cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo

  
clock-img

03.07.2012, 15:07

clock-img

Alexis79

pencil-img

3134

Dobro nam dosla DI_U.
Mi cekamo trojke user posted image  i meni su uradili serklaz iz ciste predostroznosti iako je grlic bio odlican.
Meni je nekako psihicki bilo lakse kad su mi uradili.



_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....

clock-img

03.07.2012, 15:26

clock-img

Di_U

pencil-img

18

Hvala puno cure, pravi ste user posted image ,
joooj ja sam skroz isprepadana....
Zbog spontanog prosle godine, sve mi nekako izgleda strasno...
Bila sam na UZ prije nedelju dana. Bebe su bas slatke... Oni se toliko mrdaju da su skroz smjesni. :)
Jedna beba odgovara tacno starosti trudnoce a druga napreduje 5 dana. Da li je normalno da je tolika razlika?
Srculenca normalno kuckaju, pa kada ih cujem sve mi je ravno do mora ...
Ja uglavnom odmaram kuci. Juce sam imala nekih obaveza pa sam malo duze hodala, a onda me je popodne nekako probadalo pri dnu stomaka. Bas sam se prepala. Cim osjetim da me nesto zateze, probada i sl. ja pravac krevet pa nekako prodje samo od sebe. Dr kaze da je zbog uvelicavanja materice.
Inace od pocetka koristim utrogestan od 100 mg. 3x1 vaginalno.
Da li ste vi osjecali neka probadanja i zatezanja u stomaku?
Da li se posle serklaza mora strogo mirovati?

clock-img

03.07.2012, 16:19

clock-img

anajid

pencil-img

3545

Di U,meni je isto serklaz stavljen preventivno,jer mi je grlic bio u odlicnom stanju ali pre 5 godina mi je radjena konizacija i tom operacijom mi je malo skracen grlic,pa je dr iz predostroznosti stavio serklaz.Kada sam ga pitala za mirovanje rekao je NE,zato i stavljamo serklaz da ne morate mirovati.Ja se pazim umereno,ne dizem teret,ne predugo stajati sedeti...bla bla,uglavnom radim sve sto mi prija i kako se osecam.

Ja doduse nemam nikakve bolove,probadanja i tako to,ali ja bas visoko nosim,stomak mi je ispod bradeuser posted image i jednog bebca osjetim ispode rebara bukvalno a drugi je malo nize.I prvog sina sam nosila jako visoko i bio je tako sve do zadnjeg.Mozda nosis nisko pa te to malo probada i siri se materica.

Cuvajte se zenice moje!Jos malo pa kad nam bebe stignu necemo se vidjati danimauser posted image

clock-img

11.07.2012, 18:21

clock-img

Parižankaa

pencil-img

162

Samo da vas pozdravim, drage duple trudnice!
Ko me se ne seća, ja guram 37+5 sa blizanačkom trudnoćom. trebalo bi iduće nedelje da idemo na carski.
Celu trudnoću smo lepo izneli, molimo Boga da nas podrži do kraja.
Sve je spremno, i željno iščekujemo naše zvezdice.
Serklaž nismo stavljali, kretali se poprilično, od starta nisam radila, čuvali se, nisam dizala nikakav teret, ali sve ostalo krajnje normalno.
Puno uspeha i sreće svakoj od vas želim, i samo napred!user posted image

_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

clock-img

11.07.2012, 18:24

clock-img

dunja RR

pencil-img

30394

Bravo mila, javi nam se uskoro sa najlepšim vestima user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

clock-img

11.07.2012, 18:37

clock-img

nina26

pencil-img

3303

ja guram 37+5 sa blizanačkom trudnoćom. trebalo bi iduće nedelje da idemo na carski.



Jao pa kad preuser posted image

Bravo bas se radujem, i neka ti i porodjaj protekne u najboljem redu kao sto je i trudnocauser posted image

Javi nam se kad mozes sa vestimauser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

clock-img

12.07.2012, 14:13

clock-img

anajid

pencil-img

3545

Bravo Parizanka,bas mi je drago kada cujem ovako lijepe vijestiuser posted image

Zelim vam sve najbolje,da sve dobro prodje ida nam se ubrzo javis sa lijepim vijestima!

clock-img

13.07.2012, 12:56

clock-img

bulka

pencil-img

642

Parižankaa user posted image
divno, javi nam se, cekamo i navijamo jako, jako...user posted image user posted image

clock-img

29.07.2012, 11:14

clock-img

Mache

pencil-img

129

Dobro jutro devojke!
Evo i ovde da se javnem, iako mi se jos u startu ucinilo da je jako "tiho" i da uglavnom nema nikog user posted image
Mi smo jos mali, tek 13 nedeljica, i jos se privikavamo na "iznenadjenje" user posted image
Veliki poljubac za sve duplice!

clock-img

29.07.2012, 12:55

clock-img

anajid

pencil-img

3545

Mache dobro nam dosla.Trenutno smo od aktivnijih trudnjaca Alex i ja.Alex nosi trojke a ja dvojke.user posted image

clock-img

29.07.2012, 14:32

clock-img

anajid

pencil-img

3545

Mache,zaboravih ti reci da nam se malo predstavis.Jel' ti to prva trudnoca,jel'VTO,imate li blizanaca u porodici?Kako podnosis trudnocu,imas li mucnine?Pusa,pa nam se javi i naravno pitaj sve sto te zanima!user posted image

clock-img

30.07.2012, 11:12

clock-img

Mache

pencil-img

129

Prva trudnoca, nije VTO. Ima blizanaca u porodici ali ne toliko "blizu" pa smo totalno neocekivano iznenadjeni user posted image
Sto se tice same trudnoce, do sada mi se sve od simptomcica javljalo po malo i umereno (npr. imala malo mukica, ali nisam nijednom povracala i sl.) pa se iskreno nadam da ce tako i da se nastavi user posted image
Jedino, poslednje dve nedelje, se mnogo brze umaram, i pocela su da me boluckaju ledja kada lezim na njima.. jel' se to vama desavalo u ovom periodu?
U sustini, imam gomilicu pitanja, ali polako, da ne udavim odjednom user posted image
Veliki user posted image

clock-img

30.07.2012, 15:58

clock-img

anajid

pencil-img

3545

Mache mene nisu bolela ledja,ni sad me ne bole,to valjda nije moja slaba tacka.Mene boli stidna kost tj.pubicna.Tako mi je bilo i u prosloj trudnoci i tu nema pomoci.Vec sam dosadila svima sa kuknjavom.

Inace nisam ni ja povracala ni jednom,niti mi je bilo muka,ja imam problem sa prezderavanjem i dobila sam do sada vec 12-13 kilauser posted image

Ali dobro,od svega je najvaznije da bebe budu dobro i sto duze kod nas u trbi.user posted image

clock-img

30.07.2012, 20:02

clock-img

Mache

pencil-img

129

Bolucka i mene pubicna kost s vremena na vreme, i imam one grcice u donjem delu stomaka , ali ne ni jako ni konstantno. Inace, i ja dosta ruckam, vec se ugojila 3,5 kg ali ja sam inace sitna i mrsava i nedostaju mi kilice (redovna tezina mi je 45kg) pa mi ne smeta user posted image Malo mi je frka ta moja konstitucija s obzirom da su dve bebice i plasim se da li cu izneti sve to kako treba ali za sada smo lepo krenuli..
Jel postoji nesto speificno sto ti pada na pamet (vezano za bilo sta) a da ti je doktor preporucio u odnosu na to sto nosis blizance? I da, kad si ti saznala za pol tvojih bebirona?
Ljubim!

clock-img

31.07.2012, 14:27

clock-img

anajid

pencil-img

3545

Ja sam saznala pol negde u 20-toj nedelji,sada mi je zadnji put i potvrdio da su dva decakauser posted image .
Sto se tice trudnoce,nema neke velike razlike nego kao kad nosis jedno,bar sto se mene tice.Jedino sto primecujem da mi je stomak naravno dosta veci,sto sam nekako teza i brze se zamaram.Ja dosta mirujem jer sam i serklaz stavila,pa onda i jedem od dosade i debljam seuser posted image .

Inace radila sam do prije desetak dana i super se osjecam.Dr mi nije nista posebno napomenuo,vazno je samo redovno na kontrole i to je to.Kako se osecas,tako se i ponasaj.Pusa!

clock-img

23.08.2012, 15:03

clock-img

dijana1500

pencil-img

17

Evo i nas nismo se dugo javljali , danas smo u 27+1 bili smo na kontroli prije 2 dana sve je hvala Bogu uredu dječak ima 880 grama a curica 860user posted image user posted image vise nemoram koristiti utrogestan koji sam koristila od prvog dana trudnoće ,ja se super osjećam osim bolova u leđima i nesanice sve je u redu do sada sam dobila 13kg user posted image Kako ste vi drage moje kako podnosite ove vrućine?

clock-img

24.08.2012, 14:06

clock-img

anajid

pencil-img

3545

Pa dijana gdje si ti zeno nestala?Vec si 27. nedelja,ajme kad vecuser posted image

Super za tvoje bebe,bas lepo,djecak i devojcica.Kod koga vodis trudnocu?Meni jos niko do sada nije "izvagao" bebe,osim sto na ultrazvuku na osnovu mera beba dr kaze jel odgovoraju starosti trudnoce.Eto,javi se cesce,ovde nema nikogauser posted image ,jA SAM stalmo sama opa ni ne pisem ,kad nemam sa kim da se kuckam.

clock-img

24.08.2012, 15:02

clock-img

Shishica

pencil-img

4811

Hocu ja da vam se pridruzim Anajid.. da ne budes stalno sama user posted image
Ali ne verujem da cu biti bas toliko blagoslovena user posted image

clock-img

24.08.2012, 23:58

clock-img

Mache

pencil-img

129

Dijana, user posted image za bebce! Ja ne znam kako drugi ali ja sam od ove vrucine totalno user posted image
Anajid, nisi sama draga, tu sam ti ja nego sam u nekoj fazi da kada sam kod kuce spavkam po ceo dan pa i kada svrnem na RR tebe nema. Inace, mi polako rastemo user posted image Radila sam dabl i tripl, oba su ok, i sada nas krajem septembra ceka ekspertni UZ. Za sada znamo da je jedan user posted image deckonja a drugo se jos uvek krije.
Shishice, navijamo user posted image
Ljubac!

clock-img

25.08.2012, 11:34

clock-img

dijana1500

pencil-img

17

Vodim trudnocu kod dr.Djukic u MedicoS ,sada planiram ovaj mjesec da odem na PAprikovac zbog doktora koji će mi raditi carski pa da bude upućen u sve jer vreme brzo prolazi user posted image I kod mene se dugo nije znao pol druge bebe uvjek se sakrivala i svi govorili ,,ma to je curica..:) i tako je i bilo bato i seka .Samo malo da zahladi ove vrućine su grozne :(

clock-img

25.08.2012, 14:09

clock-img

Mache

pencil-img

129

Jaoj, i mi bi voleli da budu bata i seka!
Do sada kad god smo bili na UZ, ovaj mali je bio miran, pajkio i nije se "javljao". Na zadnjem UZ, prosle nedelje, reko' ajde da pitam dr za pol, a on brze bolje krenuo da se guzi i siri nogice user posted image

clock-img

25.08.2012, 14:54

clock-img

anajid

pencil-img

3545

Shishi eto navijamo da nam se pridruzis sto pre!user posted image

Ja sam stvarno od ove vrucine vec osamucena uzasno.Nadam se skorom zahladjenju jer vise ne znam kuda sa sobom ni danju ni nocu.user posted image

Ja u sredu idem na ultrazvuk pa cemo videti kakva je situacija.Inace sve Ok.Nalazi su mi dobri,jedino malo u urinu bakterija pa pijem onaj caj Pancic za trudnice da se resim tih budalestina.

Hajde malo da dignemo ovu temu.Mache kako si ti,kako izdrzavas ove vrucine?

clock-img

26.08.2012, 12:48

clock-img

dijana1500

pencil-img

17

I ja sam imala dosta bakterija u urinu i prepisala mi dr da pijem čaj ali ja ga nisam mogla piti user posted image inače nevolim cajeve ali volim pivo user posted image tako da sam pila po času i prošli mjesec radila nalaz i nevjerojatno user posted image nalaz bolji nego ikad ,sad da li je pivo ili nešto treće neznam ali vazno da je sve ok

clock-img

27.08.2012, 12:19

clock-img

anajid

pencil-img

3545

Dijana 1500 zasto nisi mogla piti caj?Jel ti bilo muka ili sta?

Kako ste ostale duple trudnice,opet nigde nikoga?Ja odvela svoje dete u vrtic,uradila sto imam,pa sada imam bas vremena za odmor.Godi mi ovo zahladjenje i bas uzivam sada i potrebno mi je da odmaram!

Inace mene bas bole stopala,to me u prosloj trudnoci nije mucilo.

Necete verovati ali ja vecinu noci prespavam na ledjima,to je da ne poverujes.user posted image

clock-img

27.08.2012, 13:17

clock-img

dijana1500

pencil-img

17

Da bilo mi je muka od čaja ali iskreno da ti kažem nisam se ni forsirala da ga pijem jer imala sam svakodnevne mucnine i povracanje tako da nisam mogla još i sa tim čajem da se mucim.Uh kako prija ovo zahladjenje user posted image Meni isto oticu noge i lice user posted image ujutro kada se pogledam na ogledalo smijem se sama sebi,nos usne obrazi sve je veće za par brojeva :)