cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Ekcemi na dečijoj koži

  
clock-img

24.04.2012, 10:48

clock-img

Ivence

pencil-img

633

Evo mene, Tash, hvala sto nedje mene, izgubljenu ovcu :) Moja mala ima tri meseca, jos uvek ne jede nista sem mleka......... njoj izaslo nesto po kozi, i ja rekoh da promenim kupku, i trazila chicco baby moments da kupim, ali moj muz blesavi nije nasao, kako, ne znam, i kupi johnson... i njoj jos gore, pa uzela sapun, ali njoj uzas... i bila ja kod doktorke, kad ono atopijski dermatitis... iliti ekcem... i ona nama dade dva neka prospekta, exomega i mustela... ovo prvo odbacih, jer nije specijalno za bebe... a za mustelu sam citala po forumima da je dobra jako, ali i skupa... i sada moramo da uzmemo i kremu i kupku, i sampon i kremu za lice i za ojed... rekla je da ako se ne povuce, i ako bas pocrveni da smemo da mazemo samo hidrociklin, i to samo po tim mestima... kakav je taj dermalex... jel vam to doktorka dala? jel to ima u sebi kortiko ili ne... citam ovo vase sta pisete, ali to nisam skontala ima li? oprostite sto sada upadam ovako.. ali skroz sam slogirana... inace, procitala sam da su ako je jedan roditelj imao ili ekcem ili astmu, sansa da dete dobije ekcem je 61%, a ako su oba imala 81%...

clock-img

24.04.2012, 10:50

clock-img

Anoniman

Ne znam, mico. Ja sam, kao i Yula, stava da, ako se ekcem otegne toliko dugo (dakle nije bebeći ekcem koji prođe u prvih par meseci života) da je uzrok ishrana, ili pak neki inhalatorni alergen. Možda grešim, nemam pojma. Ali ne znam šta da ti savetujem dalje? 

clock-img

24.04.2012, 10:52

clock-img

madre

pencil-img

6600

ivence, sto se kozmetike tice, moj sin nije specijalno reagovao na mustelu, cak sta vise posle kupanja se desavalo da ekcem bas dodje do izrazaja po licu.... presli smo na a dermu, cini mi se da mu bas prija, da mu je koza nekako mekana i hidriranauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

clock-img

24.04.2012, 10:54

clock-img

Anoniman

Dermalex je bez parabena, veštačkih boja i bez kortiko.
Ako imaš mogućnost da uvezeš Mustelu, uradi to. Najjeftinija je u Francuskoj, ali je i u Italiji mnogo jeftinija nego kod nas.
Tipa, kupka kod nas košta oko 2200din, a u Fr je 10eur. Krema od 200ml je kod oko 2600din, a a u Fr je toliko para pakovanje od 400ml. Šampon? Šta će ti? Jel ima temenjaču? Ako nema, nemoj to odmah kupovati. Peri kosicu tom vodom sa uljanom kupkom. Neće biti masna kosica. A za ojed - ja koristim Sebamed protiv ojeda i osipa, i to koristim kao stalnu negu. Izbegavaj Pavlovićevu.

clock-img

24.04.2012, 10:56

clock-img

Anoniman

IZVORNA PORUKA: madre

ivence, sto se kozmetike tice, moj sin nije specijalno reagovao na mustelu, cak sta vise posle kupanja se desavalo da ekcem bas dodje do izrazaja po licu.... presli smo na a dermu, cini mi se da mu bas prija, da mu je koza nekako mekana i hidriranauser posted image



Ja nikako da probam A dermu, a svi je nešto hvale. Luki sam nabavila tester, i njemu prija, jer recimo Luka (koji nema ekcem, samo suvu kožu lica - Ivence to mi je stariji sin) se upali od Mustele.

clock-img

24.04.2012, 10:58

clock-img

madre

pencil-img

6600

tash, verujem tiuser posted image ne znam ni sama sta dalje, zapravo sta uopste uraditi jer jos uvek nismo nista!
imam nesto znacajno da ti kazem, nadam se da ces me razumeti. on po kozi ima promene razlicitog izgleda: nesto lici bas na ekcem, a drugo su bas krastice! znaci on nije napravio krastice cesanjem, vec mu bas krastice izlaze... verovatno ti ovo zvuci nemoguce, ali stvarno je tako.
od aeriusa je prestao da se cese i cini mi se da su mu se bas od njega sve krastice sa glave povukle, ali ima sad na listovima, skoro su mu izasle i po guzi. da li znas nesto o tome?
planiram da ga vodim kod drugog lekara.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

clock-img

24.04.2012, 11:00

clock-img

Ivence

pencil-img

633

Ma ne znam sta mi je sa tim samponom... luda sam user posted image Imam seba med onu bebi kremu, pa cu to...  imam muzevljevu tetku u Italiji, imam i kumu moje kume u francuskoj... sada cu da kupim ovde da probamo... rekla mi da kupim obavezno emolijentnu kremu, e sad, ima ono mlecno ulje i ima onaj tecni sident, pa ne znam sta od ta dva da uzmem???
Madre jel to a-derma? Dala mi i to a-derma exomega je ta kolekcija, pa ja za ovu mustelu sam cula, a za ovo nisam do sada..

clock-img

24.04.2012, 11:05

clock-img

Ivence

pencil-img

633

IZVORNA PORUKA: madre

tash, verujem tiuser posted image ne znam ni sama sta dalje, zapravo sta uopste uraditi jer jos uvek nismo nista!
imam nesto znacajno da ti kazem, nadam se da ces me razumeti. on po kozi ima promene razlicitog izgleda: nesto lici bas na ekcem, a drugo su bas krastice! znaci on nije napravio krastice cesanjem, vec mu bas krastice izlaze... verovatno ti ovo zvuci nemoguce, ali stvarno je tako.
od aeriusa je prestao da se cese i cini mi se da su mu se bas od njega sve krastice sa glave povukle, ali ima sad na listovima, skoro su mu izasle i po guzi. da li znas nesto o tome?
planiram da ga vodim kod drugog lekara.


Ja sam imala kraste takve kao mala... slike da mi vidis iz tog perioda uplasila bi se :) Ali u to doba nije bilo toliko mogucnosti, pa su me mazali sinodermom i vipsogalom... ja inace imam bronhijalnu astmu, i alergiju na svu mogucu travu, polen, na biljke, jaja i taaako user posted image Odvedi ti njega kod jos jednog lekara, cisto da cujes sta ce reci...

clock-img

24.04.2012, 11:06

clock-img

madre

pencil-img

6600

ivence i ja sam prvi put cula pre mesec dana, bas kada nam je dr savetovala da je kupimo. nisam bas lagano mogla da je nadjem, a i iskrena da budem sumnjala sam da moze biti bolje od mustele, ali bogiju vise prijauser posted image
tash, prosto ne mogu da verujem da postoje takve reakcije na mustelu, ja sam mislila da sam se istripovala, jer se vodim time da je nemoguce da se ispolji bilo kakva reakcija na nju, ali sad kad mi kazes za luku vidim da je sve moguce.

< Poruku je uredio madre -- 24.4.2012 11:07:39 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

clock-img

24.04.2012, 11:09

clock-img

Ivence

pencil-img

633

IZVORNA PORUKA: Tash

Ja nikako da probam A dermu, a svi je nešto hvale. Luki sam nabavila tester, i njemu prija, jer recimo Luka (koji nema ekcem, samo suvu kožu lica - Ivence to mi je stariji sin) se upali od Mustele.



Videla na tikeru da imas dvoje :) Ja imam samo Milicu, i u poetku je imala samo po licu, plihove bas, pa sam to bepantenom ubila, i dva meseca nista, i eto ti sada, po stomaku, na jednom mestu izgleda, kao ona oguljena koza, a svuda ostalo je kao da joj se najezila koza, sve tackice tako, i nekada su crvene, nekad ne... joj sta da radim sada, koju da probam..

clock-img

24.04.2012, 11:18

clock-img

Anoniman

Ivence, vodi dete na alergotest. S obzirom na tvoju bolest (ja imam sve to isto user posted image ), vrlo je moguće da je beba nasledila predispoziciju na alergiju. kako će je ispoljiti, pitanje je orginzma. Moja beba je dobila alergiju na kazein, protein kravljeg mleka. Ekcem se smirio kada smo počeli da mu dajemo ad mleko koje je hidrolizat kazeina. Ta alergija se najčešće preraste, ali alergen treba izbegavati. BTW, Marko je do sada imao 5 bronhitisa, poslednja dijagnoza od pre dve nedelje (kada je bio na Urbasonu, Berodulau i Flixotide-u) je Asthma Bronchialle Allergicum.
So, zabavi se tim ekcemom, možda je alergijskog tipa.

Madre, ja sam morala da prekinem da kupam decu zajedno na neko vreme, jer mi je neekcematozno dete dobilo ekcem od Mustele. Dakle, sve te kolekcije su na bazi različitih biljki (mustela je na suncekrotovom ulju, A derma je na bazi ulja noćurka), i moraš otkriti kome šta prija. Luki sada ne smeta da se kupa sa Markom povremeno u Mustelinoj kupci, ali da ne kvasi lice tom vodom, i nikako da ga namažem Mustelinom emol. kremom. A od A derme mu je lice diiiiiivno! Ali sam se zbunila kao i Ivence, jer nisam nigde videla da je za decu, nekako mi se činilo da je univerzalno, ili mi je apotekarka dala pogrešan tester? user posted image

clock-img

24.04.2012, 11:23

clock-img

madre

pencil-img

6600

tash, a sta kazes na kraste?user posted image
i ja sam alergicna na kafetin, sve vrste polena, a ambrozija me unistavauser posted image zbog nje pijem aerius 3 meseca godisnje. to me je i dr pitala, pa kad sam joj rekla za to ona je rekla da i bogi ima velike predispozicije za alergiju. sad ispade da nije, a sta je namoaju pojma. mada na tom infant testu uopste ne znam koji alergeni se ispituju.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

clock-img

24.04.2012, 11:24

clock-img

Ivence

pencil-img

633

Ja i na ovim prospektima vidim da je to za sve... s obzirom da ona pije samo humanu, ova doktorka mi rece da ne idem na test dok jos malo ne poraste, i da joj pratm promene kada pocne da jede, pa da vidim... s obzirom da pije vestacko mleko, kaze dr da su male sanse da je alergicna na mleko... mada ko zna..

clock-img

24.04.2012, 11:25

clock-img

Anoniman

IZVORNA PORUKA: Ivence

joj sta da radim sada, koju da probam..



Traži u apoteci testere.

clock-img

24.04.2012, 11:30

clock-img

Anoniman

IZVORNA PORUKA: Ivence

Ja i na ovim prospektima vidim da je to za sve... s obzirom da ona pije samo humanu, ova doktorka mi rece da ne idem na test dok jos malo ne poraste, i da joj pratm promene kada pocne da jede, pa da vidim... s obzirom da pije vestacko mleko, kaze dr da su male sanse da je alergicna na mleko... mada ko zna..



Dr ti je debil, nemoj da se ljutiš. Obično ad mleko je na bazi kravljeg mleka, i deca alergična na kravlje mleko ne piju obične formule. Jel beba uopšte sisala i do kada?

madre, ne znam za krastice. Primetila sam nešto slično kod Marka na nogicama, ali sam skoro pa sigurna da se češe. Naime, ja ne znam zašto se on češe, čim oseti golu kožu on počne da drapa a nema ništa. user posted image Ovih dana je baš čist kao suza PU PU PU, ima jednu piknicu na leđima, ali kako ga raspovijem, dignem bodić, češe leđa tamo gde leže pelena (jedva čekam leto da skinemo to sr*nje), i stomak (a tamo nema ničega).

clock-img

24.04.2012, 11:46

clock-img

madre

pencil-img

6600


IZVORNA PORUKA: Tash


Madre, ja sam morala da prekinem da kupam decu zajedno na neko vreme, jer mi je neekcematozno dete dobilo ekcem od Mustele. Dakle, sve te kolekcije su na bazi različitih biljki (mustela je na suncekrotovom ulju, A derma je na bazi ulja noćurka), i moraš otkriti kome šta prija. Luki sada ne smeta da se kupa sa Markom povremeno u Mustelinoj kupci, ali da ne kvasi lice tom vodom, i nikako da ga namažem Mustelinom emol. kremom. A od A derme mu je lice diiiiiivno! Ali sam se zbunila kao i Ivence, jer nisam nigde videla da je za decu, nekako mi se činilo da je univerzalno, ili mi je apotekarka dala pogrešan tester? user posted image


lele, sad mi pade na pamet, da je mozda bas ovo u pitanu! suncokretovo ulje! on tamani salate sve zive, a i do skoro sam przila na tom ulju. jbt da li je to moguce?! od skoro u salate stavljam ulje o semena grozdja, a przim na kokosovom ili palminom... ali me zanima da li je moguce da je neko alergican na bas suncokretovo ulje? jer od kako sam ukljucila aerius on ne reaguje ni na sta, a mozda ga je bas to ranije mucilo?


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

clock-img

24.04.2012, 11:50

clock-img

Anoniman

Znaš i sama da je sve moguće.
Kada se skroz iščisti, probaj da mu daš pa ćeš videti.

clock-img

24.04.2012, 11:50

clock-img

madre

pencil-img

6600

tash, jos nestouser posted image kad smo mu vadili krv rekla sam da mu u rade i gvozdje, jer ga nikad nismo bockali u venu pa da cisto proverimo i to (mada sam se ja plasila de je nisko, jer je njgova ishrana katstrofa, nece meso, ma nista neceuser posted image ) kad ono gornja granica za muskarce je 26 a njegovo je 30, 5- znaci prilicno poviseno! da li znas nesto o tome? udavih te, oprostiuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

clock-img

24.04.2012, 11:51

clock-img

Anoniman

Ne znam ništa o gvožđu. user posted image

clock-img

24.04.2012, 11:54

clock-img

madre

pencil-img

6600

ma nije vazno, nego sam mislila da li te dve stvari mogu nekako povezati, mislim ekcem i poviseno gvozdje. hvala ti do nebauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

clock-img

24.04.2012, 11:57

clock-img

Ivence

pencil-img

633

IZVORNA PORUKA: Tash

Dr ti je debil, nemoj da se ljutiš. Obično ad mleko je na bazi kravljeg mleka, i deca alergična na kravlje mleko ne piju obične formule. Jel beba uopšte sisala i do kada?



Hihih, ne ljutim se... to i nije moja dr, nego neka, koja je, verovala ili ne alergolog... sisa mala i sada svaki dan, ja nemam mnogo mleka, pa sisa vise iz zabave, izmedju podoja... ali mi alergo test svi koje sam pitala rekose ne pre trece godine...
Inace, to cesanje koze bez icega, to ti je zbog suve koze... cak iako na dodir nije takva, ima nesto sto joj nedostaje, pa zato svrbi, to se cak i meni desi i dan danas, i na dodir mi je meka koza, ali mi je osecaj kao da steze, a on to mukica ne ume da ti objasni..

clock-img

24.04.2012, 11:59

clock-img

madre

pencil-img

6600

tacno, i meni je koza strasno suva, i desava mi se cesto da me pecka i svrbi iako je namazana i nema promena na njoj.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

clock-img

24.04.2012, 12:01

clock-img

*Alexx*

pencil-img

8067


IZVORNA PORUKA: madre

tacno, i meni je koza strasno suva, i desava mi se cesto da me pecka i svrbi iako je namazana i nema promena na njoj.



Tu pomaže mleko za telo sa ureom (bar meni pomaže, i to ona sa većim procentom - za decu nemam pojma).

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

clock-img

24.04.2012, 12:09

clock-img

Anoniman

IZVORNA PORUKA: Ivence

ali mi alergo test svi koje sam pitala rekose ne pre trece godine...




Imaš temu o Testvima za utvrđivanje alergije, pa ti sama proceni šta ćeš i kako.
Marku je alergija na kazein potvrđena sa 4,5 meseca, rađeni su mu Specifični IgE iz krvi. Ovih dana treba da idemo na PRIC (kožni) test.

clock-img

24.04.2012, 13:48

clock-img

Yula

pencil-img

2134

Ivence, slazem se sa Tash u potpunosti i mislim da ti beba reaguje alergijom na nesto. Testovima to sada neces, najverovatnije, ni utvrditi jer se alergija na kazein ( protein kravljeg mleka koji je nacesci alergen kod malih beba ) najcesce i ne ocita i ako se ocita, kao kod Tashinog malog, znaci da je alergija prilicno jaka. Pokusaj sa odgovarajucom kozmetikom, ali ako se stanje vidno ne popravi, pokusaj nekako da otkrijes da li joj smeta mleko ili neki inahalatorni alergen.
Kod vas postoji jedan problem,a to je da mala i sisa, tako da ne mozes biti sigurna da li reaguje na nesto sto dobija preko tvog mleka. Idealno bi bilo da odvojis vreme i iscitas temu koju ti je Tasha tamo postavila- Alergija na proteine kravljeg mleka ( ako se tacno secam naziva ) gde ces se informisati o ovom problemu. Tamo nismo pisali samo o al. na pkm, vec ima mnogo iskustva majki koju su dojenjem bebama prenosile alergene, kao npr. ja mojoj bebi. Najbolje je da citas temu od pocetka.

Jaja su veoma jak alergen ( belance ), to verovatno znas i sama, i s obzirom na tvoje iskustvo, mozda ne bi bilo zgoreg da ih zaobilazis u sirokom luku neko vreme dok dojis bebu. Uostalom, da se ne bih ponavljala na raznim temama i stalno zvakala o istom, nejbolje je da iscitas te teme i sve ce ti se kasti samo.

< Poruku je uredio Yula -- 24.4.2012 13:50:25 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.