|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnički meni
1.4.2012 10:05:03   
Bebilina
30.3.
Pre dorucka: topli napitak od limuna i manuka meda, jabuka, 1/2 zmajeve vocke
Dorucak: integralne zitarice, semenke, orasasti plodovi, suvo voce, mleko
Uzina: banana i 2 sljive
Rani rucak: falafel sa graskom i salata sa kupusom, sargarepom i jogurtom
Uzina: 2 kasike gambora u mari-rose sosu, svez bebi paradajz i 2 lista zelene
Rana vecera- piknik: marinirana i pecena piletina, humus, naan hleb sa belim lukom i korijanderom, sveza sargarepa, krastavac, bebi tikvica i celer. Mini mlecni sladoled.

31.3.
Pre dorucka: topli napitak od limuna i Manuka meda, nektarina, jabuka
Dorucak: integralne palacinke sa medom i orasima sveze cedjeni sok od jabuke, grozdja i limuna
Uzina: borovnice, maline i kupine sa probiotskim jogurtom
Rucak: marokanski quinoa sa povrcem (hladan)
Uzina: crno grozdje
Rana vecera: pecena piletina sa restovanim krompirom, brokolijem, mahunarkama, sargarepom, Magnum sa bademima

< Poruku je uredio Bebilina -- 1.4.2012 10:10:39 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 1401
   RE: Trudnički meni
6.4.2012 15:26:21   
jabukica
Evo i mene, još uvek 2u1 :)

01.04.2012.

pd. šoljica mleka sa ovsenim pahuljicama, 2 jabuke, bademi
d. parče pice, ella sir, 1/2 šolje jogurta
r. supa sa šargarepom, ćureće meso, 1 krompir pečen u ljusci, spanać i kupus salata
u. 2 jabuke
v. spanać, ella sir, ruska salata

02.04.2012.

pd. 2 jabuke, ovsene pahuljice u mleku sa suvim šljivama i medom
d. mala tunjevina i ella sir, kupus salata
u. jabuka, narandža, bademi
r. supa, pileći batak, karfiol, prokelj
u. jabuka
v. ovsene pahuljice u mleku sa suvim šljivama i medom, kasnije jabuka

03.04.2012.

pd. jagode, ovsene pahuljice 4k.k. u nes kafi, jabuka
d. 2 proje mafin, spanać, jogurt
u. jabuka
r. pileća pljeskavica, mladi luk, zelena salata, kuvani krompir, grašak
u. jabuka, narandža
v. ella sir, kupus salata, šolja mleka sa medom

04.04.2012.

pd. kivi, 2 jabuke, ovsene pahuljice 4k.k. u nes kafi s medom, kocka crne čokolade
d. 2 jaja, karfiol, prokelj, sok od paradajza
u. bademi, jabuka
r. supa sa šargarepom, belo meso, spanać, karfiol
u. narandža i kocka crne čokolade
v. ovsene pahuljice u mleku sa kockom crne čokolade i suvim šljivama

05.02.2012.

pd. banana, 2 kivija, nes sa mlekom, medom i ovsenim pahuljicama 4k.k.
d. belo meso, ella sir, karfiol
u. kivi, narandža, bademi
r. supa sa šargarepom, riba, spanać, karfiol, zelena salata
u. nes kafa sa mlekom i medom
v. ovsene pahuljice u mleku sa kockom crne čokolade


_____________________________

Sve što raste htelo bi da raste, neka raste i treba da raste... Duško Radović

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 1402
   RE: Trudnički meni
14.4.2012 11:28:52   
Bebilina
Pre dorucka: jabuka, 2 sljive
Dorucak: integralne zitarice, semenke, orasasti plodovi, suvo voce, mleko
Uzina: banana i dinja
Rani rucak: humus sa limunom i korijanderom, velika sveza sargarepa i pola velikog krastavca
Uzina: domaci kroasan i pola case mleka
Rana vecera: prebranac sa orasima, sardine sa pecenom paprikom, chilijem i crvenim lukom, puno svezeg crnog luka i par zalogaja kuvanog krompira, mali cookie sa ovsenim pahuljama i suvim grozdjem.
U toku veceri: nektarina i klementina
Pred spavanje: 75ml probiotskog jogurta

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 1403
   RE: Trudnički meni
18.4.2012 2:05:36   
Yag
Ja imam tanke zdove maternice i ne zna sta to uopste znaci naime kad sam radila zadnji hormonski nalaz to su mi rekli...kaze doktor da se ne sikiram dali su mi neku injekciju u stomak i reko ako treba opet nije problem...nije opasno za plod ta injekcija sad mene interesuje jel imo neko sl iskusva pa da mi kaze i preporuci nesto na t temu onako dodatnouser posted image

_____________________________

21.12.2012. end of the world but my world start again 21.12.2012. SANIN ;)))

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 1404
   RE: Trudnički meni
3.5.2012 14:08:45   
jovicaa
pa vi se bas zdravo hranite i pazite... ja sam mnogo porocna u ovoj trudnociuser posted image
danas nisam doruckovala, popila sam 2 case vode, pojela jednu bananu i popila hladan nes, sa puno mleka i malo nes kafe.
za rucak pravim sataras i pecena jaja, a videcemo sta cu jos strpati u sebe do uvece...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Yag)
Direktna veza do poruke: 1405
   RE: Trudnički meni
11.5.2012 16:04:41   
Yag
danas

D:Dva kuvana jajet sa dve male kriske sira cas mleka i dve tableta vitamini + vitami Duser posted image
U:4 mandarine a kako su i godile bila sam se bas isusila a one soce i to iz frizidera
R:pekla meso sa pecurkama mada sam okretala glavu dok je mm je jer mi je uzasno smridilio i onda mazala snite kruha sa kisalim vrhnjem user posted image
U:kruska + 2 kockice cokolade
V:nista puno malo tvrdog sira i kruha i casa soka i to je to zaista nejedem punouser posted image ali dovoljno mi jeuser posted image

_____________________________

21.12.2012. end of the world but my world start again 21.12.2012. SANIN ;)))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1406
   RE: Trudnički meni
29.5.2012 18:10:18   
purplish
Jao, divim vam se svima na ovoj temi- koliko vidim sve neki zdravi meniji. Mislim, svi nesto jedu samo po dve kockice cokolade, bas ste disciplinovane user posted image . Ja u posljednjjih 7 dana, ne mogu da stanem dok ne pojedem pola kutije Eurocrem-a...prije toga je bio napad zelje za sladoledom. Svaki Ledo Quattro bih pojela u roku od 2-3 dana user posted image .

Ajde, bar jedem kuvano svaki dan i raznovrsno...ali ce mi ovoliko slatkog presuditi user posted image .

(odgovor članu Yag)
Direktna veza do poruke: 1407
   RE: Trudnički meni
29.5.2012 18:19:11   
jovicaa
ja sam danas prvi nevaljalac.
dorucak: dva kolaca sa visnjama i voda
uzina:pola pomorandze
rucak:supa, meso i povrce iz rerne i parce hleba.
posle popodnevne dremke, sam se onako kao zombi dovukla do kuhinje i pojela 3-4 kasika eurokrema i tanjir supeuser posted image
a za veceru ko zna sta cu jesti.. svasta ja strpam jos u sebe do ponoci
i popila sam casu soka od zove i solju caja od virka

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu purplish)
Direktna veza do poruke: 1408
   RE: Trudnički meni
29.5.2012 18:35:36   
purplish
Ti si jos dobra naspram mene user posted image . Ja sam toliko toga pojela u posljednja 2 dana, da se od sutra moram uozbiljiti i zamjeniti slatkise vocem. Uf, to mi sada ne zvuci nimalo privlacno...mozda bih se lakse natjerala da je sezona lubenica. Ko ce docekati avgust user posted image !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1409
   RE: Trudnički meni
8.6.2012 12:30:14   
Cunce
Ja sam morala da počnem da kupujem eurokrem striktno u malenim pakovanjima jer sam jednom onu ogromnu kanticu za par dana sredila user posted image
a i skontala sam da ne kriziram kad nema slatkiša u kući, pa da jurim da kupim, već navalim samo kad se zeznem i kupim zalihe, nestanu jako brzo user posted image
ugojila se dosta, bar vaga tako kaže, inale sam i aktivna i ne izgledam toliko buckasto, sve otišlo u stomak, grudi, guzu.. a voda u stopala i šake user posted image

(odgovor članu purplish)
Direktna veza do poruke: 1410
   RE: Trudnički meni
8.6.2012 12:31:13   
Cunce
Uh, ljudi, višnjeeeeeeeeeeeeeee user posted image

(odgovor članu Cunce)
Direktna veza do poruke: 1411
   RE: Trudnički meni
19.6.2012 12:57:15   
Yag
Jedetel suvo meso u trudnoci???
Mislim znam kod vas je ljeto i ta hrana nije tako cesta ali ovde kod mene je zima i suvo meseo svugde jbte nasmiga se svakome kamol ne meni trudnoj pa sta vi mislite????

_____________________________

21.12.2012. end of the world but my world start again 21.12.2012. SANIN ;)))

(odgovor članu Cunce)
Direktna veza do poruke: 1412
   RE: Trudnički meni
20.6.2012 9:20:19   
anajid
Yag ja sam bila trudna zimi i jela suvo meso samo tako,doduse iz sopstvene proizvodnje.

(odgovor članu Yag)
Direktna veza do poruke: 1413
   RE: Trudnički meni
20.6.2012 11:27:35   
Bebilina
Ja slabo jedem suhomesnato, tj ne kupujemo uopste... A moji suse domace pa sam u prvoj verovatno i jela pomalo, sad jednom pojela parce...
Ne znam, jednom sam citala da je sve dimljeno kancerogeno, ne znam koliko to jos stoji, al i inace nisam ljubitelj pa ne jedem...

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 1414
   RE: Trudnički meni
20.6.2012 11:34:39   
minavb

IZVORNA PORUKA: Bebilina

Ne znam, jednom sam citala da je sve dimljeno kancerogeno, ne znam koliko to jos stoji, al i inace nisam ljubitelj pa ne jedem...

Apsolutno tačno. Sve dimljeno i pripremano na ćumuru ili roštilju u sebi ima kancerogene cikloalkane, benzopiren i benzantracen. Zato se ćevapi obavezno jedu sa puno luka i sveže salate, zbog visokog sadržaja antioksidanasa.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 1415
   RE: Trudnički meni
20.6.2012 12:45:11   
Yag
Hvala Vam cureuser posted image

_____________________________

21.12.2012. end of the world but my world start again 21.12.2012. SANIN ;)))

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 1416
   RE: Trudnički meni
21.6.2012 13:28:59   
secermoj

[/quote]
Zato se ćevapi obavezno jedu sa puno luka i sveže salate, zbog visokog sadržaja antioksidanasa.
[/quote]

A kako i da jedem cevape bez luka!!!!!!!!Joj sto i udjoh na ovu temu user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 1417
   RE: Trudnički meni
22.6.2012 11:54:27   
Yag
da upravu si gdje ces cevape bez lukauser posted image user posted image

_____________________________

21.12.2012. end of the world but my world start again 21.12.2012. SANIN ;)))

(odgovor članu secermoj)
Direktna veza do poruke: 1418
   RE: Trudnički meni
22.6.2012 14:28:57   
Yag
hijojjj kud ja udje na ovu temu...cevapi...ojjj Boe da bar ima ovdje kupit ih mislim oni pravi imaju ovdje pravi jedan ali user posted image

i da moje misljenje...krancerogeno je za nekog ko nije naviko da jede tu hranu ali brate diljem cjele bivse Yugoslavije sve je na dim i na vatru...samo 90 % Bosne bi bilo u raku...ono malo nebi sto su vegetarijanciuser posted image

_____________________________

21.12.2012. end of the world but my world start again 21.12.2012. SANIN ;)))

(odgovor članu Yag)
Direktna veza do poruke: 1419
   RE: Trudnički meni
22.6.2012 16:59:42   
jovicaa
pa cinjenica je da je u srbiji povisena stopa mnogih bolesti. infarkta i slogova sigurno, a i drugih

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 1420
   RE: Trudnički meni
4.7.2012 21:25:54   
jovicaa
danas, opet gomila hrane, gadi mi se koliko sam jela, ali nisam mogla da stanem!
dorucak musli i mleko
uzina lubenica, nes, lubenica
rucak supa + neko povrce i meso zapeceno u rerni sa besamel sosom uvek se razbijem za rucak, znaci pojedem po 2 tanjira od ovog navedenog
i onda sam jela grisine obicne i kikiriki, zato sto sam imala neki napad prezderavanja

cedila sok, popila casu od dinje, breskve i jabuke
macho sladoled
i oko 6 sam pojela 1 i po safaladu, parce crnog hleba, malo pavlake i senfa
i jos jednom cu jesti do sutra sigurno, najverovatnije rucak koji cu sad da spremam za sutra....
recite mi da jos neko prozdire ovako kao ja, ja ne mogu da se obuzdam!!!! pojela bih svoje prste koliko sam gladna, nije mi ovako bilo u prvoj trudnoci...

< Poruku je uredio jovicaa -- 4.7.2012 21:27:12 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1421
   RE: Trudnički meni
4.7.2012 21:31:17   
minavb
Crni sine, utrostrucices svoju tezinu od pre zaceca user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1422
   RE: Trudnički meni
4.7.2012 21:41:53   
MicinaMama
heheheh...kod mene je trudnicki meni : sve sto mi padne pod rukuuser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 1423
   RE: Trudnički meni
4.7.2012 22:14:13   
Anoniman
jovice mašala!!! user posted image Meni je apetit jedva promenjen nego inače (možda zbog ovih užasnih vrućina).
Npr. danas sam jela:

doručak: kuvano jaje sa alevom paprikom i sirćetom (to obožavam od detinjstva), dva parčeta hleba, mladi sir i šunkarica+2dcl jogurta
užina: 3 dcl svežeg soka od narandže
ručak: pileća supica, dve pečene paprike punjene sirom i proja
užina: kriška lubenice
večera: salata kupus+paradajz i bake rolls sa maslinama user posted image (ovo mi je najukusniji prepečeni hlepčić)

Za ceo dan sam još popila oko 1.5-2l ledene vode user posted image

(odgovor članu MicinaMama)
  Direktna veza do poruke: 1424
   RE: Trudnički meni
4.7.2012 23:09:50   
jovicaa
nina moram ti priznati da ni ti nisi losauser posted image cekaj da udjes u peti mesec... nisam ni ja imala ranije apetit, ali u zadnje dve nedelje ne mogu da se zaustavim, uzas... raspascu se, a beba ce imati sest kila.
ali najcudnije mi je sto se u prvoj trudnoci uopste nisam puno ugojila, cak i manje od proseka, iako sam lezala, ali nisam ni jela ovoliko, ali nekako se nadam da je mozda samo prolazna fazauser posted image
nina jesi ti hercegovka?

< Poruku je uredio jovicaa -- 4.7.2012 23:12:22 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
FOTO: Oproštaj mame od starijeg deteta, pr...
Emocije te razvaljuju. Ne možeš da ga/je pustiš, a znaš da moraš. Ta količina ljubavi prema starijem, i uzbuđenja jer je...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Повратак на посао након породиљског одсуства.
Admin

Са којим изазовима се суочавате када се вратите на посао након породиљског одсуства?

Click Here