cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo

  
clock-img

06.11.2012, 22:10

clock-img

Dve_srece_najvece_

pencil-img

192


IZVORNA PORUKA: sanji

IZVORNA PORUKA: Dve_srece_najvece_
Slazem se u potpunosti user posted image user posted image user posted image


Vidiš kako se iskusne duple mame razumeju! user posted image
Jasna, to je trudnoća! user posted image Otiču ti noge, što je skroz normalna pojava! user posted image



Dauser posted image user posted image
To sam ja od tebe, i jos nekih tada aktivnih mamika hvatala fore i fazone user posted image

Jaooo...koje sam ja papke imala na kraju trudnoce...nosila sam mm ove papuce, i te su mi bile tesne, a inace su 4 broja vece nego sto ja nosim user posted image

clock-img

06.11.2012, 22:41

clock-img

dupla jasna

pencil-img

63

znaci dobro sam ja i prosla do sad... pa s obzirom da sam 32.nedelja i sva sam sitna , mala...do sad nisam imala nikakvih tegoba, ni otok,ni bolovi u kicmi,grudima, stomak me nije zaboleo od kad sam zadnji put imala mensruaciju,nikakve kontrakcije , nista... cak se pitam dal je to normalno ?? jedine promene koje osecam su velike LEPE grudi user posted image i to sto mogu da jedem 24 h , a inace sam jela kao vrapcic mali...

clock-img

06.11.2012, 23:16

clock-img

sanji

pencil-img

1583

DSN pa i ja sam kupila fazone od starijih i iskusniji! user posted image
Jasnice, super si ti, samo su te malo više isprepadali. Mislim da je vreme da se opustiš i uživaš u ovih par nedeljica i da čuvaš živce za žurku koja sledi! user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

clock-img

06.11.2012, 23:18

clock-img

dupla jasna

pencil-img

63

user posted image pa kako da se opustim kad idem u bolnicu sl.nedelje... msm opustena sam ja sad i uzivam sa muzem ,al jos par dana... i ko zna sta me ceka tamo u toj "ludnici "

clock-img

06.11.2012, 23:35

clock-img

sanji

pencil-img

1583

Samo je bitan pozitivan stav. Ja sam tamo sve žive zasmejavala, od doktorke i kantinjerki do pacijenata. Činjenica da se više razvlače dani nego kod kuće ali preživi se sve to. Ako imaš laptop možeš da ga poneseš sa sobom, ako ne, telefon sa internetom i eto mi ćemo da ti ubijemo vreme! user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

clock-img

07.11.2012, 00:54

clock-img

Dve_srece_najvece_

pencil-img

192

I ja sam bila malo pre porodjaja u bolnici, mene je samo smaralo to shto iako nisam morala da lezim niti sam imala terapiju ...i osim zbog ctg-a nisam ni trebala da budem tamo ceo dan...nisam smela u dvorishte....a u sobi milion stepeni...bez klime...samo mi je falilo malo vazduha i nishta vishe user posted image

clock-img

07.11.2012, 09:20

clock-img

dupla jasna

pencil-img

63

user posted image pa laptop nemam, a ako budem trosila internet toliko, nece moci da mi se naplacuju kredita... sutra idem na pregled neki, pa cu piati doktora dal ce me drzati do porodjaja ili samo par dana. ja se osecam dobro i mislim da su i bebice ok. tako da ne verujem da imaju kakvu terapiju da mi daju ( osim ako nesto nije u medju vremenu bilo ). a bas tmao da lezim i da zauuzimam krevet nekim rizicnijim lsucajevima, nema mi logike

clock-img

07.11.2012, 09:49

clock-img

sanji

pencil-img

1583

Mene su držali od 37. nedelje. Vidi da li ima kod tvoje mreže opcija da uplatiš internet za mesec dana! To je uvek jeftinija varijanta!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

clock-img

07.11.2012, 09:51

clock-img

dupla jasna

pencil-img

63

ja sam o6o , ne znam dal ima to . a snaci cu se nekako vec valjda

clock-img

07.11.2012, 10:00

clock-img

sanji

pencil-img

1583

Mislim da sve mreže sad imaju tu opciju samo ne znam koji su uslovi. Raspitaj se malo!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

clock-img

09.11.2012, 22:30

clock-img

Mache

pencil-img

129

Evo i ovde da se zapljunem posle dva meseca user posted image Konacno povratak u civilizaciju, uz pristup netu! Vidim da sam ovde i dalje "najmladja" duplica.. Ljubim vas devojke, i tu sam za kuckanje!

clock-img

10.11.2012, 17:19

clock-img

sanji

pencil-img

1583

Dobrodošla nazad u civilizaciju! user posted image Red bi bio da malo živnu ove stranice!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

clock-img

10.11.2012, 18:19

clock-img

dupla jasna

pencil-img

63

evo u temi da te ispitam . gde vodis trudnocu ? ja sam sad 32. nedelja sa 2 decaka , pa idem u utorak u bolnicu da lezim ,pa vidim nijedna dupla trudnica izgleda nije lezala. samo im zakazu cz...
kako napreduju tvoje devojke ? jel ti spomonju doktori neke komplikacije nsto ?
ili se to samo meni desava user posted image user posted image

clock-img

10.11.2012, 19:15

clock-img

mamaneca

pencil-img

189

Jasna nikako da te pitam jesi probala sama da izracunas tezine beba preko onog linka sto sam ti poslala u poruci?

clock-img

10.11.2012, 20:35

clock-img

dupla jasna

pencil-img

63

pa nisam dobila link, poslala sam ti da mi ga posaljes opet

clock-img

11.11.2012, 00:17

clock-img

Mache

pencil-img

129

evo mene, upravo se vrnuli iz setnjice.. user posted image
trudnocu vodim u dz na nbg-u, i uporedo sam krenula od septembra u zemunsku bolnicu na UZ jednom mesecno (verovatno cu se tamo i poradjati). inace, bekane su mi dvojajcane, i do sada je sve bilo uredno bez ikakvih komplikacija.. sto se tice lezanja nzm, ja sam tek usla u sedmi mesec..

clock-img

11.11.2012, 00:36

clock-img

Mache

pencil-img

129

i da, mamaneco evo ovde da ti odgovorim.. i ja im bas ne verujem u potpunosti za pol, nesto su mi sumnjivi user posted image ovo malo od 12 nedelje na svakom UZ user posted image kad sad odjednom user posted image
ipak, ako ostanu dve curice bice Sasa i Masa user posted image
vi zenske, smislili imena?

clock-img

11.11.2012, 10:14

clock-img

dupla jasna

pencil-img

63

moji ce biti petar i jovan ...bogami ima dosta blizanaca ove godine user posted image

clock-img

11.11.2012, 11:41

clock-img

mamaneca

pencil-img

189

Kod nas ce biti Stefan i Sofija...po sekinoj zelji....joj jedva cekam da nam dodju bebane....

clock-img

13.11.2012, 00:02

clock-img

Mache

pencil-img

129

zene pa vi uopste ne svrcete ovde user posted image
ajde posaljite i meni taj link za tezinu bebaca ili ga okacite ovde, pls?
jasna ti ides u bolnicu ovih dana? jel si sredila nesto za net?
ljubim vas!

clock-img

13.11.2012, 13:34

clock-img

mamaneca

pencil-img

189

Ja mislim da sam pecena.....user posted image .....od juce me malo ziga stomak po dnu i onako sam sva kilava.....

clock-img

13.11.2012, 16:45

clock-img

zamenica

pencil-img

16

Drage duple trudnice i mame,
jedva nadjoh aktivnu temu na kojoj bih mogla da vam se pridružim user posted image . Tražeći temu, našla sam mnogo dobrih i korisnih saveta i razgovora, ali sam se dosta i uplašila čitajući neka od iskustava, tako da sam sada u jednom vrlo nedifinasnom stanju zabrinutosti, straha, ...
Naime, trenutno sam u 22. nedelji trudnoće i nosim jednojajčane blizance (monohoriati / monoamniati) - dečaci. Ova trudnoća desila se potpuno nepredviđeno svega 17. meseci posle prethodnog porođaja koji je bio prevremen u 32. nedelji i urađen je carski rez. I ta se trudnoća desila potpuno neočekivano, jer sam se godinama lečila od sindroma policističnih jajnika, a kako ni suprugovi rezultati nisu bili idealni, lekari su smatrali da je gotovo nemoguće da ostanem trudna (čak su mi rekli i da se to desilo slučajno i da nema šanse da se dogodi i drugi put, kad ono - dvojke).
Do sada se trudnoća odvijala bez problema, ali sada već ulazim u neki ozbiljniji period, tako da mi je na zadnjem pregledu ustanovljeno da se grlić materie skratio, pa mi je pre nekoliko dana urađen serklaž. Od samog početka uzimam Utrogestan (minimum 2x200mg, a po potrebi i više), a sada i Partusisten (uz Verapamil).
Stariji sin jeste prevremeno rođen, ali je na svu sreću s njim bilo sve u redu te smo samo 15 danan ležali u bolnici, tj. on je bio u inkubatoru dok nije dostigao potrebnu težinu da izađe iz bolnice (2kg), a zatim je nastavio da raste i razvija se bez ikakvih problema.
Čitajući sad malo teme na forumu, vidim da je ova vrste trudnoće veoma retka i da je prate česte komplikacije. Ja sam na to spremna od prvog dana, imajući na umu svoje prethodno iskustvo, ali želim da vas pitam za neki savet.
Puno pozdrava.

_____________________________

Ne zelim da budem u pravu, zelim samo da budem srecna. - MBM

clock-img

13.11.2012, 18:44

clock-img

mamaneca

pencil-img

189

Zamenice dobro ti nama doslauser posted image

Nemoj da se brines ako ides redovno na kontrole i dr ti uredno prati trudnocu....blizanacka trudnoca se automatski vodi kao rizicna,sto se grlica tice bolje sto su ti stavili serklaz,vidim da je zenama mnogo lakse i fizicki i psihicki,meni ga nisu stavili ali zato lezim celu trudnocu od 24n bas samo krevet kupatilo.Terapiju manje vise svi imamo istu!Pokusaj da odmaras sto vise!

clock-img

13.11.2012, 21:43

clock-img

Mache

pencil-img

129

Mamaneco pa ti si super, 35 nedelja.. Iako ne bi bilo lose da se bebci strpe jos malo, ja mislim da si ti uveliko u bezbednoj zoni user posted image
Zameniceuser posted image nemoj mnogo da brigas nego odmaraj sto vise i slusaj cika doktore.. Sto kaze mamaneca, svaka blizanacka user posted image se vodi kao visokorizicna ali uz redovne kontrole i nadzor velika vecina se zavrsi bas onako kako treba user posted image I da, bravo za snaznog starijeg malisu kojeg uskoro ocekuje drustvance user posted image
Inace, i ja sam vam sada vec upala u period u kom brojim dane (za pocetak do 32 nedelje pa kasnije i do 36 nadam se), i isto sam u mini frci.. Ja od terapije pored mamavita i folnaka (od pocetka), od 16 nedelje preventivno dobila utrogestan 1x uvece i to je to. Bez serklaza i nekog preteranog mirovanja. A sada, ledja ubise, bebci se guze na sve strane, ne spavam nocima od kiseline, a stomak oooogroman (a ja bez njega 45 kg). user posted image
Koliko ste se vi ugojile do sada?

clock-img

14.11.2012, 12:35

clock-img

mamaneca

pencil-img

189

Joj Mache nikad doci ova 36-ta nedelja.....jos kad mirujes pa samo tripujes te boli me ovo te boli me ono...a kako sam krenula mislila sam da necu ni u osmi uci.Sad sam mirna rekli su da sam sad na bezbednoj zoni,jos detestak dana i palim na carski.Ako ne krenu sami.
Ne mogu vise bre da nosim stomak kicma me boli a ispucala sam ko tikva zadnjih dana.Za gorusicu probaj da grickas sargarepu svezu ili uzmi rupurupt,meni dr rekla da smem po jednu dnevno ali ja uzmem samo cetvrtinu kad prigusti i prodje me,inace nisam mogla danima ni da lezim ni da spavam.A bas malo jedem mislim nemam zelju za hranom,zato samo 9-10 kg nabacila.