cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo

  
clock-img

20.02.2012, 10:08

clock-img

Blagoslovena

pencil-img

150

Bulka gdje si...kako si...sta ima novo....
Adriana83 kako tvoje djevojcice...

Mi gucemo, vesele smo i dobre bebe, Aleksej hoce malo vise da se noci, opusti se na grudima i tako zaspi, mm ga naucio, a ja im kada smo sami igram, pjevam, zveckam...izvodim sou....i tako nam prodje vrijeme...svaki dan sa njima je izuzetan....user posted image

clock-img

22.02.2012, 16:14

clock-img

bulka

pencil-img

642

Zdravo duplice!
Blagoslovena user posted image kad cemo videti slicice neke nove?
Mi smo sad dobro, ali smo prosle sedmice bili skroz nagrabali, devojcice su dobile stomacni virus, ufff! Povracanje, proliv, plac, temperatura, slab apetit, mama nosi, mama dizi, bas smo se namucili,,,
Na kontrolu idem tek sledece nedelje, trebalo je ove, ali doktorica moja ne radi... Znate da se zabrinem kad citam o svim ovim pregledima na forumu... Kod nas kao na drugoj planeti, nema ni dabl testa, ni ekspertnog ultrazvuka, pojma nemam koliko moze da se vidi sve na onom njihovom starom sto godina... Koliko sam s njima u trudnoci bila opustenija...
Kako su nam trudnice duplice? Vanesicak?
Masem vam svima...

clock-img

22.02.2012, 18:57

clock-img

vanesicak

pencil-img

52

Evo i mene da se javim, danas bila na kotroli, sve uredno, zatvorena bebice zivahne, idemo dalje... sad svakih sedam dana na kontrolu.
Doktor je bas zadovoljan.. Jedino sto meni ponestaje snage, puno oticem, imam svrab po cijelom tijelu, kosti se sire toliko da ih osjetim pogotovo u karlicnom dijelu, ali izdrzace se. Jos uvijek sam kandidat za prirodni porod, vidjecemo.
Bulka ja ti toplo preporucujem, ako nemas negdje tu u blizini mogucnost za ekspertski, da odes negdje gdje imas najblize... mnogo si mirnija kada imas potvrdu doktora da je sve OK.
Pozdrav za sve duplice :*

clock-img

02.03.2012, 09:23

clock-img

Adriana83

pencil-img

623

Jaaooooo! Sto je ovde puuuustoooo! Ja samo da se pohvalim VREME JE ZA BEBE .Pisacu za koji dan sta nam se sve izdesavalo.
Ljubim vas i grlim sve! user posted image

clock-img

02.03.2012, 13:19

clock-img

Blagoslovena

pencil-img

150

Pusto je zbog fb...i tako i znamo da je emisija 04.03....naravno da cemo gledati...

Nedostaje mi dopisivanje ovdje, manji je kruguser posted image i najljepse teme-samo nasa djeca, bez traceva, sukoba misljenjauser posted image .....itd

clock-img

02.03.2012, 19:48

clock-img

bulka

pencil-img

642

Drage duplice!!!
Adriana, Blagoslovena...
Bas je pusto, duuuugo nema novih trudnicica.

clock-img

03.03.2012, 09:18

clock-img

zarja

pencil-img

13

U koliko sati ide emisija Vreme je za bebe? Obavezno cemo gledati! :)
Devojke, da li neko zna sta se desava sa Smeskic, odavno se ne javlja ni ovde ni u trecem tromesecju.

clock-img

03.03.2012, 10:27

clock-img

Adriana83

pencil-img

623

Emisija ide u 14h na RTS1.A Smeskic mozes naci na FB u grupici.Redovno se javlja tamo.

clock-img

04.03.2012, 08:56

clock-img

bulka

pencil-img

642

Drage duplice,
dobro jutrooo!
Kako ste mamike i trudnice nase? Sta rade drugari?
Bas sad pomislih na vanesicak, kako je proletelo, vec usla u deveti, a kao da je juce bilo kada se prijavila na duple strane..
Devojcice evo gledaju crtani, pa ja da kucnem koji redak... Nista ne stizem.
Trudnocu sve bolje podnosim, polako nestaju mucnine, sve su redje, usli smo u drugo tromesecje...
Raduje nas i ovo sunce.. Juce smo bili u divnoj setnjici...

clock-img

04.03.2012, 11:35

clock-img

zarja

pencil-img

13

Hvala Adriana! Nisam aktivna na fb, ali nema veze, vazno je da su Smeskic i bebe dobro.

clock-img

04.03.2012, 12:57

clock-img

bulka

pencil-img

642

zarja nadam se da ce nam se smeskicTB javiti i na ovim nasim duplim stranama, za one koji nisu aktivni na fb... Ja kada citam njene postove ovde ili objave na fb, uvek se zadivim njoj kao osobi, ona je velika i hrabra mama, pozitivna i sa divnom snagom, a bebice su preslatkoce dve...
Setih se sad i mamaviki, jos jedna mama veliki borac, nije se duugo javljala a tako bih volela da cujem kako su..

zarja, kako tece tvoja trudnoca, koja si nedelja? Ne znam jesi li pisala pre, znas li da li ocekujete bate ili seke?

Evo ja malo odmaram sada, ne mogu da zaspim, da iskoristim dok devojcice spavaju... Pa malo kuckam, posle cu da gledam emisiju Vreme je za bebe... Nadam se da necu plakati, jer u prvoj trudnoci, gotovo svaku sam odgledala i otplakala, trudnicki hormoni...

clock-img

05.03.2012, 10:20

clock-img

smeskicTB

pencil-img

2259

drage duplice, najpre veliko izvinjenje!
Ne stizem, a bilo mi je i tesko, a i sa moba kuckam...zato me nije ovde bilo..
Mislila sam i da smo sve zajedno na fb..a ostavih na temi gde se pisalo o porodjaju detalje..

Uglavnoc, guramo..ja sam mnooogo bolje...jos malo krvarim, kasljem, ali disem lepo..
Bebice su mi radost i snaga! Ako Bog da Sergej ce za neki dan kuci..a Andrej mora da napreduje-bitno da mu se kolicina mlekca uvecava...pa laganooo!

Ne javlja se dvebebe...
Kako je zarja? A Parizanka?

Bulkice ti si heeeroj!

clock-img

05.03.2012, 10:24

clock-img

mama kukunka

pencil-img

2034

Smeskice user posted image user posted image user posted image
Ljubi tvoje decake..jedva cekam da nam napises kako ste svi zajedno kod kuce
a gde si na fb pisala? sad cu da trazim

clock-img

05.03.2012, 10:42

clock-img

zarja

pencil-img

13

Draga Smeskic, nista nemoj da se izvinjavas, ja sam se zabrinula posto ni ne znam za postojanje te grupe na fb, a odjednom si prestala da se javljas... Najbitnije je da ste ti i mali heroji dobro. user posted image
Bulka, ja sam 31. nedelja, cekamo batu i seku, polako sam krenula sa nabavkom osnovnih stvarcica, posto stvarno ne znam sta bih radila kad dodjem kuci sa dve bebe ako bih postovala one bapske price da se nista ne kupuje dok se dete ne rodi.

clock-img

05.03.2012, 12:52

clock-img

bulka

pencil-img

642

Drage duplice,
dobar danic!
smeskicTBuser posted image ja znatizeljna moram da pitam jesu li ti rekli nesto o tome da li su blizanci jednojajcani ili dvojajcani...
zarja, samo radi po svom osecaju, ni ja ne verujem u te babske price, pa sta radi onaj kome ostanu stvari od prvog deteta za drugo dete, zar ih nece oprati popeglati presloziti... Bata i seka, znaci dvojajcani su blizanci...Jeste li izabrali imena? Kojim polozajem prednjace bebice, jesi li govorila sa doktorom kako ce te poradjati?
nema nam vanesicak?

clock-img

05.03.2012, 14:13

clock-img

mama kukunka

pencil-img

2034

o kojoj grupi se radi na fb? mogu li da dobijem link na pp

clock-img

06.03.2012, 08:18

clock-img

bokicans

pencil-img

1949

Grupa je zatvorenog tipa,samo za roditelje blizanaca ,trojki i cetvorki.Zarja sada cu ti poslati PP

clock-img

06.03.2012, 08:36

clock-img

Blagoslovena

pencil-img

150

I NAVIJAMO ZA NOVE BEBE: BATU I SEKU....AKO BOG DA DANAS TREBA DA SE RODE user posted image user posted image

Vanesičak se javila, misli da danas treba da rade carski rez, ušla je u 38 nedelju i dr misle da je bolje da joj urade carski rez, nego da čekaju prirodan porod, zbog svraba i visokih vrijednosti bilirubina....nadam se da će nas brzo obradovati.....mislimo na nju....i šaljemo velikiuser posted image

clock-img

06.03.2012, 09:06

clock-img

bulka

pencil-img

642

user posted image user posted image vanesicakuser posted image user posted image
Diiiiivnooooo! Navijamo!!!user posted image user posted image

Blagoslovena, javljaj nam...

clock-img

06.03.2012, 09:11

clock-img

Blagoslovena

pencil-img

150

Evo javila mi je da se još razmišljaju oko načina poroda...jedni bi carski, drugi prirodno...ta neizvjesnost je najgora.....ko doktoriuser posted image ali jedino nam ostaje vjera i čekanje....iako neće biti danas carski, ovih dana će svakako biti...nisam se ja džaba šalila za poklon za 8.mart....user posted image

clock-img

06.03.2012, 09:38

clock-img

bulka

pencil-img

642

Prenesi joj pozdrave, neka mazi stomacic, uskoro ce bebice u narucje!!!

clock-img

07.03.2012, 08:26

clock-img

bulka

pencil-img

642

Svratih da vidim ima li vesti od vanesicak?

clock-img

07.03.2012, 08:44

clock-img

Adriana83

pencil-img

623

Evo iz teme alergija na kazein,da vidite sta se nama desavalo:
Pa da pocnem... Kao sto znate moje mrvice povracaju mleko od rodjenja. Posto su napredovale(600-700 gr mesecno) nasa pedijatrica me je ubedjivala da je to normalno i da ce proci do godinu dana.Onda pre mesec dana su pocele mnogo vise da povracaju,stalno su bile gladne i ja sam postepeno trosila zalihe mog mleka iz zamrzivaca.Nakon par dana kad sam potrosila moje mleko,kupila sam adaptirano(Novalac) jer sam mislila da sam ostala bez mleka i da su zato gladne.Pocela sam da im dajem adaptirano i na moje iznenadjenje one su znale da popiju i po 120-130- ml.Tad su krenule zelene stolice.Bilo mi je malo sumnjivo da sam preko noci presusila pa sam resila da ceo jedan dan izmlazam i to im dajem na flasicu.Za 10-tak minuta sam iz jedne dojke izmlazalo onoliko koliko je jednoj potrebno za obrok(140-150 ml).Tad sam shvatila da ja imam mleka ali ga one povrate i zato budu gladne.Izbacila sam formulu i nastavila samo da dojim.Tad sam pocela ovde da citam o GER i raspitala se kod kog dr je nabolje da ih odvedem.Citajuci vasa iskustva malo-po-malo sam dosla do zakljucka da je u pitanju netolerancija na kazein.Izbacila sam mleko i SVE mlecno iz ishrane i na moje odusevljenje za par dana deci je bilo bolje.Manje su povracale i lepse spavale ali zelene,sluzave,kisele stolice su i dalje bile prisutne.Kad smo trebali da se javimo kod dr ja sam bila dve nedelje na dijeti i taman su polako krenule zute stolice.Na pregledu mi dr nije nista rekla pa sam opet pocela da jedem mlecno.One su opet pocele vise da povracaju,zelene stolice su se vratile.Od pregleda smo uradili:Eos u sluzi stolice-negativno,Eos u krvi-u granicama normale,kks uredna,bilirubin uredan,korpokultura sve negativno,UZ nema pilorostenoze,kod S vidljivi znaci GERa u distalni deo jednjaka,A zakazana tek za 28. mart.Tragovi krvi u stolici kod S negativno,za A jos nisam uradila.Kad sam videla da su svi nalazi ok,ja opet uvedem mleko,A mi se osula oko usta a S izasao onaj mali ekcem(postavljala sam slicicu). Kad sam juce rekla dr sve to,rekla mi je da vise ne eksperimentisem ako vidim da im smeta i dala da uradimo al. testiranje na mleko i jaja.Valjda nisam nesto ispustila... Da li je moguce da deci smeta mleko iako su svi nalazi uredni?Da li ja to samo umisljam ili njihovo plakanje i zelene stolice stvarno imaju veze sa nekom netolerancijom na hranu?

clock-img

07.03.2012, 11:26

clock-img

Blagoslovena

pencil-img

150

Od Vanesičak još čekamo vijesti i dalje navijamouser posted image

A Adriana83 svaka čast, kako se boriš i koliko nastojiš da ih dojiš, ti si majka za primjer i divim ti se....vjerujem da će na kraju sve biti ok sa djevojčicama, o Ger-u ne znam ništa i ne mogu ti dati savjet....osim što vjerujem da tvoj majčinski instikt zna šta je najbolje i slušaj sebe....imaš velikiuser posted image podrške...

clock-img

07.03.2012, 12:50

clock-img

bulka

pencil-img

642

Adriana, ni ja ne znam nista da ti kazem o tome sto bi ti moglo pomoci...
Istraj, budi jaka kao do sada...
Za vanesicak i dalje navijamo i mislimo na njih jaakooouser posted image user posted image