cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Ekcemi na dečijoj koži

  
clock-img

20.07.2012, 23:31

clock-img

Anoniman

Da, drastično se poboljšalo ukidanjem kazeina, ali on je tada imao 5 meseci. Onda smo sa njegovih 10 meseci bili na moru, tada se još više poboljšao, pa sa njegovih skoro godinu opet na moru, još se poboljšao. Zimu smo pregurali sa nekoliko tačkica, ništa strašno, i sad je čist već mesecima u nazad (pu pu pu da ne ureknem).

clock-img

20.07.2012, 23:34

clock-img

magde

pencil-img

1463

da znam da more nam hvali...a sa cime si ga mazila preventivni svakodnevno

_____________________________

sacuvaj ne bozeeee

clock-img

20.07.2012, 23:38

clock-img

Anoniman

Mustela stelatopia

clock-img

20.07.2012, 23:41

clock-img

magde

pencil-img

1463

to je bas za ekcem ?sta pise na kremu.??ja sam koristila euceruin20% i kreme sa neven i da ona gingira sprejn sa cink...OVA gingira nije bilo lose...kako si ti bila zadovoljna nevenom?

_____________________________

sacuvaj ne bozeeee

clock-img

20.07.2012, 23:47

clock-img

magde

pencil-img

1463

nasla sam bas za sto je to sa hiper alergicne bebe i dece bez konzervansa...super..ali to moram da narucim nekako ovde to nema..

_____________________________

sacuvaj ne bozeeee

clock-img

23.08.2012, 22:50

clock-img

New Mom

pencil-img

10345

Opet ekcem na velika vrata.user posted image Posle one kratke epizode pre mesec i po, nije se javljalo.
Pre par dana je KL bila bolesna, Kolja dobio na 1 dan T. i ekcem po levom obrazu, nadlakticama, kolenima. Odemo kod dermatologa, kaže kako sam i očekivala da je verovatno pokupio neki virus od sestre i tako reaguje. Dala nam opet da mažemo Hidrokortizol 2,5% 2X dnevno i pride Galsana kremu da mažemo za negu kože (kad se smiri). I tako namažem ja njega. Gospode Bože na šta je ličio posle kortiko! Žive rane! Samo se na obrazima povuklo.
Ovo su slike 2 dana posle mazanja i ovde izgleda sjajno kako je bilo (a i slikala sam pri kupanju uveče, pa nije naj):
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/812/ekcem1.png/][IMG]http://img812.imageshack.us/img812/631/ekcem1.png[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/689/ekcem2.png/][IMG]http://img689.imageshack.us/img689/1629/ekcem2.png[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/803/dsc04312e.jpg/][IMG]http://img803.imageshack.us/img803/1373/dsc04312e.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Batalim ja to i posle 2 dana (posle vikenda) odem ponovo kod dermatologa. Ona kaže da nastavim hirdokortizol na sveže a to što se stvaraju kraste da stavim Elidel mast 1X dnevno.
Nikakvnog napretka nisam videla.
Kupila sam u međuvremenu Sudokrem, prvih dana mi se činilo da pomaže, ali nisam baš zadovoljna (globalno nije više suva koža ispod, ali je još crvena i iritirana).

edit: Ne vredi, ne mogu da dodam slike.

< Poruku je uredio New Mom -- 23.8.2012 22:51:52 >


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

clock-img

23.08.2012, 22:54

clock-img

New Mom

pencil-img

10345

Što se hrane tiče, otkrila sam samo da šampinjoni izazivaju ekcem, pa sam ih izbacila. Drugu neku povezanost nisam našla.

U svakom slučaju, sad više nije da "naginjemo ekcemu" kako su nam na početku rekli, već nam je prilepljena etiketa atopijskog dermatitisa.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

clock-img

23.08.2012, 23:12

clock-img

Anoniman

Idi na dodaj.rs, i uspećeš da staviš slike. Hajde, baš me zanima.

Elidel je fenomenalna krema, ali, on se maže na već skoro skroz prošle promene. Dakle saniraš sa kortiko, pa tek onda ide Elidel na nove promene. Ako se dobro sećam, on ne leči žive rane.
Jel kraste otpadaju pre nego što rane zarastu?

clock-img

23.08.2012, 23:22

clock-img

New Mom

pencil-img

10345

user posted image
user posted image
user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

clock-img

23.08.2012, 23:23

clock-img

New Mom

pencil-img

10345


IZVORNA PORUKA: Tash
Elidel je fenomenalna krema, ali, on se maže na već skoro skroz prošle promene. Dakle saniraš sa kortiko, pa tek onda ide Elidel na nove promene. Ako se dobro sećam, on ne leči žive rane.


Šta sam ja napisala?user posted image

IZVORNA PORUKA: Tash

Jel kraste otpadaju pre nego što rane zarastu?


Da.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

clock-img

23.08.2012, 23:30

clock-img

Anoniman

Ne znam šta si napisala ustvari, nisam baš spavala noćas. U svakom slučaju samo sam potvrdila da je Elidel genijalan. user posted image

Marku su tako otpadale kraste na kosmatom delu glave pre nego što zaraste koža ispod. Dr je rekla da je inficirano stafilokokom i da pijemo antibiotike. 5ti dan antibiotika se ceo osuo, i ja sam ukinula antibiotike, iako, iz ovog aspekta, osuo se jer nisam poslušala dr da ukinem kazein, a ne od antibiotika. Nakon toga smo hospitalizovani, pa je primao u venu antibiotike i kortiko.

Ono što su mu u bolnici radili jeste da su mu taj deo glave ćapkali rastvorom hipermangana. Ujutru naćapkaju (da se sliva), do uveče se uhvati krasta, a sestra mu na kupanju gazom ostruže krastu, i ponovo naćapka hipermangan. Kada sam pitala zašto skida krastu, rekla je da drukagičije ne može da izleči stafilo. (bris je bio negativan, ne znam dal ti se isplati da uzimaš bris)

Koliko sam ja kao ekonomista shvatila, za takve rane je odličan Didermal jer je on kombinacija antibiotika i kortiko, ali mi u dečijoj bolnici rekli da ga ne prepisuju deci, a meni ga prepisala jedna dr dermatolog, u nekoj razblaženoj varijanti.

Ništa ne tvrdim, prenosim ti svoje iskustvo, prosto da razmišljaš, ipak ti je to i struka, ti ćeš lakše da povezuješ stvari.

clock-img

23.08.2012, 23:34

clock-img

New Mom

pencil-img

10345

Da, zaboravih hipermangan. To je isto među prvim stvarima rečeno, da pri kupanju dodajem ali samo na deo oko guze (tu je strašno, ali mi glupo da te slike stavljam), ali nikako celo telo jer jako suši već suvu kožu.
A što se tiče stafilokoka, šta misliš što sam taj drugi put ponovo poletela kod dr? Meni ti tako izgledalo, ali ona kaže da nije stafilokok. Bem li ga, valjda zna šta radi?
Sve u svemu, kraste se smiruju, ali "klasičan" ekcem ne.
A bojim se opet hidrokortizol da mažem.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

clock-img

23.08.2012, 23:36

clock-img

Anoniman

Moja dr tvrdi da se kreme kortiko ne luče sistemski.

clock-img

23.08.2012, 23:36

clock-img

Anoniman

kod koj dr ideš?

clock-img

23.08.2012, 23:37

clock-img

New Mom

pencil-img

10345

Inače, ponovo smo pričale za alergo testiranje. Prvo je tada kad je prvi put se pojavilo rekla da ako se ponovi (znači nije ono što se javlja kod 1 od 5 beba oko 2.meseca) da ćemo do Dečije. A sada mi tvrdi da je rano i da nije merodavno.
A ja sve mislim da ako nastavimo ovim tempom, eto nas sa pumpicom za 5 godina ili ranije.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

clock-img

23.08.2012, 23:37

clock-img

Sanchy

pencil-img

4393

Ne znam da li ste probale linollu fett ,ja sam je sad isprobala a sebi posto po rukama imam ekcem a po nogama atopijski dermatitis mada je meni to jedno te isto...posto dojim nista od kortikosteroida i antihistaminika ne dolazi u obzir a ni na more nisam otisla ove godine gde mi se inace koza oporavi bez ikakvih krema,po savetu dermatologa uzeh ovu kremu...svrab je nestao isti dan a koza je posle par dana daleko normalnija tj.nije vise strasno suva ,takodje rane koje sam napravila cesanjem su mnogo mnogo bolje ..ja sa ovim imam problema od rodjenje,nasledno..i uglavnom koristim sinopen ,phenergan tablete ili sinoderm a za negu kozu cist emoliens nista drugo,...prvi put sam ,sticajem okolnosti probala ovu kremu i stvarno je i vise nego ok..I da doktori uglavnom govore da su deca sa tim atopijskim promenama sklonija razvoju astme i bronhitisa to nista nemora da znaci,kao dete nisam se zakasljala ni jednom i ceo zivot sam prilicno zdrava,..user posted image

< Poruku je uredio Sanchy -- 23.8.2012 23:40:09 >

clock-img

23.08.2012, 23:38

clock-img

New Mom

pencil-img

10345


IZVORNA PORUKA: Tash

kod koj dr ideš?


U ZOV na preporuku. Veruj mi, moram da pročitam sutra nalaz, mozak mi stoji sada.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

clock-img

23.08.2012, 23:39

clock-img

Anoniman

Linola Fett kupka sadrži ulje kikirikija (za kremu ne znam) te nikako nije preporučljiva za atopičnu decu.

clock-img

23.08.2012, 23:39

clock-img

New Mom

pencil-img

10345


IZVORNA PORUKA: Tash

Moja dr tvrdi da se kreme kortiko ne luče sistemski.


Mislila sam da se bojim zbog reakcije koju je sada imao na nju.


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Ne znam da li ste probale linollu fett ,


Ja se, na žalost, tek sada sa svime upoznajem.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

clock-img

23.08.2012, 23:40

clock-img

crazymama

pencil-img

2574

linolla fet je pomogla i mom sestricu kada je dobio neki strasan osip posle prve vekcinacije, samo po licu, dr je rekao da je reakcija na vakcinu i prepisao linollu, pomogla je... nije se vise nikada vratio osip.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

clock-img

23.08.2012, 23:41

clock-img

Anoniman


IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: Tash

kod koj dr ideš?


U ZOV na preporuku. Veruj mi, moram da pročitam sutra nalaz, mozak mi stoji sada.



Ja bih tražila uput za alergologa u Dečijoj, i za dermatologa u Dečijoj, i otišla bih po savet.
Važi da nije merodavno, ali Marku je i Specifični IgE sa 4,5 meseca i PRICK sa 20ak meseci pokazao isti alergen samo je IgE pokazao nizak nivo, a PRICK anafilaktičku reakciju.

clock-img

23.08.2012, 23:42

clock-img

Sanchy

pencil-img

4393


IZVORNA PORUKA: Tash

Linola Fett kupka sadrži ulje kikirikija (za kremu ne znam) te nikako nije preporučljiva za atopičnu decu.


Ja sam atopicar od rodjenja a ceo zivot jedem kikiriki to se tada verovatno nije povezivalo niti ja primecujem da to nesto utice na pogorsanje stanja kod mene a veruj mi sa kremom sam odusevljena pored silnih kortikosteroida ovo je spas,sad ci videti da li pise nesto za to ulje kikirikija.. na kremu

clock-img

23.08.2012, 23:42

clock-img

New Mom

pencil-img

10345


IZVORNA PORUKA: Tash

Ja bih tražila uput za alergologa u Dečijoj, i za dermatologa u Dečijoj, i otišla bih po savet.


To mi je u planu, samo da se zalečimo (mi odrasliuser posted image ).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

clock-img

23.08.2012, 23:43

clock-img

Anoniman


IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: Tash

Moja dr tvrdi da se kreme kortiko ne luče sistemski.


Mislila sam da se bojim zbog reakcije koju je sada imao na nju.





Takvu je reakciju M imao na taj razblaženi didermal, ono što ja tada nisam shvatila je da je to bila pozitivna reakcija. Naime, od elokoma je i dalje vlažilo, ali su kraste bile nekako meni prihvatljivije, žute (šta ja znam o svemu tome???), a od didermala su bile kraste (kao kada padneš i lupiš koleno, pa imaš krastu, braon. Ono što tada nisam shvatala je da je to dobro (mislim sada tako, valjda sam u pravu), a meni izgledalo strašno.

clock-img

23.08.2012, 23:45

clock-img

Anoniman


IZVORNA PORUKA: Sanchy


IZVORNA PORUKA: Tash

Linola Fett kupka sadrži ulje kikirikija (za kremu ne znam) te nikako nije preporučljiva za atopičnu decu.


Ja sam atopicar od rodjenja a ceo zivot jedem kikiriki to se tada verovatno nije povezivalo niti ja primecujem da to nesto utice na pogorsanje stanja kod mene a veruj mi sa kremom sam odusevljena pored silnih kortikosteroida ovo je spas,sad ci videti da li pise nesto za to ulje kikirikija.. na kremu


I ja jedem kikiriki ceo život i astmatičar sam i atopičar ceo život.
Npr, Zille je bebu kupala u toj kupci na preporuku lekara i dete sve gore, a kada su uradili alergotest, beba 3 ili 4 + na kikiriki. Ja se sa tim ne bih igrala pre alergotesta.