cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Temperatura (sirup i čepići)

  
clock-img

13.01.2011, 12:51

clock-img

SUPER MAMA

pencil-img

2363

Mihi ja sve tor azumem ali tesko je gledati kako dete se trese ko da ima groznicu ko prut.Da nisma zvala hitnu ja bi je i odnela u bolnici.Hval bogu bio je tada jedan jako smiren i stalozen pedijatar pa mi je jako lepo, fino i polako obajsnio sta da joj radim.

Posle toga je nasa pedijatrica kad je cula, zabranila d ajoj dajemo Brufen jer ga jako tesko podnosi.
Tada sma joj dala samo jednu dozu od 2,5 ml brufena, zamisli sta bi bilo da sam joj dala vise?

Ali normalno svako dete razlicito reaguje na lek.

clock-img

13.01.2011, 13:08

clock-img

mihi

pencil-img

4968

Naravno Super mama da nećeš davati detetu to što joj ne prija. U pravu si, to je individualno, nekoj deci smeta a nekoj ne. Pre dve godine je zbog hipotermije (pad temperature posle aplikacije leka) povučen Nimulid sirup iz upotrebe za decu. Videćemo šta će se dešavati sa Brufenom. Zanimljivo da već dugo nema ništa novi na tom polju. Pitah mm, on kaže svi lekovi koji su primarno antipiretici su veom toksični i već odavno se ne koriste. Sada se koriste ovi kombinovani analgetici sa antipiretičkim dejstvom.

clock-img

13.01.2011, 13:13

clock-img

SUPER MAMA

pencil-img

2363

Strasno mihi.user posted image
Ma samo deca da nam budu zdravi.

clock-img

13.01.2011, 13:35

clock-img

mihi

pencil-img

4968

To je najjjjvažnije od svega, mi smo se napatili za praznike, Miloš još iskašljava i slabo jedeuser posted image .

clock-img

13.01.2011, 13:38

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

ja sam jako zadovoljna bayerovim efferalganom (zlu ne trebalo)



_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

clock-img

13.01.2011, 13:40

clock-img

mihi

pencil-img

4968

Zar Eferalgan ne pravi UPSA?

clock-img

13.01.2011, 13:41

clock-img

*Alexx*

pencil-img

8067

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ja sam jako zadovoljna bayerovim efferalganom (zlu ne trebalo)




Zar efferalgan nije isto što i paracetamol? user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

clock-img

13.01.2011, 13:42

clock-img

mihi

pencil-img

4968

Jeste, Paracetamol je aktivna supstanca, a Eferalngan, Febricet zaštićena imena leka.

clock-img

13.01.2011, 13:50

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

Pa pravi upsa, ko je uoošte rekao Bayer user posted image
user posted image user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

clock-img

13.01.2011, 14:05

clock-img

mihi

pencil-img

4968

Ima još jedan Paracetamol sirup registrovan ali ne mogu da se setim proivođača? U Švajcarskoj sam kupila Nurofen sirup to je Ibuprofen i kao voda je ukus malina, nije onako grozan i lepljiv kao ovaj Galenikin. Ne znam zašto kod nas na tržištu nije registrovan valjda bi bio skuplji od ovog Galinikinog.

clock-img

13.01.2011, 14:13

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

da nije bosnalijek? ja od njih koristim one lysobact oriblete

user posted image


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

clock-img

13.01.2011, 14:16

clock-img

mihi

pencil-img

4968

user posted image

GSKuser posted image  

< Poruku je uredio mihi -- 13.1.2011 14:21:00 >

clock-img

13.01.2011, 14:20

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

aaaaaa
user posted image

poznato mi je

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

clock-img

13.01.2011, 14:21

clock-img

mihi

pencil-img

4968

Evo i slike konačno.

clock-img

13.01.2011, 15:08

clock-img

gagana83

pencil-img

6941

IZVORNA PORUKA: mihi

Naravno Super mama da nećeš davati detetu to što joj ne prija. U pravu si, to je individualno, nekoj deci smeta a nekoj ne. Pre dve godine je zbog hipotermije (pad temperature posle aplikacije leka) povučen Nimulid sirup iz upotrebe za decu. Videćemo šta će se dešavati sa Brufenom. Zanimljivo da već dugo nema ništa novi na tom polju. Pitah mm, on kaže svi lekovi koji su primarno antipiretici su veom toksični i već odavno se ne koriste. Sada se koriste ovi kombinovani analgetici sa antipiretičkim dejstvom.



Strasno!

Ja cekam da nas pedijatar dodje sa puta pa da vidim sta ce mi reci povodom ovoga sto se Uni desilo.



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

clock-img

13.01.2011, 15:19

clock-img

SUPER MAMA

pencil-img

2363

IZVORNA PORUKA: mihi

user posted image

GSKuser posted image  


Mihi ovaj moze da se kupi kod nas u apoteke?Panadol se samo zove a u osnovi je paracetamol, jel tako ili gresim?

clock-img

13.01.2011, 15:34

clock-img

Vučko.ba.

pencil-img

7065

ja inače koristim Bosnalijekov Paracetamol, ovaj gore što je Jeca postavila, međutim dr mi je neki dan rekla da kupim Dalsy jer je on ibuprofen i kao jači je nego paracetamol

elem nešto ne primjetih da je bolji al haj, bez čarapica sa sirćetom i loze nema ništa

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

clock-img

13.01.2011, 15:36

clock-img

SUPER MAMA

pencil-img

2363

elem nešto ne primjetih da je bolji al haj, bez čarapica sa sirćetom i loze nema ništa


U pravo si Vucko.I nama isto najvise pomaze alkohol ili domaca rakija.user posted image

clock-img

13.01.2011, 15:37

clock-img

Vučko.ba.

pencil-img

7065

user posted image

user posted image

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

clock-img

13.01.2011, 15:53

clock-img

*Alexx*

pencil-img

8067

Uf, sad bi mi prijala jedna kajsija..... pec peeeeec user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

clock-img

13.01.2011, 18:27

clock-img

mihi

pencil-img

4968

Jeste, Super mama, paracetamol je aktivna supstanca ali nije onako sladak i gadan kao Febricet pa i Eferalgan.

clock-img

19.01.2011, 21:19

clock-img

SareniVrabac

pencil-img

532

Zenice treba mi savet.... moj mali brat (ima 10god) ima jako visoku temp...39-40, tako varira... vodili su ga kod lekara i doktorka je rekla tati dovedite ga ponovo ako bude imao vecu temp...tata kaze gde vecu od 40, a ona gospodja izjavi ma, moze do 42user posted image user posted image user posted image .... znate li neki dobar babski recept za skidanje temp?

clock-img

19.01.2011, 22:23

clock-img

simke

pencil-img

2713

Opereš svinjsku mast u 9 voda(hladna voda),namažeš na prsa,staviš preko toga lanenu krpu(može i pamučna),preko foliju.
Druga varijanta: lavor što toplije vode,potopiš noge,a preko celog tela i lavora prebaciš čaršav,ćebe i sl.

clock-img

19.01.2011, 22:26

clock-img

tijana86

pencil-img

1082

Komovu rakiju mlaku , pa namocis carape i menjas, stalno, i grudi masiras. Mom Vuletu je to skidalo svaku temperaturu

clock-img

21.01.2011, 07:38

clock-img

Nensi*

pencil-img

6520

Vuk mi ima temperaturu prvi put...Pre pola sata je imao 37,7 sad sam mu merila ima 38...A zaspao je...Da li da ga budim i vodim odmah kod lekara ili da pratim da li skace i da cekam da se probudi?

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)