|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.9.2014 8:53:27   
Klarita
Moj kokolan slabije jede vec dva dana, ovo je treci danuser posted image
Jutros se probudio u 7h (sto je retkost inace) i popio samo 100ml mleka, eno ga uspavao se oko 8i15, sto ne pamtim se da se nekad desilouser posted image Verovatno je umoran. Ne zelim da razmisljam da mu nesto faliuser posted image

I mnogo volim ove smajlice. Mnogo.

Bobo, da, supene kasike, vec si dobila odgovor, ali eto, ne mogu da se pravim da nisam procitala pitanjeuser posted image

(odgovor članu boba24)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.9.2014 9:49:25   
Jole84
Bobo i kukuruzne su slatkaste, vidim da joj se sviđaju, jel ste ih probali? Kojim redosledom ćeš da daješ? user posted image
Klarita jel nije zubić? user posted image znam da se moja drugarica tako žalila da joj beba ne jede kad mu je izbijao zub..

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.9.2014 10:11:33   
serpica
istina,kad krenu zubici bebci slabije ili uopste ne jedu..

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.9.2014 10:19:32   
Mala Elena
Meni ona jede kasice kao i pre oko 1/4 ili 1/3 manje teglice tj 4-6 supenih kasika .
Ali nece da siki do kraja, malo cugne i ostavi. Ja odmah lupam glavu sta sam jela, da li joj nesto ne odgovara...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.9.2014 10:19:39   
Klarita
Verovatno jeste, vec sam se zalila da dosta balavi, trpa sve u usta itd Bice bolje...
probudio se u 9h, kenjkao je, pa sam mislila mozda je gladan, napravila mleko ali nije hteo. ja smutih zitarice sa tim mlekom, i pojeo je skoro sveuser posted image Bozeeeeeee, kako li ce danas da rucka i kojim redom i sta, neam pojma, ali mislim da mi i ovo dete nije ljubitelj mlekauser posted image


(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
30.9.2014 7:57:33   
boba24
Jole,nismo jos probali kukuruzne. Sutra mu dajem sargarepicu,pa kad zavrsimo sa njom videcu sta dalje. Nisam isla u savetovaliste od avgusta,a htela sam sa ped da vidim jesmo dobro startovali,ili ne.

_____________________________

Deca su sidro koje majka drži vezane za život.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
30.9.2014 10:36:10   
Klarita
bobo, promeni ticker, mnogo si nam dugo trudna user posted image

Ja negde definitivno gresim. Koliko bi trebalo mleka da popije beba starosti 6 meseciuser posted image
sinoc je opet odbijao mleko, promenila sam mu cuclu, jer koristimo Nuk siroki sisac i sad mu stavih onu od 6m sto ide. Bolje je pio, ali ne kako je znao...faza, zub, negde gresimuser posted image nemam pojma. Imamo jos jednu kesu iz duple kutije Nan-a pa prelazimo na Nan2

(odgovor članu boba24)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
30.9.2014 10:53:01   
doktorkakristal
KLARI vec ti pisah,mozda da je faza,nema pravila svako dete pije razlicito ne opterecuj se mililitrima,nek pije koliko hoce ,bitno je da i osatlo rucka,mozda samo nije ljubitelj mleka

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
30.9.2014 11:05:19   
Mala Elena
Ija mislim da mu je to samo faza. U svakom slucaju napisala sam ti u savetima koliko je u ml potrebno ali ne opterecuj se previse. Napisala sam ti meru po nekoj tabeli iz skolice .

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
30.9.2014 17:48:17   
Jole84
Klarita ko što kažu žene, garant je faza, zbog zubića, jadničko..A možda mu ne odgovara mleko? Ti si beše od starta na Nanu? A kašice kako ručka?
Bobo javi kako je prošla šargarepica user posted image
Mi smo danas treći dan na kukuruznim i ona je počela sama da otvara usta i da se raduje kašičici user posted image user posted image Tako da smo pojeli 4 kašičica, mogla je još ali nisam htela da forsiram.
Sutra nam je na redu krompir. Imam neke sa pijace, pa sam mislila da joj sama ispasiram/izblendam, ali nisam siguran da su neprskani, znate već da svi kažu da nisu prskani ali ko zna...mada mi neko reče da se krompir i ne prska, ali odakle znam..Ili da idem da vučem neku brkatu babu za rukav da mi potvrdi savršenost svog krompira, šta ja znam user posted image user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.10.2014 13:00:10   
Jole84
Samo da javim da je naša krompir-kašica prošla neslavno user posted image Uopšte joj se ne sviđa, to je otprilike ovako izgledalo user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.10.2014 14:40:18   
Sanchy
IZVORNA PORUKA: Jole84

Samo da javim da je naša krompir-kašica prošla neslavno user posted image Uopšte joj se ne sviđa, to je otprilike ovako izgledalo user posted image

Bolje prvo sargarepu uvesti,pa onda krompir,ako nece sam krompir stavis malo sargarepice ili dodaj malo mleka..

< Poruku je uredio Sanchy -- 1.10.2014 14:41:11 >


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.10.2014 14:41:38   
mali_mis

IZVORNA PORUKA: Jole84

Samo da javim da je naša krompir-kašica prošla neslavno user posted image Uopšte joj se ne sviđa, to je otprilike ovako izgledalo user posted image


Tako izgleda kod svih u pocetku. Nov ukus, dok se malo ne navikne.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.10.2014 14:44:39   
Klarita
I N se i dalje mrsti na krompiruser posted image sta god ubacila a, K se oduvek mrstila i dan danas se mrsti i ne jede ga cist, cak ni pomfrit. Samo u jelu tipa musaka, djuvec, paprikas...tako.

jole, mi presli jutros na nan2. Danas je bolje, ali opet ne sjajno. Booooze, na kutiji pise da beba uzrasta 6m treba da 5 puta pije mlekouser posted image
Ja dok udjem neki dan u stos, pa prelazimo na 3 flasice i zitarice s mlekom, valjda je to dovoljnouser posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.10.2014 14:51:16   
Mala Elena
Jole, isto krompir ne podnosi! Vraca joj se. user posted image
Trudicu se i dalje. Dodajem , sargarepu ili tikvicu i pravim vodenastije . Probaj ...

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.10.2014 15:22:58   
mirkam
Klari,pusti te njihove uopstene tabele na kutijama koliko beba treba da pije mlijeka.To što si navela je po mom misljenju sasvim dovoljno.I mi smo sa šest mjeseci imali tri flasice i jednu mlijecnu kasicu i super je bilo.
Jole,i mi smo se mrstili na čist krompir,a čim sam počela da mijesam sa ostalim povrcem,jeo je bez problema.Kad probate čistu sargarepicu,pomijesaj joj krompir i šargarepu i ruckace ti sigurno.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.10.2014 15:29:41   
Klarita
Mirkam, "pustila sam" odavnouser posted image jos sa K, ona je bila specijalan slucaj. Ta se i sa 6m uklapala u tabelu za mleko sa bebama od 4 nedelje ali po zapremini jednog obrokauser posted image pa prezivesmo.

Mi danas ruckamo krompir i sargarepu skuvanu sa piletinom. Piletinu ce za dan dvauser posted image

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.10.2014 15:53:43   
Trcosava
Klarita, jesi probala da pomešaš pasirani krompir sa malo mleka? Pa i meni bre otužan a ga jedem kuvanog pa ispasiranog, kamo li njima user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.10.2014 16:16:04   
Klarita
Jesam, Trco, ali onda sam pokusala pasirano da mu dam, naravno, neuspesno bilo. Videcu danas da li ce uopste da ruca decko, jer spavauser posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.10.2014 17:27:44   
Mala Elena
Mislim da je neko negde pisao da se rosa samo podgreje da bude mlaka pa se sipa merica praska (ad mleka)? Da ne trazim sad, moram da joj pripremim .Znaci ne mora da prokljuca?
Moram joj davati da jede kad god je raspolozena, sto vise zitarica sa mlekom.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.10.2014 17:34:00   
mali_mis
ME, jel beba pocela da jede cvrstu hranu? Jel je jos uvek dojis, ili kombinujes dojenje i AD mleko?
Zitarice obicno idu za dorucak. Ako si vec krenula sa uvodjenjem krompira, sargarepe i tikvica, onda joj to daj kao rucak. Voce obicno ide poslepodne.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.10.2014 17:40:31   
Mala Elena
Dala sam joj par puta ad, kombinovacu ga sa zitaricom ali doktorka kaze sto vise da insistiram na zitaricama tako da ne mogu samo ujutru. Hvala ti. A rosu samo ugrejem za formulu?

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.10.2014 17:41:41   
mali_mis
Ja sam za formulu koristila prokuvanu cesmovacu, tako da ne znam kako ide sa rosom.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.10.2014 21:01:03   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Dala sam joj par puta ad, kombinovacu ga sa zitaricom ali doktorka kaze sto vise da insistiram na zitaricama tako da ne mogu samo ujutru. Hvala ti. A rosu samo ugrejem za formulu?

Samo ugrejesuser posted image

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.10.2014 21:25:59   
boba24
Sargarepa je prosla nikako :D jedva nekako kasikicu pojeo. Mada,vec dva dana brljavi sa mlekom kad uzmem da rucka pljuje flasicu,gura rukom,podize se,place....ma katastrofa. Sad je poruckao 100ml,a inace jede oko 150+-10 ml ne znam sta mu je user posted image poceo je i ujutru u 6h da ustaje,a vec dva meseca spava od 20/30 do 8h bez budjenja. Da li su zubi ili prolazna faza ne znam.

_____________________________

Deca su sidro koje majka drži vezane za život.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here