cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: vrt / baštica

  
clock-img

14.05.2012, 17:40

clock-img

Sanchy

pencil-img

4393

Bas mi je zao Snjeska,citala sam da je u Sarajevu pao sneg...ja sam se uplasila da ne padne mnogo temparatura pa da mi strada krastavac,nemam ja toga puno ali ne stavljam nikakvo djubrivo i celo leto imam za salatu za nas,bar znam sta jedem...tako isto i paradaiz..

clock-img

14.05.2012, 18:18

clock-img

snješka

pencil-img

1611

Ma nemam ja ništa, samo cvijeće i malo jagoda. Nemam ja vremena da se bavim baštom, mada bih voljela malo.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

clock-img

14.05.2012, 18:23

clock-img

Sanchy

pencil-img

4393

Nema tu mnogo posla,ja samo zalivam i kako raste zabodem vece kolje da ne bi pao i to je sve...nista ti ja to ne prskam,ne djubrim,ne okopavam...malo ga ima i super radja za nas dosta...

clock-img

14.05.2012, 18:32

clock-img

snješka

pencil-img

1611

Ma ne može kod nas ni paradajz ni krastavac, velika nadmorska visina, hladno je za to ovdje. Doduše nikad nisam probala, ali sumnjam da može. Meni je i o mnogo posla. Dok ga okopam, očistim od korova, pa pođubrim, ma ne mogu stvarno. user posted image

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

clock-img

15.05.2012, 08:58

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Ja sam eksperimentirala malo ove godine tj. naručila sam neke kulture preko e bay-a, ljubičastu mrkvu, čokoladnu papriku, crni i žuti paradaiz itd.
Malo kasnim sad je tek pikirano ali za desetak dana može u zemlju.
Takođe sam kupila sjeme tamno-plave ruže i jagode four season,  e sad imam problem jer nemam upute kad bi trebala posijati sjeme, za koliko će narasti da bude u proljeće spremno za sadnjuuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

15.05.2012, 09:03

clock-img

Snelle

pencil-img

7446

Baš htedoh da te pitam šta se dešava sa tvojom baštom. Šta si sve interesantno nabavila, wow. Sve i nekako, ali kakve su to čokoladne paprike user posted image

clock-img

15.05.2012, 09:04

clock-img

Anoniman

Lu a jel imas u blizini neki rasadnik oni obicno imaju takve informacije , ili mozda Snelle moze da ti pomogne , koliko se secam ona svasta zna o biljkama ?
Snjeska , ne mogu da verujem da je sve propalo , pa jel mozes ponovo nesto da posadis ?
i da Lu , obavezno da nam slikas sve to kad naraste i dobije plod user posted image

clock-img

15.05.2012, 09:12

clock-img

Lu

pencil-img

15094

E ako uspije dobićete slike obaveznouser posted image
Paprike su boje čokolade, tamno smeđe a oblik kao babure.
Za sada je sve super, imam mali plastenik i u njemu mi stoji sve pikirano a i u zemlji raste već paradaiz, paprike i patlidžan, moje sjeme obično.
Vani u vrtu je isto za sada sve super, morala sam u početku zalijevati ali sada ne trebauser posted image
Snelle ako imaš savjet za ove sjemneke kad da ih posijemuser posted image

E da imam jedan savjet ako imate krtice u vrtu, probušite rupu i stavite malo dlake od psa kad ga isčešljate, pobjegnu istog trenauser posted image
U travnjak sipam gorivo iz kosilice i to stvarno uspijeva izađu na zmlju krepane a sad sam pokušala i sa ovim, eto ako nekome zatreba.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

15.05.2012, 09:14

clock-img

Snelle

pencil-img

7446

Snelle na žalost ne može da pomogne user posted image  jer sam ja završila pejzažnu arhitekturu koja se pored svoje osnovne struke uređenja zelenih površina bavi i proizvodnjom dekorativnih biljaka, a kada pričamo o jagodama to bi morala već da razgovara sa nekim ko je završio voćarstvo na poljoprivrednom. Opet, kad su neke specifične sorte u pitanju, koje su verovatno nastale kalemljenjem ili ukrštanjem više kultivara, najsigurnije je da razgovara sa proizvođačem. Pošto si biljke nabavila online, možda ne bi bilo loše da pošalješ mail onom od koga si kupila, naravno pod uslovom da i on i ti pričate engleski.
Sad vidim, jesi li kupila seme tamno plave ruže ili jagoda?

< Poruku je uredio Snelle -- 15.5.2012 9:16:44 >

clock-img

15.05.2012, 09:24

clock-img

Lu

pencil-img

15094

E da proizvođač  mi je poslao mail na engleskom da se obratim ukoliko imam kakvih pitanja, na koji ja naravno ne znam da odgovorimuser posted image
Ruža je tamno plave boje a jagode su kao 4 sezone, rađaju stalno...valjdauser posted image
Nema veze iprovizirat ću ne da mi se dalje istraživatiuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

15.05.2012, 09:25

clock-img

Anoniman

pa napisi na onoj temi za prevod , neko ce ti prevesti ti samo posalji user posted image nemoj da propadnu te cokoladne paprike , neozbiljna si ! user posted image

clock-img

15.05.2012, 09:28

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Paprike su uspjele eno ih 5cm narasleuser posted image
Možda i napišem  nisam ni znala za tu temu, izgleda da je vrijeme da dam ostavkuuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

15.05.2012, 09:28

clock-img

Snelle

pencil-img

7446

Lu, a da li znaš koja sorta ruža je u pitanju? Da nije Šarl de Gol?

clock-img

15.05.2012, 09:30

clock-img

Anoniman

Evo je Lu klik

clock-img

15.05.2012, 09:34

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

Lu , pa ti si svasta novoga kupila user posted image
kod mene je krajnji domet pokosena trava user posted image i orezane ruze
posadila sam nekoliko krastavaca , paprike i paradajza ali sad ako ga je smlatila ova ladnoca user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

15.05.2012, 17:28

clock-img

Lu

pencil-img

15094



user posted image  

FREE SHIP 20 Seed China Blue Rose Flower To Lover



user posted image
SWEET PEPPER - CHOCOLATE BEAUTY F1

user posted image

CARROT - PURPLE HAZE HYBRID F1

< Poruku je uredio Lu RR -- 15.5.2012 17:33:03 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

15.05.2012, 17:34

clock-img

Anoniman

Lu, pošalji mi na pp šta treba da se prevede user posted image

clock-img

15.05.2012, 17:37

clock-img

Anoniman

kakvo ludo povrce user posted image

clock-img

15.05.2012, 17:45

clock-img

Lu

pencil-img

15094

A niste još vidjeli rajčiceuser posted image
Ribizla nije povrće ludo, ja sam luda kad uvozim ruže iz Kine o kojima ne znam ništa i nadam se da će uspjetiuser posted image
E mrkvica raste samo da se znauser posted image
Nedjo ja trebam na engleskom pitati kad, kako i u kojem prostoru da posijem sjeme ruže, mislim trebam to fino oblikovati u pitanjeuser posted image
Javim ti se možda, hvalauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

15.05.2012, 19:37

clock-img

Snelle

pencil-img

7446

Lu, dakle definitivno je seme ruže u pitanju, a ne seme jagoda? U jagode se ne razumem user posted image
Zasej ti to seme što pre, jer već je maj, pa da stigne do jeseni da izraste. I da bi brže niklo potopi u vodu na 6h, pa odatle u neku veću skasiju, pa sa sve saksijom u zemlju, negde u hlad, mada kako je sad kišovito šta će ti hlad user posted image
Nadam se da će uspeti da izrastu u lepe ruže. Samo da znaš, ne očekuj da će ti biti plave boje kao ove na slici, ovo ti je draga čist photoshop user posted image

clock-img

15.05.2012, 20:22

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Snelle hvala tiuser posted image
Možda ovo jeste photoshop ali neka bude bar približnouser posted image
Imali su i ruže u bojama duge, to sam gledala i na jednoj poljoprivrednoj emisijina na hrt, dobijaju se nekim ukrštanjem bla bla ali te nisu isporučivali za Bihuser posted image
KLIK

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

15.05.2012, 20:52

clock-img

Snelle

pencil-img

7446

I ovo na slici su veštačke ruže, garant, dajem glavu user posted image Ok duginih boja, ali nema šanse da baš ovako izgledaju.

< Poruku je uredio Snelle -- 15.5.2012 20:53:11 >

clock-img

16.05.2012, 09:33

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Snelle baš si nevjerni Tomauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

29.05.2012, 14:41

clock-img

Anoniman

Žene, kad prolaze jagode, imate li neke prognoze?

clock-img

29.05.2012, 14:47

clock-img

Anoniman

Bogami, i da prodju dobro, kisele su, zbog ovog vremena, fifti-fifti prolaze user posted image