cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Ekcemi na dečijoj koži

  
clock-img

22.05.2012, 22:54

clock-img

MicinaMama

pencil-img

3548

Bile smo kod dermatologa,standard ima ekcem sto ga je uvek i imala.Rekla da koristim jednu exomega kremu i vodu za prskanje tela.Ja sam je mazala sa tom kremom i malo ju je prosao onaj osip pa nije mogla da razjasni o cemu se radi.Rekla je da cekam novu reakciju i onda da je dovedem,tj da je hranim svime i svacime dok se nesto ne pokaze.u slucaju vece alergije ne trebam da brinem jer ona ima anti-alergenske preparate pa i u vidu sirupa i injekcija i da ce me primiti bez cekanja.

Stvarno je super doktorica i ima ordinaciju bas kao u bolnici ima sve zivo...a jos mi je u komsiluku.Bolje nisam mogla pozeleti.

clock-img

23.05.2012, 08:27

clock-img

jance

pencil-img

6439

ja moram da javim da nam se ekcem polako ali sigurno povlaci.. nema novih zuba za sada, prosle nedelje mu je lice bilo skroz cisto, bas je lepo izgledalo. mazem ga samo sa Dermalexom i onom HIPPovom kremom, i nekoliko puta sam sa cistim maslinovim uljem pokusala, mada bas i nisam nesto vesta u tome user posted image
jedino sto sam primetila da mu ni Kosili kupka ne prija nikako, predzadnji put kad smo ga okupali u njoj, se nocu toliko izgrebao da sam se uplasila kad sam ga ujutru videla, cela leva strana lica mu je bila skroz krvava, na vise mesta je skinuo povrsinski sloj koze, to je flisovalo ceo dan, ma strasno je bilo. posle je zaova donela Alojin First sprej i od toga je pocelo da se zaceljuje konacno. sada mazem i prskam taj sprej povremeno, a spava sa carapama na rukama, nasla neke carape sto mm kaze sa stucnama, sa jakim onim obodom i navlacim mu na ruke, jer jedino da mu iscupam potpuno nokte , tek onda se nece grebati valjda... sve u svemu, koza jos uvek suva, peruta se, ali ekcem polako ali sigurno jenjava valjda..

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

clock-img

23.05.2012, 09:05

clock-img

Anoniman

Pepeljugo, odgovorila sam ti.
Hajde idi na forum.hr, tema Atopijski dermatitis, svi pričaju o nekoj čarobnoj Posuškoj kremi, raspitaj se, možda možeš nabaviti kontakt, probati.

clock-img

23.05.2012, 21:43

clock-img

pepeljuga

pencil-img

2539


IZVORNA PORUKA: Tash

Pepeljugo, odgovorila sam ti.
Hajde idi na forum.hr, tema Atopijski dermatitis, svi pričaju o nekoj čarobnoj Posuškoj kremi, raspitaj se, možda možeš nabaviti kontakt, probati.




Hvala T, srce si user posted image bitne su mi bile te info o alergotestovima. Mm ima rodbinu u Hrvatskoj, lako mogu da mi dostave, sad cu da iscitam sve.

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

clock-img

23.05.2012, 22:07

clock-img

Anoniman

Imam ja kontakt na pp na tom forumu, poslaću ti u pp ovde.

clock-img

25.05.2012, 12:32

clock-img

New Mom

pencil-img

10345

Bili danas kod dermatologa, definitivno jeste ekcem. Dobili da 3 dana mažem acidi borici i hidrokortisol 2,5%, a onda ako se ne smiri, u Dečiju na alergo testove (pozitivna porodična anamneza - mm ima tešku alergiju na razne polene).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

clock-img

25.05.2012, 12:35

clock-img

New Mom

pencil-img

10345

Za sada je rekla da mimo ona što inače radim - bez omekšivača, kupanje SebaMed sapunom, držim ishranu pod kontrolom, a da za sada nećemo izbacivati mlečne proizvode (to jedino jedem od mogućih alergena, stvarno pazim na sve drugo), nego tek ako bi testovi pokazali.
Pratiće se stanje prvo mesec dana.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

clock-img

25.05.2012, 23:46

clock-img

Yula

pencil-img

2134

Testovi veoma retko pokazu alergiju na mleko ( kazein ) kod beba, i ako je pokazu, znaci da je alergija izuzetno jaka, kao kod Mareta Tashinog. S obzirom na prisustvo alergija u porodici ja bih bila opreznija, to ti kazem iz najbolje namere.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.

clock-img

26.05.2012, 00:11

clock-img

Anoniman

NM, ako budete isli alergologu, izbori se za dr Jelenu Tomic. Sad kad sam bila, bockala je bebu od 6m. Marka je htela jos pre 4og.
Yula, odakle ti podatak da se ne ocita alergija? Ja i dalje tvrdim da to sto se ne ocita je netolerancija, a da je test samo nepouzdan u smislu setajuce alergije.

clock-img

26.05.2012, 00:30

clock-img

madre

pencil-img

6600

ja moram da vam kazem da sam jos pre mesc dana iskljucila aerius na svoju ruku! ne znam da li sam dobro postupila ali ekcema vise nemauser posted image htela sam da probam da ukunem, pa ako se ponovo pojavi da ga uvedem i ne izbacujem onoliko koliko je dr savetovala, ali on se vise nije pojavljivao, tako da sam skroz stopirala.
jako mu prija a derma, koza mu je divnaaauser posted image

< Poruku je uredio madre -- 26.5.2012 0:32:46 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

clock-img

26.05.2012, 01:01

clock-img

Yula

pencil-img

2134


IZVORNA PORUKA: Tash

NM, ako budete isli alergologu, izbori se za dr Jelenu Tomic. Sad kad sam bila, bockala je bebu od 6m. Marka je htela jos pre 4og.
Yula, odakle ti podatak da se ne ocita alergija? Ja i dalje tvrdim da to sto se ne ocita je netolerancija, a da je test samo nepouzdan u smislu setajuce alergije.



Alergija/netolerancija kod tako malih beba nije neka velika razlika, ako razumes sta hocu reci, bebama svakako smeta. Negde sam proctala da je neko spomenuo da je beba imala i sluzave kake, da li sam dobro razumela?

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.

clock-img

26.05.2012, 08:23

clock-img

Anoniman

pa to, slozile smo se negde da ako je beba alergicna, imace pozitivan alergotest, ako je netoleranna, nece ga imati. A "leci" se isto - izbegavanjem namirnice. dal je to tacno, ne znam, ali do tog zakljucka sam dosla ja, pa i Verus, pa si se i ti slozila.

clock-img

26.05.2012, 08:36

clock-img

Snelle

pencil-img

7446

Tasho, s obzirom da ona ne zna da li je u pitanju intolerancija ili alergija, bolje je da koriguje ishranu, moje mišljenje. I još jednom da napomenem, nama su svi testovi bili negativni, a alergija/intolerancija je itekako postojala.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

clock-img

26.05.2012, 14:36

clock-img

New Mom

pencil-img

10345


IZVORNA PORUKA: Yula
Negde sam proctala da je neko spomenuo da je beba imala i sluzave kake, da li sam dobro razumela?


Jeste, ali je imao prehladu i čim se nos sredio sada više nema. Dr pedijatar a i dermatolog su stava da to nije bilo zbog toga.
Što se testiranja tiče, rekli su nam da ćemo moći na testiranje. Ja sam pitala da li se tako malim bebama može išta otkriti i koliko je sigurno, svi mi tvrde da može bez problema (ako je prava alergija, reagovaće).

Ekcem se smirio na kremu. Rekli su mi 3 dana kortiko a da onda nastavimo sa Dermolexom (je l' se tako zove?).

Saznala sam i da svaka peta beba u periodu između 2. i 3. meseca ima ekcem koji nestane i ne ponovi se, a ne zna se uzrok. Pa je ovaj period potrebno pratiti da se ne ponovi, pa ćemo videti šta dalje.

Ja sam svejedno odlučila da korigujem ishranu, Verus mi je ispisala kako je to radila, pa ću pokušati.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

clock-img

30.05.2012, 22:38

clock-img

Anoniman


IZVORNA PORUKA: Snelle

Tasho, s obzirom da ona ne zna da li je u pitanju intolerancija ili alergija, bolje je da koriguje ishranu, moje mišljenje. I još jednom da napomenem, nama su svi testovi bili negativni, a alergija/intolerancija je itekako postojala.



Zar nisam to i ja napisala?


Što se testiranja tiče, rekli su nam da ćemo moći na testiranje. Ja sam pitala da li se tako malim bebama može išta otkriti i koliko je sigurno, svi mi tvrde da može bez problema (ako je prava alergija, reagovaće).



user posted image

clock-img

02.06.2012, 14:06

clock-img

magde

pencil-img

1463

sta i ja da kazem opet se pojavilo i kod nas nemogu toooliko cesto da mazem kortiko.....pa stvarno dete ima svrb jak...ah TASH ....znam kako ti je tebe i svi oni koji imaju probleme ovakve...citala sam da deca koju su plava svetao ten i nezna bas od ovo pate i da naravno majka skolona alergija KAO STO SAM JA...

_____________________________

sacuvaj ne bozeeee

clock-img

15.06.2012, 22:54

clock-img

Anoniman

NM, kako ste po pitanju ovoga?

clock-img

15.06.2012, 23:03

clock-img

New Mom

pencil-img

10345

Nisam napisala?
Za sada OK. Na kortiko se odmah smirilo. Od onda nismo imali epizode. Mažem ga sa Dermolexom. Koža mu nije onoliko suva kao tada.
Ja sam redukovala ishranu za svaki slučaj. Išla sam onu eliminacionu dijetu, sve sam izbacila na 2 nedelje. Sad vraćam prvo mlečne već osmi dan, za sada nisam videla da ima ikakve smetnje.
Opet, buni me to da li je to samo bila epizoda pa pomogli kortiko (mada ti ono Tasha reče dobro - na kortiko će svejedno regovati da se smiri) ili ima vajde od ishrane.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

clock-img

15.06.2012, 23:05

clock-img

Anoniman

To ćeš saznati vraćanjem namirnica u ishranu. user posted image

clock-img

21.06.2012, 13:09

clock-img

Olga75

pencil-img

20593


IZVORNA PORUKA: Tash

Mi smo se ove godine svi upalili. Moja greska, priznajem. Sisli smo u nezgodno vreme, deca su duze spavala posle puta, i kao, samo se okupamo i bezanija... Ahaaa mozete misliti da je tako bilo. Uglavnom, posle 2 dana Melopa, majce, suncobrani, cuda... Oni su dobro, a meni ramena i ledja i dalje gore. Ali izes mene, samo kad su oni dobro.
Vise ne znam kome sam pisala, ali mi je bitno da vide zene pa cu velikim slovima pisati, a Olgu zamoliti da me prekopira i u temu o ekcemima:
OVE GODINE JE SUNCE KRITICNIJE NEGO PROSLE, MARKA JE TEZE KONTROLISATI, I NISMO USPELI DA IZBEGNEMO ZASTITNI FAKTOR KAO PROSLE GODINE. KORISTIM TOP TEN 46 U SPRAY-U. CAK SAM GA I MELOPOM MAZALA JER JE IZGOREO, KOZA SVE LEPO TRPI, BEZ IKAKVIH PROBLEMA, PU PU PU.




_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

21.06.2012, 13:15

clock-img

Anoniman

Hvala Olga. Pisem sa mob pa mi je bas tovar da kuckam ponovo.

clock-img

25.06.2012, 11:06

clock-img

Ivence

pencil-img

633

Hejjjj, evo, mi bili na moru... ne da je bilo vruće, ali začudo, onaj ojed na vratu se skroz povukao... a ekcem... mi je kupali u morskoj vodi, onako, zagrejemo u čamcu malo, pa je ispljuskamo, naravno, sve pod suncobranom, do 11 i posle 17h... i on onda bukne... par sati posle toga, i kada je isperemo od soli, on je crven, ali posle se povukao skroz.. i sada nema ničega... ali videćemo, sada se vratismo u džunglu user posted image

_____________________________

Proći ćeš kroz neke krize... proći ćeš kroz analize.... al' verovati moraš da si rođeni superstar :)

clock-img

25.06.2012, 16:09

clock-img

Anoniman

nisam shvatila, na kraju se skroz povukao? Ako bude kao kod nas, nece vam se vise vracati u obliku u kom je bio, vec samo slabije, ako se uopste vrati.

clock-img

25.06.2012, 23:48

clock-img

Anoniman

uh, ja ne smem ni da se pohvalim (znam da ce me ovo skupo kostati), ali naseg ekcema nema! potpuno se povukao. nema cak ni traga na mestu gde je bio. samo da ovo potraje..

clock-img

26.06.2012, 08:37

clock-img

Ivence

pencil-img

633


IZVORNA PORUKA: Tash

nisam shvatila, na kraju se skroz povukao? Ako bude kao kod nas, nece vam se vise vracati u obliku u kom je bio, vec samo slabije, ako se uopste vrati.


Pa posle prvog kupanja je bio crven jako, pa posle drugog manje, pa sve manje, i nema ga sada nigde... ne znam kako je kod vas, ali mi smo ga uvek imale do sada, nekad manji je bio, nekada baš bukne, a sada nema ničega... ne znam... daj Bože da, ako baš mora da se pojavi, da bude mnooogo mani :)
Macaki. drzimo fige :)

_____________________________

Proći ćeš kroz neke krize... proći ćeš kroz analize.... al' verovati moraš da si rođeni superstar :)