cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: vrt / baštica

  
clock-img

25.03.2011, 21:52

clock-img

Lu

pencil-img

15094

IZVORNA PORUKA: Podrum Š.

Nemam pojma ništa o orhidejama...
Mi zasadili aroniu...
Moram fotkati čarobnu živu ogradu čim malo izlista da se hvalim user posted image
Jao Lu, sve ti je diiiivno!
Kao što reče Olga, leske samo treba seckati sa strane i ostaviti jednu granu.


Jooooj nije ono mojeuser posted image
Kod mene su tek grančice maleuser posted image
Imam magnoliju oko 1,5 metar, koja je napupala, sad će prvo da budu sami cvjetovi jedva čekamuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

25.03.2011, 21:55

clock-img

Podrum Š.

pencil-img

1005

Obožavam magnolijeuser posted image
Tako bih volela da imam veći vrt i da mogu svašta nešto da stavim... Ovako, moji dragi borići, jelkice i naravno neizbežna lavanda user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

clock-img

25.03.2011, 21:57

clock-img

Anoniman

Samo je meni lavanda uspela da svene za tri dana user posted image . Kupila sam malu saksiju sa lavandom.

Sad sve sadim sama, to sto kupim gotovo redovno mi propadne

clock-img

25.03.2011, 22:02

clock-img

Podrum Š.

pencil-img

1005

Mali mišu, to nije ništa čudno... Uglavnom sve što kupim po prodavnicama rikne u roku od par dana. Da li u tim plastenicima tutkaju nešto u zemlju ? Ko zna. I meni je n-ta lavanda uspela.
A kada kupim biljku od nekoga ko je gaji kod kuće uspe... Ili, iz semena solo gajim. Ili ukradem pelcer user posted image ...

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

clock-img

25.03.2011, 22:03

clock-img

Lu

pencil-img

15094

IZVORNA PORUKA: MaliMis

Samo je meni lavanda uspela da svene za tri dana user posted image . Kupila sam malu saksiju sa lavandom.

Sad sve sadim sama, to sto kupim gotovo redovno mi propadne


user posted image
Ja sam svoju stavila u onaj kamenjar i da, obojila sam kamenje u zelenouser posted image
Imam i sjeme lavande, niklo je i sad ga trebam pikirati u male čašice pa onda negdje u dvorište.
Joj kad krenem sa kosilicom sve to obilaziti, ima da pokosim sve redomuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

25.03.2011, 22:07

clock-img

Anoniman

Ma ja sam uzela sad jednu orhideju i procitala sam da se one sa saksijom potope u vodu kad zemlja vec bude malo suvlja. Tako sam i uradila i sad mi se susi nekoliko pupoljaka. A ne znam da li smem da je presadim jer u ovoj saksiji u kojoj je (srecom providna plastika) uglavnom su one njene zile kao crvi a bas ima malo zemlje. Posle kupovine, nisam je zalivala 5-6 dana pa sam je tek posle toga potopila i sad se bojim da se cela ne sasusi. Ne znam da li da je presadim u saksiju sa vise zemlje. Nacicu na netu, ali lakse mi je ako neko od vas ima iskustva

clock-img

25.03.2011, 22:18

clock-img

Vika

pencil-img

1767

Nemam nikakvog iskustva sa njima, ali inače kad kupim rasad, potopim u vodu desetak minuta, pa presadim. Negde sam pročitala da tako treba i uvek mi se primi

clock-img

25.03.2011, 22:26

clock-img

Lu

pencil-img

15094

IZVORNA PORUKA: Vika

Nemam nikakvog iskustva sa njima, ali inače kad kupim rasad, potopim u vodu desetak minuta, pa presadim. Negde sam pročitala da tako treba i uvek mi se primi


I ja tako radim, sa svim sadnicama u čašicama, a ruže i veće sadnice, koje dođu sa malo zemlje u onoj prozirnoj foliji, 30 minutauser posted image
Mišu, moraš presaditi u više zemlje svakako, tj. u veću saksiju.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

25.03.2011, 22:34

clock-img

Anoniman

Tnx user posted image Za orhideju moram da cekam da udje u stadijum mirovanja. Mislim da mi je bila na promaji, to je kod nas u stanu normalno.

clock-img

26.03.2011, 21:13

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Jel neko već uzgajao artičoke?
Niklo mi je sjeme, tj. 4 sjemenkeuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

26.03.2011, 21:25

clock-img

Anoniman

ja nemam gde user posted image

clock-img

26.03.2011, 23:35

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

Lu , ti si se bas dala u egzotiku user posted image
nemam pojma ni kako izgleda biljka


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

27.03.2011, 14:40

clock-img

Jele

pencil-img

1863


IZVORNA PORUKA: Podrum Š.


Moram fotkati čarobnu živu ogradu čim malo izlista da se hvalim user posted image



Podrumče, fotkaj što pre, baš me zanima kakva je, mi smo sad u procesu osmišljavanja iste...

clock-img

27.03.2011, 14:40

clock-img

Jele

pencil-img

1863

Inače, mm juče zasadio boriće, slikaću pa ću staviti sliku... Jedva čekam da porastu user posted image

clock-img

27.03.2011, 15:49

clock-img

Lu

pencil-img

15094

IZVORNA PORUKA: Olga RR

Lu , ti si se bas dala u egzotiku user posted image
nemam pojma ni kako izgleda biljka


user posted image Jel vjerujete da sam posijala 15 dugačkih saksija sjemena, ne znam ni sama čega sve nema od povrća do cvijeća.
Juče sam pikirla što je stiglo, u one male čašice, sljedeća faza u zemljuuser posted image
Evo artičoka, nisam ni ja probala do sada, raste obično u primorski krajevima tako da sumnjam da će mi uspjeti ali ću pokušati, ako neko ima neki savjet kako da ih sačuvam u brdovitom Balkanuuser posted image
user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

27.03.2011, 15:53

clock-img

Anoniman

Lu ja mogu samo da te posavetujem kako da ih pojedes user posted image Sigurno ima neki sajt i za to

clock-img

27.03.2011, 16:14

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Ma htjela sam info iz prve rukeuser posted image
Evo podijeliću sa vama (možda se još neko usudiuser posted image ) što sam saznala.
To je višegodišnja biljka koja će mi radjati tek iduće godine, preko zime se mora zaštiti da ne smrzne (lišćem, slamom), proljeće im je ustvari faza mirovanja, čudno ali eto..rađaju tek u kasno ljeto, jesen.
Sade se na jedan metar - jedna biljka. Mogu narasti 1,5 metar u visinu i rasađuju se od stare biljke, odlomi se dio korijena.
Preko zime i u proljeće im se skroz osuši lišće ali poslije izađu novi izdanci.
Lijepo izgledaju i kao ukrasna biljka, kad se plod ne ubere iz njega izraste predivan cvijet.
Pogledajte kako predivno izgledajuuser posted image
user posted image

user posted image
 


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

31.03.2011, 09:51

clock-img

Olga75

pencil-img

20593

juce se zvercica bavila bastovanstvom , ona i matori su posadili daliju user posted image
danas krecem u orezivanje ruza , mislim da vise nece biti ozbiljnih mrazeva pa da ih malo uredim


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

31.03.2011, 12:57

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26945

Klik

Nasla sam konkurs za najlepsu bastu ili terasu, pa se lepo prijaviteuser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

31.03.2011, 17:04

clock-img

Anoniman

Juce sam zasadila neko cvece, i prekopala jagode. Ove godine imam 40 korena. Duplirale se od prosle pa sam ih rasadjivala. Danas kupila jos neko cvece za basticu ispred terase. To cu posle da zasadim.user posted image

clock-img

31.03.2011, 17:13

clock-img

Anoniman

Pcelice, gde da kupim rasad za jagode, ja sam htela one sto rastu u vis kao puzavice a cvetaju cele godine

clock-img

31.03.2011, 17:25

clock-img

Anoniman

Kupila 2 korena prekjuce (valjda) na cvetkovoj pijaci gde prodaju cvece. Imaju i aroniju, ribizlu, ruze...

clock-img

31.03.2011, 17:32

clock-img

Anoniman

Tnx, prosetacu sutra. Jer moraju odmah da se posade ili mogu da cekam nekoliko dana dok se ne vrati mm da mi kupi zemlju user posted image

clock-img

31.03.2011, 17:38

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26945

Misu, jel si videla ovaj konkurs? Brzo da se prijavisuser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

31.03.2011, 17:44

clock-img

Anoniman

Samo ako nadjem profesionalnog fotografa user posted image Pa ja sam tek sad pocela da pravim basticu, do sad stvarno nisam imala nista,, samo neko sobno. Ako se rascveta i sve bide kako treba do pred kraj sto da ne, ali nisam bas toliki optimista

Poslednji tekstovi

article-img