cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Temperatura (sirup i čepići)

  
clock-img

23.04.2011, 20:31

clock-img

Diabla

pencil-img

1013

A jaoooo, a htjela sam ti sinoc reci, no mi bbi glipo da pametujem, da joj je sigurno urinarna.... A daj joj uvu ili brusnicu da pije ako bude htjela, onako dok ne daju antibiotik. Mozda privatnici budu radili u ponedeljak. Jos se urinokultura ceka tri dana! E ebem mu misa kokotauser posted image Pa nek daju neki sirup sirokog spekra djelovanja, budale!

IZVORNA PORUKA: choopa choops

T i dalje preko 38.5. Nalazi odradjeni, streptokoka nema, CRP 20, urin kritican, ali kao sve u granicama normale ako je virus, a moze bit da je urinarna infekcija, ali treba raditi urinokulturu, a nista ne radi sutra user posted image Jbg.Ovo je vec treci dan, do ponedeljka cu da siznem.




_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

clock-img

23.04.2011, 22:23

clock-img

Anoniman

IZVORNA PORUKA: choopa choops

IZVORNA PORUKA: Tash

Pa da, mene realno manje boli iz ene nego iz prsta, ali mislim da je njima strašan taj momenat zatezanja ruke.



I ja mislim user posted image . Ja cu ih zamolit ako moze iz prsta, samo joj ih moram prvo dobro ugrijat. I nas dvije cemo same. MMa ni ne vodim, ne treba mi jos jedno dijete tamo, on pada u nesvjest user posted image user posted image

Pitaj nista te ne kosta.user posted image



Ma ko je pričao o mužu user posted image , ja vodila danas sama oboje dece. Marku iz pete, Luki iz vene. Moj hrabriša je samo rekao "Jaoj", i gotovo. Mnogo više je plakao na skidanje flastera posle kod kuće. user posted image Inače, rezultati odlični... o Tome ću u temi o alergijama i šarlahu...

clock-img

23.04.2011, 23:00

clock-img

choopa choops

pencil-img

9258

T spala...za sada, nadam se da nece opet skakat. Bare ne za vikend user posted image

Zoco ma ja idem privatno, mislim da ce radit u ponedeljak.

Diabla, ma meni i jesete frka zato sto mi se cini da ije obicna prehlada. Dobijes T i gotovo, vec mi se cini da ce se ovo vuci user posted image A znas kakav je dr K. ona ne dava antibiotik bas tako lako, maltene to joj je zadnja opcija. Kako ona kaze: "Necu da kljukam zdravo dete tabletama". Jos mi je rekla da ako joj nastavi T, a ne bude htjela jest, da je dovedem na infuziju user posted image user posted image No way!

Mishica se nije cula dok je vadila krv user posted image user posted image user posted image , ali je zato plakala kad je trebala da joj izvadi bris iz grla sa onim stapicem user posted image I sve je kasnije govorila: "ona pogana teta" user posted image
Tash bravo za rezultate user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

clock-img

28.04.2011, 20:52

clock-img

Diabla

pencil-img

1013

nemam vremena da citam unazad, ali david je dobio temp oko 8, i bila je 37.5, a sad je vec 38. da li da mu dam brufen prije spavanje jer ne znam hoce li skakati u toku noc? I da li se daje 2,5 ili 5 ml brufena? posto ce on za mjesec 2 godine. znam kad je bio beba da je 2, 5 ml pio

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

clock-img

28.04.2011, 20:57

clock-img

Anoniman

Draga, ide na kilažu, ako se dobro sećam malo manje od pola kilaže, možeš sigurno 5ml, ali ja nisam za to da mu daš dok nije 38.5. Probaj da ga držiš još malo budnim, pa mu onda daj ako dostigne 38.5 jer se organizam do te granice bori, i tako se stiče imunitet i jača se organizam. 

clock-img

28.04.2011, 20:59

clock-img

Maya21

pencil-img

2923

Brufen ide na pola kilaže, npr Tale ima 11kg i dala mu je sad kad je bio bolestan 5,5ml brufena. Nemoj mu davati ako nije preko 38,5

clock-img

28.04.2011, 21:00

clock-img

Diabla

pencil-img

1013

Hvala Nedjo! Znaci moze 5? On ima oko 15 kg. Ali ne moze da izdrzi, nervozan je, trebao je oko 8 da spava jer je popodne samo sat vremena spavao. A inace je od jutros kenjkav, tacno sam znala da ce se razboljeti- po cijeli da se mazio, a inace se nikada ne mazi. Jer ja ne umijem izmjeriti temp. dok spava, uvijek mi se izgica. 

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

clock-img

28.04.2011, 21:02

clock-img

Anoniman

N ima 17kg i dajem mu 8ml brufena, ako već ne može da izdrži možda da mu umesto 7ml daš 5 pa da ga staviš da spavauser posted image

clock-img

28.04.2011, 21:03

clock-img

Maya21

pencil-img

2923

Diabla možes i 7ml da mu daš slobodno user posted image a ako zaspi ti mu daj na šric, neće ni primetiti, moji se ne bude nikada kad im tako dajem user posted image

clock-img

28.04.2011, 21:05

clock-img

Diabla

pencil-img

1013

Pa tako sam i mislila, vec sam mu 2, 5 ml prpremila, jer ima 38.1. Sad cu opet izmjeriti. A ako nema vecu, onda cu ga leci, pa pipati u tou noci. Joj, imam neki strah kad temp krene po noci, a ja ne umijem izmjeriti, tj ne uspijem.  user posted image user posted image

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

clock-img

28.04.2011, 21:06

clock-img

Diabla

pencil-img

1013

Problem je sto ne umijem da izmjerim, nekako mi se iskoprca, okrece, i mucak! Zato su oni toplomjeri za uho zakon!

IZVORNA PORUKA: Maya21

Diabla možes i 7ml da mu daš slobodno user posted image a ako zaspi ti mu daj na šric, neće ni primetiti, moji se ne bude nikada kad im tako dajem user posted image



_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

clock-img

28.04.2011, 21:10

clock-img

Maya21

pencil-img

2923

zato su za to najbolji ili ti za uho ili oni digitalni toplomeri što izmere temperaturu za manje od minut. Mada, koliko se ja sećam ti u uho što idu, daju za pola stepena veću temperaturu ( nisam sigurna u ovo )...
A da ga uzmeš sebi na krilo pa ga samo spustiš posle merenja i davanja leka?

clock-img

28.04.2011, 21:14

clock-img

Diabla

pencil-img

1013

imam digitalni, ali svejedno mi pobjegne. uvijek me stah da se ne probudi. ima 37.9. nista, necu mu davati nista, pa ce samnom spavati, tatu cemo izbaciti. valjda cu osjetiti pod rikom ako bude gorio. a na spric mu uvijek i dajem. hvala vam puno. 

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

clock-img

28.04.2011, 21:30

clock-img

Mala Loojka

pencil-img

258

Zene ovde ima mnoooogo postova, a ja nemam vremena da citam :)
Pa bih vas zamolila ako neko moze da mi kaze sta da dam bebi(za 5 dana puni 3 meseca), ako slucajno dobije temperaturu, posto trebamo da idemo da se vakcinisemo... Koji sirup, cepici, koliko, sta, kako :)?

clock-img

28.04.2011, 21:43

clock-img

Maya21

pencil-img

2923

sestre obavezno kažu koliko i šta da daješ ako bude reakcije. Obično to bude paracetamol ili febricet, isto se daje u odnosu na kilažu. Npr ako beba ima 8kg daćes joj 4ml sirupa. To je to ukratko user posted image

clock-img

28.04.2011, 21:48

clock-img

Mala Loojka

pencil-img

258

Tnx ;)

clock-img

06.05.2011, 13:29

clock-img

choopa choops

pencil-img

9258

M OPET ima temperaturu. 39.5C od sinoc. Kad ce ovo da prestane??? L pa on, pa opet L, pa on. Vrtimo se u krug vec mjesec dana user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

clock-img

06.05.2011, 13:31

clock-img

JMPM

pencil-img

2751

Joj,pa sta je sad opet,choop bas vam se ne da user posted image .Nadam se da ce brzo proci user posted image

clock-img

06.05.2011, 20:31

clock-img

mejvis

pencil-img

1690

IZVORNA PORUKA: Mala Loojka

Zene ovde ima mnoooogo postova, a ja nemam vremena da citam :)
Pa bih vas zamolila ako neko moze da mi kaze sta da dam bebi(za 5 dana puni 3 meseca), ako slucajno dobije temperaturu, posto trebamo da idemo da se vakcinisemo... Koji sirup, cepici, koliko, sta, kako :)?



Do 6 meseci samo paracetamol a od 6 meseci može da se daje brufen. Količine uvek gledam sa uputstva. Sada mu dajem 1 kk na 4h i kombinujem ova dva ako neće da spadne.

clock-img

07.05.2011, 11:09

clock-img

choopa choops

pencil-img

9258

Jutros T dostigla 40C, pa smo isli kod dr (bila je neka na zamjeni) i dala mu je Hemomicin (sumamed) jer mu je grlo malo upaljeno, a lijevo uvo malo crveno. U ponedeljak na kontrolu kod nase dr a vidimo do kada cemo piti sirup i kakvo je stanje. 

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

clock-img

08.05.2011, 18:01

clock-img

choopa choops

pencil-img

9258

Cijeli dan juce i noc je imao 39.5/40C pa smo opet danas isli kod dr, opet ista, dala mu Penicilin 5 inj. Sutra na kontrolu kod nase dr. Ova kaze da mu je lijevo uvo upaljeno, iako on ne pokazuje da ga ista boli user posted image T konacno spala, vidjecemo sta ce nocas da bude user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

clock-img

08.05.2011, 18:08

clock-img

Verus

pencil-img

11942

choopa, zadnji put kad je H imala infekciju uha, bas je bila gadna, a vec kad je pokazala da je boli, bilo je bas poodmaklouser posted image   ajde nek brzo ozdravi!

clock-img

08.05.2011, 19:12

clock-img

choopa choops

pencil-img

9258

Hvala Verus user posted image

Ja se nadam da smo na vrijeme reagovali, i da je to pravi nacin user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

clock-img

08.05.2011, 19:19

clock-img

Verus

pencil-img

11942

Bice bolje od antibiotika sigurno!  Hajde javi nam lepe vesti sledeci putuser posted image

clock-img

09.05.2011, 20:08

clock-img

choopa choops

pencil-img

9258

Evo ovako da bi bilo jasnije pisacu od pocetka...

U cetvrtak vece M dobije temperaturu 39.5. Jedva je skinemo Paracetamolom. Cijeli dan u petak je varirala i do 40C, medjutim ja ga nisam vodila kod dr jer sam se bila pripremila da su boginje (bili smo u kontaktu sa djevojcicom u nedelju). Medjutim u subotu i dalje visoka T i ne spada, a osipa(boginja nema). Odvedem ga ja kod dezurne dr (koja je malo nepouzdana), ona pitsa sta je, ja kazem. Poslusa, pluca cista, pogleda uvo kao malo je upaljeno, pritom ga je ispritiskala bas, a on nije pojacavao plac niti pokazivao znakove da ga boli. Kaze i grlo mu je malo crveno i prepise hemomicin (Sumamed) sirup tri dana. Taj prvi dan M popoije bez problema. T i dalje konstantna, prodje poslije sirupa, ali opet krene cim prestane dejstvo lijeka. Sutra dan ujutru (nedelja) opet visoka T, slabo jede. Dam mu sirup na prazan zeludac, a ne smije nista da jede 2sata poslije. Ne smijem da mu dam Paracetamol. Zovem svekrvu da mu stavi cepic (ja ne mogu to user posted image ). Medjutim on nakon sat vremena kao povrati, ali vise kao zuto i kao pljuvacku. Svekrva me napici da ga vodim kod dr da nisma normalna sto radimo kuci bla, bla. Tamo kaze dr (ista od subote) sto smo ga doveli, sta mi ocekujemo da pocne da djeluje odmah...I kaze ako je povvratio Hemomicin da sad mora na Penicilin 5 kom. user posted image Primi on jednu dozu. Danas (ponedeljak) na kontroli kod nase dr. T spala jutors. Kaze ona ne vidi nista, da sumnja na nekakav virus kojega je jako puno ovih dana i to bas kod malih beba i da ona ocekuje da ce danas sutra da mu izbije osip user posted image Ali posto je vec dr tako rekla, da ona savjetuje da podjemo privatno kod PRL da vidimo sta on kaze. Mi privatno kod ORL on me pita za M kako je, ja kazem super, nije kasljao, Nije se "zalio" na bol, nema vise T. On gleda, gleda kaze hm vjerovatno je imao upalu u cetvrtak, ali sada jenjava, ali da isto nastavimo sa sirupom 3 dana i neke kapi u nos. Pri tom nam u nalazu napise da M boli uvo i da kaslje???user posted image user posted image I nasa dr sta ce, kaze da pije hemomicin, pa cemo vidjet u cetvrtak kakvo je stanje. Ali da joj javim ukoliko mu sutra izadje osip. Eto ne znam vise ni sama, tri doktora, tri razlicita misljenja. user posted image Bitno da T vise nema.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.