cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Temperatura (sirup i čepići)

  
clock-img

11.06.2011, 23:40

clock-img

goda

pencil-img

409

ja sam za temperaturu kada su nam zubi rasli koristila Voltaren cepice i mogu reci da jeko dobro obarju remperaturu,od sirupa smo probali samo paracetamol ali pošto treba da popije 5 ml iz cuga to sam batalila jer je to apsolutno ne izvodljivo da se ne ispovraca,pa smo prešli na cepice.

Pročitah nazad za upalu uha doktor daje kapi za nos. Tako su i meni redovno joj očiste nos iako ne curi i uvek izvuku neke tečne slinice i obavezno napominje da joj strogo držim otvoren nos,tj da sipam kapi jer sline se slivaju u kanal srednjeg uha i zato dobije upalu uh jer se taj kanal zapuši. oni to vide kada gledaju sa onom lampicom iako ja uopste ne primecujem da joj je zapušen nos.

clock-img

04.07.2011, 13:46

clock-img

choopa choops

pencil-img

9258

M ima visoku temperaturu. Dala sam mu Brufen jutros u 4.30h, pa Paracetamol u 9.30h, da li smijem sad opt Brufen 13.45h?user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

clock-img

04.07.2011, 13:52

clock-img

bokicans

pencil-img

1949

Joj CC ja znam da moze na 4.5 sati brufen pa paracetamol .Ali ne znam od koliko meseci moze tako?user posted image Ja sam Nađi kombinovala tako kada je imala 10 meseci,jer nije bilo drugog nacina da joj oborim.

< Poruku je uredio bokicans -- 4.7.2011 13:53:15 >

clock-img

04.07.2011, 13:54

clock-img

choopa choops

pencil-img

9258

Ja sam skroz zbunjola jer mi je dr govorila nesto tipa 4 pa 6 sati user posted image i sad ne mogu da se sjetim kako tacno???

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

clock-img

04.07.2011, 13:55

clock-img

choopa choops

pencil-img

9258

ja cu mu dati pa sta bude, penje se T, ne mogu da je spustim nikako ispod 38.5.user posted image Sad je 39.
Hvala u svakom slucaju.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

clock-img

04.07.2011, 13:55

clock-img

Verus

pencil-img

11942

choopa: mozes, rotiras ih na svaka 3 sata, sa tim da brufen bude na 6 sati od zadnjeg davanja: znaci u 12: 30 si mogla opet brufen-koji sme od 9 meseca zivota.

Jel paracetamol=acetaminofen?

btw: ovako smo uvek radili heleni-sa tim da je prvi put to radjeno kad je imala 9 meseci sa onom teskom infekcijom usiju, kad je primala inekcije antibiotika.

clock-img

04.07.2011, 13:57

clock-img

snješka

pencil-img

1611

Choopa, šta misliš da probaš da izmasiraš lozovačom? Ja tako djeci skinem temperaturu za nekoliko minuta.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

clock-img

04.07.2011, 13:58

clock-img

snješka

pencil-img

1611

Ja nekako mislim da je ona najbolja za to. Lijekovi su mi zadnja opcija. Nadam se da imaš neku dobru vašu cg lozovaču. user posted image

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

clock-img

04.07.2011, 14:00

clock-img

bokicans

pencil-img

1949

Pa da to ispadne tako ,kada se kombinuju neizmenično.Nece mu nista biti sigurno.

Jel paracetamol=acetaminofen?

Jeste,sada sam pogledala.


< Poruku je uredio bokicans -- 4.7.2011 14:05:51 >

clock-img

04.07.2011, 14:02

clock-img

choopa choops

pencil-img

9258

Verka ne znam da li je isto. Evo stavljam mu obloge, dala sam Brufen.



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

clock-img

04.07.2011, 14:33

clock-img

Verus

pencil-img

11942

Onda super, hvala boki: choopo dobro si dala brufen, drzi se mama!  Znam kako je tesko kad beba ima tempuser posted image  evo mi pregurali skoro 8 dana konstantne temp. non stop sam rotirala lekove tako, svaka 3 sata naizmenicno....

clock-img

04.07.2011, 22:53

clock-img

choopa choops

pencil-img

9258

Hvala user posted image

Bili smo kod dr jer je mu nije mogla spasti T (39.8) nakon onoga sto sam pisala. Tek nakon vise od sat i po od davanja Brufena je spala na 38.1. I izgleda da sam davala premalu dozu. U uputstvu pise za djecu od 6-12 mjeseci 2.5ml, ali dr mi je rekla da mu dam 5ml user posted image To sam tek skontala kad sam kuci dosla, pa nisam detaljno pitala.

Uglavnom pluca su mu cista, grlo malo crveno, ali ima soor po obrazima, ne po jeziku i skroz do grla (ja sam mislila da su afte i mazala sam mu gencijanom, nije pomoglo), pa je dr rekla damoze biti i da je T od toga, a mozda je virus. Dala je Rojazol (daktanol) gel i da mu skidam T.

Za snizavanje temperature je rekla da dajem
brufen pa nakon 4 sata
paracetamol pa nakon 4 sata
brufen....

i sve tako, samo je bitno da izmedju dva brufena prodje 8 sati i vise, a ako izmedju brufena i paracetamola ili samo paracetamola je bitno da prodje 4 sata i vise.

E sad, M povrati skoro svaki put kad mu dam sirup, pa moram da ponavljam dozu. Bojim se da mu stavim cepic (prosli put sam zvala svekrvu) user posted image , ali posto je pred nama vjerovatno duuuuga noc moracu da mu stavim cepic pa kud puklo da puklo. trebaju mi savjeti...kako se stavljaju najlakse, treba li da pazim na nesto? user posted image







_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

clock-img

20.07.2011, 10:28

clock-img

Anoniman

Mare se nocas cesto budio, moguce da je imao temp celu noc a da ja nisam skontala. Jutros u pola 8 je imao 37,6, oko pola 10 38. Dala sam mu Febricet, sad spava. Kad se probudi idemo da vadimo krv pa u podne kod dr.

clock-img

20.07.2011, 11:53

clock-img

majathegreat

pencil-img

938

Maša isto od sinoć ima temperaturu. Bili smo sinoć kod dr, upaljene i uši, grlo. Ovo nam je prva temperatura. Najviša je noćas bila 38,8. Na 4h čepiće eferalgan i panklav forte sirup na 8h. Kad stavim čepić, posle otprilike pola sata se spušta na 37 i kusur, pa opet posle 4h raste na oko 38,5. Međutim, stavila sa joj čepić pre sat vremena i još je uvek preko 38. :(  Idemo i popodne opet kod dr, tako da se Tash možda i vidimo.

clock-img

20.07.2011, 22:17

clock-img

Anoniman

Nisam išla tamo kod dr. user posted image Išla sam u dečiju bolnicu.
Krvna slika ne pokazuje ni virusnu ni bakterjsku upalu, CRP normalan, WB su sniženi, što ukazuje na pad imuniteta, izazvan verovatno virusom. Grlo malo crveno.
Dr kaže ništa sem paracetamola i brufena.
Temp raste na 4-5 sati.
Koliko sam shvatila iz priče sa ljudima čija deca su nedavno bila bolesna, traje oko 3 dana.
Dr sumnja na trodnevnu groznicu, ako je to, počeće da se osipa od glave na dole, i za 3 dana sve gotovo. Idem da googlam.

clock-img

20.07.2011, 22:23

clock-img

Anoniman

clock-img

20.07.2011, 22:40

clock-img

marija32

pencil-img

1413

Pre par godina, A mi je imala visoku T i odvedemo je u Tirsovu, i tu mi dr kaze da se cepici, koriste maximum do detetove 1,5-2 godine, a kasnije nikako jer moze da se desi da uticu na sexualnu orijentaciju kasnije.

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

clock-img

20.07.2011, 22:44

clock-img

magde

pencil-img

1463

meni najvise kad su mi deca imale temperturu spasilo EFERALGAN ali stvarno kod nas to pomaze i naravno mlaka voda sa sirce ili tusiram dete to bi sigurno kod nas pomoglo....

clock-img

20.07.2011, 23:09

clock-img

majathegreat

pencil-img

938

Bili smo na kontroli. Bolje su i uši i grlo, temperatura se snizila ispod 38 tek večeras nakon brufena. Prešli smo na brufen sirup da više ne iritiramo guzu sa čepićima. Panklav nastavljamo u malo manjoj dozi. Operil za nos, slez za grlo. Kada joj je spala večeras temperatura konačno je počela da se igra i uopšte ponaša kako treba. Jadna, sva je bila nikakva. Nadam se da će noć biti ok. Inače za temperaturu sad kao što rekoh brufen sirup po 5ml, mogu da dajem na 4h, ako je temperatura veća od 38. Ako nije prošlo 4h, a temp. se povećava kupanjac, pa da je ostavim tako mokru da se suši sama. To je savet, nisam još imala potrebe za tim, mada sam je prošlu noć malo mokrom pelenom tapkala..

clock-img

20.07.2011, 23:15

clock-img

Anoniman

Marku je oko 19h temp bila 38,7. Dala sam Brufen i kontam, šta sad? Visoka temp, treba bar 30min da Brufen prodeluje. Onda sam nasula vodu u kadicu, topliju nego inače da mu ne bude hladna, natrpala tonu igračaka i posela ga. On se igrao, a ja sam ga malo polivala vodom po leđima i stomaku, pa malo ostavila da se suši, pa polijem, pa se suši. Izvadila sam ga, dok smo se obukli on je već pričao punom parom, onda je odlučio da hoda, puzi, igra se, jasno je bilo da je temp spala. Merila sam oko 20h, 37,4. Od nekih 21.30 spava. Pipkamo ga mm i ja na smenu, mislim da nema temp. Kritično bi moglo biti oko ponoći ako se intenzitet rasta nastavi.
Z Brufen su mi naglasili u dečijoj bolnici da ako se daje samo on, mora proći 6h između dve doze, a ako se kombinuje sa Paracetamolom, onda 8h (tj, brufen - 4 h - paracetamol - 4h - brufen..., tako između dva brufena postoji razmak od 8h).

clock-img

20.07.2011, 23:33

clock-img

majathegreat

pencil-img

938

To za brufen sam pročitala ovde na temi i baš zbog toga sam posebno i pitala dr-a, a ona kaže može i samo brufen na 4h. Jbg sad.

clock-img

20.07.2011, 23:34

clock-img

Anoniman

Jesi kod Jele bila?
Možda su meni ovako rekli jer Marko još nema godinu? user posted image


< Poruku je uredio Tash -- 20.7.2011 23:35:17 >

clock-img

20.07.2011, 23:35

clock-img

majathegreat

pencil-img

938

Da.

clock-img

20.07.2011, 23:36

clock-img

Anoniman

Sve mi čudno, skroz je hladan, spava. Ja bih da mu izmerim temp, ali to zahteva odmotavanje pelene... razbudiću ga. 

clock-img

20.07.2011, 23:36

clock-img

magde

pencil-img

1463

a TASH od sta ima temperaturu sta doktore kaze grlo gnoj sta???