|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.3.2016 9:20:07   
bebilule
Ja isto vise necu kupovati zitarice. Kuhacu rizu i obicnu palentu. Pitah ja pa mi niko ne odgovori. Ado, kupujes li obicnu rizu, zitarice, palentu ili neku Bio.i tkt?

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1076
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.3.2016 9:22:50   
adulence
Palentu obicnu,a pirinac cu verocatno neki integralni...moram da procackam sta sam sa Ivom,znam sigurno da nisam beli pirinac...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1077
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.3.2016 9:27:24   
bebilule
Vidim Biospajz ima svega. I kinoe cak user posted image
Integralna?! Onda ja pojma nemam, ja kontala moram bijelu.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1078
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.3.2016 9:29:51   
adulence
Mozes ti i beli,ali kao ja sve sto mogu da bude iole zdravije se trudim,bar dok su pod mojom kontrolom ,heheheh...da,da u bio spajzu bas svega,a kinu imate i u dm,bar je bila,kao i amarant

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1079
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.3.2016 9:32:39   
suzi kju
Jao pa vi znate toliko toga o ishrani beba a ja teški duduk, ja nemam pojma šta je amarant, čula jesam ali nisam to videla ni probala u životu, a ni taj kinou, kako li se već kaže.

Sad ću ja malo da smorim, skuvam pirinač da bude gust ili ređi pa mešam sa povrćem?

< Poruku je uredio suzi kju -- 9.3.2016 9:33:13 >

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1080
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.3.2016 9:47:54   
adulence
Pa znas kako cu ja stavim pirinac da se kuva i kada je na pola gotov ubacicu povrce ,taman bi trebalo u isto vreme biti gotovo,ali cu se truditi da ne popije bas svu vodicu neka malkice ostane,jer je pirinac onako gust kad se samelje...eto tako sam zamislila pa kako mi uspe ..

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1081
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.3.2016 9:50:42   
suzi kju
Hvala draga, dobar plan user posted image
A ovsene pahuljice?

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1082
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.3.2016 9:55:27   
adulence
E u te pahuljice se ic ne razumem,znam da su neke zene pravile kase,ali ne znam kako,mozda ce se neko javiti...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1083
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.3.2016 10:27:52   
Maraj
Adulence kako miksas taj pirinac i povrce? Jer hoce stapni mikser to da sjedini?
I kako palenta? Jer je napravite retku pa yam mlekom u stapni mikser?
I citah ta kinoa i to drugo sme jednom nedeljno? Kako se to sprema

kako da uvedem npr proso. Ja to nisam nikad jela ni kupovala...dakle skuvam , pa u stapni mikser , jer da?? Onda sa mlekom? Kako?
Ja sam gurman ....pojma nemam nista sa ovim sitnim djakonijama , kad se uvede meso , pitate me onda za recepte user posted image

< Poruku je uredio Maraj -- 9.3.2016 10:29:57 >

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1084
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.3.2016 10:32:51   
Maraj

IZVORNA PORUKA: suzi kju

Hvala draga, dobar plan user posted image
A ovsene pahuljice?


Suzi ja sam te ovsene kupovala sebi u dm-u i jela ih sa mlekom/jogurom... e sad ne znam ako bebe to smeju da jedu , jwdino da se potope u mleko da omeksaju pa u mikser...nista mi drugo ne pada na pamet....tebi dr rekla da smete to? Mozda bi moglo da se mesa sa vocem npr jabukom , bar je takva kombinacija u onim muslijima....mozda gresim ,pojma nemam

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1085
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.3.2016 11:13:37   
sonyasha
Ja sada stalno pravim ovsene, da ključaju pet minuta u vodi i poklopim par sati i onda klopam, tako su provereno dobre ako imate vremena.

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1086
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.3.2016 12:07:18   
suzi kju
I Sony sa čime ih kombinuješ?

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1087
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.3.2016 15:17:47   
jess021
Nase pirincano-kukuruzne pahuljice su danas prosle odlicno. Napravila sam najpre 3 supene kasike i onda jos jednu, sve je pojela, guzica mala.user posted image
Jos sutra cemo njih, pa u petak neku povrcku. Ne znam sta i kako. Verovatno cemo krompir. Sama sargarepa mi bzvz, a ne dodaju mi se te mlecne pahuljice u povrce, kao sto je Ada rekla.
Koje povrce ste prvo davale?
Cek da savladam povrce, pa cemo onda preci na nauku o zitaricamauser posted image
Kontam da smo sve trebale krenuti u isto vreme i na isti nacin, ovako smo u raskoraku. Salim se, naravno.

< Poruku je uredio jess021 -- 9.3.2016 15:18:42 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1088
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.3.2016 15:25:21   
suzi kju
Haha Jess trebale smo i deca su nam približno iste starosti user posted image
Krompir sam ja prvo pa šargarepu. Ja sam dodavala ad mleko, bude ukusnije.

A danas su smazale brokoli, šargarepa, maslac i mrva pavlake.

< Poruku je uredio suzi kju -- 9.3.2016 15:26:15 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1089
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.3.2016 15:26:51   
jess021
Suzi, pa zato i kazem, nedelju-dve gore doleuser posted image
I ja cu prvo krompir sa mlekom, ali kako sargarepa i mlekouser posted image Uopste mi se ta sargarepa sama ni ne daje, mogu li posle krompira tikvicu?!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1090
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.3.2016 15:28:45   
suzi kju
Šargarepicu sam davala bez mleka jer je ona sama po sebi kuvana slatkasta i svidela im se baš, a sutradan sam mešala krompir i šargarepu i dodala mleka i super prošlo.
A možeš i tikvicu posle krompira, sasvim je svejedno.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1091
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.3.2016 15:29:36   
suzi kju
Ali ja tikvicu nisam ni davala samu već odmah sa krompirom jer je odvratna onako sama barena, bljak!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1092
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.3.2016 15:34:11   
Maraj
Jeste li pravile palentu i kako

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1093
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.3.2016 15:41:33   
IvanaSK RR
Ja sam pravila palentu kao na kesici što pise, uglavnom. Nekad i redje.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1094
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.3.2016 16:00:54   
Maraj
Pa to se i ja mislim , da napravim redje al da l da onda ubacim u mikser sa mlekom il samo da promesam...ne znam , sve mislim da ubacim u stapni mikser da masa bude kasasta , pojma nemam da l ce hteti ovako da se sjedini bez miksera

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1095
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.3.2016 16:40:06   
mama krava
Ja bih preporučiula prvo bundevu i tikvicu da uvodite, a krompir i šargarepu samo ako znate da su domaći ili organski. Krompir, šargarepa i generalno svo korenasto povrće su akumulatori minerala iz zemljišta, ali akumulirju i sve ono negativno, tj pesticide. Ja sam uvela samonikli krompir koji je mojoj mami nikao u bašti prvo, pa tek sa 10ak meseci sam dala ovaj iz Maxija, tj sa pijace. Ali moram da priznam da sam za njega do godinu dana u 90%slučajeva kupovala organsko voće i povrće.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1096
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.3.2016 17:28:08   
adulence
Maraj ja nemam stapni mikser ,a u blenderu me mrzi da pravim veliki je zbog 100 grama,ja lepo sve strpam u boschov onaj secko i napravi mi bas glatku kasu,palentu sam pravila u razmeri 1:1kasika palente deci vode e sad dok nisam uvela mlecno,mesala sam sa povrcem nekad cak i sa vocem...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1097
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.3.2016 19:11:12   
Maraj
Aha adulence znaci nisi dodavala mleko u palentu vec povrce i voce....zanimljivo. nije mi to palo na pamet. Ja probala vecwras samo palentu sa mlekom
Nije je puno pojeo. Mozda je trrvala redja da bude

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1098
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.3.2016 19:55:24   
adulence
Svakako je po meni najlepsa sa ABC sirom,ali posto jos nismo dosli do toga,moram da se snalazim,.
Maraj ja ni za sta ne koristim mleko,iskreno nikad nisam ni imala AD,ali moja deca su sisavci zavisnici,pa zbog toga inace da jesam ko zna mozda bih i stavljala...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1099
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.3.2016 20:33:15   
bebilule
Krompir opet prosao dobro. Posle dva dana njega sutra prelazimo na nesto drugo. Nekako bi bzv ovaj krompir sam user posted image . Ja sam ga spremala sa ad mlijekom. Skuhala sam krompir, iskaskala i dodala mlijeka. Ne mogu ga onako samog dati, a sa vodom u kojoj je kuhan pretvara se u ljepilo user posted image . Mozda nacnem onu veliku tikvu user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Hidratacija najmlađih u letnjim danima
Tokom letnjeg perioda i visokih temperatura koje su sve češće, najvažnije je redovno se hidrirati. Ovo se najviše odnosi...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here