cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Temperatura (sirup i čepići)

  
clock-img

10.09.2011, 16:09

clock-img

Mishica 77

pencil-img

2433

Krenula je neka grozzzzna viroza sa izuzetno visokom temperaturom, glavoboljom. Jedno dete mi je imalo 40.4C. Neka su bila zadržana u bolnici na infuzijama 3-4 dana i nakon toga ništa.
Strašno. Ne traje dugo ali je zastrašujuće i vrlo dramatično....



_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

clock-img

10.09.2011, 22:20

clock-img

Anoniman

Samo temp i ništa drugo?

Mi smo to imali na moru. Prvo Luka, pa ja. Nije temp išla baš do 40, ali iznad 38.5 je rasla stalno.
Prvi dan na 4 sata, drugi dan na 6 sati, treći dan na 8-10 sai, četvrti dan samo uveče. Febricet ne pomaže mnogo, samo brufen.
Prvi dan se oseti nešto u stomaku kao da će proliv, i ništa se ne desi.
Drugi dan boli sve sem ruku i nogu, kako Luka reče, ustvari je mišićna bol, to shvatih kada sam dobila od njega, i bukvalno otežava kretanje, lomi, tera te u krevet, i kreće glavobolja.
Treći dan glavobolja.
Četvrti dan već ništa, mene je boluckalo grlo, i Luka reče da ga peče grlo na sok od narandže, i to prođe i ništa.

clock-img

10.09.2011, 22:25

clock-img

Mishica 77

pencil-img

2433

Samo temp. i grozna glavobolja sa fotofobijom.
Neki su povraćali ali pošto trenutno vlada i stomačni virus, možda je i nije od glavobolje.



_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

clock-img

11.09.2011, 07:12

clock-img

zoća

pencil-img

1957

ma ovo kod nas je totalno atipicno.Sve je ok.On je raspolozen,lepo jede niti curi nos ma jednostavno sve normalno samo temperatura.Cak sam i toplomer menjala mislila sam da nije on nesto u redu

clock-img

11.09.2011, 08:27

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

Zoco , pogledaj ovu TEMU  , meni se cini da ste dobili trodnevnu groznicu 

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

17.09.2011, 22:42

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

za pola sata je temp sa 37,1 skocila na 37,9 user posted image
dala sam brufen pa sad za pola sata ponovo merim


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

17.09.2011, 23:15

clock-img

Anoniman

user posted image

clock-img

17.09.2011, 23:30

clock-img

bratzz

pencil-img

982


IZVORNA PORUKA: Olga RR

za pola sata je temp sa 37,1 skocila na 37,9 user posted image
dala sam brufen pa sad za pola sata ponovo merim


Drzite se i mi smo prosle nedelje prolazile kroz isti kosmar. user posted image
Nadam se dace proci sto pre user posted image

clock-img

17.09.2011, 23:47

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

pala je posle sat vremena od brufena , sva se preznojila jadnica a kad me je videla da prilazim sa toplomerom vice : nemam ja tunu
sad ne znam da li user posted image ili pak user posted image



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

18.09.2011, 11:28

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

da opisem noc :
do pola sest je bilo ok a onda je ponovo skocila temp na 38,5 , brufen i spala je
ali oko 11 je ponovo skocila 38,2 , ponovo brufen i evo pada a nosic joj cuuuri


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

19.09.2011, 13:35

clock-img

gagana83

pencil-img

6941

I mi mucimo muku sa temperaturom user posted image Prethodne noci je isla do 39.5 a nocas nije prelazila 38. Slinavi i po malo kasljuca a zali se i da je boli glava.
Od juce su joj oci pune krmelje, nocas su joj se za nepuna 3 sata skroz slepile. Stavljam joj hloramfenikol i danas je puno bolje. Popodne idemo kod lekara.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

clock-img

19.09.2011, 14:16

clock-img

usamljena

pencil-img

756

user posted image drage moje, ja sam mislila da je ovo samo kod nas a vidim i vasa decica bolesna.
Una je pre nekih 10-15 dana imala uzasno visoku T ( cak je isla i do 39.5- nikad joj nije bila tolika), neka 2-3 dana i prestala. Isli dr, kazu nije joj apsolutno nista, sve ok, da pratimo ako bude promena bla, bla, bla. Ne znam da li je imala ovo trodnevno cudo, imala je samo blagi osip oko usta neka 3 dana.
I sada u petak ujutro nosic zacepljen i  pocela i T rasti. Subota i nedelja bez T, ali nas nosic zeza. T joj je rasla i padala  bukvalno svakih par minuta! Bude npr. 37.8, pa 37.1, pa 36.7, pa sve tako.
Mi smo stavljali luk u krevetic i ovaj put nisam davala cepice ni sirupe vec oblogice na noge, belance i senf.


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce



clock-img

19.09.2011, 22:59

clock-img

gagana83

pencil-img

6941

Usamljena user posted image
Mi bili veceras kod pedijatra, desno uvo je crvenouser posted image Danas je imala blago povisenu temperaturu, nije isla preko 37.5 ali je zato strasno nervozna. U dva navrata je tako plakala da sam je jedva smirila. Place i prica "Mama, bojiiii mee" user posted image
Dobili smo Panklav da pijemo, valjda ce se brzo srediti.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

clock-img

19.09.2011, 23:03

clock-img

Anoniman

user posted image

clock-img

20.09.2011, 00:14

clock-img

usamljena

pencil-img

756

Gagic user posted image
Zao mi je draga user posted image Verujem da nije lako ni gledati ni slusati. I meni zao kad se pati, ja bih umesto nje sve da prodjem. Panklav mi je ostao u ruznom secanju, ili bese Pancef? Ne znam, jak je i secam se da ga je Una jedva pila. Nadam se da ce biti bolje.
Teta u apoteci mi je jedne prilike rekla da malo zagrejem krpu i da stavim na usi bebici,  to kao pomaze kod upale. Ja sam stavljala po malo to i nadam se da je pomagalo, da pokusas i ti?
Moja sefica je danas bila bolje, mada joj se nosic zna zacepiti pa se ona prepadne i pocne plakati. T sreca nema


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce



clock-img

20.09.2011, 00:38

clock-img

gagana83

pencil-img

6941

To za krpu znam, ja sam kao mala redovno imala probleme sa usima, secam se da mi je mama stavljala zagrejanu krpu na uvo. Nisam probala, iskreno ne verujem ni da bi mi Una dozvolila, kad pocne jako da je boli samo vristi i otima se, ne mogu joj nista. Srecom to traje 15-ak minuta i posle kao da nista nije ni bilo, junak moj.
Evo sad spava, zaspala je jedva tek oko 22.30 i nije se budila. Dala sam joj Paracetamol, manje zbog temperature (imala je 37.4), nego da joj malo umanji bol.
Drago mi je da je imenjakinja bolje, ljubim vas.

Tash user posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

clock-img

20.09.2011, 14:14

clock-img

gagana83

pencil-img

6941

Danas nema temeperaturu user posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

clock-img

20.09.2011, 14:35

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

odlicno user posted image
zvercici je temperatura spala jos u nedelju , neki brzotrceci virus


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

20.09.2011, 14:42

clock-img

Anoniman

Pitanje za sve mame user posted image :

ima li iko dete koje APSOLUTNO ne reaguje ni na Paracetamol ni na Brufen?! Ima li neka alternativa za ova dva leka a da je delotvornija? Mihajlo uopšte ne reaguje na ove sirupe, a svaki put se nađemo u situaciji da temp skače i do 39.8C i onda samo tuširanje i obloge od kuvane rakije, i to uradi posao da spusti možda na 39C, lekove popije kao da je obična voda... Nekad uspe da padne do 38.7, ali ni makac niže.......... I dok ne dobije neke dodatne lekove ništa od spuštanja temp.... Imate koju pametnu?! user posted image

clock-img

21.09.2011, 08:26

clock-img

bokicans

pencil-img

1949

Moji Nađa i Relja ne raguju na paracetamol.Imas Voltaren cepice za decu,ali ih je kod nas teze nabaviti,meni drug nekada donese iz Hrvatske.Super su i tem ,se ne vraca duze vreme od njih.Ja sam nasu dr pitala za cepice i ona može.

clock-img

21.09.2011, 08:42

clock-img

minavb

pencil-img

12959

Kod Vanje ti lekovi deluju samo u kombinaciji u razmaku od sat, sat i po.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

clock-img

21.09.2011, 09:01

clock-img

Anoniman

Hvala bokice
Mina, i meni je jedna doktorica rekla da dajem u toj kombinaciji sat-sat i po, pa da na svaki lek pratim 5-6 sati od uzimanja... A drugi lekar je rekao da dajem na 4 sata jedan pa drugi, a nama uglavnom temp. ne uspe nakon leka da padne ni naredna 2-3 sata, spusti se na pola sata, pa opet skače... Mi baš muku mučimo...
A je l' može ta varijanta recimo 4ml Paracetamol, pa nakon sat i po 4ml Brufen? Nije li to previše???

clock-img

21.09.2011, 09:15

clock-img

minavb

pencil-img

12959

Ne znam, ja dajem 5ml eferalgana (paracetamol) pa 2,5ml brufena sa sat i po vremena razmaka, s tim sto ga izmedju tusiram da ne izgori. Nije mi jasno sto je to tako, ali od samo jednog sirupa ne spada T.

clock-img

21.09.2011, 09:21

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

antipiretici bi trebalo da se doziraju po kilazi jer ako se da manje temp uglavnom nece spasti a ako se da vise ( pogotovo brufen ) moze da padne vise nego sto treba
volotaren je inace diklofenak i nasim pedijatrima nije prvi lek izbora  ,za njega bi se trebalo posavetovati


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

21.09.2011, 09:25

clock-img

Anoniman

Miši je inače prepisana doza 5.5ml 3x na dan ili 4ml 4x na dan za Brufen... E sad pošto ja radim ovu varijantu na 4 sata jedan pa drugi, onda mu svaki put dam 5ml od jednog i drugog (tako izađe Brufen 3x dnevno i Paracetamol 3x dnevno). A o tuširanju i oblogama od rakije i sirćeta ne želim ni da govorim.... Dete mi se svo ismežura od kvašenja i jedva šta radi posao... Mislila sam ako neko ima sličan slučaj da malo podelimo iskustva da lakše pregrme te svoje muke user posted image