cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo

  
clock-img

14.11.2012, 17:39

clock-img

Mache

pencil-img

129

Verujem ti, nista gore nego kad krenes da brojis dane..
Uff, pa ti si superiska i sa kilazicom user posted image Meni juce na pregledu dr rekla za sada 12 kg u plusu user posted image
Tnx na savetima, probacu sa sargarepicom user posted image

clock-img

21.11.2012, 15:11

clock-img

dupla jasna

pencil-img

63

evo ljudi mene pustili danas iz fronta. bila sam otvorena 3 prsta pa su mi davali tokolizu i sad pijem partusisten kuci pa u ponedeljak opet tamo i to je to valjda. kazu sve je u redu i sa mnom i sa bebama ,pa malo kuci da odmorim i 26. ulaizm u 9 mesec pa ce da vidimo kad ce. inace tamo je LUDNICAAAA, 10000000 zena primaju i otpustaju svaki dan , sestre samo jure , 10 blizanaca se rodilo za ovih 7 dana sto sam bila, sestre samo rokaju inekcije i vade krv... haos ! a ginekoloski preegled je ravan porodjaju bez anestezije :user posted image

clock-img

21.11.2012, 15:13

clock-img

dupla jasna

pencil-img

63

e da, prepisali su mi i da pijem bensedin pola ujutru pola uvece, kao da se smire kontrakcije. JEL PIJE JOS NEKA TO ? postp mi je to potpuno nelogicno :O

clock-img

21.11.2012, 17:47

clock-img

mamaneca

pencil-img

189

dupla jasna samo miruj i izguraces ti to....kod nas dosta zena piju bensedin da im smire kotrakcije ali ja licno nisam imala iskustva sa njim...

clock-img

22.11.2012, 19:16

clock-img

Mache

pencil-img

129

Dupla Jasna super sto ste svi ok, i sto si dosla malo kucici user posted image Jos malo i kraj, blago tebi. Sa bensedinom nemam iskustva..
Mamaneco veliki user posted image za tebe i bebice! Taman ti super doslo ovih par dana da malo dodjes sebi pre nego sto krene zurkica u kuci. Videla sam slicice na fb-u, preslatki su oboje user posted image
Zenice, sad ste me skrooooz uspanicile sa tako "divnim" iskustvima sa bolnicama i CR da mi se uopste ne poradja user posted image

clock-img

22.11.2012, 22:11

clock-img

dupla jasna

pencil-img

63

stvarno ljudi , blizi se ovo a ja nikako da odlucim carski ili prirodno SA ILI BEZ epidurala ? pomagajte

clock-img

23.11.2012, 14:11

clock-img

anajid

pencil-img

3545

Dupla jasna,ja sam cini mi se pisala svoje sikustvo.Porodila sam se 09.10. prirodnim putem.Nemam iskustvo ni sa CR ni sa epiduralom tako da ne znam sta da ti savetujem.Ja bih uvek odabrala prirodno,malo se pretrpi i prodje,brzi je oporavak.Mada svako ima svoje iskustvo i niko ti ne moze reci odaberi ovo ili ono.Na tebi je da sama doneses odluku nakon sto procitas iskustva drugih.Eto ja nisam mogla bolje proci,cak me nisu ni sekli.Jel ti obe bebe prednjace glavicom?Moji jesu pa se dr odlucio na prirodan porod.

Eto nadam se da sam ti pomogla pri odluci.user posted image

clock-img

23.11.2012, 23:36

clock-img

Mache

pencil-img

129

I ja sam u frci oko istog Dupla Jasna.. Meni obe prednjace glavicom od kako su vece i verujem da sve i da hoce vise nemaju mesta da se okrenu pa ce tako ostati i do kraja.. E sad, meni dr pominje da ako uskoro ne krenem da se sirim, one su krupnije, prvorotka, verovatno ce morati CR.. Ne znam sta ce biti.. Ali bas je nezgodno kada ne znas za sta da se pripremas.. U sustini, treba biti spreman na sve.

clock-img

24.11.2012, 12:36

clock-img

dupla jasna

pencil-img

63

da, obe su mi glavicom dole.s tim sto je ovaj manji prvi, mislim nize dole... a prva mi trudnoca, a prag bola mi je ... nema ga user posted image cim pomislim na to , vristim od bola, kad zamisljam kako bi to izgledalo... 2 bebe ...

clock-img

24.11.2012, 18:33

clock-img

anajid

pencil-img

3545

Ma sto kaze Mache pripremite se na obe varijante,pa kako bude.Vazno je samo da sve bude u redu i da se dobro zavrsi,a bice.Saljem vam puno podrske,snage i hrabrosti!

clock-img

24.11.2012, 21:36

clock-img

sanjaQ

pencil-img

79

Zdravo duple mame!
Odlučila sam da se javim kako bih vas ohrabrila malo!
Ja sam već 5 meseci dupla mama divnog dečaka i predivne devojčice! Porodila sam se CR u spinalnoj anesteziji u 36n6d i iskustvo mi je super! Bila sam presrećna kad sam čula bebe kako plaču i kad su mi ih pokazali dok sam bila još na stolu, a bila sam protivnik spinala! Bojala sam se da neću podneti to zveckanje(nisam ništa od toga čula) i da ću od straha pasti u nesvest, ali eto čuda! Bila sam hrabra! Preporučujem spinal pre nego totalnu anesteziju jer je bolje i za majku i za bebe! Jedino je nezgodno što posle 5 dana ubija glava kako boli-ali verujte mi sve se to brzo zaboravi!
Zene budite hrabre i verujte mi bice vam super na porodjaju i posle sa dečicom! Uživam u svakom trenutku i presrećna sam što sam majka!

clock-img

25.11.2012, 00:07

clock-img

Mache

pencil-img

129

Anajid SanjaQ hvala na podrsci i ohrabrenjima user posted image
Jasna, mene recimo ne plasi bol sam po sebi, nego sam ogroooomna kukavica kada je sama bolnica u pitanju (atmosfera, igle i slicno). Valjda ce ipak sve biti ok, a kada dodju bekani user posted image
Inace, mozda gresim ali msm da nije velika razlika u samom porodjaju izmedju jedne i dve bebe.. ako krene kako treba. U kojem porodilistu ces se ti poradjati? Mislis da ce ti davati da biras? Ja mislim da ce meni doktor sam proceniti sta je bolje u datom trenutku, CR ili prirodno.. I, nemas tiker, koja si nedelja ti sada?

clock-img

25.11.2012, 11:38

clock-img

dupla jasna

pencil-img

63

ja sam sad 35 nedelja, i sutra idem u front , zakazali mi da lezim tamo posto evo sad ce kraj. i uvek kad pitam kako cu se poroditi oni kazu , ima vremena o tome da pricamo... a svaki cas cekam da krenu bebe user posted image

clock-img

25.11.2012, 16:22

clock-img

anajid

pencil-img

3545

Dupla jasna opusti se,mozda nece jos krenuti,neka ih sto duze to bolje.Ja sam se porodila 38+2,imali su i finu kilazu a treci dan kuci.Zato samo opusteno,samo neka sve protekne kako treba!Srecno i javi nam se obavezno!

clock-img

25.11.2012, 21:36

clock-img

Mache

pencil-img

129

U pravu je Anajid, mozes ti jos da se nacekas user posted image ali super si izgurala do sada (ja ne mogu da docekam da udjem u 9-ti pa da se malo opustim). Srecno, da sve prodje sto bolje i javljaj se kad budes mogla! Uz tebe smo user posted image

clock-img

26.11.2012, 15:12

clock-img

bulka

pencil-img

642

Koliko dugo nisam pisala na ovim stranama!

Duplice drage, pozdravljam vas sve! Vidim da ima novih duplih mamica i jako mi je drago, a posebno sto su ove strane koliko toliko zazivele...
Moje devojcice, Sofija i Sara, imaju dve i po godine! U avgustu su dobile baticu, Stefana. I sad su mi odjednom velike...
Bata je dobrica i smesko.
Posto citam da je trenutna tema prirodno ili carski rez...Ja sam se porodila carskim rezom oba puta.Blizanacku trudnocu sam vodila u dispanzeru za zene, kod doktorke ciji muz radi u porodilistu I koji “preuzima njene trudnice”. Ona mi je vise puta savetovala da se porodim carskim rezom, recima da ja mogu da biram, tj.da sam kazem kako zelim da se porodim, A ja upravo to nisam smela, da sama odlucim, a kada sam doktorku pitala sta bi ona izabrala na mom mestu rekla je carski rez. Njen muz mi je na prvoj kontroli rekao da je pristalica prirodnog porodjaja, posle kada sam ga pitala kako cu se poroditi, rekao je da je 50% carki 50 % prirodno...
Ostala sam u subotu u bolnici, u nedelju ujutru ispao mi sluzni cep, ctg izuzetno jake kontrakcije, ja nista ne osecam, pregled otvorena dva prsta, dezurna doktorka kaze: pripremite salu, necu da ulazim sa blizancima u noc...
Izuzetno bolno budjenje i prvi dani, ali cim su mi doneli bebice da budu samnom, sve je nestalo, tj dobilo je novu dimenziju, sve mi majke to znamo, uvek su decica na prvom mestu i za njih sve mozemo...
Drugi put sam unapred znala da ce biti carski rez, svi su mi dr rekli, bez opcije prirodno.
Izuzetno sam dobro podnela ovaj drugi put, budjenje, oporavak, sve. Mislim najpre iz tog iskustva od prvog puta, znala sam da moram, ustajala sam vec prvu noc na svaka dva tri sata, samo prva dva puta sa sestrom a posle sve sama, to ustajanje i setnja toliko ubrza oporavak da je to cudo!
Tako je bar u mom slucaju.
Sve vas jos jednom pozdravljam, a sad cu pronaci i neke slicice da vidite moja tri blagoslova i savrsenstva!!!

clock-img

27.11.2012, 17:39

clock-img

bulka

pencil-img

642

user posted image

user posted image

clock-img

28.11.2012, 06:19

clock-img

Mache

pencil-img

129

Bulka prave su smizlice, a i bata je medic user posted image Poljubac za sva tri slatkisa!

clock-img

29.11.2012, 09:12

clock-img

bulka

pencil-img

642

Mache hvala user posted image

Masemo svim drugarima i njihovim mamama!!!

clock-img

01.12.2012, 11:10

clock-img

dupla jasna

pencil-img

63

Jel ima neko stertilizator za Avant pumpicu na zajam na 2-3 nedelje?

clock-img

01.12.2012, 22:24

clock-img

bulka

pencil-img

642

dupla jasna
nemam sterilizator, nikada nisam ni koristila pumpicu, ali nadam se da ce ti se neko javiti sto pre!!!
Ne znam da li si u grupi Twins-Triplets na fejsbuku, tamo ima puno mamica duplica...

Nego,kad stignes javni nam kako si, jesi u bolnici, jesi se porodila???
Svako dobro i veliki pozdrav!

clock-img

02.12.2012, 07:19

clock-img

bulka

pencil-img

642

he,he, ja sad tek vidim da ima temica Porodila se dupla jasna...
Cestitam! Dva deckica, divna imena!

clock-img

31.01.2013, 00:38

clock-img

Alexis79

pencil-img

3134

Samo da ljubnem sve mame duplice.Moje trojcice spavaju a meni od umora nikako san na oci.Vremena nemam ni malo a tako sam se uzelela Rr.Dobro smo i lepo napredujemo Sve vas puno ljubimo pa se kuckamo cim
mozemo.Ljubac

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....

clock-img

31.01.2013, 00:46

clock-img

dunja RR

pencil-img

30394

Alex user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

clock-img

11.03.2013, 16:02

clock-img

elenica4ever

pencil-img

58

Ja sam bliznakinja i znam da su oko mene i sestre brinule 4 osobe, tako da svaka cast svima onima koji to mogu.