cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Temperatura (sirup i čepići)

  
clock-img

19.06.2010, 23:10

clock-img

marince1

pencil-img

4824

IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

Ceo dan smo proveli bez temp. iako je jako nervozan!Nista ne stavlja u usta od igracaka,izgleda da ga bas bas bole desni.Stavljala sam mu gel za zubice,pojeo je jutros 100ml kasice i veceras 60ml,ali je pio dosta soka i vode ceo dan i smazao coko bananicu user posted image !Sve u svemu,nije prehlada nego zubici ...



Definitivno su zubici,videces.
Ocekuj sutra vise komada u komadima user posted image
Opusteno,Stefi je zmaj
Eugiiiiiiiiiiiiiiiiii user posted image


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

clock-img

19.06.2010, 23:14

clock-img

Anoniman

Uh,znaci mi to da znam da nije nesto sto ne bi trebalo,mislim da se prehladio ili tako nesto...
user posted image
A kaze mm,Stefane sunce,sad ce to proci pa ce sutra svi zubici odjednom da ti izadju user posted image

clock-img

19.06.2010, 23:31

clock-img

simke

pencil-img

2713

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ljubi ga tetka simkeuser posted image

clock-img

19.06.2010, 23:32

clock-img

Anoniman

Eh,tetke,tetke,sta bi mi bez vas user posted image ?! user posted image

clock-img

19.06.2010, 23:34

clock-img

simke

pencil-img

2713

user posted image user posted image user posted image Snašli bi se nekakouser posted image user posted image

clock-img

26.06.2010, 19:53

clock-img

Diabla

pencil-img

1013

Hitno, please odgovor!!! U ruci drzim kasicicu za sirup ali ne znam koliko se ono daje? Da li  pola kasicice? Pola je 2.5 ml, tako pise. A izgubih onaj papir sto stoji u sirup. I da li se daje na 6h? Davidu je sad 38.5, ide jos malo da pajki pa da mu dam.

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

clock-img

26.06.2010, 19:55

clock-img

Anoniman

Koliko ima kg? Na Nešinih 14kg dajem 5ml ili punu kašičicu paracetamola ili brufena. Daju se na 6 sati, a kod visoke t koja ne spada možeš naizmenično na 3 sata da daješ dva različita sirupa.

clock-img

26.06.2010, 19:56

clock-img

2002m

pencil-img

2595

2,5 ml, 3 do 4 puta na dan.Ovo je doza za brufen.

clock-img

26.06.2010, 19:57

clock-img

Diabla

pencil-img

1013

11570 kg. Sad vidim na internetu da djeci iznad god davati 5ml. Ali rekoh bolje sa vama da se konsultujem, iskustvo vrijedi vise. Znaci Nedjo mogu 5 ml? Inace ovo mu je od MMR reakcijauser posted image

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

clock-img

26.06.2010, 20:01

clock-img

2002m

pencil-img

2595

Citam uputstvo za brufen,  deca od 1 do 2 god. 2,5 ml
deca od 3 do 7 god. 5 ml.

clock-img

26.06.2010, 20:01

clock-img

Anoniman

Evo zvala sam dežurnu pedijatriju-5 ml brufen, 5,5-6 ml paracetamol za Davidov uzrast i kilažuuser posted image

clock-img

26.06.2010, 20:03

clock-img

2002m

pencil-img

2595

Eto resile ste dilemu, moje dete je ipak starije i nisam u toku  kada je rec o kilazi.
Davidu zelim brz oporavakuser posted image

clock-img

26.06.2010, 20:05

clock-img

Anoniman

Svaki put kad se neša razboli ja nazovem, jer uvek zaboravim koliko treba da popijeuser posted image

clock-img

26.06.2010, 22:30

clock-img

Diabla

pencil-img

1013

Hvala vam puno, divne steuser posted image user posted image user posted image Malo sam kasno vidjela jer sam ga spremala za spavanje, pa sam mu dala izmedju 2.5 i 5 ml, zlatna sredina. Vidjecemo kakva ce biti noc. Inace je zivahan, jede dobro, prica, igra kad cuje muziku, kao da nema temperaturu. user posted image

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

clock-img

11.07.2010, 14:25

clock-img

Anoniman

Treba mi savet nekog sa sličnom situacijom please!!!!!!!!
Imam bebicu 6 meseci i već 48 sati bijemo bitku sa temperaturom. Pre tri dana imali smo sistematski, krvna slika odlična, uši, grlo, pluća čisti- i primili smo revakcinu za Hpb. Nakon 24h pojavila se temperatura 38,2. Odmah smo ga tuširali, pa oblogice od sirćeta i naravno čepići i ništa.... Celu noć bitka a ujutro 39! Otišli kod lekara, pregledao ga ponovo- sve u redu i da nastavimo sa skidanjem temperature.
Verujte, probali smo sve babske varijante i najviše smo dogurali do 37,5. Slabo jede, ali hoće tečnost i fontanela mu je blago ispupčena-što me malo brine. Njega čim pogodi temperatura sve udara pravo u glavu i grudi i sve gori, a noge i ruke ledene. I da, čim se tako spusti ispod 38 on se razigra i evo je opet!!! A jako je mali da mogu da ga umirim. Sad se već mučimo 48 sati, nismo spavali ravno dve noći i više ne znam šta da radimo. Doktor nas stalno smiruje da samo nastavimo sa skidanjem temperature, a mene užas hvata kad mu pipnem glavicu koja ne prestaje da gori

clock-img

11.07.2010, 21:46

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Nina kako je sada bebica?
Samo nastavite da skidate T, to je sigurno reakcija na vakcinu čim je sve drugo u redu i dobro je da hoće piti.
Sigurno će uskoro proćiuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

23.07.2010, 16:42

clock-img

SUPER MAMA

pencil-img

2363

Drage moje moja mala ima temperaturu 38.Istusirala sam je i opet ima dala sma joj paracetamol i cekam mm sposla nosicu je kod lekara.
Normalno se ponasa jede super raspolozena je ali otkud ta temperatura.user posted image user posted image

clock-img

23.07.2010, 16:48

clock-img

Nena81

pencil-img

1298

A sto bi je vodila kod dr, prepune su bolnice moze samo jos nesto dodatno da pokupi.
Tusiraj daj paracetampol, do sutra, nista ne gubis. Sutra svakako ima dezurni dr.
Jel se mozda kupala u bazenu ? Proliv? Da nije neki zubic ako nisu svi izrasli?
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

clock-img

23.07.2010, 16:54

clock-img

Nena81

pencil-img

1298

I da ja nikad nisam dala cepic ili sirup ako tusiranjem nisam uspela da spustim T, i ako predje preko 38.5, tad dam lek, do tad organizam jaca imuni odgovor i pokusava sam da se izbori sa T, tako nam je rekla pedijatar.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

clock-img

23.07.2010, 20:57

clock-img

SUPER MAMA

pencil-img

2363

Drage moje samo da vam javim monika i dalje ima T od 4 sata i nece da se spsti vec je porasla dala sam i paracetamol i cepic 8o mg i dalje ima pala joj na 37,8 i opet porasl na 38.8 ne znam sta da radim.I tusirala sam je i mazala sa alkoholom i ne znam sta jos da joj dam, ocajna sam.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Bili i kod lekara sutra privatno pravimo krvnu sliku i urin pa da se javimo dezurnog doktora.
ne znam dal da je uspavam vako sam temperaturu.Pomozitemi molim vas

clock-img

23.07.2010, 21:28

clock-img

usamljena

pencil-img

756

SM jesi li pokusala staviti senf na noge? Nama to pomaze

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce



clock-img

23.07.2010, 21:32

clock-img

Snelle

pencil-img

7446

SM, prastari recept kojim je moja mama lečila nas od T - čarapice natopiš sirćetom i menjaš čim se osuše, potrajaće par sati, ali T sigurno spada!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

clock-img

23.07.2010, 21:33

clock-img

SUPER MAMA

pencil-img

2363

Nisam usamljena a iskreno i prvi put cujem, probacu.Sad joj pala temperatura 36.8 je.Mm kaze da nemoram svaku temperaturu da preplacem.A kod lekara kad smo bili bila je raspolozena cak je i dala da joj vidi doktorica grlo nema nista niti crveno grlo niti ima nesto na pluci, al eto temperaturu imamo.Doktorica kaze d amozda e virus u pitanje a mi smo dosli na pocetku i sutradan posto ona je dezurna da napravimo te analize pa da se javimo kod nje.
Joj kakva je bila tuzna malo pre kaze ona meni mamamo mamo, rasplakala sam se.
Stavila sma joj an nogicama alkohol rastvoren svodom i ocigledno to je spustili T.
Nije joj delovao niti sirup niti cepic, a pitam se zasto ne deluje, stavila sma joj na razmak od 2 sata.
Hvalati usamljena.

clock-img

23.07.2010, 21:35

clock-img

SUPER MAMA

pencil-img

2363

IZVORNA PORUKA: Snelle

SM, prastari recept kojim je moja mama lečila nas od T - čarapice natopiš sirćetom i menjaš čim se osuše, potrajaće par sati, ali T sigurno spada!



Ovo mi je rekla moja mama, ali plasimse da stavim na nogice, tj. na jednu nogici jer malo malo pa joj se upali noktic,a toliko pazim na te noktice i strah mi je zbog kiseline.Jel moze se sirce razrediti svodom pa da se stavi?

clock-img

23.07.2010, 21:36

clock-img

2002m

pencil-img

2595

Mamauser posted image
Posle davanja sirupa je okupaj ili tusiraj, ali najmanje 15 min.

< Poruku je uredio 2002m -- 23.7.2010 21:37:10 >