cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: vrt / baštica

  
clock-img

07.08.2012, 23:40

clock-img

red3lilu

pencil-img

1237

Naravno, mada nemam neke egzotične ambicije pa se približno uvek mogu orijentisati i prepoznati šta je u pitanjuuser posted image

clock-img

21.09.2012, 14:32

clock-img

boba 11

pencil-img

1291

Imam pitanje za strucnjake.Snelle javi se
Videla sam prosle godine u necijoj bastici niski zbunic prepun belih cvetova.Ti cvetovi izgledaju kao grudve i mislila sam da je to snezna grudva ali kad sam guglala nije mi izaslo nista slicno vec neki zbunovi koji rastu jako visoko i imaju bele sitne svetice skupljene u gomilu.To nije to ovo mi je delovalo kao jedan veci cvet kao pesnica i snezno bele boje a visine mozda pola metra.Da li neko zna sta je to

clock-img

21.09.2012, 14:39

clock-img

Snelle

pencil-img

7446

Bobo, kako si objasnila, meni to liči na Spiraea-u.
Jel to OVO?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

clock-img

21.09.2012, 19:29

clock-img

red3lilu

pencil-img

1237

Meni je OVO palo na pamet...imam ga u baštiuser posted image
Snelle kako da prirodno pojačam kiselost zemljišta za onaj moj siroti japanski javor?? Žao mi je kad ga vidim, a 4 godine već preživljava, hoću još jednu šansu da mu pružim...user posted image

clock-img

21.09.2012, 19:57

clock-img

boba 11

pencil-img

1291

Vise lici na ovo sto je red3lilu postavila ali je nisko.Sramota me al moracu da pitam te ljude sta je to kad budem opet isla tamo.To su nam neki poslovni partneri pa mi bzv da ih pitam tako nesto

clock-img

21.09.2012, 20:09

clock-img

red3lilu

pencil-img

1237

A i hortenzija može da liči, mada sam sigurna da bi prepoznala da je u pitanju hortenzija :)... inače biljka sa moje slike je upravo tzv. snežna lopta ili đul koja raste kao žbun mada se može oblikovati i u stablo... Ma pitaj ljude, tim sigurno nećeš poljuljati poslovne odnose, još ako su ljubitelji cveća možeš samo da popraviš user posted image

clock-img

22.09.2012, 08:56

clock-img

Snelle

pencil-img

7446

Ja po tim domaćim nazivima ništa ne znam šta je šta, znam samo po latinskim user posted image
Ovo što si ti red stavila je Viburnum. Bobo, kuckaj tako u pretraživač pa će ti izaći sigurno više slika.
Red, jesi li sigurna da želiš da POVEĆAŠ kiselost zemljišta? Jel što je zemljište kiselije biljke teže uspevaju. Odličan primer za to su ti zemljišta ispod četinara, jer iglice zakišeljavaju zemljište i ispod četinara ti je tlo uvek ogoljeno. Ako želiš da smanjiš kiselost, to je već druga priča i za to se koristi krečnjak.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

clock-img

22.09.2012, 09:10

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Ja sam ove godine iz svog vrta napravila 14 litara paradaiz sosa, ustvari je više ispalo kao kečapuser posted image
Paradaiz je rodio kao lud i ima ga još, jadne paprikice se skuhale na grani, evo sad su tek živnule nakon kiše.
Luka sam izvadila oko 25 kila, krompir je slabiji nego prošle godine ali moće mi biti do proljeća možda i ljeta ako ga manje budemo jeliuser posted image
Mrkvica je isto slaba ali nađe se, patlidžani su u početku bili super pa sam ih brala i popekla u zamrzivač, poslije ih napale bube i nisam mogla nikako spriječiti da ih ne pojeduuser posted image
Mahunica je bilo u početku i njih sam uspjela nešto staviti u zamrzivač.
Sve u svemu, poslije onakve suše dobro je ostalo išta, jest da sam svako jutro u 6 sati išla zalijevati.
Cvijeće sam u neko vrijeme prestala zalijevati jer smo morali štediti vodu.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

22.09.2012, 09:12

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Od voća sam imala jagoda, višanja, šljiva i evo sad imam grožđa, jabuke su totalno pobacile, kruške takođe i orasi (njih ubio kasni mraz).

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

22.09.2012, 09:21

clock-img

Snelle

pencil-img

7446

Lu, pravi si baštovan! To je danas tako teško naći user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

clock-img

22.09.2012, 10:54

clock-img

red3lilu

pencil-img

1237

Svaka čast Lu!
Meni je paradajz rasturio ove godine, a paprike ostale veličine palca...
Snelle baci pogled na prethodnu stranu, tamo je slika mog javora. Ne znam šta mu je ali nešto mu ne valja. Pokušala bih da regulišem ph vrednost zemljišta, ali onako napamet, mislila sam da javoru odgovara kiselije zemljište pa sam zato pitala kako da ga povećam?

clock-img

22.09.2012, 13:49

clock-img

boba 11

pencil-img

1291

Lu svaka cast.Moja je basta ove godine bila solidna,sargarepe je bilo puno ali je nisam rascupala pa je ostala sitna,ali mogla se iskoristiti,paradajza smo imali dosta kuvala sam ga jos u julu i dobro je jer su ga u avgustu pojele bube one braon i zelene sto smrde,krompir je bio prvi put dobar i bilo ga oko 20 kg, graska sam imala nekih 10-12 litara ali boranije nista.Jos sam imala malo tikvica a papriku sam odustala jer mi bude sva kuvana sitna i flekava.E da bilo je i salate a sejala sam i mak ali je bio crvljiv pa sam ostavila sve da sad na jesen posejem.
Od voca mi nista nije rodilo bilo je dve sake malina doduse sa jedne stabljike a jagodama moram menjati mesto u hladu su pa rode jako slabo i sitne su.Jedino lesnici rodili ali videcemo kaoliko kad pokupim.Kajsije mi nista nisu ni cvetale ni rodile,a sljive evo treca godina nista se ne desava.Ne znam da li da ih vadim ili cekam jos?Imam i smokvicu ali je mlada i osusila se ove godine posle mraza ali su isterale dve mladice poreduser posted image

clock-img

23.09.2012, 15:48

clock-img

boba 11

pencil-img

1291

Kupila sam danas one krupne dan i noc -ljubicaste i bordo prelepe su i zasadila ih napolju u zardinjeru pa me zanima da li im treba neka zastita preko zime ili ce preziveti i ovako.

clock-img

24.09.2012, 01:24

clock-img

Sanchy

pencil-img

4393

Krastavac mi je bio odlican ove godine a paradajiz na jednom delu placa solidno rodio a na drugom nista.......i da ,nisam nasla plavi tepih ili sabinu nisko zimzeleno rastinje ali sam nasla zlatni juniper koji je skroz ok...user posted image i super izgleda izmedju dve tuje..

< Poruku je uredio Sanchy -- 24.9.2012 1:26:03 >

clock-img

26.10.2012, 08:13

clock-img

boba 11

pencil-img

1291


IZVORNA PORUKA: boba 11

Kupila sam danas one krupne dan i noc -ljubicaste i bordo prelepe su i zasadila ih napolju u zardinjeru pa me zanima da li im treba neka zastita preko zime ili ce preziveti i ovako.


Aj da ponovim pitanjeuser posted image
Ja sam zavrsila sa setvom baste jos samo da vidimo na prolece jel uspelo.Posadila sam luk beli i crni,mak,presadila jagode i maline.Jos sam mislila sargarepu ali mi je jako tvrda zemlja pa cu verovatno u prolece kad izmrzne

clock-img

26.10.2012, 09:16

clock-img

Snelle

pencil-img

7446

Bobo, bilo bi poželjno da ih zaštitiš nečime preko zime. Nije strašno ako ne bude jaka zima, ali ako budu baš minusi i to duže vreme, moguće da će izmrznuti. Kupi agril foliju, trebalo bi da je ima u poljoprivrednim radnjama.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

clock-img

26.10.2012, 09:50

clock-img

boba 11

pencil-img

1291

Hvala

clock-img

26.10.2012, 10:09

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

ja bih trebalo da oberem kupus user posted image
sadila sam obicni i oko njega onaj ukrasni i nakupila puzevaaaaa koliko oces user posted image
nego kad se vade dalije , moja sad cveta , celo leto nije nego ce sad da se smrzne user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

26.10.2012, 13:57

clock-img

Snelle

pencil-img

7446

Za kupus ne znam Olga, povrćke nisam proučavala. Ali ako bude dovoljno dugo stajao napolju pa se još ukiselio, pozovi me, volim kiseli kupus sa rebarcima user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

clock-img

26.10.2012, 14:04

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

ma za kupus znam , pipnes pa kad je tvrd dobar je user posted image
za dalije nisam sigurna , da sacekam da precveta ali kazu da ce mozda biti mraza a ona je tek u pupoljcima user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

26.10.2012, 14:07

clock-img

viking

pencil-img

6644

evo ideje (evo ga novembar, zamena guma je tu user posted image )

user posted image


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

clock-img

26.10.2012, 14:07

clock-img

Snelle

pencil-img

7446

A ja čitam "dalje" a ne "dalije" user posted image Nemoj nikako sad da ih diraš dok su u pupoljcima! Ne moraš da sačekaš ni da skroz precvetaju, ali kad su tu negde pri kraju, onda vadi!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

clock-img

26.10.2012, 14:09

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

hvala Snelle , onda cu da cekam
Viking , super je ideja user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

16.01.2013, 15:34

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

kod mene procvetale dve visibabe user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

16.01.2013, 15:36

clock-img

lesica

pencil-img

12013

Pa jel to nama stiže proleće user posted image Da počnem da se radujem?

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI