cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Ekcemi na dečijoj koži

  
clock-img

26.06.2012, 10:03

clock-img

Anoniman

user posted image

a sta doktori kazu za slanu vodu? da li se preporucuje deci sa ekcemom?

ja sam planirala moju da vodim u slanu sobu zbog alergije i ekcema.

clock-img

26.06.2012, 10:08

clock-img

Ivence

pencil-img

633

Nama je dr rekla da je vodimo, da je to dobro i za alergije i za ekcem... samo je nismo direktno u moru kupali, nego stavili vodu u čamčić da se zagreje i tako...

_____________________________

Proći ćeš kroz neke krize... proći ćeš kroz analize.... al' verovati moraš da si rođeni superstar :)

clock-img

26.06.2012, 13:47

clock-img

tijatija

pencil-img

2590

I nama je dr. rekla da je slobodno mozemo kupati da je dobro za ekcem i za osip i alergije. Kad se vratimo sa mora ujutru joj uvek bude lepsa koza inace je uvek osuta od znoja .
E sad imam jedno pitanje. Posto ekcemol se moze mazati sa pauzom od mesec dana ali ona je sad dobila na drugom mestu, a mazala sam je pre 3 ned. pa neznam ocu li cekati jos nedelju da mazem s obzirom da je na drugom mestu

clock-img

06.07.2012, 10:11

clock-img

New Mom

pencil-img

10345

Kod nas je izgleda bilo kontaktno. Tj. možda.
Vratila sam sve grupe namirnica (mada dosta toga još ne jedem i ne pijem, sve što mi sumnjivo user posted image ).

Juče smo bili na bazenu. Nas dvoje se nismo kupali, KL jeste i iako se istuširala, dodirnula ga je i u roku pola minute je dobio pečate po licu i rukama, užasno izražene, crvene, hrapave.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

clock-img

06.07.2012, 10:15

clock-img

Anoniman

IZVORNA PORUKA: Ivence


IZVORNA PORUKA: Tash

nisam shvatila, na kraju se skroz povukao? Ako bude kao kod nas, nece vam se vise vracati u obliku u kom je bio, vec samo slabije, ako se uopste vrati.


Pa posle prvog kupanja je bio crven jako, pa posle drugog manje, pa sve manje, i nema ga sada nigde... ne znam kako je kod vas, ali mi smo ga uvek imale do sada, nekad manji je bio, nekada baš bukne, a sada nema ničega... ne znam... daj Bože da, ako baš mora da se pojavi, da bude mnooogo mani :)
Macaki. drzimo fige :)



Tako je bilo i kod nas, i pole tog prvog mora se više nije vratio u onom obliku, pojavi se koja tačkica tu i tamo... Iznosi bebu na blago jutarnje i večernje sunce, malo boje da dobije, na kratko, i to mnogo pogoduje koži.

Hm, NM, hlor???

clock-img

06.07.2012, 10:18

clock-img

New Mom

pencil-img

10345

Pa izgleda! A izribala sam je na tuševima, ali verovatno nije to to. I nisam samo na sekund obratila pažnju (ona sva uzbuđena, stalno ga grli i ljubi) i cvrc!

Mada opet, na šta li je onda prošli put reagovao?user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

clock-img

06.07.2012, 10:21

clock-img

Anoniman

Baš sam to htela da pitam.
Šta je bilo između tuširanja i pipanja bebe?

clock-img

06.07.2012, 10:23

clock-img

New Mom

pencil-img

10345

Ništa koliko znam. Stajala je pored nas malo, bata počeo da guče (ona "vidi bata pića") i pomazila ga onako oko donje vilice.
Znači, propustila sam nešto, sigurno!
Ili reaguje kontaktno na više stvari.
Samo ja još ne znam na koje.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

clock-img

06.07.2012, 10:34

clock-img

Anoniman

Morala si nešto propustiti.
Jel jela nešto?
Jel dirala neko cveće, drveće?
Jel isto pereš veš ili njen ima oplemenjivača (peškir kojim si je brisala)?

Pisala sam već, meni se M osuo od onog mirisa u spray-u, povuklo se čim sam ga umila.
Uvek probaj čistom vodom da umiješ bebu kada vidiš da ide kontaktno.

Jel sigurno kontaktno? Šta si jela / pila?

clock-img

06.07.2012, 10:37

clock-img

Anoniman

Zajebano je to što jedno oko uvek mora da ti bude na njemu.
Juče smo slavili Luki rođus, Saša je hteo da kupimo štapiće, pogačice sa sirom... ja sam rekla NE! Može samo ono što M može da jede, i bila sam i pravu. Deca su namrvila, a M išao i skupljao i jeo sa poda. Uvek misliš korak dva unapred, i sve moraš da vidiš. Jednostavno, tako je lakše. user posted image

clock-img

06.07.2012, 15:01

clock-img

Anoniman

NM user posted image
mi planiramo da vodimo nasu bebu na zatvoreni bazen. javicu ako budemo isli kako smo prosli..

clock-img

13.07.2012, 17:13

clock-img

krem

pencil-img

4

Možda pomogne nekome, pa sam odlučila napisati...
Beba ima 6 mjeseci i dijagnosticiran AD, jako crvenilo po obrazima koje nikako ne prolazi, čelu, pregibima ruku, nogama, leđima. Zimi se strašno češao pa je noći provodio sa čarapicamana rukama, sad se više ne češe noću. Pedijatrica i dermatologica savjetovali kortikosteroide, nikad mu ih nisam mazala. Probali razne kupke, a-dermu itd., nije mu pasalo.
Već neko vrijeme miksam mu svoju kremicu i zadovoljna sam (shea maslac, ulje noćurka, neven), prije toga ga poprskam hidrolatom hamamelisa da ublaži crvenilo i svrab. Kad mu je lošija faza dodam malo propolisa u kremicu i crvenilo se smiri.
Probali smo i posušku kremu i stvarno sam zadovoljna. Nju sada koristimo kad mu je stanje lošije. Mogu reci da nam je POSUŠKA pravo otkriće, inače kod AD sve tako sporo prolazi, a kada sam mu prvi put namazala posušku kremu, otišlo jako crvenilo kao rukom odnešeno. Nakon puno mjeseci sam napokon vidila čiste obraze, bez crvenila, bez ogrebotina, nisam vjerovala.
Eliksir euten kremu ne koristimo jer ima sastojaka koji se ne bi smjeli nanositi na kožu bebe (mentol).
Također, još dojim pa sam izbacila sve moguće (jaja, mlijeko i mliječne proizvode, soju, kakao, orašaste plodove, citrus, čokoladu,kavu-šmrc,itd.). Inače po testovima ima laganu alergiju na jaja i manju na mlijeko, za drugo ne znam.
A što se tiče pranja, omekšivače nikada nismo ni koristili, samo blage deterdžente, duplo ispiranje naravno,a sad čekamo da nam stigne vervita lopticu i prirodni deterdžent za pranje( lopticu sam prije koristila tako da znam da djeluje).

Valjda ću nekome pomoći...

clock-img

13.07.2012, 17:17

clock-img

krem

pencil-img

4

I da, zaboravila sam reći, posuška krema nema kortikosteroida, proizvode je tete u Gradskoj ljekarni u Posušju, glavni sastojak je propolis, maslinovo ulje, ulje jetre bakalara, neven. Čujem da su je testirali u Zagrebu i da nema štetnih sastojaka (kortikosteroida). Znam da prave i losion za AD na bazi propolisa i maslinovog ulja. Meni je bila pravo otkriće!

clock-img

13.07.2012, 21:21

clock-img

Anoniman

Kako je transportovati do Srbije s obzirom na hladan lanac? Citala sam o posuskoj na forum.hr, i odustala od nje jer su mi zene rekle da mora hladni lanac za transport, ne znam ko bi od "forum drugara" imao zivaca da se mlati oko toga zbog mene.
I drago mi je da si ovo napisala za Euten, jer samna vec imenovanom forumu cula samo reci hvale, a kada sam spomenula mentol, rekose mi da to nema veze, kao bolje mentol nego kortiko. Ja se nisam slozila, koristili smo kortiko.

clock-img

13.07.2012, 21:27

clock-img

New Mom

pencil-img

10345


IZVORNA PORUKA: Tash

Morala si nešto propustiti.
Jel jela nešto?
Jel dirala neko cveće, drveće?
Jel isto pereš veš ili njen ima oplemenjivača (peškir kojim si je brisala)?

Pisala sam već, meni se M osuo od onog mirisa u spray-u, povuklo se čim sam ga umila.
Uvek probaj čistom vodom da umiješ bebu kada vidiš da ide kontaktno.

Jel sigurno kontaktno? Šta si jela / pila?


Tek sam sada videla.user posted image
Što se diranja tiče, pojma nemam, trudila sam se da ne dodirnem ni travku, ali ko zna.
Njihovu odeću (i Kaćinu i Koljinu) perem bez omekšivača, a i naše peškire, posteljinu, sve što može da i on dotakne.
Što se tiče jela/pića, taj ceo dan sam pila samo vodu, a što se jela tiče, ništa alergeno, baš sam jela "lagano i bezbedno" (kad je topao dan, sve svedem na minimum).

Ne znam... Nije se ponovilo od onda.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

clock-img

14.07.2012, 13:11

clock-img

krem

pencil-img

4

Prvo da se ispravim, pitala sam ponovo i u sastavu posuške nema maslinovog ulja, 4 glavna sastojka su: salicilna kiselina, propolis, nevenova mast i ulje jetre bakalara. Nema ni konzervansa pa se mora čuvati u frižideru i tako može trajati do godine dana. Zbog toga i postoji problem s transportom na ovim vrućinama.

clock-img

20.07.2012, 23:04

clock-img

magde

pencil-img

1463

jaoo pa oovo vise nije fer ekcem se samo smanjuje sa kortiko kaze pedijatar da do 3 god ako ne prestane i ako se ne povlaci ostace do pubertet strasno budi se kad spaava od taj svrb pokusala sa neke mase to je samo trenutno poboljsanje da se skroz povuci ne...DA ali smao sakortiko i to najvise 4 dana .da pitam jos nesto..dali ekcem ima veze sa tipicu alergiju i alergiju kon neke vrste hrane.....jel je to isto ili sasvim razlicito....proala sam sa neki melem od nevena i svinska mast i ja sam cuvala u frizider to je bilo trenutno poboljsanje....

_____________________________

sacuvaj ne bozeeee

clock-img

20.07.2012, 23:06

clock-img

Anoniman

Već sam ti rekla da ekcem može izbijati zbog alergije na hranu, i ti si imala informaciju da ti je dete alergično na mleko, ako se dobro sećam, ali si ipak odlučila da ga hraniš tim istim mlekom. Ukini mu mleko i mlečne proizvode iz ishrane na 2-3 nedelje, i vidi dal će ekcemi početi da se popravljaju.

clock-img

20.07.2012, 23:09

clock-img

magde

pencil-img

1463

da da tash to je bilo sve tacno i ja sam 2 meseci tako produzila skinula mu sve mlecno nije bilo NIKAKVO poboljsenje zato me to muci...znaci u moji grad nema nikakkav kozni doktor...moram da idem u Skopje i ispitam ovo sranje vec jednom zao mi je pa svrbi ga previsee....vidim da mu kupanje pomaze ali sta da radim precesto ga kupam i mora da mu koza bude namazana non stop....

_____________________________

sacuvaj ne bozeeee

clock-img

20.07.2012, 23:11

clock-img

Anoniman

A da mu urade alergotest iz krvi na 20 nutritivnih alergena? To se zove Specifični IgE na nutritivne alergene.

clock-img

20.07.2012, 23:12

clock-img

magde

pencil-img

1463

to znaci nije na jelo tako???

_____________________________

sacuvaj ne bozeeee

clock-img

20.07.2012, 23:15

clock-img

Anoniman

Jeste, nutritivno znači ono što se jede.

Vidi: KLIK

Donje dve tabele u tom postu su ti rezultati Specifičnih IgE, jedno je 20 nutritivnih, a drugo je 20 inhalatornih.

clock-img

20.07.2012, 23:18

clock-img

magde

pencil-img

1463

pa da tash i meni su radili ne bas sa sve ovo ali kad sam videla pisalo da je na kazein u porastu

_____________________________

sacuvaj ne bozeeee

clock-img

20.07.2012, 23:25

clock-img

Anoniman

Pa onda ukini sve mlečno. Ili ponovi alergotest, kod dece alergija "šeta" sa namirnice na namirnicu kako im jača imuni sistem.

clock-img

20.07.2012, 23:29

clock-img

magde

pencil-img

1463

hvala ti TASh vec si ti bas upoznata sa ove stvare recimi kako je sa Marko ili Luka koji bese...??dokle ste vi sa ekcem...dali se kod vas poboljaslo kas si ukinula kazein?

_____________________________

sacuvaj ne bozeeee