cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Virak (vrkuta)

  
clock-img

28.02.2011, 19:55

clock-img

Nina...

pencil-img

2364

E ja upravo pijem Virak.... Zivele user posted image !!!

clock-img

28.02.2011, 19:56

clock-img

malenac76

pencil-img

6567

majared jel i tebi to prva trudnoca?
moja sestricna je zatrudnila prvi put u 39. , prirodnim putem i sve je super proslo user posted image
nema tu pravila..cure ja se nadam da je proljece nase user posted image

clock-img

28.02.2011, 19:57

clock-img

Nina...

pencil-img

2364

Svaka tebi cast!!! Ti napisa jedan post i ja shvatih da je ovo moje ludilo, u najmanju ruku nepotrebno. Bravo i ne odustajete naravno!!! Nikad!!!

IZVORNA PORUKA: majared

Devojke drage, u julu punim 38. Prošle godine sa punih 37 zatrudnela i nažalost izgubila bebu ali se i dalje trudimo.


clock-img

28.02.2011, 20:00

clock-img

malenac76

pencil-img

6567

IZVORNA PORUKA: Nina...

E ja upravo pijem Virak.... Zivele user posted image !!!



user posted image
zivjeleeee user posted image

clock-img

28.02.2011, 20:04

clock-img

Nina...

pencil-img

2364

E jel ta tvoja Macina trava sto pijes cista Macina trava ili u kombinaciji sa drugim biljcicama?

IZVORNA PORUKA: malenac76

IZVORNA PORUKA: Nina...

E ja upravo pijem Virak.... Zivele user posted image !!!



user posted image
zivjeleeee user posted image


clock-img

28.02.2011, 20:07

clock-img

malenac76

pencil-img

6567

cista je Macina trava, a u apoteci je prodaju pod njenim drugim nazivom - Ocajnica. kad sam pitala za macinu travu zena nije znala na sta mislim pa sam joj rekla latinski naziv Marubii herba , a ona ce ahaaaaaaaaaaa mislite na Ocajnicu user posted image  

clock-img

28.02.2011, 20:11

clock-img

Nina...

pencil-img

2364

E a ja sam trazila kao Macina trava a ne spomenuh Ocajnica, malo me bio blam da trazim Ocajnicu user posted image ali sutra nastavljam potragu pod pravim nazivom user posted image

clock-img

28.02.2011, 20:13

clock-img

malenac76

pencil-img

6567

daj ti njima sva tri naziva user posted image  neki ce valjda prepoznati user posted image

clock-img

28.02.2011, 20:18

clock-img

Nina...

pencil-img

2364

a samo trcim da piskim od ovog caja...

clock-img

28.02.2011, 20:20

clock-img

malenac76

pencil-img

6567

i ja user posted image  samo proleti kroz mene hehehe

clock-img

28.02.2011, 20:26

clock-img

Nina...

pencil-img

2364

Sve je to dobro... samo treba izbegavati kod putovanja, pa cu ja morati da prekinem za koji dan na kratko, da ne bi bilo belaja user posted image Laku noc i cujemo se !user posted image

clock-img

28.02.2011, 20:29

clock-img

malenac76

pencil-img

6567

heheh da, na putu bas ne bi bilo zgodno user posted image
laku noc mila user posted image  

clock-img

01.03.2011, 09:21

clock-img

Nina...

pencil-img

2364

Dobro jutro user posted image

Upravo citam clanak u novinama "Biljke za sve boljke'' pa pisu i za Virak ono sto smo vec apsolvirale user posted image ali ima i recept koji se zove zenski eliksir, pa kaze:
Pomesajte kasicicu susenog virka, kasicicu susene nane i kasicicu susenog nevena. Smesu zagrevajte sa 3 dl mleka. Ostavite da odstoji 5 minuta, zatim procedite. Zacinite medom i cimetom.

Ovo moze da bude dobro..

clock-img

01.03.2011, 11:22

clock-img

Brand new mama

pencil-img

1326

Mozda vam ottkrivam toplu vodu,ali bas sam prosle srijede uopste cula za te travcice i to u caju za trudnice.Rekla je babica da je biljka koju treba zena piti cijel zivot zbog nivelisanja hormonauser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

clock-img

01.03.2011, 11:36

clock-img

Nina...

pencil-img

2364

Da. Generalno je dobra stvar za zene.

clock-img

01.03.2011, 13:50

clock-img

sale82

pencil-img

5

nina a koliko često je potrebno piti taj eliksir?
zašta je sve blagotvoran?

clock-img

01.03.2011, 14:00

clock-img

Nina...

pencil-img

2364

Kazu da je dobar za regulisanje bolnih menstruacija, ali i za ciscenje sluzokoze itd. Isto sto vazi i za Virak, vazi i za ovo, ali eto nazvase ga zenski eliksir. Pije se jednom na dan, a razlika je u tome sto se pravi sa mlekom a ne sa vodom kao redovan caj... mada neko voli mleko u caj user posted image

IZVORNA PORUKA: sale82

nina a koliko često je potrebno piti taj eliksir?
zašta je sve blagotvoran?



clock-img

04.03.2011, 01:28

clock-img

lidija 011

pencil-img

771

Pomesajte kasicicu susenog virka, kasicicu susene nane i kasicicu susenog nevena. Smesu zagrevajte sa 3 dl mleka. Ostavite da odstoji 5 minuta, zatim procedite. Zacinite medom i cimetom.


mmmmmmmm, obozavam med i cimetuser posted image ...taman ce nana, med i cimet da "ubiju" gorak ukus virkauser posted image ...od sjutra pocinjem...a da li treba da se zagrije do kljucanja ili samo da postane mlaka smjesa?


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

clock-img

04.03.2011, 11:16

clock-img

Nina...

pencil-img

2364

U tekstu nije pisalo, ali mi je logicno da mora da ''baci kljuc'' zbog travki ako nista drugo user posted image

clock-img

20.03.2011, 20:26

clock-img

little_one

pencil-img

4663

Evo mene opet da vas malo zamaram...sta cu kad me ovdje jedino razumiju :)

Zadnji put sam se raskukala jer mi jeuser posted image kasnila, stigla je nakon 68 dana tacnije 22. 02. Zadnjih mjesec dana sam svaki dan pila vrkutu, prvi put, cini mi se, sam osjetila ovulaciju i imala plodnu sluz (valjda je to) - LH trakice potvrdile ovulaciju. Danas mi je 27 dan ciklusa i pomalo se cudno osjecam. Grudi me uzasno bole, i imam probadanja u stomaku, naduta sam i imam bolna ledja. Sumnjicava sam sto se tice trudnoce ali evo da pitam. Da li bi vrkuta koja ublazava simptome pms mogla ublaziti i simptome trudnoce??

Takodje ne mislim prestajati piti vrkutu i praviti pauzu a sve od straha da mi opet ne izostane. Da li je to pametno, tako regulisati ciklus u nedogled?

Joj, narode drzim nam svima fige da nam vrkuta donese nase user posted image user posted image !!!

< Poruku je uredio little_one -- 20.3.2011 20:29:36 >

clock-img

22.03.2011, 15:49

clock-img

Nina...

pencil-img

2364

Little one, ti simptomi su mozda PMS a mozda si i user posted image . Ja koliko sam shvatila, u simptomima i nema neke razlike... u principu-nikad ne znas. A Virak..pijem ga i ja, i planiram da nastavim da ga pijem, nije stetan ni u kom slucaju, pa ni u user posted image . Slobodno ga pij. Ajde drzim fige da si user posted image user posted image

clock-img

22.03.2011, 20:23

clock-img

meyo

pencil-img

1737

zene meni treba mala pomoc u vezi ovih cajeva
naime imam PCOS a htjela bih i user posted image al to nikako ne ide
kupila sam i virka i macinu travu ne znam kad cu dobit jer
mi ciklusi divljaju a mislim da u zadnje vrijeme nisam ni
imala ovulacije,... nego da ne duzim
mene zanim da li se ova dva caja mogu kombinovati?? ili
piju prvo jedan pa drugi?? tj. da li moze jeda dan macina
jedan virak ( tj. ja sam planirala da svakog dana uvece pijem virak)

clock-img

22.03.2011, 20:29

clock-img

malenac76

pencil-img

6567

draga meyo, meni je travar (kojeg svi izuzetno cijene) rekao da pomijesam caj od virka i caj od macine trave u istom omjeru i svako jutro da skuvam litru caja i to pijem u toku dana ..ide 1l vode na supenu kasiku mjesavine caja i treba da odstoji 30 min zaklopljeno..rekao je da to pijem 3 mj bez prestanka, naravno osim u slucaju da zatrudnim ..ja tako i radim..imam mikrocisticne jajnike i iskreno se nadam da se pomoci ..ja lijepo napravim caj, sipam u termos bocu i pijuckam na poslu user posted image

clock-img

22.03.2011, 20:41

clock-img

Ana RR

pencil-img

34329

OVDE piše da se mogu piti zajedno, mada sam ja čula drugačije.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

22.03.2011, 22:08

clock-img

isidora88

pencil-img

11471

meyo ja sam cula da se macina trava pije samo do ovulacije jer posle u slucaju trudnoce moze doci do pobacaja a virak moze stalno da se pije i moze sa macinom travom da se kombinujeuser posted image
ja sam posle nekih mesec ipo za kojih sam pila virak ostala trudna user posted image user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...