cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Temperatura (sirup i čepići)

  
clock-img

03.01.2011, 22:38

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

ja navucem u spric i odma u usta


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

03.01.2011, 22:38

clock-img

Diabla

pencil-img

1013

Ja sam Davidu morala dati posle 3 sata... jer je samo na kratko pala, pa onda jos vise skocila. Sad jos treba i preko noci da mu dajem antibiotik, pa smisljam kombinacije, poze, jao! Tripujem se da mu ne ode u dusnik, ako spric jace pritisnem! Eeeee jedan djed iz mog komsiluka je vazda govorio "Lakse je gvozdje gristi nego djecu podizati"user posted image A ja se pitala sta nije u redu sa njim...user posted image

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

clock-img

03.01.2011, 22:49

clock-img

*Alexx*

pencil-img

8067

I mi smo tu. T danas skočila, luduje, preko 38... dajem naizmenično Paracetamol i Brufen, ali sad u 20h Paracetamol uopšte nije spustio T, popela se do 39 user posted image Tuširala sam ga, drao se kao magarac, pa sam ga izmasirala alkoholom i vodom, i stavila čarape. I sad kao moron merim svakih 15 min T, kreće se oko 38.5, čekam ponoć da mu dam Brufen, valjda će mu skinuti.
Naravno, bili smo kod pedijatra, već dva puta, nema ništa, prehlađen, ali burno reaguje. Ma nosite se!


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

clock-img

03.01.2011, 22:50

clock-img

gagana83

pencil-img

6941

IZVORNA PORUKA: olga75

ja navucem u spric i odma u usta


I ja ovako radim.
Drugacije nema sanse.

Alexx,Diabla user posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

clock-img

03.01.2011, 22:51

clock-img

Anoniman

Uf user posted image

clock-img

03.01.2011, 22:52

clock-img

Anoniman

Alexx... Paracetamol... To je isto što i Febricet i isto što i Efferalgan, zar ne? Meni Luka ne reaguje na Febricet a reaguje na Efferalgan. user posted image Pitah dr, ona reče, "Isto je ali drugačije napravljeno!" user posted image Šta god to značilo. 

clock-img

03.01.2011, 22:55

clock-img

maja19

pencil-img

657

Nama Eferalgan odmah spusti temperaturu..i mi smo spricem daval sirup kad je bio mali...i kad je imao visoku temperaturu cesto smo ga tusrali i masirali nogice alkoholom, pa cak i namokrim carapice i obujem mu ih...kad se zgreju sve nanovo..

clock-img

03.01.2011, 22:55

clock-img

*Alexx*

pencil-img

8067

IZVORNA PORUKA: Tash

Alexx... Paracetamol... To je isto što i Febricet i isto što i Efferalgan, zar ne? Meni Luka ne reaguje na Febricet a reaguje na Efferalgan. user posted image Pitah dr, ona reče, "Isto je ali drugačije napravljeno!" user posted image Šta god to značilo. 



Ma da, isto. Sad se mm čuo sa drugaricom (troje dece), ona se živa ismejala na Paracetamol. Kaže da on ništa ne pomaže kad su visoke T, on se daje preventivno, kad je oko 37. Ne mogu da čekam ponoć da mu dam Brufen, daću mu sad u 23h, posle tri sata. Prokuvaće mu mozak. Ne vredi user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

clock-img

03.01.2011, 22:56

clock-img

Diabla

pencil-img

1013

Alexxuser posted image Mene samo noc plasi... Sta ako se uspavam, pa ga ne kontrolisem? A mm radi, dezurni. "Srecom" mama je tu, koja samo panici i place, kao da su mene i brata vukovi podigli, pa ne zna sta treba. Grrrr!!!!

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

clock-img

03.01.2011, 23:01

clock-img

Anoniman

Naviješ sat i staviš ga dalje, da moraš da se digneš da ugasiš alarm. user posted image

clock-img

03.01.2011, 23:13

clock-img

maja19

pencil-img

657

Ja sam nekako sigurnija u cepice kad mu prodje temperatura iznad 39..

clock-img

04.01.2011, 00:56

clock-img

choopa choops

pencil-img

9258

Ja nisam nikad dala cepice, niti znam kako se stavljaju. Strah bi me bilo i da ih stavim  user posted image user posted image
Inace i ja isto dajem siruop na spric, jer drugacije nema sanse da popije. Obicno kad ima tako visoku temperaturu, nocu bez problema popije, jer je valjda zedna pa joj onako u polusnu prija bilo kakva tecnost user posted image
Ja im dajem Paracetamol (bosna lijek), on joj uvijek skine T, a Eferalgna ne user posted image A to je sve isto sr, samo drugo pakovanje pa mi nije jasno zasto jednom djetetu odgovara ovo, a drugom ono??? I da i meni je pedica rekla da dam prvo Paracetamol, pa ako ne padne T, onda sledece ide Brufen i to najranije za 4 sata, pa onda opet Paracetamol za 4h ako zatreba...
Stavite im i kupus da snizite T. U carapu ili preko prsa.
Diabla sigurno imas onu knjigu iz DZ (plavu) u njoj ti fino pise kako se snizava T i ima bas dobrih savjeta.

Drzim fige da vam ozdrave klinci sto prije user posted image user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

clock-img

06.01.2011, 15:38

clock-img

Vučko.ba.

pencil-img

7065

temperatura mi je Meri pucala pravo
nikako nije htjela da ide ispod 37,5
sinoć ili jutros kako ko računa oko 2h temperatura 39,7 odmah sam joj dala dalsy, pola rakija pola voda, pa sam je istrala (jel se tako kaže), i čarapice sa sirćetom na noge
Mašala danas nema, antibiotik koji smo sinoć u 20h uključili počeo je djelovati (naravno dali su sumamed)

i da lukac djeluje ...lakše se diše a kuća se "uzmiriše"

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

clock-img

07.01.2011, 14:27

clock-img

Vučko.ba.

pencil-img

7065

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

Mašala danas nema, antibiotik koji smo sinoć u 20h uključili počeo je djelovati (naravno dali su sumamed)



nije je imala do noći , a onda je oko 20 časova bila oko 38
malo čarapice sa sirćetom, malo dalsya , onda došao vakat i za drugu dozu sumamameda,

samo da prođe ne mogu više majke  mi

a večeras (čula novi narodni lijek protiv kašlja ) ću "pokiselit sljedeće:
jednu oguljenu glavicu luka, malo je narezati al da se ne raspadne/ne rastavi glavica
stavi se u čašu, i prelije medom
stoji preko noći
ujutru se izvadi glavica i popije to

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

clock-img

12.01.2011, 14:33

clock-img

Dada81

pencil-img

2618

Čitam vaše postove i od ranije,pa se malo i tešim,ali opet,majka k'o majka,zaboravim na sebe kad je ovakav.Od sinoć vučemo neku temperaturu,37.9 pa 38.3 dalje nije išla,ali me zabrinulo..Ne kašlje,ne šmrcka user posted image ali su takve oscilacije da me to baš buni,sama se podigne i spusti u roku 10 min. Ne znam,očekujem mu gornje jedinice,mada još ništa ne vidim, da li može tako da vuče par dana tu temp.zbog zubića ?!? Nadam se da će me neko utešitiuser posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

clock-img

12.01.2011, 14:37

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

Dado , verovatno je pokupio neki virus , pazi samo na te skokove ako krene preko 38 obavezno mu skidaj . Temperatura od zubica retko ide preko 37 . Znam da te nisam utesila ali ovo ludo vreme virusi obozavaju . 

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

12.01.2011, 14:38

clock-img

*Alexx*

pencil-img

8067

Dado, ja te neću utešiti - kad postoji T, a nije respiratorno, može biti urinarna infekcija. Ja bih otišla redovno, kod svog pedijatra. Eventualno izvadila krvnu sliku pre toga.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

clock-img

12.01.2011, 15:18

clock-img

Jele

pencil-img

1863


IZVORNA PORUKA: Dada81

Čitam vaše postove i od ranije,pa se malo i tešim,ali opet,majka k'o majka,zaboravim na sebe kad je ovakav.Od sinoć vučemo neku temperaturu,37.9 pa 38.3 dalje nije išla,ali me zabrinulo..Ne kašlje,ne šmrcka user posted image ali su takve oscilacije da me to baš buni,sama se podigne i spusti u roku 10 min. Ne znam,očekujem mu gornje jedinice,mada još ništa ne vidim, da li može tako da vuče par dana tu temp.zbog zubića ?!? Nadam se da će me neko utešitiuser posted image



Da mu grlo nije upaljeno?
A što se tiče visoke tem i povezivanja rasta zuba u vezi sa tim nama dr reče da ne može tolika temp od rasta zubića već možda od neke virusne ili bakterijske infekcije jer oni kada im rastu zubići svašta trpaju u usta pa tako i pokupe svašta...

clock-img

12.01.2011, 15:48

clock-img

Dada81

pencil-img

2618

Malo je spavao,ali ne mnogo..Drage moje,hvala vam..Čim muž stigne s posla,idemo dr,pošto je to kasno,valjda nas''zapadne''neko dobar...Baš me brine.Činoi mi se da nije grlo,a da je ludo vreme,to jeste,a nadam se da nije od tih stvari što trpa u usta.Sad mi je u rukama,pa ne dozvoljava kuckati.Bori se i on duša moja,nije da je malaksao,igra se,nervozan jesteuser posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

clock-img

12.01.2011, 15:52

clock-img

bebablue

pencil-img

1488

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Dado, ja te neću utešiti - kad postoji T, a nije respiratorno, može biti urinarna infekcija. Ja bih otišla redovno, kod svog pedijatra. Eventualno izvadila krvnu sliku pre toga.



Upravo tako, Simona je pred NG dobila iz cista mira temp., bila malo placljiva u toku noci i sutradan nista, zvala sam dr, ona je rekla da ako ne bude imala ceo dan temp., da zaboravim na to, a ako bude imala da je donesemo da je pregleda, jer bi trebalo urin da se da na analizu, dan nakon nemanja temp dobila je virusni osip.


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

clock-img

12.01.2011, 15:57

clock-img

lanajelena

pencil-img

7467

Dado ako mu je T samo do 38,3 ja na tvom mestu ne bih isla u DZ da tamo navuce nesto ozbiljnije,do 38,5 se ni ne spusta T

Sto se sirupa tice dok sam L davala kombinaciju paracetamola i brufena T joj je rasla na tri sata,od kad dajem eferalgan dam sirup i mirni su po 8 sati

clock-img

12.01.2011, 16:31

clock-img

gagana83

pencil-img

6941

I mi vucemo temperaturu od preksinoc.Najvise je isla 38.5. Nikakve druge simptome nema osim slabijeg apetita.
Juce sam joj radila krvnu sliku koja je Bogu hvala dobra,osim hemoglobina koji je standardno los.
Danas bili kod lekara,kaze upala grla.
Preksinoc,kad sam primetila da ima temperaturu dala sam joj paracetamol i on joj je vrlo brzo spustio T. Ali juce nije reagovala na njega pa smo presli na Brufen sirup.
Dosta nam pomaze i senf na carapice,po savetu Usamljeneuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

clock-img

12.01.2011, 17:08

clock-img

Dada81

pencil-img

2618

Znači,uzeti i sirup Brufen,neka ima u kući,pa primetim i ja Paracet.i ne drži dugo.Lanaj.bojim se malo i ja otići u javno zdravstvo,baš zbog ovih virusa,ali sama ne mogu da''provalim''da li je grlo upaljeno.Ne znam smem li ja stavljati mu rakiju,masirati ga,nešto na nožice,tipa sirćeta ili senfa?
Oscilacije u temp. su katastrofa.Gagana,nadam se da će biti dobro.user posted image svima

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

clock-img

12.01.2011, 17:22

clock-img

SUPER MAMA

pencil-img

2363

Ja moram reci kad je u pitanje Brufen ne daje se ako temperatura ne prelazi 38,5...39.
izgorela sam se na svojoj kozi zadnji put kad je Monika imala temperaturu 39 ja joj dala temperatura joj pala u roku od pola sata ali dete je pocelo da se trese ko prut.izmerila sma joj temperatura 35 pa sam je grejala ljudi moji.
Zvala hitnu imam poseban broj za savete pedijatar mi je rekao d aje dete prezivelo temperaturni sok zbog naglog pada temperature.
Odma me je pitao dali sma dala Brufen jer je veoma jak i zna da reaguje ovako.
Onda me je savetovao d aje ugrijem da je masiram i d aje stavim uz moje telo  jer tako najbolje s epovecava temperatura tela.
I u roku od 20 minuta temperatura je dosla u normali.
Takodje mi je rekao tada doktor preko telefona da bolje je postepeno skudam temperaturu nego naglo i d aje bolji paracetamol u kombinaciji sa tusiranjem i utrljavanjem tela razblazenim alkoholom, znaci na pregibila ali nikako glava jer alkohol brzo isparava pa moze da beba udise i da je osamuti.
Ne preporucuje se bebama mladjim od 6 meseci da se utrljava razblazeni alkohol, to mi je tada rekao pedijatar u hitnoj preko telefona.
Monika je lose odreagovala na Brufen zato ovo pisem da znate nedaj boze.

< Poruku je uredio SUPER MAMA -- 12.1.2011 17:24:34 >

clock-img

12.01.2011, 17:27

clock-img

Diabla

pencil-img

1013

Jao SM, moja mama je bila u pravu. Ona je meni to isto rekla, a ja joj se rugala da je to nemoguce. Uzas, bas sam se najezila. Jadna monikicauser posted image user posted image




_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.