cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Temperatura (sirup i čepići)

  
clock-img

13.08.2011, 17:58

clock-img

cockic

pencil-img

4591

zaboravila sam da kazem temperatura je trajala 4-5 dana
e pa posle jos 3 dana taj osip

clock-img

13.08.2011, 21:46

clock-img

Zvoncica77

pencil-img

113

Magnetic,isto i A,nenormalno nervozan i razdrazljiv.Danas popodne mu nista nisam mogla.Urla,baca se,histerise,hoce da ga samo nosam,a inace uopste nije takav.Verovatno mukice tako ispoljavaju svoju nervozu od bolesti,pa i mi smo nervozni kada nas nesto boli,ali ovo je neizdrzivo.Probudli li mi se nocas,ja cu se ubiti,nemam snage bre vise.A sto se osipa tice,nama su prosli put rekli da nicim ne mazemo,da ce proci samo od sebe i da je reakcija od visoke T.Ja sam nesto bila skepticna,ipak sam mislila da je nesto drugo u pitanju,ali kada mu se i sad opet pojavilo,sigurna sam da je to.Samo je raskomoti,nemoj da je puno oblacis,ne svrbi ih to,iako grozno izgleda.
Sto se tice tih 'narodnih' lekova,ja sam A stavljala umucen belanac na tabane,i imalo je efekta,ali sam mu i sirup davala,tako da ne znam sta je presudilouser posted image Ne daj Boze da pritreba,pokusaj s tim,nece joj smetati,jer se belanac brzo osusi i nista ne ostaje

clock-img

13.08.2011, 21:59

clock-img

Lu

pencil-img

15094

A mene zanima jedno u vezi obloga na tabane (bilo kojih), jel ima to efekta kad su tabani i rukice hladne kao led, jer tako je obično kod visoke temperature?

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

13.08.2011, 22:14

clock-img

Zvoncica77

pencil-img

113

Lu,mislim da to nema nikakve veze,kao sto kazes,tada su im svima obicno hladne rukice i nogice.Samo posle preko toga nazujes carapice,najbolje pred spavanje.

clock-img

13.08.2011, 22:19

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Ma mene baš to zbunjuje, kako se izvlači T kroz hladno tijelo, mislim tabane jer ostatak tijela je vruć, a valjda pomaže inače se to ne bi koristilo... nisam pametnauser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

13.08.2011, 22:22

clock-img

Zvoncica77

pencil-img

113

Nisam ni ja user posted image ali generacije i generacije su te metode primenjivali...u svakom slucaju ne moze da skodi

clock-img

13.08.2011, 22:25

clock-img

Anoniman

IZVORNA PORUKA: Olga RR

Magnetic , osip moze da bude i rozeola tj . ta sesta bolest ili trodnevna grozvnica ( to je sve isto samo ima hiljadu naziva )



Otvorila sam ja temu o tome nedavno, ako te zanima.

Marko je bio isto užasan nakon temp, i kada je osip izbio. Ako je rozeola, osip izbija NAKON temp, onda više nema temp.

Lu, Luka MRZI kad mu stavljam obloge na tabane, a stavljam mu rendan krompir. Pošto topliko ne voli radim to kada više baš baš ne znam šta bih. Poslednji put je imao temp preko 39,5, i lekovi nisu spuštali. Kod tako visoke temp rukice i nogice su neminovno hladne (ledene). U takvim situacijama ga ostavim da zaspe, i tada stavim krompir. On se čak i u snu buni, ali izborim se. I zaista spusti temp. Ne skroz, ali bar za stepen sigurno, šro mnogo znači kod tako visokih temp.

clock-img

13.08.2011, 22:27

clock-img

Anoniman

IZVORNA PORUKA: Tash


Marko je bio isto užasan nakon temp, i kada je osip izbio. Ako je rozeola, osip izbija NAKON temp, onda više nema temp.




Hoću reći, ako se ponovo pojavi temp, onda to više nije trodnevna groznica, već se na virusno (što je ta groznica), nakačilo nešto bakterijsko...

clock-img

13.08.2011, 22:29

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Srećom R. nema  tako visoku T a da mu ne spadne od sirupa, ali dobro je znati da ima efektauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

14.08.2011, 16:40

clock-img

magnetic

pencil-img

3044

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Olga RR

Magnetic , osip moze da bude i rozeola tj . ta sesta bolest ili trodnevna grozvnica ( to je sve isto samo ima hiljadu naziva )



Otvorila sam ja temu o tome nedavno, ako te zanima.

Marko je bio isto užasan nakon temp, i kada je osip izbio. Ako je rozeola, osip izbija NAKON temp, onda više nema temp.

Lu, Luka MRZI kad mu stavljam obloge na tabane, a stavljam mu rendan krompir. Pošto topliko ne voli radim to kada više baš baš ne znam šta bih. Poslednji put je imao temp preko 39,5, i lekovi nisu spuštali. Kod tako visoke temp rukice i nogice su neminovno hladne (ledene). U takvim situacijama ga ostavim da zaspe, i tada stavim krompir. On se čak i u snu buni, ali izborim se. I zaista spusti temp. Ne skroz, ali bar za stepen sigurno, šro mnogo znači kod tako visokih temp.

Nasla samuser posted image ,hvala.


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

clock-img

19.08.2011, 14:39

clock-img

jovicaa

pencil-img

9471

ovo je jedina tema po tepmeraturi koju sam nasla.
aleks je imao 38 temperaturu posle tusiranja 37 sa 5, sada mu je opet 38, ne znam da li da mu obaram ili da cekam 38 sa 5? kako vi radite?



_____________________________

don't shit where you eat :))

clock-img

03.09.2011, 15:28

clock-img

Lu

pencil-img

15094

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Srećom R. nema  tako visoku T a da mu ne spadne od sirupa, ali dobro je znati da ima efektauser posted image


E pa...što sam ovo pisalauser posted image
Noćas je cijelu noć bio pod T, prvi put u 5 godina da nije padala od sirupa, jedino je jednom od čepića pala ali ja ni tad nisam smjela zaspati, skidala sam kad god bi prešla 38 i tako mi i dr. jutros reče ne skidati do 38, jer se tijelo tako bori, temperatura mu je obrambeni mehanizam...
Stavljala sam i sirće i bjelance.
Ima upalu grla!

< Poruku je uredio Lu RR -- 3.9.2011 15:29:27 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

03.09.2011, 22:03

clock-img

Anoniman

Krompir u čarape nisi probala?

clock-img

03.09.2011, 22:09

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Eto nisam se još toga sjetilauser posted image
Cijeli dan je imao t,  u pet je dobio čepić i za sada nema t.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

03.09.2011, 22:12

clock-img

minavb

pencil-img

12959

Vanji samo cepic ili samo sirup ne pomazu. Moram da mu dam dozu brufena pa za sat vremena cepic eferalgana, inmace izgore dete. Obloge takodje ne pomazu.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

clock-img

03.09.2011, 22:17

clock-img

Lu

pencil-img

15094

IZVORNA PORUKA: minavb

Vanji samo cepic ili samo sirup ne pomazu. Moram da mu dam dozu brufena pa za sat vremena cepic eferalgana, inmace izgore dete. Obloge takodje ne pomazu.


E tako sam ja danas morala da uradim, nakon ibuprofena t je za sat vremena još narasla i onda sam stavila i čepić ali i obloge za svaki slučaj.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

03.09.2011, 22:22

clock-img

Anoniman

Ako je to ovo što je Luka (pa i ja) imao na moru, temp traje 3-4 dana, i svaki dan je sve veći razmak među skokovima T.
Pisala sam negde... KLIK

clock-img

03.09.2011, 22:24

clock-img

Anoniman

IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: minavb

Vanji samo cepic ili samo sirup ne pomazu. Moram da mu dam dozu brufena pa za sat vremena cepic eferalgana, inmace izgore dete. Obloge takodje ne pomazu.


E tako sam ja danas morala da uradim, nakon ibuprofena t je za sat vremena još narasla i onda sam stavila i čepić ali i obloge za svaki slučaj.



Za sada nisam imala potrebu to da radim. Dešavalo se da temp ne spadne na lek, ali ne i da raste (ili se ne sećam). Uglavnom, 99% se držim minimalnog razmaka od 4 sata među lekovima, ako inače zagusti, direkt kada.

clock-img

03.09.2011, 22:25

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Kod R. je bakterijaska upala grla.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

03.09.2011, 22:27

clock-img

Anoniman

Onda verovatno nije to. Nas niko od lekara nije gledao jer smo bili na moru, ali kontam da je bio neki virus. 

clock-img

03.09.2011, 22:31

clock-img

minavb

pencil-img

12959

Vanja popije sirup i za pola sata sa 39, T ode na 39,5. Kupanje ne pomaze, jedino da sedi ispod tusa sat vremena. 

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

clock-img

03.09.2011, 22:39

clock-img

Anoniman

A kada staviš samo čepić, bez brufena?

clock-img

03.09.2011, 22:53

clock-img

minavb

pencil-img

12959

Ne obara. Cekam i po sat i po vremen posle cepica i nista. U medjvremenu mu stvaljam natopljene carpice i i to ne pomaze. Naopako dte. Moje jerve sesi, kad dobij temperur, odah mora u bolnicu jer samo inekcijma i infuzijom mgu da mu kontrolisu empeturu.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

clock-img

10.09.2011, 10:19

clock-img

zoća

pencil-img

1957

Mihajlo mi je juce imao temperaturu isla je do 38,4 odvela ga do doma zdravlja dr.konstatovala da su mu samo desni malo crvene navodno zbog zubica inace mu je sve drugo ok.Sinoc skok na 39,2 pa majku mu da li tako ide od zubica niti smo vadili krv,ni urin na pregled jutros evo opet krece za sada je 37,5 da li da ga vodim opet ,da li vlada neki virus....

clock-img

10.09.2011, 10:52

clock-img

Iwana87

pencil-img

1180

pu pu pu,evo juce imali 37,2 pa posto je bilo vreme spavanja dala sam paracetamol(jos nismo pili brufen).Sinoc imao 37,9,prvo natopili carapice,pa tusirali i na kraju opet paracetamol.Od jutros nema.Ja njega preko dana dok ne krene uspavljivanje pustam ako je do 38 bez sirupa.Mada nikad nije ni imao iznad 38.Uvek od zuba.Mislim da je ovo 4 put kako ima t,na vakcine nije nikad imao i dobar je.Mislim da treba malo i sam organizam da se bori,bar dok je niza t a inace je super veseo sem sto ne jedeuser posted image