cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Temperatura (sirup i čepići)

  
clock-img

29.12.2010, 11:27

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

ondaK ništa, daj šta daš, ali odmah mu stavi sirće na noge. Veruj mi...da mu ne skoči temp u snu! već je visoka

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

clock-img

29.12.2010, 11:28

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

febrilne konvulzije - fras

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

clock-img

29.12.2010, 11:31

clock-img

VERA980

pencil-img

50


IZVORNA PORUKA: Jeca RR

febrilne konvulzije - fras


jezik pregrizla,nece to na mog misauser posted image

clock-img

29.12.2010, 11:32

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

ma niko nije ni rekao da hoće...ne daj Bože, ali to su večiti strahovi mama, pogotovo male dece, pa je verovatno to zato olga i pomenula...ja sam uvek strahovala od toga

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

clock-img

29.12.2010, 11:34

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

ako je temperatura jako visoka ili ako jako brzo skoci mogu da se jave konvulzije ( fras) pogotovo ako  u  porodici ima nekoga ko je imao febrilne konvulzije treba biti jako oprezan.


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

29.12.2010, 11:36

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

ja sam po prirodi panicar , ne zameri mi , moje dete je islo kod dr kad je temperatura bila 37,8 jer sam uzela da je poslusam i cula trista svasta. 

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

29.12.2010, 11:45

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

ja sam tip majke koji odmah ide kod lekara sa detetom! čak i kad nema temp nego je slinav i kaslje. Pisah vec mnogo o tome po forumu

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

clock-img

29.12.2010, 13:43

clock-img

Anoniman

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ja sam tip majke koji odmah ide kod lekara sa detetom! čak i kad nema temp nego je slinav i kaslje. Pisah vec mnogo o tome po forumu



ja sam ishla dok su kashljale i kijale...i poslali su me kuci..jer su vesele i jedu..i imaju urednu stolicu...a one sve gore jedu, sve vishe spavaju, sve jache kashlju...i nikom nishta... Neznam vishe shta da radim user posted image

Prebacitju ovo u spisak i razgovore rr mama

clock-img

29.12.2010, 22:28

clock-img

choopa choops

pencil-img

9258

Ja mojima ne snizavam ukoliko ne predje 38C ispod pazuha. tek onda dam Paracetamol i lagano tusiranje mlakom vodom (ne po glavi, samo tijelo). Ukoliko ni onda ne pada, tek onda davam Brufen. Jednom prilikom je L povratila Paracetamol, a ja nisam bila sigurna da li je odreagova, pa sam isla u bastu u 2h po noci da uberem kupus (rastan). Stavila sam joj ga na noge i obula carape, a jedan list sam joj stavila preko prsa. T je spala.
Kod nas takodje ne preporucuju alkohol za snizavanje temperature djeci.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

clock-img

30.12.2010, 09:59

clock-img

mihi

pencil-img

4968

MIslim da beba od 6m sa 39, mora sto pre kod lekara. Ja sam u traumi od urinarnih infekcija jer se to Milosu dogodilo i kad cujem da beba ima temperaturu sva se prepadnem. U časopisu moj pedijatar ima super članak o temperaturi i skidanju temperature kod male dece, ako je on line postaviću ga ovde. Kažu da je alkohol napuštena metoda ali tuširanje može.

clock-img

03.01.2011, 19:18

clock-img

VERA980

pencil-img

50

Uspela sam da mu nakon par dana spustim T uz pomoc cepica eferalgana i obloga od razblazenog sirceta,a sada je poceo da kasljuca! user posted image Bili kod dr ali je rekla da mu je samo grlo malo crveno,pluca i usi ok.Provarili mokracu,opet sve ok,tako da nije dobio nikakvu terapiju sem saveta.user posted image Mislila sam da mu mozda dam sirup?

clock-img

03.01.2011, 20:14

clock-img

VERA980

pencil-img

50

user posted image

clock-img

03.01.2011, 21:49

clock-img

Diabla

pencil-img

1013

Na receptu za Ibuprofen pise da se djeci od 1-2 god daje 2,5 ml, a ne znam zasto, ali meni u glavi se mota da se daje 5ml. David ima upalu uha, ne slini, ne kaslje. Isli smo kod dr i prepisala mu je Eritromicin, nista nije rekla za vatru. Ali kako je skocila oko 5.30 na 38.5, ja sam mu dala 2,5 ml ibuprofena. Vec za 3 sata mu je skocila na 39.4... Kao da ne djeluje. Ne znam sta da radim.... 

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

clock-img

03.01.2011, 22:02

clock-img

Diabla

pencil-img

1013

I da li skidati temperaturu ako je visoka u sred noci ako dijete spava i kako? Anyone?user posted image

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

clock-img

03.01.2011, 22:06

clock-img

LillyT

pencil-img

3918

Joj Diabla user posted image
Ne znam šta da ti kažem, kolika mu je temp?


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

clock-img

03.01.2011, 22:07

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

Diabla , obavezno skidati temperaturu i ako dete spava . Brufen sirup se daje na 6 sati a izmedju ( 3 sata ) se moze dati eferalgan/ Mogu i mokre carapice na stopala a moze i pokvasena pelena , umota se gornji deo tela pelenom a preko nje suv peskir i to stoji pet - deset minuta . Koliko vidim dobili ste i antibiotike , posle 2 -3 doze temp. obicno spadne

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

03.01.2011, 22:14

clock-img

Diabla

pencil-img

1013

Olga hvala. Evo sad se vrtim unazad, citam tvoje postove. Vidim da si ljekar pa mi odmah srce na mjestuuser posted image user posted image Hvala puno, sjecam se i savjeta za moje upale uha(sto nas hoce).

Nego, jednom je imao jako veliku temp sa 6 mj kada su zubici izbijali. posle toga je ima 2 puta i to kao reakcija na vakcinu, ali nije prelazila 37.7, tako da mi je sve ovo nepoznanica. Bojim se toga sto je velik i svjestan, cim vidi kasicicu od sirupa krene histerija. Preko noci cu probati da mu dam sa spricem antibiotik.

A sta se stavlja na carapice? Voda ili sirce? i da li cisto sirce ili se razblazi sa vodom? I smijem li mu to obuci oko ponoci da tako spava do ujutro?

E da, i temperaturu sam mjerila aksilarno.


< Poruku je uredio Diabla -- 3.1.2011 22:17:02 >


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

clock-img

03.01.2011, 22:18

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

Razblazi sirce mlakom vodom , moze i samo voda ali nemoj mu drzati do ujutru , ostavi 5 - 10 minuta pa skini da se nozice osuse pa za desetak minuta ponovo. Ako nece sirupe samo ti njemu spricem uz obraz da ne ispljune ili povrati

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

03.01.2011, 22:21

clock-img

Anoniman

Diabla, ja Luki dajem 1 kk Brufena. To je 2,5ml, čini mi se.
Kada tako brzo skače (u malim razmacima), kombinuješ Brufen i Efferalgan na 4 sata. Možeš u čarapice staviti narendani krompir, nama pomaže.

clock-img

03.01.2011, 22:24

clock-img

Diabla

pencil-img

1013

"> user posted image

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

clock-img

03.01.2011, 22:28

clock-img

Diabla

pencil-img

1013

Eferalgan sad bacih, istekao mu rok. Kupila sam ga kad se David rodio, nisam ga ni iskoristila.

Jao Tasho, blam me je pitati ali kako staviti ovom mom grmalju cepic u guzu, a da se ne iskoprca. Jak je kao konj. Sad cu pripremiti carapice za noc. Uf! hvaaalaa!!!

IZVORNA PORUKA: Tash

Diabla, ja Luki dajem 1 kk Brufena. To je 2,5ml, čini mi se.
Kada tako brzo skače (u malim razmacima), kombinuješ Brufen i Efferalgan na 4 sata. Možeš u čarapice staviti narendani krompir, nama pomaže.



_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

clock-img

03.01.2011, 22:30

clock-img

Anoniman

Nemoj da te je blam. NEMAM POJMA! Nikada nisam uspela da ga stavim Luki, i digla ruke od toga! Ja stavim, on ga izbaci. Kaže mi mama, "Ti stavi pa drži malo unutra, pa neće izbaciti"... a-ahaaa... opet je izbacio.
Ja uvek uz sirupe za temp dajem i probiotik inače sledeći dan ima i proliv...

clock-img

03.01.2011, 22:32

clock-img

Mishica 77

pencil-img

2433

Kafena kašikica je 5ml.
I jeste dobitna kombinacija Brufen sirup '+ Febricet sirup... kad ne pomeže samo jedno.... naizmenično. Brufen na 8h, Febricet na 6h.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

clock-img

03.01.2011, 22:34

clock-img

Anoniman

Meni rekoše kad je frka, par dana može da se daje naizmenično na 4h. Recimo kad je Luka imao laringitis, pa temp skoro pa ni ne pada, ali ga ti lekovi drže svesnim (da ne ide iznad 39). 

clock-img

03.01.2011, 22:35

clock-img

Anoniman

IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Kafena kašikica je 5ml.




Imam dve vrste kašicica, manje i veće. user posted image Ja to premerim kad su bolesni, zato nisam bila sigurna kolika je. user posted image