cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Temperatura (sirup i čepići)

  
clock-img

09.05.2011, 20:10

clock-img

choopa choops

pencil-img

9258

Uh al' sam se ispisala user posted image user posted image  user posted image

Moram da kazem da se M uopste ne ponasa kao da ga boli, ili kao da ga je boljelo uvo. I da je dobio jos i Operil Sprej da prska u nos od tog ORL doktora user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

clock-img

09.05.2011, 20:13

clock-img

minna

pencil-img

3196

O choopauser posted image Neka vam to brzo prodje! E sto je nezgodno kad svi imaju razlicita misljenja, samo da poludis i da ti naprave zbrku! Dobro je da nema vise temp.

clock-img

09.05.2011, 20:16

clock-img

Ana RR

pencil-img

34316

Choopa, ćerkica moje kume se pre neki dan požalila kako je nešto svrbi u uhu, moja kuma nije htela da se zeza i odvede je ne pregled, misleći da nije ništa. Međutim, doktor kaže upala uha. Niti je bolelo niti je imala T, ništa. Ponekad nema pravila.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

09.05.2011, 20:19

clock-img

Verus

pencil-img

11942

srce malo..bice bolje choopo, bas je zjb kad su mali pa bolesni...uvek se nerviram sto ne moze da mi kaze sta joj je, a bilo bi tako puno lakse...

Eto, nju sad opet boli levo uho, non stop ga cacka...budila se samo jednom, pa opet mislim da joj izlazi kutnjak sa leve strane. Tako je bilo i sa desnim, ja trcala kod dr. mislim OPET infekcija uha kad ono od zuba...uf

clock-img

09.05.2011, 20:28

clock-img

choopa choops

pencil-img

9258

Hvala user posted image

Eto vidjecemo sutra ako mu izadje osip onda je def bio virus, a ako ne onda cu biti sigurna da je od upale. A sto je najgore vrlo lako moze da se desi da kad nam ovo sve prodje, izadju jos i boginje user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

clock-img

09.05.2011, 22:37

clock-img

Anoniman

Rano ti je Choopa od subote do četvrtka za boginje. Proći će bar 10-14 dana, čak može i 3 nedelje, dok ne izbiju.

A ovo za lekare... ne znam šta da ti kažem. Nisam baš shvatila, jel sad prima injekcije ili pije sirup? Ispade da malo pije sirup, malo prima injekcije, malo pije sirup. user posted image Mukica.
Tako mali sme Operil u nos? Znam da za Olynth piše da sme tek od 2god. Ja ne volim Operil, izaziva mi glavobolju, pa ga ne stavljam ni deci.

user posted image

clock-img

09.05.2011, 23:50

clock-img

choopa choops

pencil-img

9258

IZVORNA PORUKA: Tash

Rano ti je Choopa od subote do četvrtka za boginje. Proći će bar 10-14 dana, čak može i 3 nedelje, dok ne izbiju.

A ovo za lekare... ne znam šta da ti kažem. Nisam baš shvatila, jel sad prima injekcije ili pije sirup? Ispade da malo pije sirup, malo prima injekcije, malo pije sirup. user posted image Mukica.
Tako mali sme Operil u nos? Znam da za Olynth piše da sme tek od 2god. Ja ne volim Operil, izaziva mi glavobolju, pa ga ne stavljam ni deci.

user posted image



A sta znam kad je krenula T ja pomislila odmah na boginje, racunam sta drugo moze da nas snadje kad smo nedavno virus prelezali user posted image

Da pio je jedan dan sirup Hemomicin, pa sutradan popio sirup i povratio i dobio inj Penicilina, i danas opet sirup Hemomicin i tako jos dva dana user posted image user posted image user posted image .

ORL nam prepisao neke druge kapi (Adrianol T Sol????user posted image ), a pedica nam rekla ni slucajno ne te, vec Operil P. I da pise na njima da smiju od druge godine. A njemu uopste ne curi nos, ne znam koji ce mu to andrak?!

Grozna situacija jer ne znam kome da vjerujem. Najbolje bi bilo da nisam isla u DZ uopste izgleda. Bas sam user posted image user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

clock-img

10.05.2011, 00:12

clock-img

Anoniman

adrianol t su i meni za M prepisali jos kad god, ali kao na stapic za usi, pa procistim nozdrve i malo stisnem da sa stapica ucuri u nos. Mozes misliti sta je ucurelo... Da ne lajem. Ja sam svasta radila sa Lukom, al kapi mu zaista nisam bas dugo stavljala, samo beli slez, ali njemu nikad nije islo na usi. Meni je orl rekla da stavljam kapi u nos da mi se odcepe usi, tako da su mu verovatno zato dali.
Sutra ste trebali na operaciju. Ili, to je vec ustvari danas. :)
Mi sutra u savetovaliste, M-u curi nos, evo poceo i da kaslje kako mu se sliva. :( polako zavrsavamo turu elidela, verovatno vakciina uskoro, pa pogorsanje, pa sve ponovo... :(
A ja nikako da stanem na noge, opet bolesna.

clock-img

10.05.2011, 00:17

clock-img

choopa choops

pencil-img

9258

IZVORNA PORUKA: Tash

adrianol t su i meni za M prepisali jos kad god, ali kao na stapic za usi, pa procistim nozdrve i malo stisnem da sa stapica ucuri u nos. Mozes misliti sta je ucurelo... Da ne lajem. Ja sam svasta radila sa Lukom, al kapi mu zaista nisam bas dugo stavljala, samo beli slez, ali njemu nikad nije islo na usi. Meni je orl rekla da stavljam kapi u nos da mi se odcepe usi, tako da su mu verovatno zato dali.
Sutra ste trebali na operaciju. Ili, to je vec ustvari danas. :)
Mi sutra u savetovaliste, M-u curi nos, evo poceo i da kaslje kako mu se sliva. :( polako zavrsavamo turu elidela, verovatno vakciina uskoro, pa pogorsanje, pa sve ponovo... :(
A ja nikako da stanem na noge, opet bolesna.



Odlozili su nam OP za 9.6. jos prije nekoliko jer je kao M kasljao recimo jednom u 7 dana i malo mu cruio nos, a za OP mora biti kompletno zdrav 21 dan prije. Tako da sumnjam da ce nam i sada odlozit, ako ne zbog ovoga, mozda zbog boginja ako su ih zakacili i tako user posted image Ma nikako da se sastavimo sa zdravljem. user posted image Znacu tek krajem mjeseca da li cemo ici ili ne. Ubi me ta neizvjesnost.

Koju vakcinu sad trebate da primite?
Ja se cudim kako sam zdrava do sad ostala s obzirom da su oni oboje bolesni vec mjesec dana. Ali vjerovatno kad oni ozdrave, onda mene ceka haos user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

clock-img

10.05.2011, 00:22

clock-img

Jele

pencil-img

1863

Uh Čupa, baš se sunce namučilo user posted image Da nije možda ono dečije 3 dana temperature pa prođe.... A Adrianol T je dr prepisivala Urošu kada je imao godinu i po iako piše za decu od 2 godine pa na više i ja sam eksplicitno pitala za to, ona reče nema veze samo da se ne daju duže od 4 dana...

clock-img

10.05.2011, 00:33

clock-img

Anoniman

treba da primimo infanrix 2 i 3 dozu i hepatitis onaj sto je isao sa 6 mes

clock-img

15.05.2011, 10:47

clock-img

Anoniman

Isplanirala sam vikend i zurku i put i sve .. Onda je vrag odneo salu i beba je dobila 39,5user posted image , jedva sam joj skidala , tusirasla do besvesti , brufeni cuda .. Leukocita mnogo , urin je bar u redu , pije palitrex na 6 sati .. 3 dana to sve traje i tek jutros posle kupanja u 03h i antibiotika i brufena je spavala do 07 i ustala bez temperature .. Ne mogu da verujem da je nema .. Danas ce nam stici rezultati urinokulture samo da potvrdimo terapiju ili da menjamo antibiotik ako je nesto sasvim drugo user posted image Eto .. Mrzim visoke T kod dece , mrzim

clock-img

23.05.2011, 17:21

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Da li se Dalsy sirup (ibuprofen) smije davati na 4 sata ili mora na 6, dijete 4,5godine 20kg?
Pitam jer na uputstvu piše 3-4 puta na dan?


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

23.05.2011, 17:22

clock-img

Anoniman

Na 6 sati, ili na 4 sata naizmenično brufen i paracetamol.

clock-img

23.05.2011, 17:27

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Onda sad može paracetamol, tnxuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

23.05.2011, 17:27

clock-img

Maya21

pencil-img

2923

U ekstremnim situacijama moze i na 3 sata...
Mi smo za uskrs Taletu davali na 3h jer mu je jedino brufen obarao temperaturu sa 40 na 38,5 na par sati... A nista drugo nije pomagalo... U da tadko kazem normalnim situacijama kombinuje se brufen i paracetamol na 4h ili samo brufen na 6h

clock-img

23.05.2011, 17:28

clock-img

Verus

pencil-img

11942

I mi smo Heleni na 3 sata po savetu lekara, ali joj se ni tad nije skidala T nego samo bi se malo snizila...i tako 6 dana non stop, boze kad se setim...

IZVORNA PORUKA: Maya21

U ekstremnim situacijama moze i na 3 sata...
Mi smo za uskrs Taletu davali na 3h jer mu je jedino brufen obarao temperaturu sa 40 na 38,5 na par sati... A nista drugo nije pomagalo... U da tadko kazem normalnim situacijama kombinuje se brufen i paracetamol na 4h ili samo brufen na 6h

clock-img

23.05.2011, 17:30

clock-img

Anoniman

Da, to je u ekstremnim situacijama, i mi smo davali na tri sata kad je dostizala 40 za trenuser posted image

clock-img

23.05.2011, 17:33

clock-img

Verus

pencil-img

11942

Bas je tesko kad su tako mali i bolesniuser posted image

clock-img

23.05.2011, 17:37

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Prošlo je 5 sati kako sam mu dala ibuprofen, sad ima 38 i neću mu dati ništa još jedan sat ako izdrži nek se malo bori organizam, stavila sam mu sirće na nogice i leži pije sokić, poslije ću ga u kadu.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

01.06.2011, 07:07

clock-img

New Mom

pencil-img

10345

Šiznuću! Sinoć KL iz sna vrišti. Uletim u sobu, dignem je, a dete gooori. Temp. 40 stepeni!user posted image
Dala sam noćas čepiće, nisam imala sipup nijedan, ali samo 0,5 obara. Jutros joj 38,8.
Ima dve varijante - ja sam se razbolela, kašljem kao asmatičar neki, a.li nemam T., a sa druge strane je pre 8 dana primila MMR. Ne znam može li tek sada da se ima toliko burna reakcija.
Sad spava, pa odosmo do dr.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

clock-img

01.06.2011, 07:28

clock-img

zoća

pencil-img

1957

NM imaš odgovor u vakcinama

clock-img

01.06.2011, 20:24

clock-img

New Mom

pencil-img

10345

Definitivna upala grla (opet), T. joj ne spada ispod 39,6. Ništa ne jede, samo leži u naručju i ćuti.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

clock-img

01.06.2011, 20:28

clock-img

Ana RR

pencil-img

34316

user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

01.06.2011, 20:31

clock-img

zoća

pencil-img

1957

tako je bilo i sa nama,to je bio početak da smo na kraju posle silnih antibiotika, završili sa curenjem uha a sve je krenulo od ždrela zato se ježim od temperature i grla

< Poruku je uredio zoća -- 1.6.2011 20:32:55 >