|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.5.2015 8:59:54   
vonavoj
user posted image pise i kod mene,ma deci treba secerauser posted image
To ni ne gledam!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.5.2015 9:34:09   
wivern

IZVORNA PORUKA: vonavoj
pise i kod mene,ma deci treba secera
To ni ne gledam!

user posted image
Posto je mm jako debeo i cela njegova familija je takva ja od danas M ukidam svo jelo, moze samo vodu da pije user posted image


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.5.2015 10:52:02   
World
pa razlika je u tome da li ima dodani secer ili ne, a sama riza ima dosta skroba, sto znaci da mora sadrzavati secera kako god okrenes..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.5.2015 16:32:01   
Kata90
danas smo probali malo banane,bas mu se svidjauser posted image

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 629
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.5.2015 13:07:58   
branki*
Mi uveli danas milupa pirincane pahuljice,dve bebece kasike.pratim.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.5.2015 13:12:48   
daca77
Branki, srecan pocetak user posted image
A sta ja jos mogu dati ovoj svojoj bebi od povrca, a da ne steze stolicu?


< Poruku je uredio daca77 -- 28.5.2015 13:14:04 >

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.5.2015 13:15:49   
branki*
Hvala,daco!
Jeste uveli brokoli?to moze.i ona kupovna muskatna tikva.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 632
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.5.2015 13:22:04   
daca77
Branki, upravo je na meniju brokoli...a jedemo i tikvu, ali sem toga i zelene tikvice i sljiva, ja ne znam sta da joj dam. NE jabuka, banana, sargarepa, krompir. Jadnice jos nije kakilo i ne znam kako da joj pomognem...jutros je ponovo popila sirup, onda malo caja od kamilice, kasnije sam joj dala kuvane sljive i nista.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 633
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.5.2015 13:42:21   
mika79
Daco a da probaš krušku? Mihajlo uvek lepo kaki od kruške, možeš i kelerabu samo neznam da li ona steže stolicu.
Branki srećan početak i da lepo ručkate.

< Poruku je uredio mika79 -- 28.5.2015 13:43:04 >

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.5.2015 13:43:36   
Maslacak15
bundeva vrsnjakinjo! Kuvana bundeva. Jako zdrava, lako se vari a moje oboje klinaca su kakili od nje kao na traci.

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 635
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.5.2015 14:00:01   
mila83
Branki,srecan pocetak ! user posted image

Daco,slobodno joj uvedi par kapi maslinovog ulja u jedan obrok(ja u ovaj sa povrcem) to razmeksava stolicu,moja T jos nijednom nije imala problema.Bebe smeju maslinovo ulje,ali samo ekstra devicansko,hladno cedjeno. Kasice budu i ukusnije user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.5.2015 14:08:13   
Maslacak15
slazem se sa milom. I ja sam davala skoro od pocetka kasicicu maslinovog ulja u kuvanim jelima.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 637
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.5.2015 14:14:28   
wivern
Moje dete nista nece da jede osim kasica uvece i banane. Sad vise nece ni usta da otvori kad mu prinosim kasicicu user posted image
Stegne vilicu i ni makac. A kad i uspem da mu ubacim izbaci sve napolje, ne daj boze da nesto promakne pa udje u grlo onda krene kao da povraca da bi izbacio.
Probala sam i redje i malo cvrsce da pasiram ali uvek ista prica. Ljubi ga majka, skroz je na mene sto se tice jela user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 638
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.5.2015 14:20:35   
mika79
Wivern ja bih na tvom mestu kombinovala bananu sa onim što uvodim, ili po malo tih kašica što daješ uveče sa novim, možda će tako hteti.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 639
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.5.2015 14:22:21   
daca77
Maslacak, jede bundevu, ali sve je to u minimalnim kolicinama...
Wiv, to davljenje, vadjenje iz zdrela je upravo izvodila pre 15 min. Nece brokoli danas da pogleda, a volela ga je ovih dana...pravi baloncice sa punim ustima i celu me ispljuje...bas je zeznuta...avokado je lepo jela, videcu narednih dana kakva ce biti situacija...kako stoje stvari mi do skole necemo nista jesti vise od 2-3kasiciceuser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.5.2015 14:32:43   
mila83
E Daco,sad kad si spomenula avokado,on je inace lak za probavu bebama ako je zreo,ali ako nije..mozda je zbog toga nastao problem.Ja kad sam ga uvela mojoj T,prilicno puno ga je pojela ta prva tri dana i jedan dan uopste nije kakila(inace kaki 2 do 3 puta dnevno) nije bio bas najzreliji,a mogude da je i zbog velike kolicine i svoje masnoce malo usporio varenje.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 641
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.5.2015 14:34:31   
daca77
Mila, ovaj je bas zreo...ostaje sok od sljiva i bundeva...
Kruske nesto nisam nasla lepe...neke trule prodaju, cele pocrnele...

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 642
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.5.2015 15:27:57   
daca77
Verovale vi ili ne, ali znate li kako je pojela danasnju kasicu-drzeci je u krulu. Uzmem je u krilo, jede, vratim u kolica-nece...uzmem je ponovo, ona lepo rucka. Pitam se da li je uopste pametno kupovati stolicu za hranjenje?user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 643
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.5.2015 15:51:20   
wivern

IZVORNA PORUKA: mika79

Wivern ja bih na tvom mestu kombinovala bananu sa onim što uvodim, ili po malo tih kašica što daješ uveče sa novim, možda će tako hteti.


Miko danas sam probala da mesam sa tom kasicom i opet nista. Sutra cu isto tako ali sa manje meska i povrca.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 644
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.5.2015 16:05:57   
branki*
Moja fino jela ono malo sto sam joj dala,cekam stolicu da vidim kakva je,pa nastavljam.wiv,je l maksim ima taj jedan cvrst obrok uvece,a drugo sve sisa ili kako?daco,bitno da je pojela.
Hvala,zenice!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 645
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.5.2015 16:10:45   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

slazem se sa milom. I ja sam davala skoro od pocetka kasicicu maslinovog ulja u kuvanim jelima.



I ja isto. Malo kasnije sam krenula i po malo maslaca da stavljam, isto bude ukusnije.


Wiv,šta si mu davala do sada od klope? Jel blendaš?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 646
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.5.2015 16:16:49   
wivern
Branki ima ujutru voce (bananu jede, jabuku po par zalogajcica isto tako i breskvu), popodne treba da ima mesni obrok sa povrcem koji nece (nije hteo ni samo povrce, cak ni sargarepu, a tek sad sa mesom ni da proba) i uvece zitarice koje tamani.

Dunja blendam, da. Svcasta smo probali i nista nije hteo. Osim milupinih zitarica uvece user posted image i banane ujutru. To obozava.
Moracu i ja da probam sa maslinovim uljem to mi je i dr rekla ali sam ja zaboravila. Podsetih se tek kad je neko od vas pisao.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 647
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.5.2015 16:48:51   
vonavoj
Ja sam onda imala srece sa obe,sto se klope tice,ne birajuuser posted image ,to je velika stvar!
Danas je za rucak pojela veliku teglicu sto sam spremila,batak,krompir,sargarepa i tikvicauser posted image
A za mene je hranilica odlicna stvar,sad je jos hranim u njihalici,jer ne ume lepo da sedi,tj,hranilica nema gornje kaiseve,pa glavom moze da udari u tacnu (neka velika hranilica koju sam dobila)..Stariju sam navikla na hranilicu i dan danas voli da jede u njoj,pored nas za stolom..zna se gde je mesto za jelouser posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 648
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.5.2015 17:11:20   
mila83

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Ja sam onda imala srece sa obe,sto se klope tice,ne birajuuser posted image ,to je velika stvar!
Danas je za rucak pojela veliku teglicu sto sam spremila,batak,krompir,sargarepa i tikvicauser posted image
A za mene je hranilica odlicna stvar,sad je jos hranim u njihalici,jer ne ume lepo da sedi,tj,hranilica nema gornje kaiseve,pa glavom moze da udari u tacnu (neka velika hranilica koju sam dobila)..Stariju sam navikla na hranilicu i dan danas voli da jede u njoj,pored nas za stolom..zna se gde je mesto za jelouser posted image



identicno sve, sa prvo dvoje ! A bice i sa Teodorom uskoro ! Hranilicu vec hoce,nekada jede u krilu,kada je bas nervozna, onda to upali. Odlicna stvar hranilica,lepa navika,cim je stavim,zna ona sta sledi...user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 649
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.5.2015 17:50:34   
Anarunika
Joj mi sutra punimo četiri meseca. jedva čekam da počnemo sa pahuljicama . Do sada sam uvek koristila milupine pirinčane i one kukuruzno-pirinčane. Mislim da je Živa već zrela jer nas tako tužno gleda dok mi jedemo a ona ništa. Baš izgleda kao da traži da proba i ona. Da li oseća mirise šta li...u svakom slučaju za koji dan krećemo i mi sa čvrstom hranom user posted image

inače sam na detinjarijama pročitala tekst o začinjavanju hrane kod beba.

http://www.detinjarije.com/prve-gastronomske-avanture-zacini-su-pod-obavezno/

Evo, možda to pomogne da bebice bolje prihvate razne namirnice user posted image

a ako je istina ovo da bebe prvo prihvate ukuse koje su probale kroz majčino mleko , moje dete ima da krka beli luk sve u šesnaes'' user posted image

< Poruku je uredio Anarunika -- 28.5.2015 17:54:47 >

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Praktična i zdrava užina tokom aktivnih su...
Za više uživanja u prirodi i svežem vazduhu, važan faktor je i odabir zdravih i kvalitetnih alternativa u odnosu na hran...



Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here