cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: vrt / baštica

  
clock-img

31.03.2011, 17:50

clock-img

morena

pencil-img

605

Kako lijepo da se bavite cvijećem. Ja imam samo pun balkon kaktusa. Preko zime su mi u stanu, baš ih moram staviti na balkon sad kad je opet ovako toplo.

_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

clock-img

31.03.2011, 21:46

clock-img

Vika

pencil-img

1767

Sanjica mi danas predloži da pošaljem fotografije našeg vrta, ali je kod nas trenutno Hirošima na travnjaku, jer je deo napao korov, pa smo sve sljuštili i sadićemo novu travu. A kada u maju procvetaju ruže, postavljam fotke. Do tada ću se valjda ponoviti svojim laptopom pa teško vama!user posted image

clock-img

31.03.2011, 21:49

clock-img

Anoniman

Vika, konkurs traje do 1.6. kako mi se cini. Pa nema pristojne baste do kraja maja user posted image

clock-img

31.03.2011, 21:50

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26945

E, pa onda da zovem u taj rajuser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

01.04.2011, 14:19

clock-img

Anoniman

Samo da vas obavestim da nisam normalna.

clock-img

01.04.2011, 14:26

clock-img

Anoniman

Dovukla sam neko cvece da zasadim veceras, a ono ima 100kila. Crkla sam.user posted image

clock-img

01.04.2011, 16:11

clock-img

Anoniman

Mentolu. Ja cekam mm da se vrati. Nasla sam sve juce na Djermu pa cu sledeci petak tamo, tad donosi novo cvece. Hocu verbene za visiljku i prkos za zardinjeru. A danas je provirio i jedan gerber i jos neko za sada misteriozno zacinsko bilje. Ne znam samo za verbene da li da uzmem jednobojne ili da ga zasarenim, jer su valjda i gerberi sareni a i prkos cini mi se. A imam veliku visecu saksiju od jedno 30 cm u precniku

clock-img

01.04.2011, 16:12

clock-img

Jele

pencil-img

1863

Borići posađeni

user posted image

user posted image

Ono ispred su malo šugave tuje, a na žičanu ogradu sa strane hoćemo da 'postavimo' bršljan ili nešto slično, a možda sve bude šimšir okolo, ne znam još...

clock-img

01.04.2011, 16:28

clock-img

Anoniman

Ja sve nesto pazim da ne dizem tesko a onda se zaboravim pa tako nakupujem nesto tesko da umres. Evo, obecavam od sutra necu vise. user posted image

clock-img

01.04.2011, 17:01

clock-img

snješka

pencil-img

1611

Zadnja tri dana sam provela ispred kuće, kopala, đubrila zemlju i izvlačila kamenje iz rijeke. Umrla sam.
Posijala sam petuniju (trebala  prvo u saksije, ali nema veze), verbenu, prkos, maćuhice, jagorčevinu, kadifice, grmoliku kamenjarku, ageratum i zvončić. I to sve sjeme direktno u zemlju. Valjda će nešto biti.
Posadila sam jorgovan, sedam ruža, deset šimšira i sad tražim mjesto za neke voćke.


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

clock-img

01.04.2011, 17:45

clock-img

Anoniman

Mogu samo da zamislim kako sve lepo izgleda kad imate bastice.

Jele kod tebe je bas lepo

clock-img

01.04.2011, 17:47

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

eno ga matori vrtlari user posted image
vadi glupave jorgovane , ono je strasno koliko su agresivni a nema sanse da ih potrujem user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

01.04.2011, 23:12

clock-img

Anoniman

Uspela sam da posadim ono cvece i fali jos malo da zavrsim. I posadila pre neki dan neko cvece iz semena. Dal' ce da iznikne ne znam. Ako ne izadje, sadim petunije.user posted image

clock-img

01.04.2011, 23:14

clock-img

Anoniman

IZVORNA PORUKA: Olga RR

eno ga matori vrtlari user posted image
vadi glupave jorgovane , ono je strasno koliko su agresivni a nema sanse da ih potrujem user posted image



Olgice, zasto ne volis jorgovaneuser posted image user posted image user posted image Ja ih volim zbog njihove savrsene boje (pri tom mislim na ljubicaste), a i divno mirisu..

clock-img

01.04.2011, 23:44

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

ma nije da ih ne volim ali toliko su agresivni , od jednog bude suma mladih i napadaju ih one smrdljive bube user posted image
ostavicu po jedan u zadnjem dvoristu inace od njih dana necu videti


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

04.04.2011, 17:08

clock-img

Vika

pencil-img

1767

Jele, baš je lepo! Ali ako planiraš šimšir, imaćeš ogradu za oko 200 godina ili si spremna da izdvojiš GOMILU novca?user posted image

clock-img

04.04.2011, 18:19

clock-img

Jele

pencil-img

1863


IZVORNA PORUKA: Vika

Jele, baš je lepo! Ali ako planiraš šimšir, imaćeš ogradu za oko 200 godina ili si spremna da izdvojiš GOMILU novca?user posted image



A što Viko, jel' tako sporo raste user posted image Ako raste sporo, onda neću, ja želim ogeadu što pre.... Razmišljali smo o bršljanu, ali kaže snelle da je otrovan, pa ne bih baš...

clock-img

04.04.2011, 20:40

clock-img

Vika

pencil-img

1767

Šimšir baš, baš sporo raste! Možda ima neka podvrsta koja je brža, ali npr. mi smo kupili plac sa zasađenim šimširom starim 20-tak godina i od tada je prošlo još 10, a ima čitav metar!
Imaš onu klasičnu tzv. živu ogradu ili lovor višnju. Možda das pitaš Snelle ipak je ona stručnjak

A vidi i

OVO

clock-img

04.04.2011, 20:48

clock-img

Snelle

pencil-img

7446

IZVORNA PORUKA: Snelle
Bravo 5! user posted image Svaka živa ograda mora redovno da se šiša, ne može baš toliko da bude low maintance. Uostalom, to je dobro za održavanje fizičke spremnosti user posted image   Ima jako lepih, cvetnih, mirišljavih, koje nema potrebe da orezuješ i sređuješ jer su listopadne vrste...sve ima svoje mane i prednosti!
Od zimzelenih imaš još: jednu vrstu bresta koja se koristi za živu ogradu (iskreno ne znam koliko ga ima u prodaji user posted image ali jako lepo izgleda), Euonimus japonicum (ima jako puno varijeteta, a meni se najviše sviđa onaj sa žutim flekama po listovima)...sad kad malo bolje razmislim i nemaš Bog zna kakav izbor, jer sve ostale žbunaste vrste ili ne mogu da se nađu po našim rasadnicima, ili su listopadne, ili imaju trnje (što svakako ne preporučujem zbog dece), ili su žbunaste vrste koje ne mogu da se koriste za živu ogradu, već za pojedinačnu sadnju. Eto, to ti je to, dakle nekih 6 vrsta i njihovi varijeteti!



Kad sam napisala brest mislila sam baš na ovo što je Vika postavila (Ulmus = brest)....meni lično se ne svidja, nekako mi je previše "divlja" vrsta, ali ako se tebi Jele svidja onda eto rešenja user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

clock-img

04.04.2011, 20:48

clock-img

Anoniman

clock-img

04.04.2011, 20:51

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Cindi divno...a tek tiuser posted image user posted image
Šta je to iza tebe što raste više šiba iz zemlje?

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

04.04.2011, 20:55

clock-img

Iwana87

pencil-img

1180

Ja sam posadila moju prvu bastuuser posted image Sta ce od toga biti,videcemo.Posejali smo i travu u jednom delu dvorista,ostao je jes jedan,dva parceta gde ce biti letos mihajlu ljuljaska,bazen,i jos neke zvrcke.Mene zanima neko zbunasto cvece,koje ne zahteva previse vode,podnosi jako sunce,da nasadim uz ogradu.

clock-img

04.04.2011, 20:57

clock-img

Anoniman

Ni mi ne znamo,rekose nam da je domaca lipa.Inace,to je slikano prosle godine za Djurdjevdan.Ta lipa pretetrano brzo raste,a tesko je se otarasiti.Ali je prelepa.user posted image

clock-img

04.04.2011, 21:00

clock-img

Vika

pencil-img

1767

Cinda, baš lepo! I ti i baštauser posted image
Ivana, šta misliš o prkosu, on je mučenik otporan na vrućinu i zapuštanje i dosta dugo cveta? Takođe su odlično rešenje sve perene npr. jelenski rogovi, zekine uši,(mada nemaju neki cvet) ili npr. žalfija

< Poruku je uredio Vika -- 4.4.2011 21:02:14 >

clock-img

04.04.2011, 21:02

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Lipa?
Ja imam lipu ali raste kao normalno drvouser posted image
Baš mi je lijepo, malo me podsjeća na lješnjak, ja imam veliku površinu pa bi mi to super bilouser posted image
Iwana imaš raznih grmova koji cvjetaju, najbolje je otići u neki garden centar i fino vidiš šta ti odgovarauser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!