cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Ekcemi na dečijoj koži

  
clock-img

26.11.2010, 11:02

clock-img

anajid

pencil-img

3545

Mislim da nije iz Stela kolekcije,Ali ja sam zadovoljna,cesto smo napolju,kad god izlazimo,ja mu namazem i nije mu nikada suvo lice!user posted image

clock-img

26.11.2010, 11:09

clock-img

*Alexx*

pencil-img

8067

Ova koju sam ja postavila je iz Stela kolekcije, a vas dve imate ovu "normalnu" user posted image Baš sam napravila zbrlj.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

clock-img

26.11.2010, 13:42

clock-img

Anoniman

IZVORNA PORUKA: Alexx RR


Stelatopia tečni sapun (kupka, šta li je) i emolijentna krema meni baš dugo traju. Kupujem svaka 3 meseca, recimo, možda i ređe.
Da košta - košta. Ali i vredi.



tu kremu sam sad kupila. 2200din, ali samo neka pomogne, za dalju negu, nakon kortiko. U ponedeljak će mi stići i kupka, jer je nisu imali u apoteci trenutno.

clock-img

26.11.2010, 13:47

clock-img

gagana83

pencil-img

6941

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Alexx RR


Stelatopia tečni sapun (kupka, šta li je) i emolijentna krema meni baš dugo traju. Kupujem svaka 3 meseca, recimo, možda i ređe.
Da košta - košta. Ali i vredi.



tu kremu sam sad kupila. 2200din, ali samo neka pomogne, za dalju negu, nakon kortiko. U ponedeljak će mi stići i kupka, jer je nisu imali u apoteci trenutno.


I nama je pomogla ova krema.
A preporucujem i ulje za kupanje koje se ne ispira iz iste kolekcije.
Una nije imala ekcem ali joj je koza bila prilicno suva i hrapava.
Vec posle par dana koriscenja ove kreme i ulja stanje se vidno popravilo.



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

clock-img

26.11.2010, 13:48

clock-img

Anoniman

E, i to su mi nudili. A ja k'o pala s kruške... Nisam znala šta bih. user posted image

clock-img

26.11.2010, 13:49

clock-img

gagana83

pencil-img

6941

Ovo je to ulje za kupanje

user posted image

Odlicno je Tasho,veruj mi.A i prakticno jer se ne ispira.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

clock-img

26.11.2010, 13:51

clock-img

Anoniman

A, sad evo seljanka da pita... kad koristim kupku, jel mu guzu i pišu ipak perem sapunom, ili nema potrebe?

clock-img

26.11.2010, 13:52

clock-img

Anoniman

i, da li ulje i kupka mogu odjednom da se stave u vodu?

clock-img

26.11.2010, 13:54

clock-img

gagana83

pencil-img

6941

Nema potrebe da mu peres sapunom,dovoljna je i kupka.

Ako mislis na ovo ulje sto sam ja postavila sliku,mislim da nije pametno da ih stavljas zajedno.
Jer fora sa uljem je da se ne ispira,mozda ne bi imalo dobar ucinak da ga isperes.A kupku moras isprati.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

clock-img

26.11.2010, 13:55

clock-img

Anoniman

Da, onda bih mogla jedno veče kupku jeno ulje... user posted image

clock-img

26.11.2010, 13:59

clock-img

gagana83

pencil-img

6941

IZVORNA PORUKA: Tash

Da, onda bih mogla jedno veče kupku jeno ulje... user posted image


Mozes tako Tasho.
Mada je mene savetovala moja pedijatrica da Unu kupam kupkom(ili uljem) samo jednom u 3-4 dana a da ostalo samo vodom.Tako sam i radila.
Mada mislim da ovo ulje mozes svakog dana jer je skroz blago.
I da ti jos kazem da ovo ulje vrlo kratko traje,ne secam se tacno koliko ml ima u jednoj boci,verovatno oko 200 a u vodu za kupanje se stavljaju 2 cepa ulja.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

clock-img

26.11.2010, 14:00

clock-img

Anoniman

Znam, čitala sam juče u apoteci, a košta 1800din. user posted image Ali jbg, šta da radim.

Ni ja Mareta ne trljam svaki dan, samo pišu i guzu mu perem sapunom.

clock-img

15.12.2010, 20:42

clock-img

pepeljuga

pencil-img

2539

smrc, nemam vremena da citam sve postove, ali zanima me vase iskustvo sa elokomom. da li je zaista delotvoran?

vuku se pre nekog vremena pojavilo crvenilo oko zglobova na rukama i nogama, a od pre nekoliko dana i na obrazima. od rodjenja ga kupamo chicco kupkom i mazemo mustela mlekom za telo i mustela hidra bebe kremom za lice (prvih mesec dana smo koristili stelatopiu zbog onih malih bubuljicica dok se koza cisti).

odvela sam ga kod lekara i receno mi je da je u pitanju ekcem, da mazemo linola kremu i kupamo ga linola uljanom kupkom i da 3 dana u tankom sloju mazemo elokom. koliko se secam, u pitanju je kortiko steroid (mozda i gresim????) a ne nameravam da mazem detetu nista od toga dok ne dobijem bar jos jedno misljenje. vodicu ga privatno kod dermatologa u petak ali do tada bih volela da cujem vase iskustvo...


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

clock-img

15.12.2010, 22:25

clock-img

Anoniman

Slobodno maži, ništa mu neće biti.
Ja mažem Marku elokom po potrebi. Ali su meni dali elokom razblažen sa nekom neutralnom podlogom (KLIK - ako pročitaš, eto ti user posted image ), i da, deluje fenomenalno, ali ekcem se vraća. Mi se vrtimo u krug. Mažem da prođe jer ga svrbi pa se sav izgrebe, pa kad prođe prestanem (to bude 3-5 dana da mažem), pa čekam dok opet ne postane baš kritično. Puca mu koža i curi limfa, stvaraju se krastice... tako je na glavi, a po telu je samo suva koža za sada, nadam se da će tako ostati, to mažemo Mustelom Stelatopia.

clock-img

15.12.2010, 22:38

clock-img

minavb

pencil-img

12959

user posted image
Ovako se ponasala Vanjina rucica pre mesec dana kad je pojeo Juvitaninu sargarepu, a danas se na istom mestu ponovo crveni pravi to belo zadebljanje. Jeo je po stoti put tikvicu, piletinu i pirincane pahuljice, dakle nista novo.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

clock-img

15.12.2010, 22:50

clock-img

Snelle

pencil-img

7446

Mina, ovo više izgleda kao plik ili se ne vidi dobro na fotografiji?
I Lana ima neko čudo na vratu, nikako da prodje! Odlučila sam, vodim je u petak kod dermatologa čiji kontakt je ostavila zoća.


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

clock-img

15.12.2010, 22:55

clock-img

minavb

pencil-img

12959

Da, plik se napravio kad je jeo tu juvitanu i evo danas opet poce nesto da se pravi, a inace od rodjenja ima crvenilo na tom mestu i koza je hrapava. Nekad se crveni vise, nekad manje. Pojma nemam sta je u pitanju i zasto je danas odreagovao.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

clock-img

15.12.2010, 22:58

clock-img

Anoniman

Meni to ne liči na ekcem.

Meni (a i Luki) tako izgledaju ujedi (komarca, buve, mrava)... baš tako reagujemo.

clock-img

15.12.2010, 23:01

clock-img

minavb

pencil-img

12959

Slazem se, ali ga nista nije ujelo. Kazem ti, na tom mestu mu se koza crveni od rodjenja, i tad kad sam ovo slikala, napravio se plik, ruka mu bila crvena do lakta i obrazi mu se crveneli. Danas nije bilo crvenila, samo se zabelelo i zadebljalo.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

clock-img

15.12.2010, 23:04

clock-img

Anoniman

Baš ne znam. user posted image

clock-img

15.12.2010, 23:06

clock-img

minavb

pencil-img

12959

Normalno da ne znas, ali kako doktorka ne zna, e to mi nije jasno.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

clock-img

15.12.2010, 23:07

clock-img

Anoniman

user posted image Običan pedijatar li ste išli dermatologu? Jer ja o pedijatrima imam mišljenje... user posted image

clock-img

15.12.2010, 23:11

clock-img

minavb

pencil-img

12959

Obican. Ne da uput za dermatologa tako da cu izgled morati privatno da idem.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

clock-img

15.12.2010, 23:12

clock-img

Anoniman

Zašto ne da? Kako ne da? Jeb*la bi joj ja da mi ga ne da! SVAŠTA! user posted image

Jel stigao inhalator, pitah te u spisku mama?

clock-img

15.12.2010, 23:17

clock-img

minavb

pencil-img

12959

Stigao, malo bolje dise veceras i nije bilo strasno. Koristila sam masku.
Doktorka je mnogo pametna, kao i svi u nasem DZ. Nista ne znaju, sluze samo da upisu u karton koliko ima kg. To mogu i sama da radim sunce im njihovo. Da mm ide sa mnom sutra, letelo bi perje, posto ne moze, ja cu samo da ga izmerim i odoh kuci.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.