cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Temperatura (sirup i čepići)

  
clock-img

14.03.2011, 22:06

clock-img

*Alexx*

pencil-img

8067

Sad kad si spustila, nastavi vodom ako se opet tako visoko popne. Osip ce nestati, recimo za dan, ne secam se kako je bilo kod Andreja. Drzim palceve da vise ne bude tako visoka. I ako krene, odmah Brufen. Ne cekaj da ode tako visoko.:)

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

clock-img

18.03.2011, 12:29

clock-img

Jele

pencil-img

1863

Nemam vremena sad da čitam sve.... Pitanje: skidala sam Urošu juče temp čepićima eferalgana, plavi, ali piše za decu do 12 kg, on ima 17, je li mu to premalo? Rekla sam mm-u sve kako treba, ali mu je ova u apoteci dala te čepiće, valjda se povodila samo tile da ima skoro 2 godine, ali ne i 17kg, jel imaju 'jači' čepići?

clock-img

18.03.2011, 12:59

clock-img

Jele

pencil-img

1863

evo našla sama na netu:

Doziranje i način davanja lijeka
Kod djece, doziranje se treba temeljiti na tjelesnoj težini djeteta. Približna dob u odnosu na tjelesnu težinu navedena je samo kao smjernica. Vremenski razmaci između pojedinih primjena trebaju biti podjednaki tijekom dana i noći, po mogućnosti svakih 6 sati, a najmanje svaka 4 sata.

Supozitorij (čepić) primjenjuje se na način da se stavi u debelo crijevo.

Preporučena dnevna doza paracetamola iznosi oko 60 mg/kg u 24 sata, a primjenjuje se podijeljena u 4 doze, tj. oko 15 mg/kg svakih 6 sati.

Zbog rizika od lokalne toksičnosti, primjena supozitorija više od 4 puta na dan se ne preporuča, a trajanje liječenja rektalnim putem treba biti što kraće.

Efferalgan 80 mg supozitoriji mogu se primjenjivati samo kod dojenčadi tjelesne težine 4 do 6 kg (oko 1 do 4 mjeseca).

Efferalgan 150 mg supozitoriji mogu se primjenjivati samo kod dojenčadi tjelesne težine 8 do 12 kg (oko 6 do 24 mjeseca).
Efferalgan 300 mg supozitoriji mogu se primjenjivati samo kod djece tjelesne težine 15 do 24 kg (oko 4 do 9 godina).

Znači ovo podebljano znači da je telesna težina bitna, a dob je samo smernica... Onda mu treba eferalgan 300...

clock-img

18.03.2011, 14:03

clock-img

New Mom

pencil-img

10345

IZVORNA PORUKA: Jele

Rekla sam mm-u sve kako treba, ali mu je ova u apoteci dala te čepiće, valjda se povodila samo tile da ima skoro 2 godine, ali ne i 17kg, jel imaju 'jači' čepići?


Uvek naglasi koliko kg ima dete, to je smernica.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

clock-img

18.03.2011, 14:05

clock-img

Jele

pencil-img

1863

zvala apoteku, kažu ne postoje eferalgan čepići od 300 mg... jel'' neko davao deci febricet dečiji (200 mg)?

< Poruku je uredio Jele -- 18.3.2011 14:10:41 >

clock-img

18.03.2011, 14:06

clock-img

Jele

pencil-img

1863


IZVORNA PORUKA: New Mom

IZVORNA PORUKA: Jele

Rekla sam mm-u sve kako treba, ali mu je ova u apoteci dala te čepiće, valjda se povodila samo tile da ima skoro 2 godine, ali ne i 17kg, jel imaju 'jači' čepići?


Uvek naglasi koliko kg ima dete, to je smernica.



Kaže mm da joj je rekao....

clock-img

18.03.2011, 14:06

clock-img

Anoniman

NM, kako je KL?

Jele, i meni su isto dali pogrešne prošli put, a ja sam išla, i naglasila koliko ima kg, dakle, greškom su mi dali one slabije. Nije bio problem da zamenim kasnije.

clock-img

18.03.2011, 14:07

clock-img

Jele

pencil-img

1863


IZVORNA PORUKA: Nedja RR

NM, kako je KL?

Jele, i meni su isto dali pogrešne prošli put, a ja sam išla, i naglasila koliko ima kg, dakle, greškom su mi dali one slabije. Nije bio problem da zamenim kasnije.



ma ja sad zovem telefonom, u gradu je apoteka, ona kaže ne postoje od 300 mg...

clock-img

18.03.2011, 14:11

clock-img

Anoniman

Nisam kod kuće da vidim na mojima koliko imaju mg, ali mislim da je 150, a da su mi pre toga dali neke od 100, ako se ne varam.

clock-img

18.03.2011, 14:12

clock-img

New Mom

pencil-img

10345

IZVORNA PORUKA: Jele

zvala apoteku, kažu ne postoje eferalgan čepići od 300 mg... jel' neko davao deci febricet dečiji (200 mg)?


Eferalgan i febricet su isti lek - paracetamol, pa ti je svejedno.
Mada, probaj te čepiće, pa ako ne upali kroz 4 sata uzmi nešto jače (ali čekaj bar toliko da se ne pre dozira).
KL ima nešto preko 11kg, pa smo uzeli eferalgan od 150mg (a eto po starosti ne bi trebala).

KL je dobro, T se više nije vraćala, samo je potpuno nekako umrtvljena, samo i stalno joj se spava, bez energije je.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

clock-img

18.03.2011, 14:18

clock-img

Anoniman

Treba joj sad vremena da povrati snagu, za koji dan ćeš zaboraviti da je bila bolesnauser posted image

clock-img

20.03.2011, 07:49

clock-img

mejvis

pencil-img

1690

Kod nas sinoć 39,3! Gori dete. Dala mu brufen i ništa. Za 3h dala mu čepić eferelgan jer sirup paracetamol nisam imala. Na kraju odlučimo da odemo u hitnu. Pregleda ga dežurna doktorka na dečijem, grlo ok, pluća isto. Dobijemo uput za ušnog i za krvnu sliku. A pre dve nedelje je imao upalu uva i pio je plaveks pa doktorka kaže da sada ne bi trebalo da je uvo jer je pio plaveks. user posted image Kada smo se vratili dala mu sirup paracetamol i u 4h ujtru kašičicu sirupa i čepić, tako nam je rekla doktorka.
Od jutros je umereno vruć, nisam merila ali nema više od 38h.
Sve je to od vrtića, kako je krenuo nedelju dana ide pa nedelju bolestan....user posted image

clock-img

20.03.2011, 08:01

clock-img

Mishica 77

pencil-img

2433

Mica mala. Pa nastavi da mu daješ Paracetamol sirupić, bar na 6h. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

clock-img

20.03.2011, 09:07

clock-img

mejvis

pencil-img

1690

Tako ću da radim....samo da nije opet uvouser posted image

clock-img

20.03.2011, 13:32

clock-img

Anoniman

Mejvis, vlada virus. Grlo, uši, pluća čista, javlja se kašalj, curenje nosa i tempreatura (kod nekih ona dosadna 37,2, a kod nekih baš visoka, preko 39), traje 5 dana.
Ja sam pila antibiotike, bila bolje dan nakon početka terapije, Luka nije pio antibiotike, i bio je bolje već 2 dana nakon početka bolesti.
Srećno user posted image

clock-img

20.03.2011, 20:54

clock-img

mejvis

pencil-img

1690

Baš nam je to rekla pedijatar, koja nam je i prijateljica. Upala uva je slaba, zalečena od prošlog puta jer on lepo sisa a to ne bi mogao sa jakom upalom uva, a temperatura 39,2 nije od upale uva već od nekog virusa koji je zakačio u vrtiću. Na orl su nam dali penicilin injekcije 6 dana ali je pedijatar rekla da ne treba i prepisala nam baktrim 7 dana i neki sprej za nos "Nisita". Dajem paracetamol sirup na 4h i čepiće pred spavanje a najniže što sam danas izmerila je 38,2, kada se preznoji. user posted image I još je povratio sve sluz, ogromnu količinu. Pre povraćanja je jeo kašicu od višnje a to što je ispovraćao je bilo žuto.user posted image
Joj, nadam se da će biti bolje. Još ga baba čuva sutra a ona je žena sva u panici kako će operisana sa bolesnim detetom....
Hvala Tash...user posted image

clock-img

20.03.2011, 21:20

clock-img

jabudic

pencil-img

5894

IZVORNA PORUKA: mejvis

Kod nas sinoć 39,3! Gori dete. Dala mu brufen i ništa. Za 3h dala mu čepić eferelgan jer sirup paracetamol nisam imala. Na kraju odlučimo da odemo u hitnu. Pregleda ga dežurna doktorka na dečijem, grlo ok, pluća isto. Dobijemo uput za ušnog i za krvnu sliku. A pre dve nedelje je imao upalu uva i pio je plaveks pa doktorka kaže da sada ne bi trebalo da je uvo jer je pio plaveks. user posted image Kada smo se vratili dala mu sirup paracetamol i u 4h ujtru kašičicu sirupa i čepić, tako nam je rekla doktorka.
Od jutros je umereno vruć, nisam merila ali nema više od 38h.
Sve je to od vrtića
, kako je krenuo nedelju dana ide pa nedelju bolestan....user posted image


Isti slucaj sa nama sinoc, s tim sto nismo isli u hitnu, spala mu je temperatura tek u 3h od eferalgan cepica...

clock-img

20.03.2011, 21:27

clock-img

zoća

pencil-img

1957

evo i mi muku mučimo pije panklav a temperatura skače li skače pretežno u večernjim satima

clock-img

21.03.2011, 00:19

clock-img

Jele

pencil-img

1863

temp uvek skoči u večernjim satima... mi smo na kraju pili brufen i skidali oblogama od pola alkohol, pola voda... reče mi dr da je bolje davati paracetamol ako naravno uspeva da skine temp, jer je manje agresivan za stomak...

clock-img

21.03.2011, 11:29

clock-img

Kvrkac

pencil-img

226

Mi smo sinoc imali temp 39,1 dala sam joj cepic,skinula je...pila je vode i spala je..
Sada ima oko 38 user posted image
Doktorica nam je rekla da tako nastavim,da pije tecnosti,da joj nije pretoplo a ako bude velika a ne uspem da skinem da je tek onda vodim! user posted image

clock-img

22.03.2011, 12:59

clock-img

Kvrkac

pencil-img

226

Da li je iko imao problema sa cepicima ili problema od njih?

clock-img

22.03.2011, 14:11

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

u kom smislu problem?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

clock-img

22.03.2011, 14:47

clock-img

Kvrkac

pencil-img

226

Da ih tesko stavi ili da od njih bude crveno tamo ili slicnouser posted image

clock-img

22.03.2011, 14:49

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

pa ja sam uvek umakala u pavlovicevu mast i to je vecita borba bila da se stavi user posted image  luka je cak umeo da se napne pa izbaci cepic, placuci naravno, pa onda ja moram da mu drzim guzu...ja cepice mrzim i koristila sam ih bas kao poslednju soluciju

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

clock-img

22.03.2011, 15:06

clock-img

Kvrkac

pencil-img

226

Meni je dobro islo prvi put,al zadnja dva su prosla tako kao sto pricas  .....
al od njih nam brzo spadne pa zato stavljam user posted image