cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Ekcemi na dečijoj koži

  
clock-img

01.05.2012, 03:27

clock-img

oxy7

pencil-img

1123

Ja ću da poludim od ekcema - sve se lijepo saniralo, ali kako je krenulo toplo vrijeme vratila se crvena fleka ispod brade, a pojavile su se i nove na podlakticama! Koristimo Mustelu, tako smo lice potpuno sanirali, super je, a ovo ispod brade sam riješila alfodermom za 5 dana. Ali, sad je ponovo tu,i to još više crveno i malo veće. Ne zam više šta da radim, ne koriste mi se kortiko kreme, a samo to izgleda pomažeuser posted image

clock-img

02.05.2012, 00:13

clock-img

Yula

pencil-img

2134

Obrati paznju sta jedes ako dojis, i sta beba jede ako si joj vec uvela nemlecnu ishranu; ekcemi u velikom broju slucajeva imaju direktnu vezu sa nekom alergijom, proveri da li i kod vas ima neke korelacije izmedju ta dva. Ako je izazivac ekcema alergija, ne verujem da ce ti ikakva kozmetika pomoci sve dok ne uklonis alergen.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.

clock-img

02.05.2012, 07:42

clock-img

Ivence

pencil-img

633

IZVORNA PORUKA: oxy7

Ja ću da poludim od ekcema - sve se lijepo saniralo, ali kako je krenulo toplo vrijeme vratila se crvena fleka ispod brade, a pojavile su se i nove na podlakticama! Koristimo Mustelu, tako smo lice potpuno sanirali, super je, a ovo ispod brade sam riješila alfodermom za 5 dana. Ali, sad je ponovo tu,i to još više crveno i malo veće. Ne zam više šta da radim, ne koriste mi se kortiko kreme, a samo to izgleda pomažeuser posted image


A jel to ispod brade sigurno ekcem??? Moja mukica od vrucine dobila ojed ispod brade, ali bas ojed, ima i bele plihove, a nije ekcem... bar ne onaj koji ima po telu... jer, ako je ojed, nece ti pomoci ni kortiko... nema to veze onda sa tim... meni tu ni mustela ne pomaze :((

clock-img

02.05.2012, 08:36

clock-img

Anoniman

kortiko sanira sve ojede i osipe na kozi, ali se slazem da se obicni ojedi i osipi ne trebaju sredjivati time.

clock-img

02.05.2012, 08:56

clock-img

Ivence

pencil-img

633

IZVORNA PORUKA: Tash

kortiko sanira sve ojede i osipe na kozi, ali se slazem da se obicni ojedi i osipi ne trebaju sredjivati time.


Meni ne pomaze kortiko za ojed na vratu.. ni malo... ne ublazi cak ni crvenilo... samo jekoderm maaaalo pomogne, ali dzabe kad je uzas vruce... pa opet plane..

clock-img

06.05.2012, 00:59

clock-img

krem

pencil-img

4


Surfajući netom da pomognem svojoj bebi naišla sam na priču Tash pa odlučila podijeliti ono što sam saznala, nadam se da će nekome pomoći...

Evo koristan link na iscrpnu stranicu o atopijskom dermatitisu:


http://www.etericnaulja.net/aromaterapija/atopijski-dermatitis-neurodermitis-odrasli-djeca-bebe-prirodno-lijecenje-kozmetika.html


i seboreičnom dermatitisu iz iskustva jednog blogera koji muku muči sa seborejom već dugo pa je odlučio istražiti sve i dosta toga našao:

http://seboreicnidermatitis.blogspot.com/

http://seboreicnidermatitis.blogspot.com/2010/03/seboreja-analiza-mini-studija-dio-2.html

http://seboreicnidermatitis.blogspot.com/2010/04/seboreja-kandida-vitamini-jetra-mini.html

http://seboreicnidermatitis.blogspot.com/2010/04/seboreja-losa-hrana-mini-studija-dio-4.html

clock-img

08.05.2012, 13:23

clock-img

Ivence

pencil-img

633

Jel znas ti Tash, ili neko drugi mozda zna, da mi odgovori na sledece.. ja sam do sedme godine jela jaja i onda sam odjednom postala alergicna, ne izlazi mi nista na kozi, ali povracam, nateknu mi oci, ako jaje dodje u kontakt sa otvorenom ranom, boli me jako... i sada ne znam, kako sam ja to od jednom dobila,  da li je u tom slucaju ta alergija nasledna ili ne???

_____________________________

Proći ćeš kroz neke krize... proći ćeš kroz analize.... al' verovati moraš da si rođeni superstar :)

clock-img

08.05.2012, 13:38

clock-img

Anoniman

Ko je pitao za određivanje intolerancije???

Evo zanimljiva rečenica, googlajte dalje, iz prvog linka prethodnog posta je:

U idealnom dijagnostičkom slučaju, pacijentima s AD-om, pogotovo odraslima, ali i djeci starijoj od 2-3 godine, bilo bi korisno učini cjelokupni profil IgE (alergija) i IgG4 (intolerancija) iz krvi.


krem, odlični textovi. user posted image

clock-img

08.05.2012, 13:46

clock-img

tijatija

pencil-img

2590

Oxy, ja sam se isto mucila sigurno vise od 3 meseca sa ekcemom, na kraju sam mazala elocom 3 dana i za sad jos se nista nije vratilo , ona je imala samo ispod brade , to joj se na kraju rasirilo od ramena do ramena katastrofa. Mada sam citala da samo 10 % je ekcem od hrane, moja nije mogal dobiti od hrane kad je sa mesec samo pila AD.

clock-img

22.05.2012, 14:09

clock-img

New Mom

pencil-img

10345

Kolja je već treći dan jako osut po lice (obrazi, čelo), gornjem delu grudnog koša i duž leđa ispod lopatica. Kao sitne suve crvene bubuljice. Ima i 3 ogrebotine po nosu, ne znam da li ih je on napravio jer ga svrbi, jer je mali - 6 nedelja (ili ga se sestra dočepala).
Čini mi se da se uveče pogorša.
user posted image
(ne znam koliko se da videti). Je l' liči ovo na ekcem ili da sumnjam na nešto drugo?

Plus, malo mu je začepljen nosić i ima suv kašalj od noćas pa se sve pitam da li je i to povezano.
Ja jako pazim šta jedem i pokušavam da ne unosim ništa kroz hranu (dojim isključivo).
Koristim SebaMed kozmetiku za sada. Odeću mu inače perem bez omekšivača sa 2 ispiranja.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

clock-img

22.05.2012, 14:14

clock-img

MicinaMama

pencil-img

3548

NM ovakav osip je imala i moja Mica i jos gori,ali izlazi od vrucine...Ja nisam primecivala da sam je pretopljavala ali eto jesam.Ekcem nisu bubulcice nego hrapava isusena koza koja je kao puknuta na tim mestima.

clock-img

22.05.2012, 14:17

clock-img

Ivence

pencil-img

633

nije to ekcem, bar ja mislim, jer je moja Milica bila ista takva... s obzirom da je mali, to mu se jos cisti lice... ako ne prolazi od seba meda, kupi pantenol kremu, ili bepanten, sta nadjes, pantenol je jeftiniji... i onda mazi svako vece posle kupanja, i ujutru, ocistis lice pa kremica.... moja Mica je kasnije dobila ekcem, ali ima predispozicije jer sam ja takva... a te bele bubuljice je imala bas u tom uzrastu kao tvoj bebac sto je, i ja mazala time i nestalo je..
to je moje misiljenje, ali reci ce ti jos neko sta misli, pa ti vidi :)
i zaista, na vrucinu se pogorsava...


< Poruku je uredio Ivence -- 22.5.2012 14:18:51 >


_____________________________

Proći ćeš kroz neke krize... proći ćeš kroz analize.... al' verovati moraš da si rođeni superstar :)

clock-img

22.05.2012, 14:18

clock-img

New Mom

pencil-img

10345

Možda slika ne pokazuje dobro. Koža mu je postala jako gruba, suva ispod.
Ne liči mi na osip koji mi je npr. KL imala od toplote.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

clock-img

22.05.2012, 14:20

clock-img

New Mom

pencil-img

10345


IZVORNA PORUKA: Ivence

a te bele bubuljice je imala bas u tom uzrastu kao tvoj bebac sto je, i ja mazala time i nestalo je..


Ma ne gledajte mu nos, znam da su to milie, nije to u pitanju.
Moraću nekako iz drugog ugla izgleda da slikam.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

clock-img

22.05.2012, 14:21

clock-img

Ivence

pencil-img

633

IZVORNA PORUKA: New Mom

Možda slika ne pokazuje dobro. Koža mu je postala jako gruba, suva ispod.
Ne liči mi na osip koji mi je npr. KL imala od toplote.


I Milici je bilo sve to suvo, a na usima kao da se korica uhvatila... ne znam od cega je to... meni su rekli da se tako beba cisti... meni nije bilo od vrucine, ali kada joj je vruce bio je gori...


_____________________________

Proći ćeš kroz neke krize... proći ćeš kroz analize.... al' verovati moraš da si rođeni superstar :)

clock-img

22.05.2012, 14:27

clock-img

Ivence

pencil-img

633

Ja opet uvecala sliku, i idalje mislim da nije ekcem... to je to ciscenje...svakako idi kod pedijatra, da ustanovi sta je i da ti kaze sta da radis... i sta da mazes... mi smo ekcem dobili u trecem mesecu, i nama je nasa dala onu mustela kremu i kupku i mi koristimo samo to, nista vise... moras da odes,  da se ustanovi tacno sta je.. 

< Poruku je uredio Ivence -- 22.5.2012 14:29:54 >


_____________________________

Proći ćeš kroz neke krize... proći ćeš kroz analize.... al' verovati moraš da si rođeni superstar :)

clock-img

22.05.2012, 14:28

clock-img

MicinaMama

pencil-img

3548

I moja Milica ima sada ekcem i problem sa suhom kozom............Mazi ga sa nekakvom hranjivom kremicom pomoci ce sigurno,ja samz aboravila cime sam Micu mazala,ja mislim da sam koristila pantenol.U glavnom kada se koza tako malo guli i pucka,tj pravi se hrapavost onda se lice cisti,ako su bubuljice onda je od toplote.U glavnom nemoj da brines.

clock-img

22.05.2012, 14:34

clock-img

MicinaMama

pencil-img

3548

Kako rade alergo testove maloj deci?

clock-img

22.05.2012, 14:38

clock-img

Ivence

pencil-img

633

Pa prvi su preko krvi..a od tri godine se rade i oni na kozi... gore imas link, ali da ga ne juris, klikni OVDE
dugacak je tekst, ali vredi procitati user posted image


_____________________________

Proći ćeš kroz neke krize... proći ćeš kroz analize.... al' verovati moraš da si rođeni superstar :)

clock-img

22.05.2012, 14:44

clock-img

MicinaMama

pencil-img

3548

Ivence hvala ti mnogo sada cu da citam.Pa ja Milicu vodim veceras kod privatnog dermatologa pa neznam da li on vadi krv ili ce me slati u DZ.

clock-img

22.05.2012, 14:53

clock-img

Ivence

pencil-img

633

Ma nema na cemu, muka je to... ja mislim da oni uglavnom sami vade krv.... javi sta su ti rekli.. :)

_____________________________

Proći ćeš kroz neke krize... proći ćeš kroz analize.... al' verovati moraš da si rođeni superstar :)

clock-img

22.05.2012, 14:56

clock-img

MicinaMama

pencil-img

3548

javicu obavezno,hvala jos jednomuser posted image

clock-img

22.05.2012, 15:11

clock-img

vukosava

pencil-img

4484


IZVORNA PORUKA: New Mom

Kolja je već treći dan jako osut po lice (obrazi, čelo), gornjem delu grudnog koša i duž leđa ispod lopatica. Kao sitne suve crvene bubuljice. Ima i 3 ogrebotine po nosu, ne znam da li ih je on napravio jer ga svrbi, jer je mali - 6 nedelja (ili ga se sestra dočepala).
Čini mi se da se uveče pogorša.
user posted image
(ne znam koliko se da videti). Je l' liči ovo na ekcem ili da sumnjam na nešto drugo?

Plus, malo mu je začepljen nosić i ima suv kašalj od noćas pa se sve pitam da li je i to povezano.
Ja jako pazim šta jedem i pokušavam da ne unosim ništa kroz hranu (dojim isključivo).
Koristim SebaMed kozmetiku za sada. Odeću mu inače perem bez omekšivača sa 2 ispiranja.



Moja mala je imala nesto ovako (bas ovako crveno i bubuljice) a dr mi je rekao da je to od mojih hormona i da ce proci samo malo da se beba stabilizuje, da je normalna faza pogotovu kod dojenih beba...

clock-img

22.05.2012, 22:31

clock-img

Anoniman


IZVORNA PORUKA: MicinaMama

NM ovakav osip je imala i moja Mica i jos gori,ali izlazi od vrucine...Ja nisam primecivala da sam je pretopljavala ali eto jesam.Ekcem nisu bubulcice nego hrapava isusena koza koja je kao puknuta na tim mestima.



Ne mora biti, Marku izlazi i kao bubuljčice (kada je u blagom obliku), a onda kako se pogoršava koža puca.


Probaj da mažeš pantenol KREMOM, ako ne prolazi, traži uput za Dečiju bolnicu kod dermatologa, nemoj se mlatiti sa pedijatrima.

Meni liči na ekcem, čak bih mogla reći da sam sigurna da jeste. Ali, ja realno nemam pojma kako izgleda to čišćenje o kome pričate, moa deca to nisu imala.

clock-img

22.05.2012, 22:37

clock-img

pepeljuga

pencil-img

2539

Tash, napisah ti pp, odgovori kad stignes, odoh na kupanjac, svu preostalu energiju sam vec istrosila na sekiraciju oko ekcema user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)