cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Temperatura (sirup i čepići)

  
clock-img

02.11.2010, 09:37

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

Evo i jutros temperatura user posted image , celu noc je bila povisena a jutros preko 39. Danas treba da budu rezultati krvi i mokrace pa cemo videti. Sad se plasim da nije upala pluca , kaze mi prijateljica da je u novosadskim vrticima bas ima dosta ovih dana a tata nam radi u skoli u NS pa ... ma ne znam. Mokracu smo lovili od pet jutros i nije piskila do devet , nadam se da su primili uzorak u dispanzeru.


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

02.11.2010, 09:58

clock-img

lanajelena

pencil-img

7467


IZVORNA PORUKA: Tash



Mislim da Luka neće videti vrtić jedno 2 nedelje!





Zbog vrtica smo bili svi bolesni tri nedelje nismo mogli da mrdnemo a Dusan najgore prosao...sad vladaju boginje i razne bolesti nece Lana videti vrtic do proleca user posted image

clock-img

02.11.2010, 13:51

clock-img

mihi

pencil-img

4968

Jeco taj Str. beta hemolitikus iz grupe A je uslovno patogen, meni su na humanoj mikrobiologiji rekli da se to ne leči, e sads otkud znam ako si ti imala baš problema zbog toga.....

clock-img

02.11.2010, 13:52

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

ma nisam mogla da progutam pljuvacku...potpuno zacepljeno grlo user posted image  umirala sam od bolova. pa antibiogram je pokazao da je osetljiv na penicilin i eritromicin. posle 2 leka mi je bilo bolje....

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

clock-img

02.11.2010, 13:53

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

a kad guglas vidis da je on izazivac npr sarlaha...

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

clock-img

02.11.2010, 14:26

clock-img

bokicans

pencil-img

1949

Joj bre i moja Nadja tem od cetvrtka,išla joj je do 39.2bili smo kod dr ,kaze virus .Temperatura do nedelje,mi odemo ponovo u nedelju ,nema ništa na plucima kazu crveno grloali malo,ali za svaki slucaj da joj palitrex tem i dalje,kasalj se malo smirio ,inhaliram je fiz ras.sada su se malo tem proredile juce poslepodne vec nije imala ,alii mala nocas 37.7sama joj je pala i od tada nistauser posted image .Još komsinica javi mala joj ima virusnu upalu pluca,kazu vrtici puni dece sa upalom pluca,a ja sad u deveti sa dvojkama,Jako sam se uplasila,Ni Nadja nece videti više vrtic do proleca!

clock-img

02.11.2010, 15:29

clock-img

mihi

pencil-img

4968

U pravu si ja sam greškom počitala da su ti našli iz grupe B . Zaista je A izazivač angine, šarlaha.....

clock-img

02.11.2010, 15:34

clock-img

mihi

pencil-img

4968

To si dobila od Luke, deca koja idu u vrtić su rezervoar Str. beta hemolitikusa iz grupe A. Dobro je što se leči penicilinskim antibioticima.user posted image

clock-img

02.11.2010, 15:39

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

ali njemu zasad nije ništa, Bogu hvala....ja sam htela preventivno da mu dam hemomicin sirup (iako sam protivnik lekova), ali ipak nisam, nego ga držim na oku user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

clock-img

02.11.2010, 15:51

clock-img

mihi

pencil-img

4968

Hemomicin slabije deluje ili ne deluje na Streptokok zato je lek izbora Panklav, Anoxicilin (Ospamox, Klijacil, Pentreksil, Sinacilin). Deca nose tih 20 do 30% bez problema a stariji nekad nadrljaju, ali lako se leči i simptomi brzo prolaze na svu srećuuser posted image . Meni je stariji sin stalno ima oko 30% bez simptoma.

clock-img

02.11.2010, 16:03

clock-img

Mishica 77

pencil-img

2433

Ja sam više za Pentreksil ili Amoksicilin. Panklav jedino ako je ozbiljnije bolestan. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

clock-img

02.11.2010, 23:05

clock-img

Anoniman

Jao Jeco, ja kada bih sa dvoje dece i svojim slabim imunitetom vadila bris i krv za svaku bolest, ništa drugo ne bih ni radila u životu.

Danas ceo dan je ima malu temp, 375,-37,7, uveče nije imao, sad sam mu merila, ima celih 35,1. user posted image u zoru je imao 34,8. user posted image Jel to normalno da se tako ohladi u snu??? user posted image

clock-img

03.11.2010, 08:14

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

ma ne mislim svaki put, naravno, ali ovo su ekstremi..imam utisak da ti je Luka vec dugo slinav, da dugo vec kaslje, sad i visoka temperatura...nesto vuce i treba otkriti uzrok

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

clock-img

03.11.2010, 21:34

clock-img

Anoniman

Ma jok. Skroz sam ga bila izlečila ono prethodno, kada sam se porodila, i krenuo je skroz zdrav u vrtić... na celih 7 dana... 

clock-img

01.12.2010, 08:40

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

pazite ovaj tekst...KLIK user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

clock-img

01.12.2010, 08:55

clock-img

Anoniman

uzas

clock-img

01.12.2010, 09:16

clock-img

minavb

pencil-img

12959

Opet neka farmaceutska zezancija. Koliko je dece pilo paracetamol u prvih 15 meseci? Svako! Koliko njih ima astmu ili alergiju? Ne veliki procenat a i mnogo je drugih alergena u okolini deteta, sumnjam da je par puta dat sirup mogao da bude krivac za astmu i alergiju.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

clock-img

01.12.2010, 09:17

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Pa stvarno, šta onda dati djetetu protiv T., kad tada ne smije ništa drugo?

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

01.12.2010, 09:31

clock-img

Anoniman

IZVORNA PORUKA: minavb

Opet neka farmaceutska zezancija. Koliko je dece pilo paracetamol u prvih 15 meseci? Svako! Koliko njih ima astmu ili alergiju? Ne veliki procenat a i mnogo je drugih alergena u okolini deteta, sumnjam da je par puta dat sirup mogao da bude krivac za astmu i alergiju.



Delim ovo mišljenje.

clock-img

15.12.2010, 13:14

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427

Tarica nesto bila kenjkava u ogradici, uzela sam je vidim ona vruca, temp 38,2  dala sam joj 3 ml Febriceta, nemam pojma od cega je user posted image predpostavljam da su zubi jer se super dete  osecalo user posted image user posted image user posted image user posted image

clock-img

15.12.2010, 13:30

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

3ml....?
nesto mi deluje da je to mnogo za nju...ali mozda tripujem. Koliko je teska?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

clock-img

15.12.2010, 13:31

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427

Tamo pise cak 5 ml ,  ima  oko 8 kg

clock-img

15.12.2010, 13:34

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

nasla sam odlicnu informaciju, koristice svima!!!

Jednostavniji način doziranja:
Količina sirupa po jednoj dozi dobije se kad se težina deteta u kg podeli sa 2. Primer: dete od  9 kg treba da dobije 4,5 ml a od 15 kg 7,5 ml paracetamola ili ibuprofena.                                                                                                                   
Daju se ukupno 4 doze za 24h.                                                                   
Deca preko 12 god. dobijaju doze za odrasle, tj.Brufen tbl 400 mg ili Febricet tbl 500 mg po istim principima.                                                              
Čepići Paracetamola daju se u slučajevima nepodnošenja sirupa.

IZVOR: drstevanovic

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

clock-img

15.12.2010, 13:34

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

Onda si slobodno mogla da joj daš 4ml...izvini ako sam te zbunila.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

clock-img

15.12.2010, 13:37

clock-img

Vučko.ba.

pencil-img

7065

Jeco možda da ovaj post staviš na prvu stranu da se ne zagubi

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"