cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Virak (vrkuta)

  
clock-img

05.01.2012, 17:59

clock-img

Mimy1987

pencil-img

6

Drage moje ja od negde maja pokusavam da zatrudnim, pila sam 3 meseca zaredom macinu travu i prestala a zatim presla na virak pila nekih 7 dana pocetkom decembra 2011 i danas mi je doktor potvrdio user posted image !!!
Jako sam user posted image user posted image user posted image Nova godina nije mogla lepse da mi pocne user posted image
Mislim da je dosta za to virak zasluzan.

clock-img

05.01.2012, 22:24

clock-img

monini

pencil-img

457

cestitaaammmuser posted image ..bravooouser posted image i za vas i za virak...user posted image

clock-img

06.01.2012, 01:04

clock-img

cvrcak84

pencil-img

75

Mimy cestitam od srca user posted image user posted image user posted image
Ja ga pijem vec dva i po mjeseca, ali imam neke cudne simptome, test mi je pokazao da nisam trudna, prie 15ak dana pa mi se vjerovatno od virka desavaju te neke stvari koje prije nisu...
ali sam eceras pricla sa drugaricom kojoj je gin. rekao da test u velikom procentu ne pokazuje tacne rezultate, d ato zavisi od zene do zene i njenih hormona... tako da...user posted image radicu ponovo a poslije raznika, jos koji dan pavac gin. user posted image

clock-img

06.01.2012, 01:07

clock-img

cvrcak84

pencil-img

75

I oprostite mi, vjecito "gutam" slova, ali i vjecito lezim dok kuckam user posted image user posted image

clock-img

06.01.2012, 20:32

clock-img

madamme

pencil-img

750

zene, kako reagujete na virak? ja ga pijem intenzivno vec vise nedelja i grudi su mi stalno uvecane, sa venama, a krugovi oko bradavica menjaju boje i velicine kao semafor. trudna nisam, pa mislim da to mora da je od virka. sta kazete?

clock-img

06.01.2012, 22:52

clock-img

anirez

pencil-img

900

Cestitam novoj trudnici a za one potencijalne navijam jakouser posted image

clock-img

06.01.2012, 23:57

clock-img

pandica

pencil-img

910

ja u ponedeljak  pocinjem piti virak i hajducku,sad me zanima kako da napravim litar  caja a treba da se pije topao da li da ga pravim dvaput

kako vi radite?

clock-img

07.01.2012, 00:36

clock-img

degu

pencil-img

11332

Pandice pravi ga dva puta i nemoj više od 800ml, pij ga polako, gutljaj po gutljaj.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

clock-img

07.01.2012, 00:41

clock-img

Bela medvedica

pencil-img

247

Ja pijem virak i hajducku travu pomesano svaki dan po 3 dl, sada mi mrljavi treba da user posted image i dali u toku  user posted image smem da nastavima da pijem ovaj caj?

clock-img

07.01.2012, 00:47

clock-img

degu

pencil-img

11332

Ja virak pijem godinu i po dana, pila sam i tu kombinaciju, odlična je. Virak sme i u toku user posted image ona možda traje kraće, ali za to vreme izađe sve što treba. Meni je ranije trajala i po 7 dana, sa virkom 3-4 i to 2 dana jako i ostalo oskudno. Ne zaustavlja on krvarenje, vidim da ovde ima nekih dilema. Pije se ceo ciklus.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

clock-img

07.01.2012, 01:31

clock-img

Mimy1987

pencil-img

6

Ja sam pila virak jedva 7 dana i to jednu solju dnevno i eto dogodilo se!! Da li je do virka ne znam ali vredi pokusati. E da isla sam na kontrolu 5 decembra 2011 i taman mi je doktor radio folikulometriju tad mi je rekao kao ne verujem da ce biti ista folikul ti je manji 14, 15mm ja se opustila racunam sl mesec cemo opet na posao kad ono ja user posted image !!!

clock-img

07.01.2012, 14:56

clock-img

pandica

pencil-img

910

hvala veverice draga!

clock-img

07.01.2012, 20:52

clock-img

Bela medvedica

pencil-img

247

Danas pocela opet da pijem virak i hajducku tr. danas stigla user posted image ali ne odustajemo idemo dalje user posted image user posted image .Nego da pitam nesto mi si.. narasle cula sam da moze od ovog cajica da se desi, da li je tacno user posted image

_____________________________

Kakve su ti misli takav ti je zivot! Otac Tadej

clock-img

08.01.2012, 10:45

clock-img

Bebana17

pencil-img

1186

user posted image

Evo nalepljene etikete sa mog caja (virak) gde stoji napisano za sta (izmedju ostalog) sluzi, te je napisano da virak sluzi za zaustavljanje nekih vrsta krvarenje i da zaustavlja proliv (a ne da izaziva proliv), i da regulise prejaku, produzenu menstruaciju (a da kada se koristi sa rusomacom koja zaustavlja krvarenje - to joj je osnovno svojstvo) zaista zaustavlja krvarenje. Zato ja ne koristim virak dok imam (iovako mi ide oskudno).
Meni je ginekolog (i to vrhunski) pre deset godina preporucio kombinaciju rusomace, ocajnice i virka za regulisanje ciklusa.
A danas kad pijem samo virak i hajducku, mogu da kazem da mi je uticao na plodnu sluz, koje ima mnogo vise, nego ranije.

clock-img

08.01.2012, 17:41

clock-img

degu

pencil-img

11332

Hvala Bebana, dobro je da si ovo našla. Ja sve ovo vreme pijem pogrešno virak, nigde nisam naišla na ovu informaciju, svugde piše da se sme piti ceo ciklus, a da macina trava ne sme, jer ona pojačava krvarenje.
Od sad ne pijem ništa za vreme user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

clock-img

08.01.2012, 20:54

clock-img

hanka

pencil-img

3504

Ziveli user posted image

clock-img

08.01.2012, 21:14

clock-img

plačljiva

pencil-img

2118

Evo i ja pijem virak user posted image

clock-img

08.01.2012, 21:22

clock-img

Laska

pencil-img

72

Nije mi jasno, kada sam pila dve solje virka na dan, skratio mi je M sa 28 na 25 dana. Zato sto volim i kafu da popijem, smanjila sam na jednu solju dnevno virka. Ali, on mi je skratio sada M za 25 na 22 dana.... user posted image
Kada sam bila u punom jeku plodnih dana, svakog dana smo muckali i nista...... Tacno sam iskoristila sve moguce plodne dane, trebala sam da dobijem za nedelju dana posle plodnih dana a ja dobila za 2-3 dana..... Uopste mi nije jasno sta se desava?! Gde sam pogresila?? Dobila sam i jaaaaaaaako sam tuzna! user posted image

clock-img

08.01.2012, 21:54

clock-img

plačljiva

pencil-img

2118

Laska,svi ali baš svi hvale taj virak...I ja osećam da ću ranije dobiti,izraženiji su mi PMS simptomi...user posted image Ali pijem ga jer je mnogima pomogao pa će možda i nama...user posted image

clock-img

08.01.2012, 22:10

clock-img

hanka

pencil-img

3504

U zadnja tri meseca pijem virak i dva ciklusa su mi skracena sa 40 na 35 dana,ovaj se nesto oduzio.Ovulaciju i dalje nemam,folikuli mali a grudi su mi sad za dva broja vece i bole me cak i kad se ne pomeramuser posted image
Pijem ga i dalje,pretpostavljam da ne moze da skodi

< Poruku je uredio hanka -- 8.1.2012 22:11:51 >

clock-img

08.01.2012, 22:26

clock-img

madamme

pencil-img

750

hanka, to sa grudima je i moj slucaj. naravno da ne moze da skodi, samo da pomogne. odrzava onu stvar zdravom!

clock-img

08.01.2012, 22:48

clock-img

hanka

pencil-img

3504

user posted image

clock-img

08.01.2012, 23:28

clock-img

degu

pencil-img

11332

Hanka ne mora da znači da nisi imala ovulaciju. Ne znam koji dc si išla na UZV, ali ako su ti ciklusi na 35-40 dana, onda ovulacija treba da ti bude od 20-26.dc otprilike. Pokušaj tad da odeš na UZV. Folikularna faza, u kojoj folikul sazreva je vrlo varijabilna i ona je ta koja može da se oduži, dok je luteinska faza, faza posle ovulacije prilično konstantna i kreće se od 12-14 dana. Znači kad od tvog ciklusa od 40 dana oduzmeš 14 dana, ispada da je ovulacija 26.dc. Nadam se da razumeš šta pričam. To što te bole grudi je takođe jedan od znakova da je ovulacija bila, jer one bole od Progesterona, koje stvara žuto telo. Mogu boleti i od Prolaktina, ali radila si hormone i znam da ti je OK. Pokušaj i sa bazalnom temperaturom, ona će ti najbolje pokazati da li ima ovulacije i kad je.
Isto važi i za Lasku, ako ti se skratio ciklus, najverovatnije se skratila folikularna faza, znači da se pomerila ovulacija. Ako dobijaš na 22 dana, onda ti je ovulacija već negde oko 8.dc. I ti možeš da meriš bazalnu temperaturu da bi mogla tačno da odrediš. Ako se ispostavi da se skratila luteinska faza, to može ukazivati na manjak Progesterona, koji može lako da se nadoknadi Utrogestanom.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

clock-img

09.01.2012, 11:21

clock-img

hanka

pencil-img

3504

Ja sam toliko neodgovorna po pitanju bazalne da je to strasno,zaboravljam
Na uz sam bila 18dc a sledeceg ciklusa pocinjem od 7 pa po potrebi do kraja ciklusa,nadam se da cu uz stimulaciju uspeti

clock-img

09.01.2012, 13:29

clock-img

pandica

pencil-img

910

hanka ja se nadam da ces uspeti.

ja danas pocinjem virak i hajducku!