cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Temperatura (sirup i čepići)

  
clock-img

15.12.2010, 13:37

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427

Da ja sam mislila da je mozda malo, al nisam htela da preteram jer joj do sada nisam ni davala ( jednom nesto malo preventivno posle vakcine)

Kako ste merile Temp. ?
Ja sam joj sad ispod rukice stavila , jer kazu da u guzu pokazuje vise???

clock-img

15.12.2010, 13:38

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

Jeco možda da ovaj post staviš na prvu stranu da se ne zagubi



Da , ja sam  sad po netu trazila jer ovde nigde ne pise!

clock-img

15.12.2010, 13:40

clock-img

Vučko.ba.

pencil-img

7065

Anck ja uvijek mjerim pod pazuhom i to živinim toplomjerom nekako mi je najsigurnije

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

clock-img

15.12.2010, 13:45

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

ja imam toplomer na uho, koji mi pokazuje isto kao pod pazuhom...vise puta sam ga testirala

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

clock-img

15.12.2010, 13:46

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

Vucko hvala, nekako sam ubacila ovu info u prvi post

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

clock-img

15.12.2010, 13:48

clock-img

Vučko.ba.

pencil-img

7065

i taj je dobar što ide u uho, odstupanja su čini mi se kod svih digitalnih
+/-0,1 stepen, al ja volim živu user posted image

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 15.12.2010 13:49:18 >


_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

clock-img

15.12.2010, 13:57

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427

I ja mislim da je ziva naj tacnija ali dugo meri , a bebe su nemirne pa sam uzela digitalni!

clock-img

15.12.2010, 14:24

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

i taj je dobar što ide u uho, odstupanja su čini mi se kod svih digitalnih
+/-0,1 stepen, al ja volim živu user posted image



meni je apsolutno svaki put pokazao isto, bez odstupanja...bas sam se iznenadila, ali je tako. A izmeri za sekund, doslovno user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

clock-img

26.12.2010, 07:24

clock-img

indy_25

pencil-img

4228

Jutros se probudim i pipnem Saru ona vruca izmjerim temp. u guzu 38,2. Napravila sam joj caj i popila je i razgolicila sam je obukla joj  samo u bodi kratkih rukava. Evo upravo je zaspala. Najgore mi je  sta ako se razboli puno a prekosutra bi trebale da idemo na put. Nikad nije imala temp. do sada. E sad kontam da cekam do 38,5 pa onda da reagujem i narodnim ljekovima i cepicima. U sirupe nesto odavno ne vjerujem sinu nijedan moguci sirup nije pomogao osim cepica i obloga. Ali uvjek sam kod njega cekala da temperatura dostigne do 39 pa bi dala cepi a do tada nista.

clock-img

26.12.2010, 07:37

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Ni ja Indy ne skidam do 38, ako krene rasti onda sirup paracetamol, čepić ako pređe 39.
Ne mora značiti da ti Sari neće pomoći sirup, možda je bolje početi sa sirupom ako ne padne od njega T, onda staviš ćepić...ne znam opet razmisli jer čepići su mnogo jači.
Želim vam brz oporavak i da sretno doputujete u naše krajeveuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

26.12.2010, 07:54

clock-img

indy_25

pencil-img

4228

Lu hvala evo sad je pipam i hladna mi je mozda su zubi nemam pojma user posted image   al kad su joj nicala ova dva nije imala T , vidjecu kasnije hoceli se povecavati. Ma svakako i nemam sirupa kuci a ovdje samo govore da cepic treba niko mi nije spomenuo sirup kad sam pitala na kontroli koje lijekove je potrebno imati u kucnoj apoteci za bebu.. Ali ja cu ipak pustiti da dodje do 39 pa onda cepic jer mislim da tijelo treba da proba da se izbori samo ako je neki virus a ako ne ide onda cepic.  a do tada cu mlakim oblogama da joj umotavam ruke i  noge senf isto na noge je dobar to mi je pomagalo kod Denija.

< Poruku je uredio indy_25 -- 26.12.2010 7:56:08 >

clock-img

26.12.2010, 09:32

clock-img

indy_25

pencil-img

4228

Evo sad sam mjerila T joj je 38,4 jos joj nista nisam davala osim sto pije puno tecnosti. Uopste ne izgleda ko da ima T vesela je i igra se skace prica jedino sto je vrela kad je pipnem. Sacekacu jos malo pa ako se poveca jos dajem joj cepic. Nego imam cepice od 60 mg i od 100 mg e sad pise djeca koja su blizu 10 kg da mogu od 120 mg jel onda smijem da joj dam ova dva od 60 jedan za drugim.

clock-img

26.12.2010, 09:34

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

Indy , kako si merila ispod pazuha ili rektalno? Ako je ispod pazuha onda stavi jedan pa tek nakon dvadesetak minuta drugi , da bi se prvi lepo resorbovao 

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

26.12.2010, 09:35

clock-img

indy_25

pencil-img

4228

Olga mjerila sam joj u guzu uvjek joj tako mjerim sta cu sada jel tako kako si mi rekla ili user posted image

clock-img

26.12.2010, 09:39

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

Ako je u guzi 38,4 onda je ispod pazuha 37,4  , znaci samo je povisena pa sacekaj sa cepicima

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

26.12.2010, 09:41

clock-img

indy_25

pencil-img

4228

Olga necu joj davati cepic sve dok ne dodje do 39 mislim ispod pazuha (posto u guzi mjeri za stepen vise) Sada cu staviti joj senfa na nogice ako pomogne.

clock-img

26.12.2010, 09:45

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

Mariji jako tesko silazi temperatura i cim predje 37,5 ide u nebesa i do 39 pa sam ja uvek u panici kad pocne da se penje . Uglavnom sam ocajna kad dobije temp ali nikad nisam probaja senf nego sam stavljala i rendani krompir u carapice , jako joj se nije svidjalo ali mi se cini da je delovalo


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

26.12.2010, 09:48

clock-img

indy_25

pencil-img

4228

Kuburila sam sa T sa sinom sve dok nije operisao krajnike pa sve do njegove 5 godine od njegovih 6 mjeseci cini mi se svaki mjesec. Pricala sam vec da je imao meningitis  jedva prezivio kad je imao 6 mjeseci i od tada su nase muke pocele sa upalom grla i T. Najbolje mi je pomagalo posto su mu T bile prilicno visoke nikad blaga T. Cepic, zatim tusiranje pa poslije toga obloge na noge i ruke jedino tako bi mu T spadala drugacije nikako.

clock-img

26.12.2010, 09:56

clock-img

Anoniman

Žene, treba mi pomoć!

Pre dva dana oko 17 h Neša je pao i baš pošteno udario glavu. Malo plakao, i posle ga nije boleo, nema ni čvorugu, al pao je sa stolice.
Tu noć je jednom povratio, ali se pošteno prejeo za večeru, i pio mleko u trenutku kad je počeo da povrača, oko 4 ujutru.
Sad sam mu izmerila 37.7.

Da li to može da bude povezanouser posted image

clock-img

26.12.2010, 09:57

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

Nedjo , ne verujem da je povezano , verovatno je uhvatio neki virus user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

26.12.2010, 10:00

clock-img

Anoniman

Ne verujem ni ja, ipak je prošlo oko 40 sati otkako je pao...a sa druge strane, ide u vrtić a još nijednom nije bio bolestan (3 meseca), pa virus ne bi bio neobičan...
Hvala olga, pratiću, pa ću videti da li da ga vodim kod lekara.

clock-img

26.12.2010, 10:01

clock-img

mihi

pencil-img

4968

Ne verujem Neđo, kada padnu deca povraćaju eventualno zbog edema mozga i to je centralno povraćanje koje je takvo da deca i deset puta od jednom povrate. Ne bi trebalo da ima temperaturu. Prati ga pa ako još povraća svakako ga odvedi kod pedijatra.

clock-img

26.12.2010, 10:03

clock-img

mihi

pencil-img

4968

NIje razlika u temperaturi pod pazuhom i guzi ceo stepen nego 0,3 do 0,5.

clock-img

26.12.2010, 10:03

clock-img

Anoniman

Mihi,nije od tad uopšte povraćao,malo mu je slabiji apetit,ali jede i dalje...
Hvala puno,baš sam se prepala u jednom momentuuser posted image

clock-img

26.12.2010, 10:07

clock-img

mihi

pencil-img

4968

Ne brini to se mom starijem sinu vi[e puta de[avalo, padne po podne u toku noći povrati, ujutru temperatura, biće sve ok, dečije bolesti.