

Procitala sam sve ove nalaze koje ste uradili i moj vam je savet da dete pregledaju deciji ginekolozi iz Instituta Majka i Dete. Ja sam najvise verovala Dr SEDLECKI, molim vas pronadjite je i ona ce sigurno i strucno reci sta treba da se uradi. Javite mi kako je protumacila nalaze i kakav je savet dala.


Postovana, upravo smo se vratili sa instituta, vadili smo hormone, rezultate istih cu znati u ponedeljak. Dobre vesti su da je citoloski nalaz u redu, mikrobioloski je pokazao neku bakteriju, nisam zapamtila koju, jer je citoloski u redu pa mi nista drugo nije bilo bitno 🙏, u svakom slučaju javljam u ponedeljak sta je doktorka rekla ❤️ hvala vam puno 

Hvala sto sete se javili. Napisite mi kakav je nalaz i sta kaze doktorka. Zbog nekih obaveza odgovori cu u petak jer sam odsutna. Pozdrav.

(odgovor članu Zabrinutamama*)
Direktna veza do poruke: 1385
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
1.7.2024 13:17:42   
Zabrinutamama*


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Zabrinutamama*



IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Zabrinutamama*



user posted image

Procitala sam sve ove nalaze koje ste uradili i moj vam je savet da dete pregledaju deciji ginekolozi iz Instituta Majka i Dete. Ja sam najvise verovala Dr SEDLECKI, molim vas pronadjite je i ona ce sigurno i strucno reci sta treba da se uradi. Javite mi kako je protumacila nalaze i kakav je savet dala.


Postovana, upravo smo se vratili sa instituta, vadili smo hormone, rezultate istih cu znati u ponedeljak. Dobre vesti su da je citoloski nalaz u redu, mikrobioloski je pokazao neku bakteriju, nisam zapamtila koju, jer je citoloski u redu pa mi nista drugo nije bilo bitno 🙏, u svakom slučaju javljam u ponedeljak sta je doktorka rekla ❤️ hvala vam puno 

Hvala sto set_e se javili. Napisite mi kakav je nalaz i sta kaze doktorka. Zbog nekih obaveza odgovori cu u petak jer sam odsutna. Pozdrav.
 

Kao po dogovoru se javljam, i hormoni su u redu, jedna cista je nestala, druga se smanjila sad je. Hvala Bogu da je sve Kako treba i da sam proverila. Uglavnom kontrola po potrebi, i nema nikakve terapije ❤️ hvala jos jednom i Vama. Pozdrav 

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 1386
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
2.7.2024 13:32:18   
Mamasia
Postovani. Saljem sliku kks deteta 4,5 godine. Imao upalu grla pije antibiotik ima jos dva dana. Trombociti su mu i sa prvom kks bili 188. A sad isto nizi.. pa me zanima da li je to za brigu..?Hvala unapred

(odgovor članu Zabrinutamama*)
Direktna veza do poruke: 1387
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
2.7.2024 13:33:06   
Mamasia


user posted image


Zaboravila sam u proslom postu..

(odgovor članu Mamasia)
Direktna veza do poruke: 1388
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
6.7.2024 7:22:44   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Mamasia

Postovani. Saljem sliku kks deteta 4,5 godine. Imao upalu grla pije antibiotik ima jos dva dana. Trombociti su mu i sa prvom kks bili 188. A sad isto nizi.. pa me zanima da li je to za brigu..?Hvala unapred

Na osnovu KKS koji ste mi poslali zakljucujem da se radi o virusnoj infekciji, ne znam sta vam je doktorka rekla. Niski su i leukociti, Hgb, i trombociti takodje.Takav nalaz se srece kod infekcije virusom. Neophodno je da ponovite KKS i LF sedam do deset dana po prekidu pijenja antibiotika.

(odgovor članu Mamasia)
Direktna veza do poruke: 1389
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.7.2024 12:57:21   
Mamasia
Hvala na odgovoru. Ponovila sam kks posle 9 dana .. da li je bolja?

user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 11.7.2024 16:50:16 >

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 1390
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.7.2024 13:18:19   
Mamasia
Ja se izvinjam slucajno sam objavila dva puta i zaboravila podatke da sklonim.. molim vas da onriset_e moja oba pitanja. Nisam bas strucna sa forumima :)

(odgovor članu Mamasia)
Direktna veza do poruke: 1391
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.7.2024 16:50:51   
Ana RR
Mamasia, obrisala sam duplu poruku i kropovala sliku da se ne vide podaci.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mamasia)
Direktna veza do poruke: 1392
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
15.7.2024 8:51:58   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Mamasia, obrisala sam duplu poruku i kropovala sliku da se ne vide podaci.

Ja stvarno ne vidim novu KKS i ne mogu da komentarisem. Pozdrav

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1393
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
15.7.2024 9:53:59   
Ana RR
Draga doktorka, slika kks je dva posta iznad. Bila je postavljena dva puta, jedan post je obrisan, drugi je tu.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 1394
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
15.7.2024 12:47:09   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Mamasia, obrisala sam duplu poruku i kropovala sliku da se ne vide podaci.

Ja stvarno ne vidim novu KKS i ne mogu da komentarisem. Pozdrav

Dobila sam KKS i na osnovu uvida u nju vidim da su Le od 3,0 porasli na 7,5 sto je normalno. Tr u predhodnoj KKS su bili nizi, a sada su normalne vrednosti. Sve ovo sto je oznaceno kao niza vrednost je zbog metode rada, ali su to normalne vrednosti. Nakon te jake virusne infekcije koja je bila dala je te niske vtednosti, sa ozdravljenjem sve je doslo u normalu, ne brinite. Pozdravljam vas uzivajte.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 1395
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.7.2024 9:37:16   
marketing RR
Koje je pravo vreme za mmr ?Da li treba cekati da dete proprica i prohoda?Hvala

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 1396
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.7.2024 9:38:47   
marketing RR
molim odgovor ili pojasnjenje kako dijete koje je vakcinisano i revakcinisano moze dobiti morbile ??

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1397
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.7.2024 9:40:01   
marketing RR
Tragovi krvi u peleni od sinoć se dva-tri puta pojavilo beba 4,5mj dali je to normalno ili ? Dojena beba

< Poruku je uredio marketing RR -- 16.7.2024 9:48:55 >

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1398
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.7.2024 9:42:40   
marketing RR
Dete ima boginje po drugi put,koliko dana je zarazno? I kako izlečiti detetu cmicak na oku? Imao je intervenciju ali uvek se pojavi na gornjem kapku crvenilo i ponekad bude kvržica koja bude natecena? Sta koristiti za tako šta. Hvala

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1399
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.7.2024 9:45:04   
marketing RR
Kako bebi od dva mjeseca olakšati probavu odnosno. Zna se patiti po dva tri dana dok ne obavi stolicu. Ima li neki način? Dojenja beba je u pitanju

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 1400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Praktična i zdrava užina tokom aktivnih su...
Za više uživanja u prirodi i svežem vazduhu, važan faktor je i odabir zdravih i kvalitetnih alternativa u odnosu na hran...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

На радно место после породиљског одсуства.
пеперутка16

Са којим изазовима се суочавате када се вратите на посао након породиљског одсуства?

Click Here