cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: rođendanske torte

  
clock-img

26.04.2011, 12:15

clock-img

isidora88

pencil-img

11471

vika moze li recept za ovu tortu,bas mi se svidja user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

clock-img

26.04.2011, 12:17

clock-img

Olga75

pencil-img

20593


IZVORNA PORUKA: viking RR

O, fala bogu da neko ima starijeg muža od mene user posted image user posted image user posted image
Uopšte nije loše, Vika, čak naprotiv! Izgleda kao veliki mafin!


moj je najstariji
u septembru puni 47 user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

26.04.2011, 12:21

clock-img

viking

pencil-img

6644

Već sam je pravila jednom bez preliva. Počela sam da pravim preliv i stavila sam čokoladu u mikrotalasnu kao što piše u receptu, a onda mi se čokolada zapalila, bukvalno je izgorela, ne znam kako. Pošto me je mrzelo da idem u prodavnicu po novu, ja sam samo umutila šlag i uz svako parče sam služila šlag ili kuglu sladoleda od vanile na tanjiriću i bilo je odlično!


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Viking, ne znam kako će ići fondan na Lady... preko nje ide onaj čokoladni preliv zbog kog bude sočnija, ovako je suva. Ja više volim onaj čokoladni sa malinama, lepši je.



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

clock-img

26.04.2011, 12:22

clock-img

Verus

pencil-img

11942

H nije uopste stajala u frizideru=drugarica mi je rekla da tad hoce fondan da pukne...i sve je bilo okuser posted image

IZVORNA PORUKA: viking RR

Devojke, vi koje ste pravile torte sa fondanom, imam pitanje -  kada stavite fondan na tortu, je l' tortu držite u frižideru ili na "sobnoj temperaturi"? Ovo pitam zato što sam na nekim forumima čitala da im se torta "oznoji" u fružideru i postane vlažna i gnjecava....

clock-img

26.04.2011, 12:22

clock-img

Anoniman

Meni je taj fondan super za klince, ali ja ga ne bih volela na svojoj torti. Vise volim dobru cokoladu, slatku pavlaku ili neki dobar fil.

Viking, ako nemas nista preosetljivo u frizideru, mozes malo smanjiti hladjenje. A ne znam kako ces fondan na tu tortu ako ide cokoladna glazura.

clock-img

26.04.2011, 12:22

clock-img

Vika

pencil-img

1767

IZVORNA PORUKA: isidora88

vika moze li recept za ovu tortu,bas mi se svidja user posted image



Ostao mi je kuvar u vikendici, ali ću doneti za vikend pa kačim. Zove se Lešnik torta i nije teška a ja sam je pravila i sa orasima i ok je ( kore su od žumanaca sa šećerom,snegom belanaca, mlevenim lešnicima, gustinom i brašnom i malo putera,premazane džemom od kajsija  a fil od Vanila pudinga sa puterom i lešnicima)

< Poruku je uredio Vika -- 26.4.2011 12:24:04 >

clock-img

26.04.2011, 12:25

clock-img

Ana RR

pencil-img

34316

IZVORNA PORUKA: viking RR

Već sam je pravila jednom bez preliva. Počela sam da pravim preliv i stavila sam čokoladu u mikrotalasnu kao što piše u receptu, a onda mi se čokolada zapalila, bukvalno je izgorela, ne znam kako. Pošto me je mrzelo da idem u prodavnicu po novu, ja sam samo umutila šlag i uz svako parče sam služila šlag ili kuglu sladoleda od vanile na tanjiriću i bilo je odlično!



Super onda user posted image ja čokoladu topim klasično, ne u mikrotalasnoj, nekako mi je lepše.

Ali više pravim onu sa malinama, ona mi je neprevaziđena user posted image

I da staviš sličicu, nemoj da te sanjam user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

26.04.2011, 12:45

clock-img

Anoniman

Viking, bolje nemoj na lady fondan. Ona je jako sočna, i čak i ako ne staviš glazuru orosiće se fondan u frižideru...e sad, možeš je držati u špajzu sigurno 24h, ali meni je gadna kad je mlaka, nekako mi je bljutava. 

clock-img

26.04.2011, 12:47

clock-img

viking

pencil-img

6644

Ma, možda mi je bolje da ne stavljam taj fondan uopšte (mada sam ga juče napravila). Ima previše "ako"...

< Poruku je uredio viking RR -- 26.4.2011 12:48:01 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

clock-img

26.04.2011, 12:48

clock-img

isidora88

pencil-img

11471

vika a kako si uspela da ovako izgleda kao mafin?
bas mi deluje ukusno recept,obozavam lesnikeuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

clock-img

26.04.2011, 12:48

clock-img

Anoniman

Ako baš hoćeš da se igraš sa fondanom napravi neke SW figurice,i običnu lady, pa ubodi iz zezeuser posted image  

clock-img

26.04.2011, 13:02

clock-img

viking

pencil-img

6644

Ne bih, ja sam smotana za figurice, to sigurno ne znam da napravim.
Znaš li koju je tortu Maya pravila (Star Wars)?

E, sad sam se smorila načisto.

< Poruku je uredio viking RR -- 26.4.2011 13:12:39 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

clock-img

26.04.2011, 14:24

clock-img

Anoniman

Nem' pojma, nisam je probala, ali nešto mi je u glavi neka plazma torta, ili kinderuser posted image Ako hoćeš, pitaću je, Tale je bolestan pa ne verujem da svraća na RR.

clock-img

26.04.2011, 14:27

clock-img

viking

pencil-img

6644

Ne moraš, hvala, verovatno neću ni da pravim.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

clock-img

26.04.2011, 14:30

clock-img

Anoniman

user posted image Linija manjeg otporauser posted image

clock-img

26.04.2011, 14:38

clock-img

dunja RR

pencil-img

30394

IZVORNA PORUKA: Vika

I meni, a to je vrhunac mog umeća sa dekorisanjemuser posted image

A ima još matorih, pitaj npr. Olguuser posted image



Vika ti i ja smo isto godište a muževi nam imaju isto - po 42 user posted image

mada, moj matori krajem godine puni 43 user posted image

clock-img

26.04.2011, 14:38

clock-img

viking

pencil-img

6644

Nije (ti kao da me ne znaš user posted image ), nego je to torta koju mm sutra treba da odnese na posao, pa mi je glupo da im odnese neku gnjecavu kašu.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

clock-img

26.04.2011, 14:44

clock-img

Pretty78

pencil-img

3227

ja sam sad zadala sebi zadatak da napravim OVO
user posted image
Davidu za prvi rodjus user posted image user posted image

< Poruku je uredio Pretty78 -- 26.4.2011 14:45:00 >


_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

clock-img

26.04.2011, 14:50

clock-img

pepeljuga

pencil-img

2539

Uhhh, kako se meni svidja fondan user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

clock-img

26.04.2011, 14:57

clock-img

Anoniman

Ma viking, nemoj se toliko opterećivati, bitno da je ukusna, a sad...napravi neku manju, ili pola mere sa fondanom, za kod kuće, čisto da se malo zabaviš, pa i ako se izgnjecavi nije smak svetauser posted image

clock-img

26.04.2011, 22:43

clock-img

choopa choops

pencil-img

9258

Viking vjerovatno je sad vec kasno, ali...

Ja sam pravila jedno 5-6 torti sa fondanom i sve su stajale u frizideru, jednu noc. Samo ja ih ne bi stavljala u zvono, jer se tako prije 'oznoje'.

Ne znam kakva je ta torta o kojoj pricate, ali ako ti nije zao fondana, probaj. On se jako lagano skine sa torte i mozes je prekriti slagom ili cokoladom za 10minuta, ako ti ovako ne uspije.

Ili recimo ako imas nekakav rodjendan uskoro, spremi taj fondan u nekoliko kesa, dobro istisni vazduh i stavi u neku posudu sa poklopcem. On moze da stoji i do 3 mjeseca tako, mada bi ga ja uvijek iskoristila za manji period.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

clock-img

26.04.2011, 22:46

clock-img

indy_25

pencil-img

4228

Ja sam isto tortu stavljala u frizider jednu noc u zvonu jer to mi dobro dodje da sutradan poljepim figurice kad se torta oznoji da nemoram vodu da stavljam da bi ih ljepila.

clock-img

26.04.2011, 23:05

clock-img

viking

pencil-img

6644

Hvala devojke na odgovoru, divne ste!
Napravila sam ovo (maznula sam foru od Maye:):

user posted image  

< Poruku je uredio viking RR -- 26.4.2011 23:06:08 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

clock-img

26.04.2011, 23:08

clock-img

Vika

pencil-img

1767

WOW! Super jeuser posted image

clock-img

26.04.2011, 23:08

clock-img

choopa choops

pencil-img

9258

Strava je!!! user posted image user posted image user posted image Prava za 'decake' user posted image user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.