cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Veronauka vs građansko vaspitanje

  
clock-img

30.11.2017, 10:20

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26960

Simke, onda ta zena ne radi u Srbijiuser posted image nista se ne menja dok ne pocne nova skolska godina. Ona je to malo izmislila

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 30.11.2017 10:21:13 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

30.11.2017, 10:24

clock-img

simke

pencil-img

2713

Sram je bilo verouciteljica,a lazeuser posted image Videcemo,javicu ako ostvari pretnjeuser posted image

clock-img

30.11.2017, 10:26

clock-img

Misha i Ljisha

pencil-img

11896

Kad sam ja radila u skoli, a bila sam i razredni staresina davne 2009user posted image tad se veronauka opisno ocenjivala cak i u osmom razredu i gradjansko naravno.

Inace ja vec sad znam da ce moja D na veronauku, nju to bas zanima. Bas mi je nedavno rekla "mama Boga zove a niko ne dolazi" (zvonila zvona nedeljom za sluzbu a nigde nikog na vidiku).

clock-img

30.11.2017, 10:37

clock-img

IvanaSK RR

pencil-img

24763

Opisna je ocena i dalje, sigurno.
Ljiso, i moj sin voli veronauku, cesto prepričava sta su radili na casu.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

30.11.2017, 10:38

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26960


IZVORNA PORUKA: simke

Sram je bilo verouciteljica,a lazeuser posted image Videcemo,javicu ako ostvari pretnjeuser posted image


Simke, bas me zanimauser posted image Ja predajem versku zbog toga i kazem da je to nemoguce. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

30.11.2017, 10:44

clock-img

Sarav

pencil-img

3861

Veronauka. U srednjoj smo birali i svi smo otišli na veronauku. Poslednje godine smo bili primorani da se prebacimo na građansko (ne znam iz kog razloga veroučiteljica više nije dolazila) i smarali smo se strašno. Uglavnom smo taj čas koristili kao razredni jer nam je prof bila razredna.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

clock-img

30.11.2017, 10:46

clock-img

lesica

pencil-img

12015


IZVORNA PORUKA: degu

Nisam protiv veronauke, ali vidim da se vecina opredeli za gradjansko, a onda 2-3 dece ide na veronauku. Ne vidim.smisao tog gradjanskog vaspitanja, to svako moze poneti iz kuce. Ja sam pre za veronauku jer ne verujem da bih o tome umela dovoljno znanja da im prenesem,jer ga i sama nemam, jer ga meni niko nije preneo.



Degu, mislim da je ipak suprotno user posted image , građansko vaspitanje pohađa daleko manji broj dece nego veronauku. Bar koliko sam ja primetila oko sebe. I u školi u koju ide L se , da budem blaga u izražavanju, preporučuje i savetuje pohađanje iste. Preporuka je pogotovo izražene od 5. razreda, pošto "nema" predavača koji bi deci držali časove uporedo sa časovima veronauke, pa decu obavezuju na pohađanje građanskog u vidu predčasa ili 7 časa. No...

A što se časova iz građanskog tiče, hmmm, mislim da to zavisi od predavača. L uredno ima svaki čas, ima i solidno popunjenu svesku u kojoj uglavnom crtaju, a do sad su obrađivali koješta, od prava i obaveza, preko lepog ponašanja, do različitih osećanja i načina ispoljavanja istih. Časovi su im poput radionica na kojima svi učestvuju u prezentaciji različitih situacija i razgovoru o istim. Ona zaista voli.
I ukoliko im se i u buduće budu ovako odvijali časovi, povućiću reč da je građansko gubljenje vremena. ali sam i dalje za uvođenje obaveznog zdravstvenog vaspitanja još od jaslica (i obavezno za roditelje takođe)


Veronauci i dalje nije niti će ikad biti mesto u školi, što se mene tiče. Jeste pri verskom objektu, kao slobodan izbor, ali u školi nikako.



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

clock-img

30.11.2017, 10:48

clock-img

dunja RR

pencil-img

30408

Evo i dokumentovano user posted image Ko predaje veronauku u srpskim školama?

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: simke

Sram je bilo verouciteljica,a lazeuser posted image Videcemo,javicu ako ostvari pretnjeuser posted image


Simke, bas me zanimauser posted image Ja predajem versku zbog toga i kazem da je to nemoguce. user posted image




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

clock-img

30.11.2017, 10:49

clock-img

dunja RR

pencil-img

30408

Kao i Ljiša, i ja već sada znam da će Sava ići na veronauku.

< Poruku je uredio dunja RR -- 30.11.2017 10:54:05 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

clock-img

30.11.2017, 10:51

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26960

Saro, jel znas zbog cega? Gradjansko predaju uglavnom nastavnici kojima fond casova fali i onda se nekad direktor dogovori sa nastavnikom veronauke da treba kolegi gradjanskog.A umeju i na pocetku upisa srednje skole da ucenjuju ucenike. To tako rade. To ti pricam sa terena.
Ako cemo tako ni gradjanskom nije mesto u skolama.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 30.11.2017 10:52:07 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

30.11.2017, 10:54

clock-img

lesica

pencil-img

12015


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR


Ako cemo tako ni gradjanskom nije mesto u skolama.



I sa ovim se slažem user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

clock-img

30.11.2017, 10:59

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26960

Mogu da napisem ja esej o tome i za i protiv i jednog i drugog. Ali prvo radim taj posao, a drugo jako postujem kolege iz gradjanskog koji mi ne otimaju casove. Ovim hocu da kazem da ako je sopstveni izbor deteta i roditelja nemam nista protiv. Ali ako se mesaju svi sem roditelja onda sam protiv.
I jos nesto 18 godina traju i veronauka/gradjanskog kako se do sada niste navikli da to postoji? user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

30.11.2017, 11:02

clock-img

Sarav

pencil-img

3861

Znaš šta Sanjice, ima logike to oko fonda časova jer je onda građansko preuzela prof filozofije. Inače veroučiteljica je bila u srednjim godinama i ne verujem da je otišla na porodiljsko ili sl. Nije bilo ucene kod nas na početku jer smo mi sami odabrali veronauku. Posle nam je nametnuto građansko.

< Poruku je uredio Sarav -- 30.11.2017 11:03:17 >


_____________________________

Sreća prati hrabre.

clock-img

30.11.2017, 11:56

clock-img

Ana RR

pencil-img

34329


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Veronauci i dalje nije niti će ikad biti mesto u školi, što se mene tiče. Jeste pri verskom objektu, kao slobodan izbor, ali u školi nikako.



Slažem se apsolutno. I za veronauku i za građansko.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

01.12.2017, 00:10

clock-img

Srecko47E

pencil-img

4591

Nisam ni za jedno ni za drugo
Skola nije mesto za gradjansko ili za veronauku.
Bez da nekog uvredim to je neko moje misljenje.

clock-img

09.03.2018, 16:54

clock-img

veselicaa

pencil-img

13895

Smizle idu na veronauku i obe vole.

clock-img

09.03.2018, 17:13

clock-img

mama Jo

pencil-img

26537

Predavala sam gradjansko u visim razredima, moram priznati da je jako zanimljivo. A opet sam prisustvovala veronauci vise puta, i, takodje je veoma zanimljivo.
Uopste ne znam sta bih savetovala sad avom detetu...

_____________________________

,,Carpe diem"

clock-img

29.05.2018, 11:38

clock-img

IvanaSK RR

pencil-img

24763

Sin je u nedelju sa verouciteljem isao u crkvu Svetog Marka. Jedino je on bio cetvrti razred, svi ostali su bili stariji. Kupio je i krstić i kaze da mu je bilo bas lepouser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

07.07.2018, 14:14

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427

Za drugi razred smo opet pisali gradjasnko.
Ovaj put sam je pustila sama da bira.

clock-img

07.07.2018, 14:37

clock-img

veselicaa

pencil-img

13895

Smizle idu na veronauku,zanimljivo im je i sva deca u skoli idu.

< Poruku je uredio veselica RR -- 7.7.2018 14:39:12 >

clock-img

07.07.2018, 14:42

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427

Kod nas su podeljeni pola pola.

clock-img

07.07.2018, 14:43

clock-img

veselicaa

pencil-img

13895

Ovde se niko od dece ne prijavljuje za gradjansko.

clock-img

30.10.2018, 11:09

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

Prvo, Zver ide na rimokatolički veronauk, šta tamo rade, hmmm ništa posebno. Kada se onomad uvodio u škole mislila sam ( mala i naivna ja) da će tamo učiti nešto a pod učiti mislila sam da će možda biti pominjana i neka istorija religije a šta rade sada reći ću vam.Uče ono što je na prvim stranama molitvenika, malo o sakramentima, malo o svecima- čak i ovim savremenim, malo gledaju filmove a uglavnom se igraju. Nešto što mi se jako svidelo i što sam ispratila bilo je to što vrlo često veroučitalji obe konfesije menjaju jedno drugo. Na tim časovima nema trzavica, veroučitelji rade svoj posao učenja tolerancije i milosrđa rade dobro. Ali to kao dodatni čas obrazovanja pa nije nešto neophodan.

Veronauka se može izučavati i na župi - parohiji.

Drugo, mislim da je potrebniji čas nekog, nazovimo ga, seksualnog vaspitanja, higijene, zdravstvenog obrazovanja.


< Poruku je uredio Olga75 -- 30.10.2018 11:10:24 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

30.10.2018, 18:44

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427

Potpuno se slazem !

H je nekom igrom slucaja upala na veronauku kako zasto...nema veze mada sam ja pisala gradjansko. Necu je sad dirati al sledece god prelazi na gradjansko.

clock-img

30.10.2018, 18:51

clock-img

Tiziana

pencil-img

2635

Kod nas vecina ide na gradjansko, a uciteljica cesto te casove menja nekom dodatnom matematikom i sl..