cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: vrt / baštica

  
clock-img

30.05.2012, 07:45

clock-img

Lu

pencil-img

15094

IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Žene, kad prolaze jagode, imate li neke prognoze?


Ako misliš na ove na tržištu gdje su tu su, kupovala sam ih i jauser posted image  

Moje tek zrele nađem po šačicu, fali im sunca ali kad krenu ima ih do jeseni, mjesečarke.user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

30.05.2012, 09:47

clock-img

Anoniman

Mene zanima do kad ih ima, tj kad ih više neće biti, pošto volim da ih kupim na kraju sezone za zimnicu, budu najslađeuser posted image

clock-img

30.05.2012, 10:04

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

nemam pojma do kada ce ih biti , u nedelju kod nas na pijaci , doduse mala je , bilo je na dva mesta i to po 150 dinara user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

30.05.2012, 10:08

clock-img

Anoniman

Kod nas je još puna futoška pijaca, ali me strah da ne prođu, da ne omašim. Ma, kupiću za vikend, pa šta mi bude. Hvala ženskeuser posted image

< Poruku je uredio Nedja RR -- 30.5.2012 10:09:09 >

clock-img

30.05.2012, 10:10

clock-img

lesica

pencil-img

12013

Ja cekam sumske,mada kakvo je vreme...

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

clock-img

17.06.2012, 11:01

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

ljudi procvetala mi lavanda user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

17.06.2012, 12:51

clock-img

red3lilu

pencil-img

1237

Svaki put se oduševim kad naiđem na teme koje volim, a sad vidim da je ova slabo posećena, štetauser posted image

Olga user posted image lavanda je čudo user posted image . Svoju obožavam, prošle godine je u dva navrta cvetala a prvi put tako oblino. Nisam više znala gde sve da poguram suve cvetove, imam ih po svim ćasama i u garderoberu user posted image . Još i sada intenzivno mirišu, a evo i ovi napolju ponovo cvetajuuser posted image . Sad je to već 5 velikih žbunova a kupila sam ih pre 3 sezone user posted image

Ove godine sam kupila i palantu paradajza i paprike. Prvu papriku još nikako da uberemo a sazrela je, žao nam je, lepša je na stabljiciuser posted image ...a paradajz je već metar i po i cveta i dalje...
Probala sam da posadim dinje i tikvice al ih je kiša udavila..

clock-img

17.06.2012, 13:18

clock-img

Snelle

pencil-img

7446

Opa Olga, moraću da dođem na praksu user posted image
Red, fotke, fotke, fotke!
Ja se iskreno nadam da ću jednog dana imati svoj kućerak sa baštom, gde ću da posadim sve ono što volim, iako će sve brzo propasti i osušiti se user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

clock-img

17.06.2012, 15:39

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

naravno Snelle , naucicu te sve sto znam user posted image
ja sma bila sigurna da ce se jadna lavanda smrznuti prosle zime , posadjena je gresna jesenas ali izgleda da sam je dobro zastitila
a sad imam novi problem , hortenzije su mi jaaaadneeeeee , u hladu su tj imaju bas malo sunca i zavetrina im je i tako a one su nekih svetlih listica , cvet im je sicusan , jadne su bas user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

17.06.2012, 16:18

clock-img

red3lilu

pencil-img

1237

Ja sam dobila 2 velika busena hortenzija jesenas, i isto tako cmrljaju, male su, svetlih listova, zamtenule su cvet al neće biti veći od pingpong loptice...

Mene već evo petu godinu muči patuljasti javor, mali je i raste svake godine jača, ali nikako da mu ugodim, verovatno mu nešto ne štima zemlja ili voda, listovi mu budu svetli i išarani braon tačkicama...al šta znam...
user posted image
Evo klematis takođe ove godine premijerno tj da se mogu pohvaliti s njim
user posted image
Jesenas kupljeno drvo paulovnije, polako ali sigurno napreduje
user posted image
i jedan KLIK da vidite šta će to biti kad poraste user posted image

Bašča
user posted image
joj imam još puno svašta ali ovo su mi ovogodišnji, pa su interesantni..trenutno nam je sve još u radu i bašta i kuća...polako se kućimo...

clock-img

07.08.2012, 22:39

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

meni je sve od ove suse izgorelo user posted image
nema veze sto sam zalivala ono je katastrofa , plus mi je ono nevreme polomilo orah , razbucalo kupine , dvoriste izgleda kao prirodna katastrofa user posted image
sto je najgore nije samo moje dvoriste takvo , takve su i sve njive u ovom ataru user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

07.08.2012, 22:47

clock-img

red3lilu

pencil-img

1237

Pa jeste zalivali??
U kom ste vi ataru (delu grada)? Prvo što sam uradila posle onog nevremena jeste da sam proverila moju bašticu... Neverovatno ali kod nas se uopšte u dvorištu nije ossetilo da je bilo nevreme...Ništa se pomerilo nije...

clock-img

07.08.2012, 22:49

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

pa zalivamo svaki dan ali je dvoriste veliko a orah stari , vetar je ovde bio bas jak , kod Kolevke je izlomio par drva , ma cudo je napravio , kad sam prosla Prozivkom nisam mogla da verujem


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

07.08.2012, 22:51

clock-img

Snelle

pencil-img

7446

Jao red, tek sad vidim Paulownia, Clematis - OBOŽAVAM! A prvo, jel japanski javor?
Sad vidim da si napisala patuljasti javor, ali to je japanski javor. On je za održavanje užasno težak, trust me!

< Poruku je uredio Snelle -- 7.8.2012 22:53:31 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

clock-img

07.08.2012, 22:59

clock-img

red3lilu

pencil-img

1237

Jeste Acer Palmatum - al ja to po domaći patuljasti, i da, znaaam da je osetljiv al kad sam ga tako dugo želela...
Paulowniu sam jedva nalovila, to je poklon mom mužu, i sad je već metar i po visine a proletos posle onih silnih snegova sam je odrezala do zemlje i pomirila se sa sudbinom da neće preživeti...
Clematis - nije onaj koji mi se dopada, dobila sam ga i tutnula gde ne treba, seliće se na jesen...
Imam ja još svašta nešto u dovrištu...ali otom potom, lavandu sam pobrala i eno miriše u ormarima, čekam sad drugo cvetanje...

Malo sam zbog ove trudnoće morala da zapustim bašticu, ali bože moj, na proleće ću sa klincima da čeprkam... e tek tad ću imati s čim da se hvalimuser posted image

clock-img

07.08.2012, 22:59

clock-img

Sanchy

pencil-img

4393

Meni je krastavac super rodio a paradajiz ne bas sjajnouser posted image ..jedini to i sadim posto mi je basta mala...sto se tice cveca sve mi buja kad stignem postavicu koju sliku...sad sam se nameracila da idem u rasadnik da kupim zimzeleno nisko rastinje sabina ili plavi tepih ili oba mnogo dobro izgledauser posted image

clock-img

07.08.2012, 23:02

clock-img

Snelle

pencil-img

7446

Blago vama kad imate baštice user posted image
Ja sam diplomirala na japanskom javoru. Radila sam ožiljavanje na preko 600 reznica, sa i bez fitohormona - procenat uspešnosti - jadan i bedan!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

clock-img

07.08.2012, 23:03

clock-img

red3lilu

pencil-img

1237


IZVORNA PORUKA: Olga RR

pa zalivamo svaki dan ali je dvoriste veliko a orah stari , vetar je ovde bio bas jak , kod Kolevke je izlomio par drva , ma cudo je napravio , kad sam prosla Prozivkom nisam mogla da verujem



Da, baš je napravio haos, ali nas kao da je zaobišao, bar koliko ja iz kuće sad izlazim i što čujem tj. ne čujem da se ljudi puno žale da je u Šandoru bilo strašno..

clock-img

07.08.2012, 23:04

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

ja sam u Keru user posted image
a kod mame u Sandoru nije bilo nista

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

07.08.2012, 23:05

clock-img

Snelle

pencil-img

7446

IZVORNA PORUKA: Sanchy

sad sam se nameracila da idem u rasadnik da kupim zimzeleno nisko rastinje sabina ili plavi tepih ili oba mnogo dobro izgledauser posted image



Šta je ovo? user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

clock-img

07.08.2012, 23:06

clock-img

red3lilu

pencil-img

1237


IZVORNA PORUKA: Snelle

Blago vama kad imate baštice user posted image
Ja sam diplomirala na japanskom javoru. Radila sam ožiljavanje na preko 600 reznica, sa i bez fitohormona - procenat uspešnosti - jadan i bedan!



Pa eto, vidiš sliku, toliki je bio i kad sam ga kupila, mislim da mu je ovo peta godina, a redovno ga svake godine moram poseći jer mu se izbace neke fleke po lišću i granama... Ne znam kako bi mu ugodila, kakvo zemljište da mu podesim... Baš volim javor, al on meneuser posted image ...

clock-img

07.08.2012, 23:08

clock-img

red3lilu

pencil-img

1237


IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: Sanchy

sad sam se nameracila da idem u rasadnik da kupim zimzeleno nisko rastinje sabina ili plavi tepih ili oba mnogo dobro izgledauser posted image



Šta je ovo? user posted image

Sabinom zovu poleglii zimzeleni grm koji kod mene na prvoj slici možeš videti ispod javora... bar sam ga i ja pod tim "nadimkom" kupila


clock-img

07.08.2012, 23:11

clock-img

Snelle

pencil-img

7446

Možda da naučiš japanski pa će te više voleti user posted image
Može biti da mu ph vrednost zemljišta ne odgovara. A da bi to utvrdila treba ti neki pedolog, da uradi analizu zemljišta, pa da onda na osnovu toga da li je previše kiselo ili previše bazno odradiš odgovarajući tretman. A za visinu, nemoj ni očekivati da za narednih 5 godina poraste nešto mnogo više, takva je vrsta.
A znaš li lat. naziv slučajno? Ja samo tako raspoznajem biljke. Kapiram da je "sabine" naziv sorte. ali koje vrste?

< Poruku je uredio Snelle -- 7.8.2012 23:15:13 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

clock-img

07.08.2012, 23:26

clock-img

red3lilu

pencil-img

1237

juniperus horizontalis
inače nisam školovana, radila sam u cvećari dok sam se školovala i toliko zavolela bilje da mi se lepe nazivi ko da sam profesionalac, ai google je čudo, nekad bukvalno napišem opis npr. lista određene biljke i molim boga da je nađem u slikamauser posted image
kad sam luda...tako sam našla da nepoznato drvo koje raste u mom dvorištu jeste jasenuser posted image

clock-img

07.08.2012, 23:33

clock-img

Snelle

pencil-img

7446

Eh, znaju fotke mnogo puta pogrešno da ti kažu, jer listovi mogu da liče i na neke druge, ali raspored listova, izgled cveta...

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"