cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Temperatura (sirup i čepići)

  
clock-img

16.10.2011, 16:49

clock-img

mihi

pencil-img

4968

Moj sin je imao u urinu 30 do 40 Le u paketu, odmah su nas zadržali u bolnici, imao je 1x106 E. coli u mulilitru urina.

clock-img

16.10.2011, 16:52

clock-img

Leki 77

pencil-img

796


IZVORNA PORUKA: mihi

Ana nije da te plašim ali ako možete stavi mu kesicu za urin odmah i odnesite u prvu laboratoriju koja radi na Trošarini ima Hexalab koji radi 24h, samo pregled urina to bude gotovo za 3 sata...... Ti odluči ja ne bih čekala veče. Ako temperatura krene da ide gore danas je dežurna Tiršova.


Sa ovim se slažem. I ja bih isto. Ne bih čekala jutro.

clock-img

16.10.2011, 17:04

clock-img

mihi

pencil-img

4968

Ne mogu da verujem da je pedijatar rekao za bebu od dva meseca koja ima temperaturu da čekaju, umesto da je dala uput za Tiršovu. Znam da mi je prof. Amira Peco Antić  rekla da su pijelonefriti urgentna stanja u neonatologiji i da bebe sa tom dg kakvu je imao moj Miloš lako uđu u stanje septikemijeuser posted image

clock-img

16.10.2011, 19:52

clock-img

Ana RR

pencil-img

34316

Joj molim vas, nemojte mi ulivati strah user posted image poslušala sam doktorku ali ako mu slučajno skoči temp vodimo ga u tiršovu. Posle onoga danas nije više imao temp, normalno jede, kakio je, trenutno spava. U 8 treba da mu dam febricet ali ne znam kako da izvedem kad spava. Moraću da ga probudim a onda će se rasplakati. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

16.10.2011, 20:34

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Ana jesi mu dala sirup?
A jel ti rekla dr da i ako nema T daješ sirup ili samo po potrebi?

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

16.10.2011, 20:49

clock-img

Ana RR

pencil-img

34316

Nisam Lu, mama mi rekla da ga pustim da spava. Nije vruć, mirno spava, normalno diše, dah mu nije vruć, rekla bih da je ok.
Dr je rekla da mu dajem na 6 sati do sutra kada opet idemo kod nje, a ako se poveća temp da mu dajem na 4 sata. Ali ne daj bože da mu skoči temp idemo odmah u dežurnu bolnicu, ne bih čekala jutro. Noćas mi nema spavanja, ja ga ionako stalno pipkam i proveravam, sad se neću pomeriti od kreveca.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

16.10.2011, 20:53

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Pa da, ja isto ne bi davala ukoliko nema T, dobro je da nemauser posted image

Moja Anči biće to dobro, proći će user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

16.10.2011, 20:58

clock-img

Ana RR

pencil-img

34316

Zašto mora nešto da ih muči tako male user posted image da crkneš od brige.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

16.10.2011, 21:35

clock-img

nela79

pencil-img

1365

Anci pokusavam da ti posaljem PP al ne ide nesto. Jel Markic sad dobro? Znas da je i Matija sa nepuna 2 mjeseca tako dobio temperaturu, pa na je dr poslala na institut jer su urinarne infekcije ceste kod malih beba u tom uzrastu. Srecom kod nas je bio samo virus.
Nadam se da se vama temperatura vise vracati nece.user posted image

clock-img

16.10.2011, 22:55

clock-img

Ana RR

pencil-img

34316

E da, sećam se. Joj miševi mali. Baš sad pričam sa mm, nadam se da nema nikakvu infekciju jer će mu onda dati antibiotik a ne znam koliko je dobro da tako mali to pije. user posted image
Dobro je, da kucnem, još spava, nije vruć, samo da tako i ostane. Idem i ja malo da dremnem.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

17.10.2011, 09:58

clock-img

nela79

pencil-img

1365

Kakvo je jutros stanje komsinice ? user posted image

clock-img

17.10.2011, 10:02

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

ana, kako je marko?


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

clock-img

17.10.2011, 10:13

clock-img

minavb

pencil-img

12959

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Pitala me da li sam primetila da se ponekad strese, a on to često radi tj. tada znam da se upiškio i/ili ukakio. Kaže da to može biti znak infekcije.


Moj Vanja se stalno stresa kad piški, oduvek i stalno, i urin mu je uvek bio ok kad smo ga kontrolisali, urinarne infekcije nikad nije imao.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

clock-img

17.10.2011, 10:13

clock-img

Ana RR

pencil-img

34316

Mare se probudio oko pola 2 noćas (od 7 je spavao) i tad je imao temp 38,3. Mislili smo se šta da radimo, da li da ga vodimo na kliniku ali pošto je on bio super raspoložen, nasmejan kao i uvek, odlučimo da ga ne maltretiramo. Dala sam mu sirup, skinula pidžamicu i ostavila ga samo u bodiću, malo ga umivali i brzo mu je spala temp. Normalno je zaspao i spavao do 5 sati, ja sam sve vreme dežurala i proveravala ga, onda se rasplakao jer je bio gladan pa smo ga prvo nahranili i posle toga ga malo okupali i stavili kesicu za urin. Jutros u 7 i 45 sam ga probudila da bih uzela kesicu, ali ona se malo odlepila pa je većina iscurela. To je mm odneo za urinokulturu a ja sam mu ponovo stavila kesicu, piškio jei malopre je mm odneo i to za analizu urina. U 13h idemo kod doktorke. Mare sad spava, noćas smo ga izmaltretirali zbog merenja temperature, jutros sam ga ja probudila pa je pospan. Kupiće sad mm onaj toplomer za uvo, prizmin. Vidim Jeco da ga ti imaš, jel ok?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

17.10.2011, 10:21

clock-img

IVA 11

pencil-img

3859

Moj sin je stresao dok je piskio, oko 10-og mjeseca, kad je prvi put i imao urinarnu. Mihi i ja imamo slicno iskustvo sa ovim, tako da znam kako je. Ja se nadam da vama nije to, ali kod nas doktori uvijek naglasavaju da kod povecane temperature odmah treba uzeti nalaz urina i urinokluture. A sad je sezona virusa, moj sin vec rovit od operacije jezakacio virus. user posted image Bice sve ok. Prva temperatura se najteze podnosi, ajde posle ce ti biti normalno sve. Kazem iz iskustva. user posted image

clock-img

17.10.2011, 11:17

clock-img

Leki 77

pencil-img

796


IZVORNA PORUKA: Ana RR
Dr je rekla da mu dajem na 6 sati do sutra kada opet idemo kod nje, a ako se poveća temp da mu dajem na 4 sata.


Ja antipiretike dajem samo kada detetu skoči temp i ne na ispod 4h. Ne bih mu davala na 6h ako mu nije dkočila temp. Ne znam da li mi je logika ispravna.
Dobro je da ste bolje. To je onda najverovatnije neki virusčić. Dobro je sto ste dali urin. Da budete mirni.

clock-img

17.10.2011, 11:19

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

antipiretici , kao i analgetici idu po potrebi ali mora da prodje sest sati do davanja sledece doze ( cetiri po preporuci pedijatra )

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

17.10.2011, 11:20

clock-img

minavb

pencil-img

12959

IZVORNA PORUKA: Leki 77

Ja antipiretike dajem samo kada detetu skoči temp i ne na ispod 4h. Ne bih mu davala na 6h ako mu nije dkočila temp. Ne znam da li mi je logika ispravna.


Najispravnija. user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

clock-img

17.10.2011, 11:33

clock-img

Lu

pencil-img

15094

IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: Leki 77

Ja antipiretike dajem samo kada detetu skoči temp i ne na ispod 4h. Ne bih mu davala na 6h ako mu nije dkočila temp. Ne znam da li mi je logika ispravna.


Najispravnija. user posted image


Ja takođeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

17.10.2011, 12:05

clock-img

*Alexx*

pencil-img

8067

IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Pitala me da li sam primetila da se ponekad strese, a on to često radi tj. tada znam da se upiškio i/ili ukakio. Kaže da to može biti znak infekcije.


Moj Vanja se stalno stresa kad piški, oduvek i stalno, i urin mu je uvek bio ok kad smo ga kontrolisali, urinarne infekcije nikad nije imao.



Isto kao i Mini.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

clock-img

17.10.2011, 14:38

clock-img

Ana RR

pencil-img

34316

Evo nas od lekara. Ima leukocite u urinu 10-12. Čekamo rezultat urinokulture a u međuvremenu mu je dala da pije sirup Cefzil. Buni me to što u uputstvu piše da se daje bebama od 6 meseci pa na više a Marko nema ni 3 meseca user posted image odlepiću, valjda znaju šta prepisuju...

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

17.10.2011, 14:39

clock-img

Ana RR

pencil-img

34316

IZVORNA PORUKA: Leki 77


IZVORNA PORUKA: Ana RR
Dr je rekla da mu dajem na 6 sati do sutra kada opet idemo kod nje, a ako se poveća temp da mu dajem na 4 sata.


Ja antipiretike dajem samo kada detetu skoči temp i ne na ispod 4h. Ne bih mu davala na 6h ako mu nije dkočila temp. Ne znam da li mi je logika ispravna.
Dobro je da ste bolje. To je onda najverovatnije neki virusčić. Dobro je sto ste dali urin. Da budete mirni.



Dala sam mu tek noćas kad je imao temp, nisam pre toga. Dr mi je i rekla da mu dajem samo ako ima temp, ja sam onako sluđena čula drugačije.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

17.10.2011, 14:42

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

Ana, nadam se da znaju..ne brini, cefzil je odlican lek. Samo ga obavezno drzi u frizideru i bogami ja bih mu davala bar jednu ampulu liobifa dnevno. Mali je, bolje da uz antibiotik pije i probiotik, a liobif je za bebice zakon

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

clock-img

17.10.2011, 14:45

clock-img

*Alexx*

pencil-img

8067

Anči, biće to sve OK, ne brini user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

clock-img

17.10.2011, 15:37

clock-img

Ana RR

pencil-img

34316

Kako se pije taj liobif? Jedva ga nateramo da popije sirup, sve pljuje. Pitaću dr u sredu za to.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!