cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo

  
clock-img

01.11.2012, 09:44

clock-img

sanji

pencil-img

1583

Ja sam porođena u Višegradskoj ali valjda će se javiti neka sa Fronta. Nisam nikog podmićivala i imala sam prilično lep odnos i sa sestrama i doktorkom koja me je porodila!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

clock-img

01.11.2012, 11:03

clock-img

dupla jasna

pencil-img

63

a jel se radi carski i ako su bebe glavama na dole, posto su moje svih 32 nedelje tako namestene? a sto se tice komplikacija, pa spominju mi neku transfuziju medju blizancima, kako jedan napreduje vise od drugog. kazi mi molim te u kojoj si se nedlji porodila i koliko su ti imale bebe. moji su sad 1300 i 1600 i islim da je to jako malo user posted image

clock-img

01.11.2012, 14:10

clock-img

sanji

pencil-img

1583

Ja mislim da to nije malo ali ajde javiće se valjda još neka duplica ovih dana! Oni poslednjih dva meseca najviše dobijaju, ili čak poslednjih mesec dana! A ti imaš još punih 2 do termina. Biće sigurno sitnije bebe nego kad je jedna trudnoća ali mislim da je to čak normalno! Za carski ne znam šta da ti kažem ali jako često praktikuju carski kod blizanačke! Za transfuziju sam ti odgovorila na onoj drugoj temi! I još nešto, to merenje na UZ-u i nije baš toliko precizno! Zavisi od mnogo faktora!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

clock-img

01.11.2012, 14:31

clock-img

Dve_srece_najvece_

pencil-img

192

Jao...pa sta ti doktori rade, umesto da umiruju zene, oni ih prestrave....

Ja mislim da kod vas vec nema opasnosti od transfuzije, super si dugurala, i da nesto ne valja, mogu te poroditi i bebe ce biti dobro...
Sto se tice kilaze beba, moja Sara je rodjena u 37+1 i imala je 1800 pa je sada glavna, obisla je seku u svemu...tako da i ako ti budu sitne bebice, nemaj brige, veliki su oni borci user posted image

Ja sam porodjena cr, ali meni je Petra sedela na grlicu pa druge mogutjnosti nije bilo...user posted image

clock-img

01.11.2012, 15:10

clock-img

Adriana83

pencil-img

623

Ja sam isto porodjena CR ali meni je to bio treci porodjaj,jedna devojcica je sedela na grlicu i predhodni porodjaj je bio CR.Ako su obe bebe glavicom dole,porodjaj dobro napreduje i sve ide svojim tokom,nema razloga da ne pokusaju da te porode prirodnim putem.Ima ovde mama koje su se prirodno porodile,jedna od njih je i Bokica,nadam se da ce se javiti.
Sa FFTS nisam imala problema tako da te tu ne mogu posavetovati ali jedna mama jeste,nasa Smeskic ako se ne varam i ona ce se valjda javiti.

clock-img

01.11.2012, 21:11

clock-img

dupla jasna

pencil-img

63

joj sto je ovde super, sad mi zao sto se ranije nisam setila da se prijavim. vi bas znate da smirite zenu, moze li neka da ide sa mnom na porodjaj umesto cutljivih doktora user posted image

clock-img

01.11.2012, 21:27

clock-img

dupla jasna

pencil-img

63

a da vas pitam i ovo... vec par dana me jakoooo svrbi dole i vidim da ima neki beli sekret. jel se nekom to desavalo ? jel to normalno ili treba da uzmem neke vaginalete ili mast ?
a i jos nesto , sad sam u 32 nedelji i nemam apsolutnpo nikakve tegobe, bolove, otoke nista nista,osim sto idem u wc nocu 5 puta, E SAD PAR DANA IMAM NEKI CUDAN OSECAJ , ZNACI NIJE BOL, NEGO KAO NEKO ZATEZANJE NA LEVOJ STRANI STOMAKA, KAO KAD SE DLAKA UVRNE RECIMO ,TAKO NEKO CUPKANJE CUDNO , I TO JE KONSTANTNO. PA NE ZNAM STO TO , a bebci se samo mrdaju ... pa reko da se nisu zapetljali ili tkao nesto user posted image

clock-img

01.11.2012, 21:32

clock-img

Adriana83

pencil-img

623

Ma da,i meni su ove zene ovde mnogo znacile.Na zalost ove duple strane su u poslednje vreme bas puste ali nadam se da ce se javiti jos duplih mama i trudnica.Baci pogled i na druge teme,ima svasta nesto zanimljivo.

clock-img

01.11.2012, 21:39

clock-img

dupla jasna

pencil-img

63

evo upravo citam tamo svasta nesto... superiska je user posted image ovo

clock-img

01.11.2012, 22:02

clock-img

mamaneca

pencil-img

189

Dupla jasna dobro nam se pridruzila user posted image user posted image !
Nama se trudnoce razlikuju u sedam dana!Ja sam 33+2,cekamo bata i seku,a imamo jednu smizlu od 5,5g.

clock-img

01.11.2012, 22:14

clock-img

dupla jasna

pencil-img

63

eeee suuuper , bas lepo sto smo tu blizu termina> kolko su teski tvoji sad ?

clock-img

01.11.2012, 22:18

clock-img

dupla jasna

pencil-img

63

joj imam brdo pitanjaaauser posted image

1.jel tebe pecka stomak ? imam neki cudan osecaj,nije da boli nego nekako pecka, zateze koza, i to ne samo kad se okrecem dok spavam nego i ovako , i to samo na levoj strani stomaka? a inace bebci se sutiraju 24h

2.mnogo me svrbi dole i imam beli gusti sekret, da li se i tebi tako nesto pojavilo?

clock-img

01.11.2012, 22:27

clock-img

mamaneca

pencil-img

189

Predve nedelje su imali oko 2 kg,meni su od starta krupni i idu par dana vise nego po uz.Nemoj da brines o tom preuzimanju krvi i ja sam bila ufrkana zbog toga ali smo mi vec pregurale odavno to je valjda kriticno do 4m.
Zateze i pece nego sta i ziga i boli po dnu...istezu se misici tacno osetim i kad se pomere kako istezu misic.A i koza se rasteze,mazes li sa cim?
Za sekret Nistatin vaginalete ili macrimor ali moja dr kaze da je najbolji cist nistatin.Ja stavljam po jednu svako 4-5 vece preventivno.

clock-img

01.11.2012, 22:30

clock-img

dupla jasna

pencil-img

63

mazem se sa menta padej, kazu da je dobar za strije.bas se nesto bojim zbog tog zatezanja i peckanja, to mi samo na levoj strani a na desnoj nista, mada kad krenu da lupaju onda osetim sa svih strana . gde ces da se porodis ?

clock-img

01.11.2012, 22:31

clock-img

dupla jasna

pencil-img

63

jel pijes utrogestan ? ja 2 x 200mg

clock-img

01.11.2012, 22:49

clock-img

mamaneca

pencil-img

189

Pa verovatno ti se ta beba sa leve strane tako namestila,mene recimo desno rebro otkida od njenih nogica a on tuce rukama u grlic,a nogicama nesto muva ispod pupka i to me bas boli.Ali svakako reci dr kad budes isla na kontrolu.
Meni je jako rizicna trudnoca(vto radjena imala i operaciju izmedju prve trudnoce i sad) tako da sam ti ja pod ludackom terapijom utrogestan 3*200,ginipral 6*1,heferol,mamavit....vise mi je muka od tableta...
Ja sam iz Uzica ovamo cu se i poroditi.

clock-img

02.11.2012, 17:26

clock-img

dupla jasna

pencil-img

63

pojavio mi se dole sekret beli ,gusti i svrbi ponekad , ne stalno. jel smem da koristim kanesten vaginalni krem ?

clock-img

02.11.2012, 23:23

clock-img

sanji

pencil-img

1583

Ja znam da smeju Nistatin vaginalete!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

clock-img

03.11.2012, 13:14

clock-img

anajid

pencil-img

3545

Pozdrav novim clanicama duplicama.Pa gde ste do sad bileuser posted image .Ja sam bila bukvalno sama ovde dok sam bila trudna.Pitajte sve sto vas zanima i ja svratim ponekad.

Ja sam se porodila 09.10.,dva decaka.Porodila sam se prirodno,sve bilo gotovo za 3 sata.Bebe su obe prednjacile glavom i sve je bilo u redu,treci dan smo otpusteni kuci.Bili su 2 i 790 i 50 cm,a drugo 3 kg i 50 dug.

Zelim i vama da sve prodje kao i meni.Samo budite optimisticne i sve ce biti u redu.A doktori stvarno preteruju sa tim glipostima i mene su plasili strasno a proslo sve da bolje nisam mogla pozeleti.Srecno cure!

clock-img

03.11.2012, 14:16

clock-img

mamaneca

pencil-img

189

Kako se boris sa njima Anajid?Kako ti spavaju?

clock-img

03.11.2012, 15:11

clock-img

dupla jasna

pencil-img

63

hej ! i meni obojica prednjace glavom i ja mislim da imam jos nekih mesec dana, al mi niko jos nije rekao ako cu da se poradjam . jesu li jednojajcani ti tvoji ? gde si se poradjala pa ti tako lepo bilo :) u kojoj si se nedelji iporodila, i jesi li lezala u bolnici pre porodjaja ? posto ja idem za 10 ak dana, rekao mi doktor kao da uzmem uput za prijem da bi lakse pratili razvoj. pa sam se uplasili da nesto nije u redu ili sta znam . prvi put trudna pa odma dvojke user posted image user posted image

clock-img

03.11.2012, 15:21

clock-img

anajid

pencil-img

3545


IZVORNA PORUKA: mamaneca

Kako se boris sa njima Anajid?Kako ti spavaju?



Mamaneco za sada je super.Evo vec nekoliko noci zaspu oko 22-23h i do 6h ujutro samo se jednom probude da jedu.E sad,ja mislim da je vazno drzati isti ritam za obe bebe tj.da jedu u isto vreme.Barem se ja toga drzim.Preko dana ih isto hranim u isto vreme a spavaju naizmenicno,u isto vreme kako kad.Spavaju celi dan a popodne razbudjivanje,hranjenje i pokusam da ih drzim budne malo i preko dana.

U principu sam zadovoljna,jedino sto imam slabo mleka pa ih dohranjujem.

clock-img

03.11.2012, 15:26

clock-img

anajid

pencil-img

3545


IZVORNA PORUKA: dupla jasna

hej ! i meni obojica prednjace glavom i ja mislim da imam jos nekih mesec dana, al mi niko jos nije rekao ako cu da se poradjam . jesu li jednojajcani ti tvoji ? gde si se poradjala pa ti tako lepo bilo :) u kojoj si se nedelji iporodila, i jesi li lezala u bolnici pre porodjaja ? posto ja idem za 10 ak dana, rekao mi doktor kao da uzmem uput za prijem da bi lakse pratili razvoj. pa sam se uplasili da nesto nije u redu ili sta znam . prvi put trudna pa odma dvojke user posted image user posted image



Moji su jednojajcani,svaki je bio u svojoj kesi a imali su jednu posteljicu.Ja sam se porodila u Banja Luci.Porodila sam se u 38+2 nedelji.Ujutro sam primljena u bolnicu,poceo mi ispadati sluzni cep i pocela sam se otvarati.Porodila sam se taj dan u 14 i 15 h.Porodjaj za pozeleti,cak me nisu ni sekli,samo sam pukla na dva-tri mesta tako da sam imala svega par koncica koje nisam ni osetila.
Imala sam serlklaz i sve je super proslo.Tako se potrefilo da su se sve kockice poslozile.

Mislim da ako ti prednjace glavom mozes slobodno na prirodni porodjaj.I nije nista strasno,isto kao kad je jedna beba.user posted image

clock-img

03.11.2012, 15:57

clock-img

dupla jasna

pencil-img

63

ajoj blago tebi ... sve ti lepo islo. ja sam sad 32.nedelja, nemam serklaz, i non stop setam negde ,msm super se osecam i nemam potebu da mirujem , jedino kad se umorim sednem pa nastavim dalje, malo se bojim sto su mali , ne znam jel to normalno za ovu nedljeu 1300 i 1600 su sad, i 24h me sutiraju :)

clock-img

03.11.2012, 16:02

clock-img

anajid

pencil-img

3545

Duplajasna,ja mislim da uopste nisu sitni.Ti se samo ponasaj onako kako se osecas,kreci se koliko ti prija i sve ce biti u redu,nista se ne sekiraj!user posted image