cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo

  
clock-img

09.01.2012, 19:36

clock-img

smeskicTB

pencil-img

2259

dvebebe, da li nam to pises iz bolnice? nisam najbolje svatila!
pu, pu..bitno da si u sigurnim rukama, da dr zna sta radite..sada si u 33nedelji..pa sto duze da izdrzis i da budete i ti i bebice sto bolje!

kolike su bebice, jesu li ti rekli?
user posted image user posted image

ja u cetvrtak idem na kontrolu pa se javljam!

clock-img

10.01.2012, 10:58

clock-img

Blagoslovena

pencil-img

150

Zdravo drage trudnice i mamike...nadam se da ste lijepo provele praznike...

Moji djecaci sada spavaju, sami smo, inace je stalno neko dolazio....
Malo smo prehladjeniuser posted image ...izgleda preslo im sa tate.....mada se trrudio da pazi....ali eto, bila i slava, mnogo svijeta kroz kucu i svi bi da ih balave......user posted image
....nosic nam zapusen, krmeljice prolaze, ali kasljucaju pomalo....pedijatar ih poslusao, kaze nije nista strasno, pluca su cista, ali propisao nam opet Cefaleksin sirup, antibiotik na svakih 8 sati i kapi za nos i oci...a meni zao tako malim bebama, od 2 mjeseca vec davati antibiotik i lijekove....user posted image pa se jos razmisljam...

Inace sipamo fizioloski rastvor u nosic, aspiratorom izvlacimo slinice, dojim ih cesto i okice ispiram svojim mlijekom....oni dobro spavaju, zeza ih zacepljen nosic kada jedu, pa ostaju bez vazduha i onda se ljute i placu.....inace opet smo se vagali....05.01. su težili 5750 i 5450 kg....rastu momci, mjenjaju se svaki dan, oglasavaju se, osmjehuju....još samo da se riješimo grijanja u stanu, suvog vazduha, prehlade i biće sve ok...

Mamike kako ste se vi borile sa prehladom beba, kada su tako male.....

clock-img

10.01.2012, 14:20

clock-img

bulka

pencil-img

642

Blagoslovena rastu vasi decaci... Da se brzo rese te prehlade zelimo im!

Dvebebe gde si u bolnici u kom gradu? Ne sikiraj se, bolje, ako vec mora tako, da doktori prate tvoje stanje i kako su bebice...

mamaviki sam ocekivala ovih dana da se javi...

Kod nas istovremeno i sve novo i sve isto... Velike devojcice. Puno novih reci i igara!
Nemam puno vremena a nikako da napisem sta nam se desilo prosle sedmice...
Dok sam oblacila Sofi posle kupanja ona se igrala sa igrackicom nekom malenom bebicom, dobile te bebice u paketicu, i tako dok je lezala sklizne joj i zaglavi se u grlu i ona pocne da se davi, ne mogu ni da opisem koliki strah i ona najgora misao, okrenuli smo je naopako i pokusavali da izbaci tu igracku, u panici nismo ni primetili da joj je ispala iz usta, vec smo mislili da je progutala i hitno je odveli kod doktora, pregledali je, da ostane u bolnici dok ne iskaki, tata se vrati kuci da pokusa da nadje ostale tri i tu cetvrtu da li je ispala i bila je na podu u sobi, posto je tepih i igrackice okolo u panici nismo videli... Ne znam da li mogu sebe da krivim za toliku dozu panike, verujte mi mamice toliki strah je bio. Bogu hvala da je sve dobro bilo, koliko se i ona bila uplasila nista nije ni pricla ni palakala dok su je pregledali, a od gusenja joj bili popucali kapilari oko ociju, ali evo i to prolazi...
To je bilo sredinom prosle sedmice, i sad za Bozic pojavi joj se jak ojed, bar ja mislim da je ojed, nikad nisu ni imale tih problema, a bukvalno nista i ne koristimo, pavlovicevu nekad uvece, a nekad ni to.. I sad ovo se siri, ja sinoc odem s njom do decjeg doktora, ako ne racunam ovaj predhodni put kad smo mislili da je progutala igracku, nemamo izabranog lekara, preporucili su mi jednu pitam kaze onane prima vise ni svoje pacijente, kaze na salteru hocete kod dr Lenke, hajde, cekam, izadje dete sto je bilo kod nje, inema niko vise ona ne proziva, ustvari bila je izaslana druga vrata, i kad se vratila ugasi svetlo, 18h, i kaze ne primam vise, premestili su vas kod druge doktorke, tj neke trece koje uopste nema u kancelariji, a masa dece ceka, posto samo ona jos prima, ja uzmem knjizicu i vratim se kuci, danas moram ici ponovo... I samo da vam kazem da se molimo da su nam deca uvek zdrava, jer nema danas ni doktora koji zasluzuju tu titulu, ili sam ih ja jako malo srela...
Eto. Nabrzinu napisah, pa ne zamerite na nepravopisu...

clock-img

11.01.2012, 12:39

clock-img

bulka

pencil-img

642

Drage duplice,
zdravo,
Juce sam vodila Sofiju kod doktorke, primila nas je doktorka koju su nam preporucili i zaista je divna, u pitanju je ojed, verovatno zbog pelena...

Blagoslovena kako su tvoji sinovi danas? Mojim devojcicama kada je zapusen nosic podignem dusek gde im je glavica, ja cak ne stavljam ni fiziolozki, a pisala sam vec da aspirator ne koristim, negde sam procitala da slinice funkcionisu po principu potraznje, tj sto vise cistis i izvlacis, toliko se i stvori naknadno, pa je to zacaran krug. Doji ih, to ce im najvise pomoci. Moje devojcice su tako stekle imunitet, Bogu hvala...

Kako su trudnice duplice? Dvebebe se nije javljala...

clock-img

11.01.2012, 13:46

clock-img

Blagoslovena

pencil-img

150

Jao Bulka, mogu misliti kako ste se prepali za Sofiju...uh, što veći sve veća briga...hvala Bogu pa je sve dobro sada...

Moji djecaci spavaju, malo su bolje...a ni sama ne znam kako im pomoci, bude mi zao sto im nosic smeta kada sisaju, pa mi se te slinice izvlace van, uglavnom to radimo ujutru ili navece, kada vidim da im je teze disati...a to za doktore su u pravu....kod nas odmah antibiotik propisu, sta ih briga...

Moj Aleksje je isto dobio ojed ovih zadnjih 7 dana...dobili smo na poklon Violeta pelene, pa mislim da je od njih ili od vlaznih maramica koje smo isto dobili na poklon...pa sada nam je pedijatar propisano neku kremu...koja se koristi ujutru i uvece 5 dana, kaze da pomogne...inace i ja sam mazala pavlovicevom i nekom kremom za pelinsko podrucje koju smo isto dobili na poklon...nema ojeda po guzi nego bas po preponama, iznad kitice...nisam jos tu kremu kupila...danas ce mm...pa cu napisati kako se zove, jer je on odnio recept....

Ja inace praktikujem uvijek prati kada se ukake i izbjegavam maramice, ali kada neko dodje u pomoc i presvlaci, onda se izvuku i sa tim maramicamauser posted image .....ma kazem ja, nama je najbolje kada smo sami, mama zna najboljeuser posted image

clock-img

11.01.2012, 18:51

clock-img

ljubilica

pencil-img

71

Drage duple trudnice i duple mame, svakodnevno vas pratim, bez izuzetka, jedino sam "malo" lenja da pisemuser posted image . Inace ja sam dupla trudnica, u 18 nedelji trudnoce, a od nedavno znamo da su decak i devojcica.  Ova mi je prva trudnoca, a inace zivim u SAD-u gde se pregledi pomalo razlikuju od vasih u Srbiji.
Ono sto nas muci je to sto su nam juce javili da su rezultati krvi losi, u smislu spadamo u rizicnu grupu za Daunov sindrom i da nam je zakazan ekspertski uz. Iako su nas usput tesili da su u pitanju nepouzdani rezultati, posebno kada su blizanci u pitanju, ja ne mogu da se smirim, a posebno mi nervozu dodaje to sto na ekspertski moramo da cekamo do 20 januara.
Obzirom da ste skoro sve prosle kroz takav test, ja vas molim za podelu iskustva i malo utehe.
Puno pozdrava za sve duplemame i one koje to tek postaju!user posted image


_____________________________

Sreća je kao leptir. Što je više juriš, više će ti bežati. Ali, ako se okrenes drugim stvarima, ona će nežno doći i sleteti na tvoje rame.

clock-img

12.01.2012, 10:39

clock-img

Adriana83

pencil-img

623

Nalazi dabl testa iz krvi kod blizanaca su nepouzdani!!! Sacekaj expertni UZ i nemoj se brinuti unapred! Velike su sanse da je sve u redu. Samo hrabro! Vise o dabl testu u blizanackoj trudnoci imas OVDE pa pogledaj. I dobro nam dosla user posted image

clock-img

12.01.2012, 11:07

clock-img

Adriana83

pencil-img

623

A evo i ja da javim sta ima kod nas... Moje mrvice su super!Lepo sisaju ali cesto. Dojim ih na 2 sata danju i 3 sata nocu. Povracaju dosta mleka pa onda valjda brze ogladne. Merim ih kuci jednom nedeljno i dobijaju oko 150 grama,sto je na donjoj granici optimalnog rasta tako da je to OK. Verovatno bi bolje napredovale da ne povracaju toliko user posted image Imam osecaj da po ceo dan samo dojim. Podojim jednu,podojim drugu,dok ih presvucem,dok se ispodriguju eto ti vreme za novi podoj... Ali bar mogu da ih dojim!Moj muz mi dosta pomaze,preuzeo je na sebe veci deo kucnih poslova(skoro sve osim kuvanja,to ja obozavam user posted image )tako da je moje samo da brinem o deci. Inace druge pomoci nemam sem mm kad stigne sa posla.Moje velike mrvice su isto super. Pomazu mi onoliko koliko to one mogu ( mozete zamisliti pomoc dvogodisnjeg i trogodisnjeg deteta user posted image ).Obozavaju svoje seke ali mislim da su malo ljubomorne pa traze paznju... Sad samo cekam da mi jave kad mogu po kolica pa mozemo da krenemo sa skitnjom!Inace praznike smo proveli kuci,zajedno i moram priznati da nikad nisam bila sretnija nego ove godine!

clock-img

12.01.2012, 12:04

clock-img

bulka

pencil-img

642

Adriana bravo za tebe i tvoje devojcice. user posted image

user posted image

clock-img

12.01.2012, 15:28

clock-img

zarja

pencil-img

13

Adrijana, da li sam dobro razumela da ti sa cetvoro dece radis sve sama? Ako je tako, svaka ti cast! Ja vec sad, u 23.nedelji, smisljam kako cu da organizujem pomoc... Nekako sam shvatila iz prica drugih devojaka da je u pocetku mnogo tesko da se organizujes. Narocito posle CR na koji vecina nas duplih ide...
Nego, devojke, da li ste isle ili planirate da idete u neku od skolica za trudnice? Kakva su vam iskustva?

clock-img

12.01.2012, 15:42

clock-img

zarja

pencil-img

13

Ljubilice, ne znam koliko imas godina i kako izgledaju testovi u SAD ali na testovima u Srbijii "age risk" naglo skace od 35. godine, pa je i moj bio uzasno visok (napunila 35 pre par meseci). Posle je AC, hvala bogu, pokazala da je sve ok. Dakle, samo mirno...

clock-img

12.01.2012, 16:53

clock-img

Adriana83

pencil-img

623

Zarja,jeste,imam cetvoro dece ali zato nikad nisam sama user posted image user posted image user posted image
Pomaze mi samo mm ako si na to mislila. Imam i mamu i sestru i svekrvu... Da ne nabrajam dalje ali pomoc od njih nemam...

clock-img

12.01.2012, 17:46

clock-img

zarja

pencil-img

13

Adriana, skidam kapu! Svaka cast! user posted image

clock-img

13.01.2012, 12:28

clock-img

bulka

pencil-img

642

zarja, ljubilice drago mi je sto ste nam se pridruzile na ovim stranama, uvek se obradujem novim duplim trudnicama!
ljubilice ja nisam radila dabl test kao ni amniocentezu, pa ti svojim iskustvom ne mogu pomoci. Adriana te je uputila na temu gde su mame pisale o tome, a ja ti samo mogu reci, pokusaj da se ne brines, uskoro ce dvadeseti, pa ces se gledati sa svojim bebicama na ultrazvuku...

clock-img

15.01.2012, 12:08

clock-img

Dvebebe

pencil-img

21

drage moje pisala sam vam iz bolnice,i posle toga nikako nisam mogla da uhvatim signal da se javim.u vrsackoj bolnici sam,sad su me pustili kuci na par sati.do cetvrtka sam primala po dve tokolize dnevno a sad po jednu.kazu da je bolje da i sledece cele nedelje budem u bolnici pa ce me pustiti kuci na nedelju dana pa opet nazad da me pripremaju za porodjaj ...inace sad kontrakije nemam,a sutra uz i pregled pa cu znati kolike su bebe i sve ostalo.pozdravljm vas sve

clock-img

15.01.2012, 17:54

clock-img

smeskicTB

pencil-img

2259

dvebebe, uz tebe smo!user posted image

clock-img

16.01.2012, 08:33

clock-img

vanesicak

pencil-img

52

Dvebebe, cmoka, sve to mora biti kako treba!
Smeskic kako si ti? Ja u petak idem na kontrolu, osjecam se dobro, mislim nije lose, a bebaci udarajuuu, nevjerovatno, bebica koja je sa lijeve strane ne prestaje i nocu i danju, ova desno se javi umjereno. Bas me interesuje ima li to ikakve veze sa njihovim temperamentom i kad dodju na ovaj svijet :) ako ima, znaci nece biti spavanja :)
Ja sada bas kada sam smorena popijem bensedin od 2 mg pred spavanje, da se po noci bar odmorim. Stomak se povecao prilicno, a ja nemam mira u kuci, sad me napalo da idem u kupovinu stvarcica, cak vozim i auto, ko Pajo kamiondzija...

clock-img

16.01.2012, 17:15

clock-img

smeskicTB

pencil-img

2259

vanesicak, odlicnoo, guras, guras!user posted image user posted image
kakva ti je krvna slika?

ja sam trebala u cetvrtak ici kod dr, ali smo pomerili za sredu, jer je bila na odmoru, a imacemo i vise vremena..jeddvaaa cekam!
javi obavezno sta tebi dr kaze..da li ti je do sada nesto u vezi porodjaja govorio?

ja cu videti da je pitam..
inace se bas lepo osecam..nekim danima se vise umorim..
u subotu smo zavrsili sa kupovinom..sledi pranje i pegluckanje stvarcica..

volela bih da udjem u 36nedelju...

clock-img

20.01.2012, 09:36

clock-img

smeskicTB

pencil-img

2259

dupliceee drage, kako ste?
dve bebe mislim na tebe!user posted image

mi smo bili na kontroli u sredu i bebice su superiska aktivne, sve, sve je u redu..jedino jedna bebica ne odgovara nedelji trudnoce, vec je dve nedelje manja. dr mi je rekla da me i to ne brine, jer je uobicajeno..dogovorile smo da ce biti cr, jer su sada obe bebe poprecno..
i prvo je mislila da imamo kontrolu za dve nedelje, ali mi je onda zakazala za desetak dana da legnerm na patologiju kako bi se uradile sve analize, kolor dopler pupcanih vrpci, da se vidi kako e bebe hrane.
bitno je da mirujem sada da bi se bebice bolje jos hranile.

u prvom trenu sam se uplasila zbog druge bebice..ali realno, posto je grlic ok, nema naznaka prevremenog, krvna slika je ok..nadam se da ce gurati sto duze..mislim do 36/37 nedelje..pa bebice dao budu superiska!

inace, bas su mi se vratile mucnine i povracanje..ali guramo..

clock-img

20.01.2012, 15:27

clock-img

vanesicak

pencil-img

52

E drage moje, da se i ja malo javnem
Smeskic obavezno nas izvjestavaj nekako sta se desava, ako se zadrzis u bolnici, mada mislim da je samo tvoja doktorica malo predostroznija, sve je to ok.
Ja sam upravo od doktora, kod nas je sve OK. Djevojcica je sa lijeve strane, i ona ne prestaje da se mrda i nocu i danju, a djecak je sa desne majcine strane, on je dobrica :)
Inace i on se sad okrenuo tako da su oboje glavicom dole, napreduju za sada jednako, nema nekih odstupanja u velicini ni jedno u odnosu na drugo, a i odgovaraju dobu trudnoce. Pitala sam doktora sta misli o porodu kaze da sam ja njemu za prirodni put :)
Vidjecemo to jos, narucio me za dvije sedmice na pregled, rekao mi je da sada vise nema sale i da mi "propisuje" strogo mirovanje! I kaze da doguramo do 37-38 nedjelje o jooj ima toga jos :***

clock-img

21.01.2012, 17:40

clock-img

smeskicTB

pencil-img

2259

vanesicakuser posted image bas si me obradovala izvestajem!
super sto nema odstupanjaa! to puno znaci!+nemas rizika od prevremenog..i kao sto dr kaze-nema z!user posted image

javljamo se...user posted image user posted image

clock-img

22.01.2012, 13:55

clock-img

tvigi

pencil-img

93

cao drage moje duplice mi se jos uvek borimo sa grcevima pa bas i nemamo puno vremena da vam kuckamo ali vas redovno pratimo isli smo na uz kukova pa nam je dr rekao da Teodora ima preponsku kilu i da se mora operisati pa sad u u utorak idemo da zakazemo operaciju pa sam bas nervozna zbog toga
puno vas pozdravljamo drage duplice user posted image user posted image user posted image

clock-img

22.01.2012, 19:19

clock-img

Parižankaa

pencil-img

162

Ćao drugarice,
evo i nas da se javimo.Mi danas ulazimo u 2. trimestar, u 4. mesec user posted image
prošle nedelje sam radila expertni i double test.
Sve je uredu, tad su bebe bile po 6,8 i 6,3 cm, mere uredu, double je rađen za svaku bebu ponaosob i sem starosnog rizika-1:333, svaki  je manji od 10000, tako da najverovatnije i neću ni tripl ni AC.
Sledeći UZ imam u 16. nedelji-za 2 nedelje
Hoću Smeškiću da kažem da nam je jedna drugarica sa drugog foruma isto nosila dve bebe, i jedna je odstupala od težine za drugom.
Porodila se u 37. ili 38.sad se i ne sećam tačno, jedna sa 2800 druga sa 2200, obe su, hvala Bogu dobre.
Tako da se ne sekiraj zbog tih odstupanja koja su, koliko pratim, česta u blizanačkoj.
Inače, volela bih, ako vam nije teško, da pre nego iskucate tekst napišete u kojoj ste nedelji trudnoće, jer nemamo potpise, pa mi teško da pratim.user posted image
Pozdrav za sve!



_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

clock-img

22.01.2012, 19:56

clock-img

smeskicTB

pencil-img

2259

tvigi, drzimo palceve za utorak!

a sto se tice kukica, kakva je praksa-kada se skida siroki povoj?

Parizanka, oodlicno za rezultate testa!
kako se ti osecas?

znam ja da je uobicajena razlika, ali valjda nisam ocekivala jer je bila mala razlika prosli put, a sada cak dve nedelje..i dodatno, i ja bih da izguram sto vise, da bi bas kao sto si navela ova manja bebica imala priliku da napreduje..zato mi drzite palceve da izguramo lepo pa da bebice budu fine kilazice. eto takve koje si navela!user posted image

inace, ja sam 31+1.

clock-img

22.01.2012, 20:29

clock-img

Adriana83

pencil-img

623

Parizanka,nemamo potpise ali imamo tikere. Kad misem stanes na neko od nasih imena pokazace ti tiker. A evo ovde pise kako mozes da ga ubacis KAKO SE UBACI TIKER
Mi se snalazimo,jos nas muce grcevi... Pre neki dan mi je Sofia podarila prelepi osmeh!
Tvigi,meni obe devojcice imaju pupcanu kilu a Sofia ima i preponsku. I mi treba da idemo kod hirurga... To je rutinska operacije,danas operisu,sutra se vec ide kuci. Bolje da se to odradi dok su tako mali,brze se oporave i zaborave...Inace sam hronicno neispavana,malo bolesna i cini mi se da mi zubi propadaju rapidno! Pozdrav za sve user posted image user posted image i user posted image user posted image