cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Ekcemi na dečijoj koži

  
clock-img

24.04.2012, 14:14

clock-img

Ivence

pencil-img

633

Yula hvala puno, citala sam ja..... meni mala ne sisa, mislim sisa jako malo, jer ja nemam mleka skoro uopste.... ja tamo procitala da pise da se javlja kod dece koja sisaju... ali i ja sam kao mala imala ekcem, tako da kazu da je velika sansa da i ona dobije, a i tek joj je tri meseca, tako  da, moze da joj se povuce kao i meni... ja sam alergicna na jaja, tako da ih ne jedem, ali mleka dosta pijem, ali kazem, ona je jedno vreme sisala dosta, a nije imala nista, pa ne znam ima li, ili nema veze... posto se sestrinom malom, kao i zaovinom malom javila odmah maltene.....  bilo kako bilo, ja cu prvo da se orjentisem na ovu kozmetiku, nadam se da cu tu pronaci lek, ali ako se, ne daj Boze, to sve nastavi, moracu da delam dalje...... njoj taj ekcem cak nije ni crven... i vidim da mnogi imaju mnogo vise problema nego ona sada, i posto se desava da se taj ekcem javi bas u ovom dobu, ali isto tako i kasnije iscezne, praticu, pa ako bude problema, ici cemo na sve testove, radicemo sve sto treba... imam ja dosta iskustva oko toga, doduse ne sa ovako malom bebom.. ali, steci cu ga i tu, zlu ne trebalo... hvala vam puno na svim obavestenjima, javljacu se ja, sa novostima, kakve god bile user posted image

clock-img

24.04.2012, 14:56

clock-img

Ivence

pencil-img

633

Tash, ja pitala, a derma je univerzalna za sve koji imaju ekcem... a ja htedoh da te pitam, ti koristis mustelino to mlecno ulje jel?? posto ima i neki tecni sindet, pa ne znam koje da uzmem? I ta krema, jel ona i za lice?



< Poruku je uredio Ivence -- 24.4.2012 14:57:08 >

clock-img

24.04.2012, 15:07

clock-img

Anoniman

Koristim ulje za kupanje (uljanu kupku). Imam i taj deterdžent ili kako se već zove, njega koristim recimo 1-2x mesečno, time mu operem kosicu, ali to radim od nedavno, do tada sam prala u uljanoj kupci. MM je slučajno, greškom kupio taj deterdžent. Mislim da ti je lakše sa kupkom jer je beba mala, sipaš u vodu i gotovo, a ovo drugo je, ako dobro shvatam, za stariju decu, koja se tuširaju (ili sam ja to tako posložila u glavi user posted image ).
Emolijentna krema ide na celo telo. Piše 2x dnevno, ali ja lice namažem i još koji put tokom dana, ako idemo napolje recimo a zima je ili duva vetar.

clock-img

24.04.2012, 16:39

clock-img

Yula

pencil-img

2134

I mi smo kupili emolijentnu kremu, jos pre nekioliko dana, ali tek pre neki dan sam mu je namazala an lice, a sinoc na celo telo. Fina je, samo nismo uzeli Mustelinu nego neku drugu marku, zaista sam prijatno iznenadjna kako brzo upija i kako je koza posle barsunasta. Moracu i ja da pocnem redovnije da mu je mazem na lice, do sada smo za lice koristili iskljucivo pantenol.

< Poruku je uredio Yula -- 24.4.2012 16:40:27 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.

clock-img

24.04.2012, 17:36

clock-img

Ivence

pencil-img

633

e, a pantenol, mast ili kremu???

clock-img

25.04.2012, 12:34

clock-img

Ivence

pencil-img

633

Uzela sam mustela kremu... ono cudo za pranje nisam nasla, pa ce naruciti danas... kontam, bice potrebno par dana da vidimo kako ide :) bitno da se ne siri.............

clock-img

25.04.2012, 14:02

clock-img

Anoniman

IZVORNA PORUKA: Ivence

e, a pantenol, mast ili kremu???



kremu

clock-img

25.04.2012, 20:57

clock-img

Ivence

pencil-img

633

Joj, kuku, ja je oprala ovom mustelinom i ona sva pocrvenela... nije od kreme, jer sam kremu i juce mazala i danas ujutru, i mora da je ovaj gel... sad, nemam pojma, muz kaze da je on uvek crvena posle kupanja, pa mozda sam ja samo paranoik??

clock-img

25.04.2012, 21:05

clock-img

tijatija

pencil-img

2590

Pomoc , Elecom se maze 3 ili 5 dana zaboravila sam user posted image

clock-img

25.04.2012, 21:06

clock-img

tijatija

pencil-img

2590

Od mustele pocrveni obicno jer je to reakci i izbija napolje, pitala sam moju dr. za to jer prvi put kad sam joj namazala bukulo joj je pa sam se uplasila ali kako prolazi, sve manje i manje inace ja kobinujem sa elocom

clock-img

25.04.2012, 21:09

clock-img

branki*

pencil-img

20828

5 dana elokom

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

25.04.2012, 21:14

clock-img

tijatija

pencil-img

2590

Hvala danas joj je 4 ti pa neznam dali da joj mazem, a posle kolika pauza mesec jel? Meni je dr. to rekla pre mesec i po ali ja sve ajd proobsacu sve nesto biljno, sad kad joj se rasitilo morala sam i bas sam ljuta na sebe sto nisam odma mazala kad mi je rekla user posted image

clock-img

25.04.2012, 21:16

clock-img

branki*

pencil-img

20828

posle ide pauza,ne znam koliko dugo,ne secam se.ja sad ne dozvoljavam da izmakne kontroli,cim se stvori,ako ne prodje od pantenola,stavim elokom.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

25.04.2012, 21:20

clock-img

tijatija

pencil-img

2590

Ona je imala po rodjenju jedno 30 dana izmedju obrva ali je proslo pantenolom ( nisam mogla da verujem) i ubrzo joj se pojavilo ispod brade , to kod nas zovu ovde kragna, i bas joj se rasirilo. Kod mladje sam imala isti problem ali kad je imala vise od godinu na obrazu. Kod nas ima koren Capljana i sa tim sam mazala i proslo je neverovatno brzo i nikad se vise nije vratilo,e sad nesto nema tog korena... bas sam ocajna jer mi je to jedino pomoglo prosli put , i nije se jos vracalo

clock-img

25.04.2012, 22:30

clock-img

Anoniman


IZVORNA PORUKA: tijatija

Pomoc , Elecom se maze 3 ili 5 dana zaboravila sam user posted image


3 do 5 dana, po potrebi.
I meni je Marko reagovao na Mustelu kada smo je prvi put koristili, pa sam ukinula kremu i koristila kupku dugo, a mazala ga Galsanom. Onda sam probala opet i kremu i više nije crveneo.



IZVORNA PORUKA: branki

posle ide pauza,ne znam koliko dugo,ne secam se.ja sad ne dozvoljavam da izmakne kontroli,cim se stvori,ako ne prodje od pantenola,stavim elokom.



Isto. user posted image Samo ja koristim Elocom u galsani, a ne čist. Blaži je, pravi se u razmeri 1:1.

clock-img

25.04.2012, 22:31

clock-img

Anoniman

Ivence, koža sa ekcemom ne voli toplu vodu, pravi je da bude što je hladnija moguće (naravno ne hladnu vodu). I samo 100% pamučne stvari oblači.

clock-img

25.04.2012, 22:32

clock-img

branki*

pencil-img

20828

da,tash,citala sam to za galsanu i spomenula jednoj drugarici u razgovoru,a ona mi rece da je ona jako dreagovala na galsanu.a,isto lecila ekcem.mislila sam da i nama naprave taj mixuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

25.04.2012, 22:39

clock-img

Anoniman

Reagovala na galsanu? Ali u galsani nema apsolutno ničega, to je masna podloga za razblaživanje krema. Dr nam je to dala jer se bojala konzervansa u Musteli.

clock-img

25.04.2012, 22:42

clock-img

branki*

pencil-img

20828

tako ona kaze,ne znam.u svakom slucaju,trazicu da i nama to naprave,nista ne gubim.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

25.04.2012, 23:24

clock-img

Anoniman

Moguće, šta ja znam... user posted image
Ljudi u poslednje vreme reaguju na raznegluposti, zašto ne bi i na galsanu.

clock-img

26.04.2012, 09:25

clock-img

Ivence

pencil-img

633

hej, ali ja sam prvo mazala kremu dva puta, nisam odmah kupila to za kupanje, i tek kada sam je tim okupala pocrvenela je... a na kremu evo jutros nije imala reakciju, tj crvenilo, samo juce, posle kupanja... mozda je ipak od vode, nije moguce da bas reaguje na kupku? oblacim ja samo pamucno... a voda jeste toplija, mogla bi da bude hladnija... hvala punoooo :))

clock-img

26.04.2012, 16:02

clock-img

madre

pencil-img

6600

i kod nas je bilo reakcije na mustelinu kupku, pisala sam gore. i meni je to bilo bas cudno, pa sam pomislia da sam umislila, ali nisamuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

clock-img

26.04.2012, 18:45

clock-img

Ivence

pencil-img

633

IZVORNA PORUKA: madre

i kod nas je bilo reakcije na mustelinu kupku, pisala sam gore. i meni je to bilo bas cudno, pa sam pomislia da sam umislila, ali nisamuser posted image


A jel je prestalo crvenilo, ili si prestala da koristis kupku?? Ja ne znam, kako to krema je ok, a kupka ne? Mislim, njoj je sada dobro, ne povlaci joj se jos, ali je mnooogo mekse, i ne siri se, tako da ne znam da li da kupam i dalje ili ne.... videcu jos veceras, pa posle pojma nemam...

clock-img

30.04.2012, 23:28

clock-img

Yula

pencil-img

2134


IZVORNA PORUKA: Tash

Koristim ulje za kupanje (uljanu kupku). Imam i taj deterdžent ili kako se već zove, njega koristim recimo 1-2x mesečno, time mu operem kosicu, ali to radim od nedavno, do tada sam prala u uljanoj kupci. MM je slučajno, greškom kupio taj deterdžent. Mislim da ti je lakše sa kupkom jer je beba mala, sipaš u vodu i gotovo, a ovo drugo je, ako dobro shvatam, za stariju decu, koja se tuširaju (ili sam ja to tako posložila u glavi user posted image ).
Emolijentna krema ide na celo telo. Piše 2x dnevno, ali ja lice namažem i još koji put tokom dana, ako idemo napolje recimo a zima je ili duva vetar.



Tasho, ako deterdzentom zoves onaj isti gel/kupku koju i ja imam, ono nije samo za tusiranje, vec je i kupka, moze za sta hoces, univerzalno je. Znaci pere se i kosica i lice i celo telo sa tim. Mi je i dalje koristimo i super nam je. Kada smo bili kod alergologa ona nam je prepisala neku drugu liniju, uzeli smo i kupku/gel za tusiranje ( isto je univerzalno za sve ) a i emolijentnu kremu, to do sada nismo koristili i zadovoljna sam sa kremom, odnosno to je mleko za telo, sta li vec, a kupku jos nismo probali jer jos uvek imamo Mustelinu. Ja to sve zovem kupkom, mada nekada razmutim u kadici sa vodom i time peremo bebu, a nekada ga tusiram i istraljam ga sa tim.
Nama je Mustela super odgovarala, ali mi smo imali vrlo malo ekcema koji je uspesno drzan pod kontrolom samo sa Mustelinim tim samponom, sta li je vec i pantenolom nasim. Kada se sve povuklo kozu odrzavamo emolinetnom kremom.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.

clock-img

30.04.2012, 23:48

clock-img

Anoniman

i mi smo imali crvenilo od mustele. ja sam tada odustala od nje i prestala da je koristim.