cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Temperatura (sirup i čepići)

  
clock-img

23.07.2010, 21:40

clock-img

*Alexx*

pencil-img

8067

SM, ne znam kako da ti pomognem, osim da možda nije bila danas na suncu? Ja bih svakako vodila kod lekara.

Pritom, nama je dr rekla da se ne daje paracetamol i čepić u isto vreme, jer su bukvalno ista stvar, to mu dođe kao overdose paracetamolom. SM, ne kažem (jer ne znam) da si ti dala u isto vreme, samo me tvoj post podsetio na to šta nam je rekla user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

clock-img

23.07.2010, 21:42

clock-img

SUPER MAMA

pencil-img

2363

2002m kupala sam je i to u koritance je bila igrala se i nece i nece, da padne temperatura.
Malo pre joj pala a 16h do 8h sma he kupala 6 puta.Jel to malo, jel sam trebala vise?
Nazalost ona je na mene i ja tako akd kacim temperaturu tesko opada, nazalost.
E jos jedno pitanje doktorka nam je prepisala cepici efaralgan 80mg a u apoteci aptekarka nam kaze da su te male za Moniku jer se te preporucuju za bebe do 12 kg a Monika ima 15kg i da smo trebali da uzmemo one od 150mg jer bi oni delovali.Kakve cepice koristite ako koristite za skidanje temepraturu mislim od kolko mg?Ja do sad nisam koristela iskreno nisam ni znala kako izgledaju.
Inace smo uzeli one od 80mg kako nam je doktorka rekla.

clock-img

23.07.2010, 21:42

clock-img

*Alexx*

pencil-img

8067

SM, ako se T vrati, zašto joj ne daš Brufen? Nama su preporučili naizmenično Paracetamol i Brufen, najmanje 4 sata razlike (mada bi bilo dobro bar 6 sati razlike)


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

clock-img

23.07.2010, 21:43

clock-img

2002m

pencil-img

2595

IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA


Nije joj delovao niti sirup niti cepic, a pitam se zasto ne deluje, stavila sma joj na razmak od 2 sata.
Hvalati usamljena.

Koji joj sirup dajes?

clock-img

23.07.2010, 21:45

clock-img

SUPER MAMA

pencil-img

2363

Ne alexx nisma dala u isto vreme.U 16h dala sam joj paracetamol sirup 5ml a onda oko 17h bili kod doktorke i tek posle oko 19h stavila sam joj cepic i pitala doktorku kad da joj stavim rekla mi je ako temperatura skace i dalje a skocila je na 39 pa zato sma i stavila.
Sada spava samo ne znam sta da joj radim ako tomo noci skoci temperatura dal da je probudim i tusira?Inace posle vecere koja je bila palenta sto redza povratila je posle pola sata.

clock-img

23.07.2010, 21:46

clock-img

SUPER MAMA

pencil-img

2363

IZVORNA PORUKA: 2002m

IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA


Nije joj delovao niti sirup niti cepic, a pitam se zasto ne deluje, stavila sma joj na razmak od 2 sata.
Hvalati usamljena.

Koji joj sirup dajes?



Sirup paracetamol na Galenika.

clock-img

23.07.2010, 21:46

clock-img

2002m

pencil-img

2595

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

SM, ako se T vrati, zašto joj ne daš Brufen? Nama su preporučili naizmenično Paracetamol i Brufen, najmanje 4 sata razlike (mada bi bilo dobro bar 6 sati razlike)

user posted image bas sam htela da kazem za brufen.Mi smo muku mucili sa temp. do 5 godine.Samo sam sa brufenom mogla da mu oborim temp.
Mislim da je Monika velika za cepice, samo ti njoj daj brufen,videces da ce joj pomoci.

clock-img

23.07.2010, 21:49

clock-img

*Alexx*

pencil-img

8067

Što se tuširanja tiče, trebalo bi 15-ak minuta da traje, i da bude malo hladnija voda, tj. da bude temperature tela. Idealna za bebe je ona oko 37 stepeni, a ova bi trebalo da bude oko 35 (ali neka me neko ispravi ako grešim).
Čepići bi trebalo da vrlo brzo skinu temperaturu - verovatno joj doza nije bila dovoljna. Iskreno, ja bih joj dala Brufen, ona više nije tako mala. Nama je Brufen iz cuga skinuo T i nije se više ni vraćala. Moguće da je neki stomačni virus. Biće sve OK, SM user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

clock-img

23.07.2010, 21:51

clock-img

maslinica

pencil-img

769

draga, ja sam bila dete koje je gorilo i preko 40, jedino, ali jedino sto je skidalo tempreatur je izmiksan belanjak od jajeta, ne do kraja ,u carapicu i na tabane...jedinio tako je islo dole, pa mozda da pokusas ili da imas u vidu.

clock-img

23.07.2010, 22:12

clock-img

SUPER MAMA

pencil-img

2363

Joj zenice hvala na savetima.Ali vidis Burfen nije mi ni palo na pamet iskreno, sada cete pomisliti da sam losa majka.ali nemam ga ni kuci, jer ovo nam je do sada 2 put da imamo temperaturu pa tako da i nisam bas iskusna.
Sutra cu kupiti i brufen a veceras cu dezurati.Mm dzaba bi bio budan kad ona samo kod mene hoce nece nikoga da vidi sem mene.
I meni je bilo cudno za cepice zasto od 80 mg i to je napomenula da uzmemo one za beeb nikako od 150 sutra ima d aje pitam.Lepo pise u uputstvo da su ovi od 80mg za dece do 12 kg.
Za tusiranje si u pravo alezz drzala sam je po 15 minuta na temperaturi nizoj od 37 stepeni i prijalo joj sve dok je neobucem.
Hvala vam puno ako budem mogla pisacu kasnije kako je.Za sad spava bez temperature.Nadam se da ce tako i ostati.
Hvala vam zenice divni ste.user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio SUPER MAMA -- 23.7.2010 22:13:11 >

clock-img

23.07.2010, 22:14

clock-img

*Alexx*

pencil-img

8067

SM, ne lupetaj gluposti da si loša mama user posted image Ti si SUPER MAMA user posted image
Držimo palčeve da bude bolje, da se T ne vrati noćas user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

clock-img

23.07.2010, 22:15

clock-img

SUPER MAMA

pencil-img

2363

Hvala Alexx, nemoj me pojesti ovaj lavuser posted image user posted image user posted image user posted image
Nadam se da nece se vratiti T.

clock-img

24.07.2010, 08:58

clock-img

SUPER MAMA

pencil-img

2363

Evo da se javimo sinoc smo dobro prosli malo samo nam se povisila  T  na 37 ali pala je.Danas bili dali urin i krv oko 10 idemo po rezultate pa kod dezurne doktorke.Pisacu kasnije kako smo prosli.

clock-img

24.07.2010, 13:05

clock-img

SUPER MAMA

pencil-img

2363

Evo samo da vam javim danas smo pravili krvnu sliku i urin.
Eritrocite 5.85     
Leukocite 9
hemoglobin 128
Ovo pisem sto sam upamtila jer analize ostale su u kartonu.I urin je uredan.
Inace vise nema temperature grlo nije crveno na plucima nema nisto, tako da doktorka nam je rekla da opsto stanje je odlicno ali ocigledno da kroz Monike je pretrcao virus.
Ali d aipak je pazimo naredna 2 do 3 dana da je ne povrati.
Kaze da joj se organizam dobro izborio.
A mama dzaba je kukala i plakala,a sta cemo takve smo mi mame.user posted image user posted image

clock-img

24.07.2010, 13:16

clock-img

Mishica 77

pencil-img

2433

SM, baš mi je drago da je sve OK! user posted image
Ljubi dete!


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

clock-img

24.07.2010, 13:20

clock-img

SUPER MAMA

pencil-img

2363

Hocu mishice.Ljubi ti isidoru od mene prelep ti je avatar.user posted image user posted image user posted image

clock-img

24.07.2010, 13:21

clock-img

usamljena

pencil-img

756

SM sve smo iste kad su user posted image bolesne. Ne mozemo a da  ne brinemo. Evo sad znas dosta "recepata" za ne daj Boze. Snelle ti je dala super savet- sirce- jos je bolje ako je jabukovo, i naravno obavezno razrediti sa vodom, kao i alkohol. Mozes cak naribati krompiric pa u carapice. I belance je super za skidanje T. A senf namazes na tabane i obuces carapice. Ja user posted image nisam 2 dana mogla skinuti T i suprugova tetkica nam je rekla za senf, skinulo u roku 30 min.
Drago mi je da je sa user posted image sve ok, i mi moramo u poned. da radimo urin user posted image
Kiss, kiss od nas


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce



clock-img

24.07.2010, 13:21

clock-img

Mishica 77

pencil-img

2433

Hvala kevo! user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

clock-img

24.07.2010, 13:25

clock-img

Mishica 77

pencil-img

2433


IZVORNA PORUKA: usamljena

SM sve smo iste kad su user posted image bolesne. Ne mozemo a da  ne brinemo. Evo sad znas dosta "recepata" za ne daj Boze. Snelle ti je dala super savet- sirce- jos je bolje ako je jabukovo, i naravno obavezno razrediti sa vodom, kao i alkohol. Mozes cak naribati krompiric pa u carapice. I belance je super za skidanje T. A senf namazes na tabane i obuces carapice. Ja user posted image nisam 2 dana mogla skinuti T i suprugova tetkica nam je rekla za senf, skinulo u roku 30 min.
Drago mi je da je sa user posted image sve ok, i mi moramo u poned. da radimo urin user posted image
Kiss, kiss od nas



I još neka šnicla i eto ti ručka!

Šalim se naravno!!!
Nekad narodni lekovi mogu itekako da pomognu!


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

clock-img

24.07.2010, 13:36

clock-img

SUPER MAMA

pencil-img

2363

Ma ovi narodni lekovi su cudo i pomazu.ja sinoc sam joj stavila na nogice sirce razredzeno i trljala ledza sa razredzenim alkoholom, t.j. rakija je bila u pitanje, maznuli smo od dede Lozuuser posted image user posted image user posted image user posted image
I pala je odma temperatura a cepic nije nam pomogao uopste.I definitivno od sad cu koristit brufen jer je jaci nego paracetamol, jer sinoc se ponovo malo vartila temperatura dala joj brufen mm sinoc je iso u dezurnu apoteku d auzme i odma je spala temperatura za 20 min.
Hvala vam cure divni ste.user posted image user posted image

clock-img

01.11.2010, 00:41

clock-img

Anoniman

IZVORNA PORUKA: Tash

Osećam se kao govno! user posted image

Luka je u petak već kašljao i curio mu je nos. Inhalirala sam ga za vikend, kapi u nos, sirupi... slinci više nisu zeleni, nakašlje se po nekada onako zrelo... mislila sam da sam ga sredila za vikend.
Bili smo kod svekra na slavi, i na putu kući se dogovorimo da ćemo prošetati jer je super vreme, idemo do luna parka, pa u Merkator da kupimo nešto za frižider.
Luka inače mrzi da šeta, i uvek nešto izmisli da ne ide, tako da ja ne obraćam baš pažnju kada krene da filozofira.
Krenuli smo i on se požali da mu je hladno, što je suludo, jer je obučen deblje nego što treba. Pipnem ruke - ledene... user posted image Pipnem čelo - normalno... Poljubim ga u vrat - normalno...
Zaključim - izmišlja!
Bili u luna parku, voza se, ali nešto je miran.
Uđemo u Merkator, počinje da se žali na glavobolju, malaksalost... user posted image
Opet ga prepipam, čak sam mu ruku zavukla na stomak i leđa... nije vruć.
Kaže, pospan je... Gledam sat... 5 sati, po starom 6... ma rano je da je pospan...
Pođemo kući, peške... sve vreme ga vodim za ruku, drugom guram kolica...

Stigli kući, napokon...
On upalio grejalicu u sobi, pokrio se ćebetom, kaže, prija mu tišina i leži. user posted image
Izmerim mu temp... 38,6.

Jadno dete ala sam ga nacimala sa temperaturom, ali zaista nisam shvatila...

A eno Marko jedva diše kako mu je pun nos... samo se budi... user posted image



Nakon ovog posta mi je pala roletna, i našpricala sam Marku Physiomer u nos i pumpicom mu izvukla slince, nazvala muža da se vrati sa slave jer nisam stonoga niti svemoguća, i vrhunac, turim Luki toplomer... 39,3. Hladan znoj me oblio! Ne sećam se da je imao tako visoku temp ikada. Tačno sam znala da je visoka, jer glava gori a ruke hladne. To je tipično za visoku temp, i čim počne da mu pada, i ruke mu postanu tople.
Probudim ga, dam mu brufen (pošto je prošlo svega 5 sati od Efferalgana), i nateram da ga popije malo soka.
Posle sat vremena, temp 38,9... pala smešno malo. Ja u očaju. Krompir, narendala, stavila mu u čarape, on vrišti a ja ga ubeđujem da je bolje tako nego da ga celog ubacim u kadu.
Sada, dva sata nakon brufena, krompir je postao pomfrit, a njemu je napokon pala temp na 36,6.
Ali ja ne mogu da spavam. Navikla sam da spava sa mnom kad je bolestan, i nemam petlju da legnem a da je on u drugoj sobi, a ne bih baš da ga unosim kod bebe.
Uopšte nisam pametna šta da radim.
MM naravno spava kao top.

clock-img

01.11.2010, 09:13

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

Marija se muci sa temperaturom vec peti dan , sad smo se vratili sa vadjenja krvi jer grlo nije crveno , usi su ok , ne cuje se nista na plucima a temperatura jutros 38,1 . Isla je do 39 u petak i jedva sam je spustila: brufen pa za tri sata eferalgan a u medjuvremenu tusiranje , oblozi od sirceta. Uzas.

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

01.11.2010, 21:48

clock-img

Anoniman

Danas preko dana nije imao temp. Evo veče, 37,7, dala sam mu Efferalgan i spava.

Inače dr reče da u grlu ima i virusne i bakterijske promene. Očekuje da će do sutra biti gnojni čepovi, da će osećati malaksalost u rukama i nogama, glavobolju, da će imati temp, da će odbijati hranu, povraćati... Dala mu je Panklav, kaže on rešava sve ovo... I da šprica Tantum Verde, zbog virusnih promena.
Ako temp ne padne za 48h, da idemo da vadimo krv, i sa rezultatima kod nje, jer u vrtićima ima trenutno jako puno upala pluća.

Mislim da Luka neće videti vrtić jedno 2 nedelje!

Marko je dobio Gentokulin kapi za nos.

clock-img

01.11.2010, 22:04

clock-img

sneza24

pencil-img

3859

I Davidu je dr dala te kapi za nos.

clock-img

02.11.2010, 08:18

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

Znaš moj stav Tasho...što odmah ne izvadiste krv i što ne uzeste bris pre antibiotika. Ako mu nije dobro čemu nagadjanje. Ja sam do pre 10 dana pila panklav i popila sam celu bočicu. 5 dana kasnije sam dobila blagu temp i nisam mogla da progutam pljuvačku. Odem, uradim bris: STREPTOCOCCUS BETA HAEMOLYTICUS GR. A. Sad pijem amoksicilin 10 dana.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma